Bohaterowie pułku Azow UWOLNIENI

Obrazek użytkownika Husky
Świat

Cała Ukraina nie powstrzymuje łez radości

 Z rosyjskiej niewoli zostało zwolnionych 215 jeńców, w tym wielu oficerów, dowódców i obrońców Azowstalu. W zamian Ukraińcy zwolnili Wiktora Medwedczuka, znanego jako "kum Putina" i ponad 50 Rosjan oraz jedną tajemniczą osobę dla której sam Putin musiał wyrazić zgodę na tą wymianę. Kim jest ta osobą to w kolejnej notce

 

 

Obrona Azowstalu weszła do historii Ukrainy jako symbol fantastycznej niezwyciężoności i bohaterstwa ukraińskich żołnierzy. Swoimi wysiłkami uratowali tysiące istnień ludzkich. Wieczorem 21 września Ukrainę poruszyła dobra wiadomość - do domu wróciło 215 obrońców. Wśród nich jest 108 obrońców Azovstalu.

Przez kilka miesięcy w nieludzkich warunkach obrońcy Azovstalu byli przetrzymywani w niewoli. Jednak 21 września stał się prawdziwym świętem dla wszystkich Ukraińców: bohaterowie wrócili do domu
Który z obrońców powrócił z niewoli?
Wiadomość o powrocie bohaterów pojawiła się wieczorem 21 września.
Początkowo informowano, że można wymienić kilku obrońców Azowstalu . Wtedy Ukraińcy dowiedzieli się o powrocie do domu Michaiła Wierszynina - szefa Mariupola - i Kateryny Poliszczuk (sygnał wywoławczy "Ptak"). Dziewczyna była głosem „Azovstal” i swoim śpiewem dawała światło, nawet gdy wydawało się, że wokół panuje zupełna ciemność

Następnie otrzymano informację, że Michaił Dianow wrócił z niewoli. Zdjęcie bohatera, wykonane w Azovstal, stało się jednym z symboli odwagi ukraińskich żołnierzy.

 

Wtedy Ukraińcy usłyszeli dobrą wiadomość o powrocie lekarki Maryany Mamonowej - jest w 9 miesiącu ciąży. Maryana dowiedziała się, że zostanie matką będąc pod ostrzałem na terenie Azovstalu.

 

 

Kilka minut później okazało się, że Dmitrij „Orest” Kozatsky wrócił do domu z niewoli . Świat widział „Azovstal” jego oczami. Kozatsky utrwalił obronę Azowstalu na fotografiach. Praca otrzymała 2 Międzynarodowe Nagrody Fotograficzne.

Również na zdjęciu bohaterów powracających z niewoli zidentyfikowano policjanta z Mariupola Światosława Jermołowa

5 dowódców wróciło do domu

 

Około godziny 00:00 w nocy 22 września sieć opublikowała zdjęcie zwolnionych dowódców - obrońców Azowstalu : Denisa Prokopenko, Siergieja Wołyńskiego i Światosława Palamara. Następnie Wołodymyr Zełenski powiedział, że zwolniono 5 dowódców Azowstalu. Ukraiński przywódca wymienił także nazwiska Denisa Szlega i Olega Chomenko.
Do końca wojny będą w Turcji. Krewni będą mogli spotkać się z bohaterami. Zełenski powiedział, że jest to porozumienie z tureckim przywódcą Recepem Tayyipem Erdoganem

„Zwycięstwo dla Ukrainy”: Zełenski o powrocie bohaterów Azowstalu z niewoli

Ukraiński przywódca powiedział, że powrót bohaterów to zwycięstwo Ukrainy i całego społeczeństwa.
Pamiętamy o wszystkich naszych ludziach i staramy się ratować każdego Ukraińca. Takie jest znaczenie Ukrainy, nasza esencja, to odróżnia nas od wroga. Cenimy każde życie! I na pewno zrobimy wszystko, aby uratować każdego, kto znajduje się w rosyjskiej niewoli
– podkreślił prezydent.
Zełenski zauważył też, że nad powrotem bohaterów pracuje potężny zespół. W szczególności:
szef gabinetu prezydenta Andrija Jermaka;
szef wywiadu Cyryl Budanow;
tymczasowy pełniący obowiązki szefa SBU Wasilij Małyuk;
Zastępca Rustem Umerov.

Wiktor Medwedczuk przekazany Rosji
Ogólnie rzecz biorąc, podczas tej wymiany Ukraina przekazała Rosji 55 okupantów i zdrajców. Wśród nich jest ojciec chrzestny Putina, Wiktor Medwedczuk. SBU poinformowała, że ​​jego wina została w pełni odnotowana w odpowiednich materiałach zgromadzonych przez siły bezpieczeństwa.
Andriej Jermak podkreślił, że Medwedczuk przekazał śledztwu wszystkie możliwe dowody.
Do tematu - unikalny materiał filmowy z powrotu bohaterow z pulku Azow z niewoli:
obejrzyjcie  wideo

ps.
 Ukraińska Komenda Koordynacyjna ds. Postępowania z Jeńcami Wojennymi opublikowała pełną listę 215 więźniów zwolnionych z rosyjskiej niewoli.
Pełna lista tych, którym udało się wydostać z rąk rosyjskich siepaczy

]]>https://24tv.ua/ru/obmen-plennymi-ukraina-2022-spisok-vernuvshihsja-24-kanal_n2162835]]>

 

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (7 głosów)

Komentarze

Niemcy odmawiając przyjęcia uchodźców z Ukrainy uzasadniali to brakiem warunków i możliwości. Dziś Berlin ogłosił,że będzie przyjmował Rosjan uciekających przed poborem.

Czegoś jeszcze nie rozumiecie ?

Oni nawet nie próbują ukrywać swojej prorosyjskości

Vote up!
3
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1647099

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika abc123 został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Ten na pierwszym zdjęciu jakoś mało wiarygodny. Za bardzo kosmaty, czy co?

Vote up!
0
Vote down!
-4
#1647118

Aj waju

Spadaj

Vote up!
2
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1647122