Skąd i czyj nóż w serce Adamowicza?

Obrazek użytkownika insurekcjapl
Kraj

Jeden reflektor skierowany na wydarzenie w Gdańsku – szaleniec zaatakował! – może wytworzyć tak wielki nacisk medialny i propagandowy, że gdyby wyszły jakieś inne kwestie, np. zaplanowanego przez KOGOŚ zamachu na prezydenta Gdańska, wielu decydentów mogłoby być "mentalnie zablokowanych" w dochodzeniu do prawdy. A śledczy mają przecież obowiązek brać pod uwagę różne poszlaki.

 

Apele o zgodę narodową, zmniejszenie hejtu w sieci i przyjazne poklepywanie się po plecach rywalizujących ze sobą polityków można między bajki włożyć. Czasy mamy gorące, klasę polityczną spsiałą, publiczne łganie w żywe oczy na porządku dziennym, opluwanie Polski bezkarne a niesprawiedliwość widoczną na każdym kroku (bagatelizowanie przestępstw przez Temidę lub nadmierne szykany sądowe za nic) – jak zatem można wymagać, żeby zwykłym ludziom z wściekłości – nomen omen, ale taki mamy idiom językowy – nie otwierały się scyzoryki w kieszeni? To oczywiście nadal zdanie mieszczące się w snopie światła mainstreamu, jego mniej lub bardziej oficjalnym obrębie. Zaklinanie rzeczywistości nawet najwznioślejszymi konstrukcjami oratorsko-retorycznymi nic tu nie da.

 

Różne więc hipotezy śledcze należy rozważyć, i, mam nadzieję, z pewnością będą brane pod uwagę. Proszę wybaczyć, że w tej ciężkiej, kryzysowej atmosferze tragedii, postawię mimo wszystko kilka poważnych kwestii:

 

Owsiak robi imprezy zgodnie z filozoficznym przekazem dla dzieci i młodzieży wyrażanym w haśle "Róbta co chceta!", co implikuje zabezpieczanie swoich skupisk ludzkich trochę metodą "A jakoś tam będzie...". Gdańskie zezwolenie organizacyjne opiewało nie na imprezę masową, tylko możliwość zaistnienia wydarzenia zgodnie z prawem drogowym. Dzień WOŚP – 300 policjantów zatem tamże (zamiast normalnie 100) stworzyło patrole na mieście, a 20 spacerowało wokół "Światełka do nieba". Owsiak potrafi ssać z sakiewki publicznej ile się da, zatem za pilnujących bezpieczeństwa na imprezie zapewne zapłacił Ratusz. Tylko ten urząd nie wziął pod uwagę, żeby dodać parę groszy na zabezpieczenie osobowe swego Szefa. Bo byłby krzyk, że Pryncypał wydaje miejskie pieniądze na samego siebie. A tak... – byle było jak najtaniej.

 

A firmy ochroniarskie...? Kto je stworzył? Ano młoda mundurowa kadra peerelowskiego chowu, emeryci-byczki w wieku 42 lat. Od 1989 roku zarządzają tym biznesem, teraz mają ok. 71 lat. W tym w większości niezweryfikowani esbecy. [Drugim takim segmentem z magazynami broni są strzelnice, gdzie swoje zakrapiane imprezki organizują prokuratorzy – tak, tak, wiem o czym piszę, bo znam to zblatowanie się wszelkiego draństwa postPRL-u akurat z autopsji.] Tak pomyślane firmy ochroniarskie, tam, gdzie trzeba, są szczelne, a gdzie nie ma takiej potrzeby, mogą sprokurować "fajans" – zatrudniają staruszków czy studentów, żeby oszczędzać na kosztach pracowniczych, a nie myśleć o fachowości swoich jednodniowych / jednorazowych "bramkarzy". Pamiętacie kochani, jak wizytę prezydenta Komorowskiego w Gdańsku (gdzie kontrmanifestacja waliła pokrywkami w garnki) zabezpieczała firma ochroniarska Zubrzyckiego z Poznania?! Kto był wówczas włodarzem miasta, no kto? Takie w Polsce panują sobiepańskie obyczaje w terenie. Zresztą była to ta sama firma, która rozganiała handlowców pod pałacem Kultury w stolicy z polecenia Gronkiewicz-Waltz. W tym wypadku owego czarnego "Tajfuna" należałoby prześwietlić do kości, do spodu!

To jeden aspekt tego zabagnionego tła. Wstępny opis trudności, by można było prowadzić rzetelne, profesjonalne śledztwo, kiedy materia do badań nazbyt cwana.

 

Przejdźmy teraz do hipotezy zamachu, w którym rzekomy szaleniec jest tylko narzędziem w ręku innych. Apele o nieupolitycznianie trójmiejskiej tragedii nie brzmią poważnie. W końcu napastnik sam wykrzyczał, że był torturowany w więzieniu za czasów PO i prezydentury swej ofiary; przedstawił się nawet z imienia i nazwiska: Stefan Miłosz Wilmont. Na pierwszy rzut oka tak postępuje mściciel-wariat, który w świetle kamer i mikrofonów szuka rozgłosu. OK.

 

Jednak zapytajmy w tym miejscu cui bono? O ile zabicie posła Rosiaka przez Cybę, który należał do Platformy Obywatelskiej, można było propagandowo wykorzystać przez opozycję, czyli PiS, tak teraz, w roku wyborczym, sytuacja została odwrócona. Jest możliwa narracja, że to PiS, poprzez mowę nienawiści, wyhodował napastnika. Mielibyśmy tutaj zatem cel polityczny, no, powiedzmy, jeden z elementów szerszej układanki, o czym za chwilkę. A to byłby już jakiś odrębny promyk poza oficjalnym naświetlaniem sprawy, co inaczej rozbłysnął w mrocznych obszarach, do których zmierzamy. Napiszmy tutaj drugie OK i idźmy dalej.

 

"– Co jeszcze NIEKTÓRYM chcę moim krwawym czynem przekazać?" – zdaje się pytać Wilmont. Mam specjalny, wojskowy nóż desantowy, nie jakiś tam zwykły, nawet rzeźnicki, tylko broń komandosa, która zabija od razu, po pierwszym ciosie. A ja jestem wysportowany i przeszkolony w walkach wręcz; zadaję trzy szarpane nakłucia, które zsumowane nie dają żadnych szans przeżycia: potrafię celnie ugodzić w serce, rozciąć przeponę i rozerwać brzuch. Czy kupiłem ten specjalny kozior na pchlim targu, to inna rzecz – domyślajcie się, jak macie taką potrzebę... Chodzi przecież o danie sygnału KOMUŚ poprzez wymowny rekwizyt w tym makabrycznym spektaklu.

A jak to narzędzie zbrodni wniosłem na scenę? Wyszedłem z więzienia miesiąc wcześniej, więc miałem czas, by je ukryć podczas montażu rusztowań, ale również mógł przymknąć oko ktoś z ochroniarzy, gdy wchodziłem do środka lub podać mi dyskretnie, już gdy kręciłem się wcześniej na podium z plakietką "Media" [zdolny jesteś, tak ją szybciutko podrobić!...; no a skąd miałeś wzornik, żeby tego dokonać, skoro Regionalne Centrum Wolontariatu wydało tylko 19 identyfikatorów za pokwitowaniem w dniu imprezy, 13.01?]. Mogę cokolwiek opowiadać w dowolnej kolejności, a potem zmieniać zeznania...

 

A co robiłem w więzieniu? Tutaj pospekulujmy. Udawałem wariata, nawet zaatakowałem policjanta. Miałem separatki. Bardzo dobre do przeszkolenia mnie na kamikadze. Polskie więziennictwo to elektoralny matecznik Platfusów, ściślej Partii Oszustów, jak wiemy. Na zewnątrz PO wraz z Adamowiczem, tutaj, za murami więzienia to samo – samo zło, idzie oszaleć, tak mnie skutecznie osaczyli, krzywdzą i torturują. Stąd moje izolatki, poza nimi nie da się żyć. Byłem też długo "leczony" w szpitalu więziennym pod niemiecką granicą, opodal Szczecina...["– A skąd mam wiedzieć, co to jest mind control?"] Tak, jestem szaleńcem, mam swoją historię "żółtych papierów". Schizofrenikiem paranoidalnym, co odstawił leki [dlaczego?; ktoś ci kazał, podpowiedział, może zasugerował, żeś już zdrowy? – zastanawiamy się]. [Z tym że na tyle inteligentnym, by zaplanować napady na cztery banki – zaobserwować możliwości, stan gotówki, styl skutecznego przejęcia pieniędzy i drogi ucieczki.] W końcu nie wyszło, zapudłowali mnie. Ale na krótko.

Zapytajmy więc: a może właśnie z takich jak Wilmont da się zarekrutować przyszłego, sterowanego napastnika? 37 sekund, po trzykrotnym ugodzeniu Prezydenta, biega sobie po scenie z mikrofonem i rękami uniesionymi w górę, a gdy w końcu podbiega do niego zwykły człowiek z obsługi technicznej, sam kładzie się na podłodze i pozwala skrępować... Bo wie z własnego doświadczenia, że gdyby ktoś miał broń, to mógłby go zwyczajnie odstrzelić. A tak, jako wariat (prawdziwy czy rzekomy), będzie żył.

 

Przypomnijmy teraz (choć z uwagi na czas żałoby piszę ten akapit z ciężkim sercem, ale bez hipokryzji) sprawę nieżyjącego już pana Adamowicza.

Był jedną z ikon Platformersów, chociaż ostatnio wyglądało na to, że urwał im się ze smyczy (wygrał wybory samorządowe indywidualnie; wobec grożących mu zarzutów prokuratorskich i rozpraw sądowych była to udana ucieczka do przodu). Paweł Adamowicz sam igrał z ogniem, powiedzieć, że był politykiem kontrowersyjnym to jak nic nie powiedzieć. Dawał butne prztyczki w nos rządowi, ale też wypinał się na polski patriotyzm, jak np. nie zapraszjąc armii na Westerplatte. Miał mnóstwo wrogów publicznych i poszlak administracyjno-skarbowych (liczne mieszkania, i owe słynne książeczki oszczędnościowe, których nie potrafił się doliczyć), a w dodatku był spektakularnie umoczony w aferę Amber Gold, gdzie wyprowadzono miliony, których do dziś nie odzyskano. No właśnie: Amber Giold. Twórca tej piramidy finansowej z kruszcem w tle, oszust Plichta, też był rekrutowany w więzieniu. W mateczniku zamordowanego Prezydenta miasta.

Czy tak trudno sobie wyobrazić, że wyeliminowanie (być może potencjalnego) koronnego świadka w tej głośnej aferze nie było złoczyńcom z tego kręgu na rękę? Nawet, tak jak robią to talibowie szkoląc swoich kamikadze, dyskretnie podprowadzić nienawiść agresora do stanu takiego wrzenia, żeby był gotów wystąpić jako zabójca na estradowej scenie z fajerwerkami. Choć dziś już stanowczo nie przyznaje się do winy. Na co / kogo liczy? Jakie przesyła sygnały? Może czuje przez skórę, że w ratunkowym wariatkowie nie doczega obiecanego honorarium...?

 

Mnóstwo pytań, spekulacji, wątpliwości, scenariuszy na pozór może i karkołomnych. Ale też znaki, sygnały, czytelne koincydencje dające do myślenia... Żeby kogoś, jakichś innych przestraszyć. Mordy w kubeł!!! A może mi się tylko wydaje?

 

To dobrze, iż Prezydent Duda odwołał oficjalny Marsz Przeciwko Przemocy. Bo gdyby tak wyszło na jaw, że w Gdańsku doszło do zabójstwa na zlecenie o podłożu kryminalnym, dopiero elity rządzące miałyby się z pyszna! Walka z hejtem, czyli z orwellowską myślo-zbrodnią, jest bezpieczniejsza i dająca możliwości zwiększenia kontroli nad społeczeństwem.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (8 głosów)

Komentarze

Czyż nie w podobny sposób polskojęzyczne merdia odwróciły uwagę od prawdziwych sprawców zamachu smoleńskiego, który - na co wciąż za mało zwraca się uwagę - poprzedziła zmasowana i długotrwała akcja propagandowa o światowym zasięgu?

Pozdrawiam 

Vote up!
4
Vote down!
-1

jan patmo

#1578514

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Może wypadałoby od razu zwołać komisję śledczą, a najlepiej od razu dwie...i dwie podkomisje....

Najlepiej z z umiłowanym Antonim i jego dwoma dziarskimi "aniołkami"  oraz panną Waserman do pomocy.

Wtedy jest gwarancja ....że śledztwo będzie toczyć....aż do przedawnienia i wydania wszystkich pieniędzy z wszystkich afer.

Prezydenta nie należy z tym  łączyć....bo wątpię aby on wiedział o co w tym wszystkim chodzi.

Niech on się już lepiej modli po swojemu...to mu najlepiej wychodzi...no i  jazda na nartach, które potem dostanie Owsiak czy inny specjalny,stowarzyszony i zaufany.

 

 

Vote up!
4
Vote down!
-5

Verita

#1578517

uderzać w ironiczny ton. Co innego w komentarzach. Ale już zdaje się z jednej, prawomyślnej narracji nie wyjdziemy: będziemy walczyć ze wszystkich sił (oficjalnych) z hejtem tak jak z antysemityzmem. I ta hipokryzja! Adamowicz to dziś wybrzmiewa jakby to był co najmniej polityk święty. Jakaś chora "beatyfikacja" z prawej strony.

Vote up!
7
Vote down!
0

insurekcjapl

#1578526

Czyżby Adamowicz miał teraz zostać patronem Kościoła i całej zdegenerowanej klasy politycznej?

Za załgane zeznania podatkowe jego i jego rodziny oraz butę i pogardę demonstrowana przez Adamowicza przed komisja śledczą. Był on także aktywnym propagatorem agresji seksualnej wobec polskich dzieci w szkołach.

A więc teraz wręcz idealnie nadaje się na antypisowskiego męczennika i patrona nowej nadzwyczajnej kasty - rabunkowej klasy politycznej w PRL-bis.

Czyżby dlatego prezydent Duda chce ogłosić żałobę narodową? Za całą mafijną PO?

A tymczasem postbolszewicka mafia z PO i lewaccy degeneraci oraz Niemcy i folksdojcze mobilizują na trupie Adamowicza mafijną i lewacką tłuszczę przeciw polskiemu patriotyzmowi i Kaczyńskiemu.

Zobacz: Mojsiewicz "Danse macabre Niemiec na trupie Adamowicza"

Vote up!
4
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1578569

zamordowanego. Wygaszanie Westerplatte, progermańskie muzeum i kult Niemców w hanzeatyckim porcie. "Beatyfikacja" jawnego zdrajcy i przekrętacza przez obecne władze to skandal. Zamiast siedzieć cicho i trzymać się reguł żałoby stale "świecą" na proscenium. PiS stale nie wie, co mu się opłaca, a co nie. Jedynym racjonalnym wytłumaczeniem jest sinusoidalne dzielenie się władzą, czyli PO-PiS. Dbanie, żeby nioskę nie oskubać do zera, bo by potem, zdychając, nie mogła znosić jaj. Stąd te pozorowane "odwilże". Jak za komuny.

Vote up!
4
Vote down!
0

insurekcjapl

#1578570

Prezydent Gdańska,  śp. Paweł Adamowicz   zadeklarował podczas homomarszu, w którym brał udział, że „tutaj odnalazł cząstkę siebie”.

Adamowicz czuł się podczas marszu, jak ryba w wodzie. Otworzył manifestację, której uczestnicy domagali się legalizacji homomałżeństw oraz tzw. tolerancji, co w języku homoseksualistów oznacza po prostu przyznanie im przywilejów. Przyznał, że ci, którzy krytykują homoseksualistów to „zboczeńcy”. 

W rozmowie z TVP z kolei zadeklarował, że właśnie na homomarszu odnalazł… cząstkę siebie....

https://www.pch24.pl/prezydent-gdanska--na-homomarszu-odnalazlem-czastke-siebie,51874,i.html

Boże, zmiłuj się nad tą biedną duszą!

Vote up!
3
Vote down!
0

insurekcjapl

#1578571

Coś mi się wydaje, że Jureczek moze dużo wiedzieć.
Ale najlepszy jest apel w obronie Jureczka,
'żeby okazać poparcie dla szefa WOSP, dawajcie dwa razy tyle pieniędzy '.
Dobre. Imprezy nie przerwał, człowiek umierał a orkiestra grała. To daje do myślenia. On nie był w szoku. Obszedl się tak jakby się tego spodziewał, a wrzaskami na scenie zagłuszyć zdarzenie.
Za organizację imprezy powinien beknac cwaniak.

Vote up!
8
Vote down!
-1

ana1

#1578537

dymisji. Czyli coś się zwarzyło w garnku, z którego wykipiało. To odważna decyzja zejść ze świecznika-odgromnika - teraz będzie mniej chroniony, łatwiej będzie się mu do d... dobrać. Maka Kurka mocno naruszył ten kararyjski pomnik.

Vote up!
4
Vote down!
0

insurekcjapl

#1578546

Firma "Tajfun" ochraniała prawie za każdym razem to co organizowało miasto, czyli ratusz, czyli Adamowicz - można powiedzieć, że sam na siebie uwił bicz (jak nie w tym to innym kontekście).

Co do zamachowca, to jeśli chce grać w "psychola", to nie przyznawanie się do winy jest wg mnie racjonalne, bo teraz może powiedzieć, że nie zdawał sobie sprawy z tego co robił a wiec się nie przyznaje, bo to nie on tylko głosy co mu podpowiadały...

Vote up!
3
Vote down!
-1

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1578544

czarno widzę jego krótki już odtąd żywot. W każdym wariancie.

Vote up!
3
Vote down!
0

insurekcjapl

#1578547

wynajęło Regionalne Centrum Wolontariatu, które za obsługę tego eventu zapłaciło 13 tys. zł - podano 16 stycznia b.r. w TVP.

Vote up!
3
Vote down!
-1

insurekcjapl

#1578592

Ten film wyjaśnia wszystko, bardzo polecam także jego opis.

https://peertube.dans-ma-bulle.life/videos/watch/c86e1c41-aec6-4e45-991f-a4836d245007

Vote up!
0
Vote down!
0

Chrystus Królem Polski!

#1586010