Święto Sztuki – Konkurs Chopinowski 2015 .

Obrazek użytkownika Karykaturzysta Warszawski
Kultura

Święto Sztuki – Konkurs Chopinowski 2015 .
Nieprzemijająca ożywcza wielkość i potęga sztuki Chopina to antidotum na agresywny prymitywizm globalizmu kulturowego .

. . . Polskość uwieczniona przez Chopina w sposób metauniwersalny – jej wielkość , która być może - jeśli się nie pozabijany ostatecznie – za tysiąc , (!!!) za dziesięć tysięcy lat rozbrzmiewać będzie wciąż . . .

Rozpoczyna się najważniejszy , jedyny taki - monograficzny konkurs na Świecie , poświęcony fenomenowi twórczości wielkiego Geniusza Ludzkości ; cały Świat zaangażowany w odkrywanie mocy ludzkich możliwości , pochyla się nad jego kosmicznym uniwersalizmem i muzyczną wielkością .
Nie do wszystkich fakt tej wielkość dociera (wielka muzyka jest melodią przyszłości) , Fryderyk to niedościgniony mistrz muzycznej mowy - przejmujący do głębi artystycznym rozumieniem radości , tęsknoty , cierpienia , miłości , uniesień i wszelkich barw emocji , a jednocześnie potęgi żywych etnicznych wręcz rytmów , których istotę przenikał w sposób wybitny , prosty i celny , a opowiadał nieskazitelną formą i muzycznie organiczną wręcz fakturą pianisty - jakby fortepian był częścią jego porywanego wielką muzyką ciała.

Nie wierzysz sprawdź to , już od 2-go października.

Do tego Polskość . ..
uwieczniona przez Chopina w sposób metauniwersalny – jej niepowtarzalna wielkość , która być może - jeśli się nie pozabijany ostatecznie – za tysiąc , (!!!) za dziesięć tysięcy lat rozbrzmiewać będzie wciąż poprzez musique absolument géniale de Chopin , choć już nie będzie Statuy Wolności , Wieży Eiffla , Bramy Brandenburskiej, czy Kremla i agresji kulturowej inspirowanej różnymi prymitywizmami , dając przyszłym istotom ludzkim(ludzkość na Ziemi i poza nią przetrwa jedynie w pokojowym i mozolnym rozwoju , wyzbywszy się agresji i odwetu - odpuszczanie winowajcom) radość z obcowania z nieśmiertelnym pięknem wyrażanym w mistrzowskich formach – wzorcach ludzkiej wypowiedzi – gdzie mamy absolutną koherencję formy , ekspresji i treści .
Jesteśmy uprzywilejowani - wielkie to szczęście , iż życie i twórczość genialnego - „swiata obywatela” związane są z miłością do Ojczyzny - Ploski , w sposób absolutnie ponadczasowy - najwyższego sortu . Wielcy rodacy zobowiązują nas do odkrywania dróg do doskonalszych działań , szukajmy w ich spuściźnie inspiracji , sił i odkrywajmy zdeponowane tam imponderabilia i cele – nasze własne jedyne – polskość – to wielkość . . .

Ps. Dedykuję tę notkę tym dla których „polskość to nienormalność”… , oraz tym co [ chco - panie tego - kiemsiś być] , a zdjęcia tym Europejczykom , którzy odpowiadają za stan miejsca gdzie tworzył Fryderyk Chopin , jest to ważne , bo oprócz wstydu , że tak to wygląda akurat w tym czasie , świadczy także o okolicznych szacownych uczelniach nie najlepiej - noblesse oblige professeurs ... .

KONKURS http://serwer1374796.home.pl/wp-content/uploads/2013/05/regulamin15.pdf

2 października Koncert inauguracyjny

3–7 października
I etap 9–12 października
II etap 14–16 października
III etap 17 października

Uroczystości związane
z obchodami 166 rocznicy
śmierci Fryderyka Chopina

18–20 października Finał

21 października Pierwszy koncert laureatów

22 października Drugi koncert laureatów

23 października Trzeci koncert laurea

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (3 głosy)