Czerwona manifessa

Obrazek użytkownika Jan Bogatko
Blog

 

Chamstwa się człowiek podobno nie uczy, chamem się rodzi. Podobnie rzecz się ma cała z arystokracją. Najnowszy przykład: panna Kazimiera Szczuka herbu Grabie, potomkini starego litewskiego rodu po mieczu, a po kądzieli szlachty jerozolimskiej. Pismaczkę tę uważają niekiedy za dziennikarkę, ostatnio wsławiła się występem w radiu RMF. Na przesłuchanie wezwała była ona

wiceministra

Pawła Jabłońskiego. Chodziło o reparacje od Niemiec więc obrończyni uciśnionych starała się nie dopuścić oskarżonego do głosu, jako że ona, Szczuka, wie wszystko i to najlepiej. Jej tatuś, znany obrońca w procesach politycznych, pewno przewraca się grobie. Szczuka, zacietrzewiona lewatywa, współtwórczyni słynnej manify, stanowi przedsmak tego, co będzie w polskim radiu, jak Tusk zwycięży w wyborach.

Jan Bogatko

ps mam nadzieję, że nie zajdze tak wysoko, jak inny litewski szlachcic, Dzierżyński herbu Sulima, czy baron Pilch von Pilhau.

]]>https://wpolityce.pl/polityka/613254-lewicowe-standardy-tak-szczuka-zwra...]]>

 

 

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (12 głosów)

Komentarze

  • "Komunizm jest jak opium dla ludu w tym znaczeniu, że znieczula i paraliżuje intelekt ludzki.

Opium jest narkotykiem, który stępia wyższe intelektualne zdolności człowieka, ale dopuszcza funkcjonowanie niższych funkcji wegetatywnych i zwierzęcych.

    Człowiek pod wpływem narkotyku nie może myśleć, ale może oddychać; nie ma własnej woli, ale może trawić; nie jest zdolny nadążać za procesem myślenia, ale jego krew krąży. Komunizm jest opium w tym znaczeniu, że całkowicie niszczy rozum ludzki.

     W systemie komunistycznym człowiek nie może podejmować własnych decyzji, lecz musi zaakceptować decyzje podjęte przez dyktatora; nie ma sumienia, ponieważ sumienie jest tyko państwowe.

    Właśnie dlatego komuniści tak często zaprzeczją samym sobie, najpierw 'hajlują' nazistom' jak najlepszym przyjaciołom, aby wkrótce wrzeszczeć z cach sił, wskazując ich jako najgorszych wrogów."

    - pisze abp Fulton J. Sheen w znakomitej książce "Komunizm a sumienie Zachodu".

Vote up!
5
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1646841