13 maja 1981 roku - Pamiętamy

Obrazek użytkownika Husky
Historia

13 maja 1981 roku, w rocznicę objawień fatimskich, doszło do zamachu na życie papieża Jana Pawła II. Był to pierwszy przypadek w historii, kiedy przeprowadzono zamach na życie następcy świętego Piotra. Sprawcą zamachu był turecki fanatyk Mehmet Ali Agca
Ağca celował w jego głowę. Jednak Jan Paweł II schylił się wtedy do małej dziewczynki Sary Bartoli i wziął ją na ręce.
Powiedzieć Palec Boży to jakby nic nie powiedzieć.

 

W dzień zamachu mało kto pamiętał o objawieniach tylko modlono się o życie Świętego Jana Pawła II.
Matka Boska Fatimska uratowała największego z Polaków.

Za zleceniem zamachu na papieża Jana Pawła II w 1981 stał sowiecki wywiad wojskowy GRU działający za zgodą szefa KGB Jurija Andropowa.

Agca nie ma zielonego pojęcia kto go wynajął, był tylko ostatnim ogniwem w łańcuchu. Cyngiel wie tyle ile musi wiedzieć, a tego kto był faktycznym zleceniodawcom nie musi.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:10)

Komentarze

Zarówno dla zbrodniczej kacapi, jak i dla jej  polskojęzycznej agentury (oraz wszelkiego bezbożnego lewactwa etc.), to największy wróg, stąd tak go wściekle opluwają - zresztą podobnie jak Józefa  Piłsudskiego czy braci Kaczyńskich.

Pozdrawiam

PS Dzięki, że przypomniałeś dzień ów. Przeniosłem się pamięcią do tamtych czasów, najżywiej do lipcu owego roku, kiedy to przebywałem w Rzymie.   

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

jan patmo

#1589982

Myśleliśmy,że naprawdę stracimy Papieża.Teraz  Matkę Bożą ,która uratowała JPII, profanują lewaki a Tusk i spółka to aprobują

W USA ma się  ukazać nowa książka o zamachu na JPII. Na podstawie materiałów CIA

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1589993

Ocalenie naszego Papież, to był faktyczny cud, w odróżnieniu od "cudu powstania izraela".

Ps. Jakaś nieścisłość jest w tekście, bo jeśli agca celował w głowę, to jak człowiek sie schyla to schodzi z linii strzału a nie wchodzi na nią brzuchem.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1589988

Pamiętasz że była też szarpanina z zakonnicą

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1589992

Zamach na papieża Jana Pawła II został zlecony przez sowiecki wywiad – twierdzi amerykański politolog Paul Kengor i zachęca prezydenta Trumpa do ujawnienia dotyczących tej sprawy supertajnych ustaleń Centralnej Agencji Wywiadowczej (CIA).

Kengor jest wykładowcą nauk politycznych w Grove City College w Pensylwanii i autorem książki poświęconej relacjom prezydenta Ronalda Reagana i papieża-Polaka. W wywiadzie udzielonym portalowi „Daily Signal” powiedział między innymi: „[Wywiad Moskwy – przyp. red. ] zlecił zamach na papieża i jest to najwyższy czas, abyśmy dowiedzieli się, co naprawdę się zdarzyło”.

Politolog powołuje się na sekretne informacje wywiadu USA na temat „zbrodni stulecia”, jak nazywa zamach na Jana Pawła II, dokonany przez tureckiego terrorystę Mehmeda Ali Agcę 13 maja 1981 roku. Zgodnie z ową tajną wiedzą, za strzałami na placu świętego Piotra stał sowiecki wywiad wojskowy GRU, a także KGB, na czele którego stał późniejszy pierwszy sekretarz Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego, Jurij Andropow.

O kierowanym przez dwie kobiety dochodzeniu, które wyjaśnić miało sprawczą rolę Kremla w zamachu, wiedziało zaledwie kilka osób, w tym szef CIA William Casey i prezydent Reagan. Jednym z powodów, dla których tak się stało, był daleko idący sceptycyzm Departamentu Stanu oraz szefostwa wywiadu wobec podejrzeń Reagana skierowanych w stronę Moskwy.

Z kolei gdy śledztwo potwierdziło te przypuszczenia, ujawnieniu raportu sprzeciwił się sam papież, który poprosił prezydenta o zachowanie rezultatów dochodzenia w tajemnicy, z powodu obaw o wzrost napięcia między Stanami Zjednoczonymi a Związkiem Sowieckim – twierdzi Kengor.

Autor książki A Pope and a President: John Paul II, Ronald Reagan, and the Extraordinary Untold Story of the 20th Century („Papież i prezydent: Jan Paweł II, Ronald Reagan i niezwykła, nieznana historia XX wieku”) uważa, iż Donald Trump powinien ujawnić raport. Prezydent ma do tego prawo po upływie 25 lat od powstania supertajnych materiałów.

Read more: http://www.pch24.pl/paul-kengor--to-kreml-zlecil-zabicie-papieza-w-1981-...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1590014

Na portalach "wiodących" nic na ten temat (może już było, a ja znowu przeoczyłem), wszyscy się odnoszą do propagandy Sekielskich bruder's.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1590057