CHĘTNI WESPRZEĆ ZIOBRO

Obrazek użytkownika insurekcjapl
Kraj

Zbigniew Ziobro może liczyć, jak poniżej widać, na niektóre środowiska, jeśli - moim zdaniem - nie zeszmaci się w studiach gadzinówek. Oto mejl, jaki krąży już w poczcie zbiorowo-internetowej - na zasadzie prześlij dalej:

APEL

Zebrani w Katowicach w dniu 5 listopada 2011 r. działacze ugrupowań niepodległościowych zwracają się do Pana Zbigniewa Ziobro, by w sytuacji jaka nastąpiła po wydaleniu go z szeregów partii „Prawo i Sprawiedliwość”, poświęcił się budowaniu szerokiego ruchu politycznego, skupiającego różne środowiska niepodległościowe, organizacje i ludzi działających dla dobra Polski i Polaków na różnym polu – jako otwartego ogólnonarodowego ruchu społecznego, a nie kolejnej partii politycznej, której struktura z góry niesie z sobą konflikty, niekontrolowaną władzę partyjnych wodzów i zamknięcie się na postulaty i problemy społeczeństwa.

W naszym głębokim przekonaniu cele takiego ruchu narodowego powinny obejmować najważniejsze problemy ustrojowe państwa:
- zmianę ordynacji wyborczej, wprowadzenie wyboru posłów w jednomandatowych okręgach wyborczych i likwidację antyobywatelskiego rozwiązania jakim są tzw. listy partyjne, na gruncie których właśnie wyrasta niekontrolowana przez nikogo władza partyjnych oligarchów;
- głęboką reformę wymiaru sprawiedliwości – wprowadzenie zasady wybieralności sędziów i prokuratorów i ustanowienie społecznej kontroli nad władzą sądowniczą;
- zabezpieczenie ekonomicznych warunków egzystencji społeczeństwa poprzez m.in. ustanowienie państwowej kontroli nad działalnością wielkich banków i instytucji finansowych;
- zabezpieczenie prawa społeczeństwa do uzyskiwania rzetelnej informacji z mediów.

Niedopuszczalna jest obecna sytuacja, w której właściciele głównych stacji telewizyjnych i koncernów medialnych stanowią poważną siłę polityczną, angażując się po jednej ze stron politycznego sporu i przez wyraźnie stronnicze działania manipulują opinią publiczną.

Jesteśmy gotowi uczestniczyć w budowaniu takiego szerokiego, narodowego ruchu, w którym postulaty programowe różnych nurtów politycznych będą mogły być swobodnie wyrażane, w wolnej debacie, bez napiętnowania i wykluczenia ze strony partyjnego kierownictwa.

Tylko działanie w takiej formie daje szansę na prawdziwe odzyskanie suwerenności przez Polskę i Polaków!

Budowanie kolejnej formacji partyjnej – ze wszystkimi jej wadami strukturalnymi – musi skończyć się kolejną porażką prawicy.

Katowice 5 listopada 2011 r.

Brak głosów

Komentarze

bloty puszczasz :)

Tytuł mógłbyś sprzedać za godziwe pieniądze :
"CHĘTNI WESPRZEĆ ZIOBRO"

W ramach kampaniji wspierania włączą się wszystkie przekażniki -
W kampanii: "dorżnąć watahe" - Ziobro otrzymuje darmowy czas antenowy.

Już to bieży z koszyczkiem i szanowną małżonką , już to pokaz przy karmieniu maleństwa.
Wywiady i porady -
Makłowicza, przepisy będzie pokazywał w porannych wicach.

Inni, Iluzjoniści i biegli w palcóweczkach prestidigitatorzy - będą trąbić wszem i wobec o wyższości kalafiora na brokułem.

Tu jest wsparcie dla przynoszących: ryj Prezesa na talerzu demokracji.

Vote up!
0
Vote down!
0
#197382

Chyba najwyższy czas zastanowić się dlaczego partia nie wygrywa wyborów, prowadzi kampanię wyborczą niemrawo, nie wykorzystuje atutów jakie mogła wykorzystać? A może ta partia nie chciała wygrać i czeka aż przeciwnik sam się wyłoży? Tyle, że wówczas może już nie być Polski. Jestem za budowaniem szerokiego porozumienia narodowego w formie federacji narodowej, w której swoje miejsce znaleźliby wszelkie Jurki, Dorny i kto tam jeszcze, dla kogo nie było miejsca w PiSie. Dlaczego niegdyś LPR zdobył tak duże poparcie? Dlatego, że akcentował w swoim programie wartości narodowe. A jest o co się bić. 51% nie poszło do urn i to jest potężny elektorat. Warto spróbować. Apel trafia w sedno rzeczy.

Vote up!
0
Vote down!
0

Szpilka

#197396

zaangażował się niegdyś w kampanię wyborczą PiSu razem z Kurskim, to Pis wygrał. Później gdy inni się za to zabierali, PiS przegrywał.

Vote up!
0
Vote down!
0

Szpilka

#197497

a Kaczyńskiego wtedy nie było?

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#197498

Nie udało się zachęcić do udziału w życiu publicznym znacznego milczącego elektoratu.
Nie uczynili tego kolejni spece od kampanii wyborczej z PiS.
Może ci, milczący dotąd ludzie, gotowi są zebrać się pod sztandarami federacji organizacji patriotycznych. Federacji która zechce zająć się kondycją państwa, zostawiając na boku spory światopoglądowe.
Może nie chcą wypowiadać się za lub przeciw homoseksualizmowi, może obojętne jest im to czy ludzie mają dzieci bez ślubu czy po ślubie. Piłsudski porzucił starą żonę i wiarę zmieniał by się ożenić powtórnie. Paderewski porzucił żonę, by ożenić się z kobietą, która była żoną jego przyjaciela. Nie było to moralne, ale jako patrioci sprawdzili się znakomicie.
Może milczącemu elektoratowi wystarczy chrześcijański system wartości i troska o współobywateli, o Polskę?

Vote up!
0
Vote down!
0
#197402

Jako chrześcijanin, katolik głosuję na PiS.

To utopia myśleć, że katolicy siedzą w domach i nie głosują bo nie mają na kogo.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#197412

Nie szukajmy imiennie.

Sterowanie dyszlem społeczeństwa to wzorzec .
Pomysły i opracowania stoją -
http://blogmedia24.pl/node/16066

Vote up!
0
Vote down!
0
#197415

Ciekawe skąd ten mail. W środowisku śląskim nieznany. Informuję, że w Katowicach nie zebrały się żadne z ugrupowań niepodległościowych. Komunikat nie jest też podpisany! Proszę nie wprowadzać zamętu. Informacje należy traktować jako fałszywkę. Środowiska niepodległościowe swoje dokumenty podpisują.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#197431

wystarczy ,z piszą o jednomandatowych okręgach wyborczych i juz wiadomo skąd ten mail pochodzi.
Nie dajcie sie nabrać.
Pozdrawiam myślących.

Vote up!
0
Vote down!
0
#197622

Obsesja JOW to znak firmowy zakurzonych kanap i szemranych (postkomunistycznych i postagenturalnych) typów liczących na to, że kupią wyborców "kiełbasą" lub pogonią do wyborów własnych niewolników.
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#197623

Jestem zdumiony wpisem Pani Chmielowskiej.
Czyli co - trafny opis rzeczywistości musi mieć Jej placet? Co to znaczy "fałszywka" w takim wypadku?
Na zjeżdzie Niepodleglościowców pod Opolem było mnóstwo frakcji narodowych - czy oni nie mają prawa mysleć o s o b n o o tym samym, co kocha Pani Chmielowska, bez jej placetu na zabranie głosu?

Nie sądzę, żeby tak dobrze i rozsądnie napisany Apel, miał uczynić coś złego na tym forum. Wprowadzać zamęt. W stanie niejasnego zawieszenia są wszyscy interesujący się polityką, bo europosłowie nie zgadzają się z ekspulsją. Dlatego powinni(-śmy) wiedzieć, że są środowiska, które - choć nieśmiało - deklarują im wsparcie.

Przynajmniej z mojego punku widzenia miałem prawo taki list umieścić. Sprawa JOW-ów jest ważna, nie da się tego pomijać w obecnym czasie. Albo brak woli klejenia salami na Prawicy przez JK (który jakoś Porozumienie Centrum potrafił stworzyć - sic!). Choćby te kwestie w tym zawołaniu do Ziobry owych na razie nieujawniających się Niepodległościowców (bez JCh na froncie) są godne uwagi. Co zresztą widać po niektórych wpisach dyskutantów.

Panią JCh proszę o dyskusję nad tezami tekstu, a nie dezawuowanie jego zawartości, poprzez przyklejanie mu znaczka "fałszywka".
W jakim sensie?
Że środowisko Pani Chmielowskiej tego nie napisało (jakie "ośrodki"?)?
To wystarczyło to oświadczyć bez nieprzychylnego etykietowania. I odciąć się od treści, ale określając odmienność sądów, punktu widzenia, sposobów działania (o tym trochę akurat jest, że Jej ludzie się rzekomo podpisują).

Vote up!
0
Vote down!
0

insurekcjapl

#197627

Spora część z nich głosuje na Platformę.
Sprawdziłam osobiście.
Przed wyborami prezydenckimi zbierałam przed kościołem podpisy na komitet poparcia Jarosława Kaczyńskiego.
Wiem ile osób obrzuciło mnie oburzonym spojrzeniem, usłyszałam też sporo cierpkich uwag na temat mieszania kościoła do polityki.
Zebrałam około 100 podpisów na osiedlu, które liczy 1000 mieszkańców.
Twierdzę, że wielu Polaków nie identyfikuje się w pełni z normami moralnymi głoszonymi przez kościół katolicki.
Bliski jest im natomiast światopogląd chrześcijański czyli taki miszmasz z katolicyzmu i kościołów protestanckich lub ewangelickich.
Nie popierają aborcji jako środka antykoncepcyjnego, ale nie chcą kobiet zmuszać, by rodziły dzieci poczęte z gwałtu.
Cenią rodzinę, ale nie wymagają od swoich dzieci, by pobierały się skoro zamierzają razem zamieszkać.
Problem dziewictwa jest mi obojętny, ale pamiętają, że nie wolno kraść, szkalować, uwodzić cudzych współmałżonków, wiedzą, że trzeba opiekować się starymi rodzicami i wspomóc biednych.
Wierzą w boskość Chrystusa i opiekę Matki Bożej, ale spowiedź uważają za średniowieczny przeżytek. Takich ludzi jest bardzo dużo. Nie głosują na nikogo.
Szkoda. I nie ma się co na nich obrażać.
Należy raczej się zastanowić, jak ich zachęcić, by włączyli się w budowanie silnego państwa polskiego.

Vote up!
0
Vote down!
0
#197436

.... wiele plasterków jest podpsutych, albo pochodzących z innej wędliny :):):):)
Zresztą to się nigdy nie sklei, a takie klejenie to w istocie dalsze kawałkowanie opozycji.
"Ziobryści" wystawili się na widok publiczny i natychmiast zbiegła się czereda zainteresowanych. Alfonsi chcą zaangażować, a napalona drobnica onanistów - poużywać:):):)
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#197628

dzięki Macierewiczowi mają dużo czasu!

Vote up!
0
Vote down!
0
#197418

Nie rozumiem -a co Macierewicz ma do tego?

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#197425

http://www.niepoprawni.pl/users/muni

rozumiesz?

Vote up!
0
Vote down!
0
#197427

Rozpuścił towarzystwo, więc mogą pracować z domu...

Vote up!
0
Vote down!
0
#197429

W tytule było WSI - nie zauważyłam! Jakbym dokładnie czytała to bym zrozumiała. Przepraszam za gapiostwo!

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#197434

A co miał wrogów Polski na etatach trzymać? Miałem nadzieję że jeszcze zdążą im przywileje emerytalne odebrać do poziomu tych co uczciwie pracowali.

Vote up!
0
Vote down!
0
#197438

Chodzi o to (kawa na ławę), że cały ten apel to pic na wodę.
Nikt na Śląsku w niedzielę nie robi żadnych ad hoc mityngów i spotkań. W niedzielę, to się idzie do kościoła, a potem na krupnioka do Tesco :).

Vote up!
0
Vote down!
0
#197465

i nie kopnij w kalendarz, jak się dowiesz, że to sobota. A pewnie materiał pisano w piątek, skoro go dostałem w zbiorówkach z Kanady i Szwecji - czyli że obiegł różne strefy czasowe.
I co? Miałem go nie umieszczać na tym forum? Skoro - moim zdaniem - jest napisany precyzyjnie i dobrze diagnozuje stan tu i teraz. Tak przynajmniej ja uważam.

Vote up!
0
Vote down!
0

insurekcjapl

#197618

To, że dzieje się obecnie w PiS źle, wiemy wszyscy. Ziobro zwłaszcza. Może się dziać jeszcze gorzej. Gdyby ten apel był prawdziwy (nie mam wystarczającej wiedzy, ale chyba Jadwiga Chmielowska ma rację, że to jest fałszywka) oznaczałoby to, że rozbijania naszej strony koniec jeszcze nie nastąpił. Przed wyborami powstawały jakieś ojcowizny i tego typu pokraczne twory. Ich autorzy mieli albo dużo złej woli albo zero wyobraźni. Zapewne więc tego typu próby będą czynione nadal. Miejmy jednak zaufanie: ziobryści to zdecydowanie wyższa półka. Na takie układy nie pójdą. Nie po to zresztą odwołują się od tak złej dla Polski decyzji.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jerzy Pietraszko

#197435

W kwestii diagnozy przyczyn klapy oraz strategii i perspektywy PiS na przyszłość warto przeczytac tekst Ziemkiewicza:

http://blog.rp.pl/ziemkiewicz/2011/11/05/korwini...

Vote up!
0
Vote down!
0

Jerzy Zerbe

#197589

A jaki tam z Ziobry car (niezależnie od tego, co mu się uroiło)???? Miał już stanowisko i dużo działał? Chyba najbardziej zajęty był kreowaniem się na Napoleona i wsadzaniem swoich przydupasów na stanowiska.
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#197621

gość z drogi

nie i już,nie zagladałam do poczty ,to i nerwów zaoszczędziłam i Apelu na szczęście nie przeczytałam

W Katowicach na Mszy Swietej byłam i zadnej formacji nie spotkałam,więc 

ja nie poprę na pewno ...

Właśnie MO,przesłuchuje Cymańskiego,

nie Tuska,nie Schetynę

/on sie płaszczy jak....oj wstyd panie Cymański,Ziobro,i POzostali

Wyrzucam telewizor przez okno ,

Mam dość Cymanskiego,Kluzikowej Ziobry i całego tego towarzystwa,mój głos BYŁ głosem na PIS a nie na was

 

Telewizja pełna was ,gdy Polska się wali

a,Tusk ukrywa,

wy zapełniacie ekrany z radosnymi twarzami skrzywdzonych "aniołow"jak to mówi pewien Pan,ktory napewno nie kocha Prezesa

WSTYD,Hanba

Zero poparcia, a telewizor na bruk

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#198130

Wszystkim świeżo upieczonym antykaczystom proponuję zapoznanie się z tekstem "Zbigniew Ziobro gra o życie? Jakie haki maja na dysydenta z PIS?" autorstwa Zbigniewa Szymowskiego:

http://nczas.home.pl/wiadomosci/polska/zbigniew-...

Warto wiedzieć i to, co tam napisano

Vote up!
0
Vote down!
0

Jerzy Zerbe

#202248

gość z drogi

bo 

jesli TAK,to ziobro faktycznie gra tylko iwyłacznie o siebie,szukając schronienia u Tuska

jesli prawdą jest zarzut,jaki postawił mu prokurator z w/p artykułu,to SPRAWA jest OCZYWISTA

i zenujaco ,niska

i nie ma ni c wspólnego z dobrem Polski,czy jej wyborców

panie Ziobro

czekam na odpowiedz,ale taka męską a nie zasnutą pomówieniami

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#202552

Wielka część społeczeństwa, urabiana serialami i tańcem z gwiazdami, jest już tak zdeprawowane, że zdrada, zaprzaństwo, kłamstwo, jest dla nich na równi z honorem??? Dla normalnego, zdrowo i logicznie myślącego Polaka, postępek tych ludzi, znajduje w kategoriach podłości i dna moralnego, niezależnie od fałszywych intencji??? Cokolwiek ci ludzie zaoferują, jak perfidnie pomagają im media, wszyscy którzy ich popierają, muszą wiedzieć, że na kłamstwie założycielskim, nie można niczego zbudować, bo ta sama broń, wszystko zniszczy??? Tym bardziej kłamstwo, używane przeciw uczciwości i polskiej moralności??? Przywoływanie tu, jako przykład zdolności Ziobry i Kurskiego podczas wyborów w 2005r., jest chybione, biorąc pod uwagę sytuację 2005r. Afera Rywina, która była, otwarciem szlabanu dla prawicy, nie wymagała, żadnych talentów, by wybory wtedy wygrać, pamiętajmy, że PO, też była prawicą??? Nie zapominajmy o totalitarnych, postkomunistycznych mediach, które obecnie z własnej woli, nigdy nie pozwolą zwyciężyć opozycji patriotycznej, ze względu na zaprzaństwo i pewną degradację pozycji salonu??? Pzdr.

Vote up!
0
Vote down!
0
#202585

gość z drogi

i te Trzydzieści procent TEZ,dlatego pozostali ruszyli do ataku,bo w myśl POwiedzonka,jesli wejdziesz między wrony krakaj jak i ONY

a my  nie

a my mamy swoje zdanie,swoje doświadczenia i swoje przekonania

i TO ich BOLI,dlatego zajadła walka,walka o dusze,

ale nigdy nie o  moją...mojego GŁOSu tez nigdy salony i saloniki wszelkiej masci 

nie dostaną....

pozdrowienia

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#202620