Panie Sławku proszę wyjaśnić .....

Obrazek użytkownika Husky
Kraj

Istnieją ludzie, którzy lubią jak się z nich robi idiotów i sami próbują robić idiotów z innych.W każdej sprawie oddzielajmy ziarno o plew, czy to Banaś, czy Grodzki. PIS i PO to nie jest to samo !!!

Panie Sławku proszę wyjaśnić dlaczego Banaś nie szkodzi PiS, a Grodzki PO?

Po czym rozpoznaje się nudę w polityce? Po serwowaniu odgrzewanych kotletów, jeśli widzisz na akranie TVN „zadzwoń do Banasia”, a na ekranie TVP „taśmy Sowy” to wiedz, że wyczerpał się limit politycznych sensacji. Opisane zjawisko jest jednocześnie jednym z wielu elementów szerszej doktryny, którą przedstawił nie kto inny, tylko Sławek Neumann. Doktryna Neumanna dotyczy każdej większej partii i zwolenników partii. Przypomnijmy zatem polityczną mantrę pana Sławka składającą się trzech najważniejszych punktów.
Po pierwsze dopóki jesteś w naszej partii będą cię bronił jak niepodległości, gdy odejdziesz, zdradzisz, to mam cię w d… Po drugie robiliśmy badania i zawsze wychodzi, że atakowanie naszych przy pomocy zarzutów CBA, prokuratury itd., nie działa na nasz elektorat, a jeśli już działa to na korzyść partii. I wreszcie po trzecie, sądy nie ruszą naszych spraw do wyborów i ta część doktryny pana Sławka dotyczy tylko partii pana Sławka oraz pochodnych lewicowo-liberalnych grup przestępczych, w pozostałych przypadkach przenosi się na podległe władzy instytucje. O ile pozbędziemy się na moment politycznych sympatii i antypatii, to znajdziemy wiele elementów wspólnych w tak zwanych sprawach Banasia i Grodzkiego, chociaż sam sposób pokazywania tych spraw przez media jest skrajnie różny.

Punkt pierwszy doktryny odnosi się do obrony swojego i to najłatwiej udowodnić, wystarczy obserwować reakcje wyborców. Normalnie żaden wyborca PiS nie szukałby po Internecie pokojów wynajmowanych na godzinę, aby udowodnić, że w pewnym krakowskim hotelu ludzie sobie odpoczywają po podróży i wcale nie prostytutki wynajmują pokoje na swoje usługi. Wyborca PiS nie pisał by też, że jeśli nie ma zarzutów prokuratury, to biznes z gangsterami nie stanowi problemu i śmiałby się ze wszystkich „wyjaśnień”, które odnoszą się do „zaszczuwania”, „niszczenia człowieka” i tak dalej.

Dlaczego w przypadku Banasia wszystko działa odwrotnie? Pan Sławek wyjaśnił, dopóki Banaś jest kojarzony z PiS, cześć wyborców będzie Banasia bronić jak niepodległości, nie zważając na śmieszność, hipokryzję i w końcu szkodliwość tej obrony, przyjmującej tak kuriozalne formy. Proszę jednak nie mylić bezmyślności niektórych wyborców z prostowaniem kłamstw medialnych i racjonalizowaniem całej sprawy, która wcale prosta nie jest i w pewnych obszarach Banasia wręcz trzeba bronić.

Punkt drugi to polityczny skarbiec, skoro elektorat życzy sobie tego lub tamtego, to polityk z oczekiwaniami elektoratu nie dyskutuje. Dodatkowo dochodzi syndrom stada, dziś atakują Banasia, jutra zajmą się mną, jesteśmy jedną drużyną i kibicujemy jednej drużynie. Mało finezyjne, jednak zawsze działa. Tak jak spory kawałek elektoratu PiS sam siebie przekonuje, że biznesy z gangsterami nie są niczym złym, tak elektorat PO jest święcie przekonany, że Grodzki to jedyny lekarz i ordynator w Polsce z kilkudziesięcioletnim stażem, który w życiu nie widział koperty w swoim gabinecie.

Rzecz jasna nikomu nie trzeba tłumaczyć, że zmiana nazwisk przypisanych do konkretnych sytuacji całkowicie odwraca reakcje. Gdyby Grodzki był kojarzony ze sprzedażą kamienicy gangsterom, gdzie wprawdzie nie prowadzi się domu publicznego, ale biznes moralnie też jest daleki od ideału, to wyborcy PiS rozszarpaliby Grodzkiego na strzępy. Taki sam los spotkałby „ordynatora” Banasia i to po jednym niesprawdzonym zarzucie o przyjęcie łapówki.
Ostatni punkt doktryny pana Sławka w przypadku PO i pochodnych realizuje się na salach sądowych, no i te wszystkie wyroki Najsztuba, działaczy KOD, czy bezprawie „kasty” w obronie kasty widzimy prawie codziennie. W przypadku PiS działa to trochę inaczej, tam gdzie da się pewne procedury opóźnić, utajnić, by w konsekwencji kupić czas na poszukanie politycznego rozwiązania, to się po takie zabiegi sięga. I tak z grubsza wygląda polityka widziana w miarę obiektywnym okiem.

Pozostaje nieśmiało zapytać, czy przypadkiem hasło PiS - PO jedno zło, nie ma uzasadnienia? Nie ma, z bardzo prostego powodu, którym jest skala i skutki obrony swoich.

Co by o Banasiu nie mówić, jedno jest pewne, zalazł za skórę największym mafiom, w tym mafiom medialnym, a to jest bardzo mocny argument po jego stronie. Działania Banasia w rządzie przyniosły konkretne wyniki finansowe i nie „sprywatyzowano” nawet stodoły. Pomijając względy estetyczne i etyczne, na tym co Banaś przez cztery lata robił Polacy zyskali, nie stracili. Banaś nie jest też regułą, czy standardem, ale incydentem. W przypadku pana Sławka i jego kolegów sprawy przedstawiają się dokładnie odwrotnie.

https://www.kontrowersje.net/panie_s_awku_prosz_wyja_ni_dlaczego_bana_nie_szkodzi_pis_a_grodzki_po

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.2 (głosów:14)

Komentarze

   Witaj!  Dzięki za artykuł. Kupić nie można, ale można fałszywie opluć, a teoria  AntyPisu będzie skuteczna.., aby usunąć z zajmowanego stanowiska.. Każdego""",jednak NIE!. Gość zubożył mafię układu na miliardy. Ten pozytywny proces trwa i dlatego kombinują faktami. Rudy dostał konkretny przekaz od Pokolenia AK. i zgubił konia. Czarzasty, sowiecki kundel poszedł ponad To...My Polacy nie chcemy Polski rozchwianej na pokolenia z Bolszewią.. Ten paradoks czasu trzeba zakończyć Polskimi sądami, lub...wolą społeczeństwa..lub, wolą.... Chyba, że lewacka  obecnie UE doprowadzi do samospalenia swoich poglądów  A ja mówię o AK pokolenia, a tu nie ma polemiki, tylko radykalna obrona Polski w Każdej wroga postaci, też żelazem w chwili zagrożenia podmiotowości ojczyzny!   Ciekawe, jak długo już niby obecna Rosja, a rzeczywiście sowieci utrzymają Sowieckie sądy w Polsce!  Chcąc odzyskać Polskę dogłębnie po prawie 70 latach Sowieckiej okupacji, trzeba zapomnieć o pozycji strusia, a przywołać postać Witolda Pileckiego! Pozdrawiam!

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1

ronin

#1610500

Proszę mi pomóc odpowiedzieć na pytanie: Czy sprawa Banasia pokazała, że jeden idiota z TVN jest więcej wart niż polskie służby?
A może być tak kitela porządnie gównem obsmarować.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1610515

Tylko żywa gotówka! Zawód wykonywany/wyuczony wiele tłumaczy .Mają kadry te platfonsy! Ta elita ma stanowić prawo?

Żeby nie zagraniczne wycieczki z niepełnosprawnym synem zdałaby maturę i studia niektóre

Ja mówię na nią dżokejka bo na plecach syna jak na koniu do Sejmu wjechała!!

To teraz wiem skąd ten sukces medialny uwieńczony sukcesem parlamentarnym - Iwona po prostu wie jak dobrze się sprzedać i za ile

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1610518

To jest "p...OŚLICA", skandalistka...",...Pani minister, to nie jest POLITYKA..." Tak nadawała z kocyka na korytarzu Sejmu. Niech nie myśli, że od siedzenia w ławie sejmowej, głowa napełni się olejem.

Pozdrawiam serdecznie.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1610543

CzyTając - "P0" < Przestępstw zerO >...

DoStajemy -  przestępstw zer-O........ OKTET (osiem zer, po znaczących liczbach ... (oktan ma osiemnaście izomerów)...

Przestępstwa ośmiozerowe, zaczynają się od setki miljonów złotych.

Profesjonalni profesorowie od przestępczości ośmiozerowej rezydują w UNIwersytetach więzi więziennych i są najważniejszymi doradcami - pokolenowych "wymiarów sprawiedliwości"...

Układ OKTETU - ELEKTronów walencyjnych, dąży do "doskonałości"...

  - "Sądowej" bezkarności - zbrodni przeciwko Ludności Polski...

Pozdrawiam J. K.

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1610520