Moskwa oburzona..... i bardzo dobrze

Obrazek użytkownika Husky
Kraj

 

Putin nie został zaproszony na uroczystości rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej

 

W 1939 nikt ich nie zapraszał, a i tak przyjechali.

Pod  sowiecka okupacja byliśmy praktycznie od 17 września 1939 roku  A okupacja Polski zakończyła się formalnie 18 września 1993 o godz 9:20, kiedy to odjechał ostatni pociąg z rosyjskimi żołnierzami z naszego kraju.
Czy zaproszenie Putina to nie byłaby obrazą dla setek tysięcy bestialsko pomordowanych Polaków przez Rosjan.

Rosja wraz z Niemcami wywołała II Wojnę Światową więc decyzja Prezydenta Polski jest właściwa.

Mamy zapraszać agresorów na naszą uroczystość.?


Przecież dla Rosjan wojna zaczęła się 22 czerwca 1941 więc o co im chodzi?

 

 

Łukaszenka tak, Putin nie?

Andrzej Duda zaprosił do Warszawy na obchody 80. rocznicy rozpoczęcia II wojny światowej prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenkę. Trudno oczekiwać, że przyjedzie, skoro zaproszenia nie otrzymał Władimir Putin.

MSZ Rosji oświadczyło, że zamiar Polski, by na obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej zaprosić obecnych partnerów z UE, NATO oraz kraje Partnerstwa Wschodniego, podczas gdy dla Rosji "miejsca nie przewidziano", jest "ignorowaniem logiki historycznej".

W komunikacie opublikowanym w środę rosyjski resort spraw zagranicznych wskazał, że "ze zdumieniem" odnotował zamiar władz Polski zorganizowania obchodów "w formacie spotkania obecnych sojuszników i partnerów Warszawy z krajów członkowskich UE, NATO, a także uczestników unijnego projektu Partnerstwo Wschodnie".

"Swój zamysł władze polskie uzasadniają niejakimi współczesnymi realiami, ignorując logikę historyczną" - oznajmiło MSZ Rosji. Dodało następnie: "Wbrew bezspornie decydującemu wkładowi naszej Ojczyzny w pokonanie Rzeszy hitlerowskiej i wyzwolenie Polski od najeźdźców nazistowskich, dla Rosji nie przewidziano w tym układzie miejsca".

Zarzucając Polsce "decyzję, by wydarzenie uczynić potajemnym", MSZ oznajmiło, iż owa decyzja "jest jeszcze jednym przejawem skrzywionego światopoglądu administracji polskiej, która przez wzgląd na przejściowe priorytety systematycznie fałszuje kronikę II wojny światowej i okresu powojennego".

Wcześniej Błażej Spychalski poinformował, że Władimir Putin nie został zaproszony na obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. - Wśród krajów zaproszonych, nie ma Rosji – mówił rzecznik Andrzeja Dudy.

- Klucz zaproszeń na obchody historycznej rocznicy nie był historyczny - tłumaczył w RMF FM. - Zaproszenia mają charakter współczesny, a nie historyczny.

Organizatorem uroczystości jest Kancelaria Prezydenta Andrzeja Dudy.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.3 (7 głosów)

Komentarze

kacapska logika

 

kacapskiej kurwy

taka jest logika

co w ludobójstwie

się zamyka

 

Pozdrawiam 

Vote up!
3
Vote down!
0

jan patmo

#1583822