Polscy wyborcy to idioci.

Obrazek użytkownika Fedorowicz Ewaryst
Blog

Nic na to nie poradzę, ale wyniki ostatnich wyborów tę moją opinię potwierdzają w całej rozciągłości:

polscy wyborcy to idioci, i to, że tak to po modowemu określę – modelowi.

I już widzę jak moi platformerscy znajomi (mam jeszcze takich paru) się uśmiechają i potakują głowami kiwając, a moim znajomym pisowskim (też mi jeszcze paru zostało) szczęki się zaciskają a z ust lecą im słowa niecenzuralne.

Niepotrzebnie.

Bo ja nie o PO, nie o PiSie (nawet nie o Kukizie), a o ZSL (nie poprawiać – PSL się skończył w 1947 wraz z ucieczką Mikołajczyka).

Otóż w niedzielnych wyborach ZSL dostał 5,13%, przy czym mechanizm uzyskania tej końcówki (0,13%) opisałem dokładnie tu*i nie chce mi się tego wyjaśnienia powtarzać.

W majowych wyborach prezydenckich zeteselowski alien, nazwiskiem Jarubas, dostał 1,6%, co jak na aliena jest i tak zbyt wiele.

I wszystko byłoby cacy, gdyby nie wybory samorządowe sprzed niecałego roku, gdy ZSLowi Rządowa Komisja Wyborcza (rządowa, innej nie ma) przyznała ponad 23% głosów.

Przyznacie Państwo, że skoro w ciągu 11 miesięcy ZSLowi wynik spada z 23% do 5%, zaliczając po drodze 1,6%, to znaczy, ze tytuł mojego felietoniku jest trafny:

polscy wyborcy to idioci.

No dobrze, jakiś maruda zapyta:

a jeśli polscy wyborcy, to jednak, cudem jakimś, nie idioci?

Aaa… to co innego – to wtedy mamy do czynienia z (pozostańmy w konwencji rustykalnej) chamskim wałkiem:

albo w wyborach samorządowych ZSLowi dosypali do procent 23 i gdyby nie to, że noc nie trwa 50 godzin, to by i do 46% dosypali, albo terazZSLowi zabrali, i to z 15% najmarniej.

No to jak, Drodzy Czytelnicy?

11 miesięcy temu ZSLowi dosypali, czy parę dni temu zabrali?

Nie powiem, że innej opcji nie ma, ale brzmi ona jak w tytule, a ja (wbrew pozorom) nie chciałbym nikogo obrazić.

—————–

* http://blog.wirtualnemedia.pl/ewaryst-fedorowicz/post/przepis-na-skorygowanie-wynikow-wyborow

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.9 (głosów:19)

Komentarze

nic ująć. Smutne ale prawdziwe. Na wszelki wypadek nie głosowałam...ale myślę, że swoim wpisem popsułeś wyborcom zabawę. Radość z ogłoszenia wyników była prawie taka jak po wygranym meczu piłkarskim. I ten ruch kontroli wyborów co to już kontrolował wybory samorządowe...i co? I nic, mimo udowodnionych nieprawidłowości. Powtórka z rozrywki....a wyborcy się cieszą. Pozdrawiam.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-5

Verita

#1497081

cieszenia sie (smucenia tez) z wyniku wyborow. Jak mozna sie cieszyc - jesli sie olewa?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1497095

No dobrze, a jakie działania podjął Pan jako wyborca, jeśli nie jest idiotą? Co mogli zrobić wyborcy oprócz protestów, które i tak sądy odrzucały? A PKW obsadzona była przez rząd.

Ja tam się cieszę, choć mam różne obawy, ale teraz mam chociaż nadzieję. Nie widzę tej nadziei w  zadnej innej partii.

A prezydent wetuje. I mam nadzieje, że wszyscy seksedukatorzy i genderyści wylecą na zbity pysk z przedszkoli i szkól podstawowych, a nawet gimnazjów.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0
#1497082

bo co prawda z wyborców próbuje robić się idiotów, znaczna część jest na tyle zniechęcona, że nie spieszno jej do urn w jakichkolwiek wyborach...

Ci którzy korzystają z przywileju i jednocześnie wykonując obywatelski obowiązek głosują  w większości  mają świadomość wałków- że koniczynie dosypują albo dosypywała sobie sama mając opanowane  komisje wyborcze  ...

Czara goryczy przebrała w ubiegłym roku podczas wyborów samorządowych... Bo macherzy od liczenia przesadzili z dosypywaniem...

Ludzie zaangażowani w RKW wykonują ogromną pracę by nie robiono z nas wiecej idiotów. Mają pomysł na uzdrowienie chorego systemu łącznie z likwidacją PKW.

Polecam odwiedzić stronę http://ruchkontroliwyborow.pl/

Do pokonania jest zabetonowany moloch (PKW) zatrudniający 382 ludzi.

Być może w tej kadencji uda się doprowadzić by proces wyborczy był  transparentny, w każdym razie nie należy tracić nadziei...

Kreatywność robi oszałamiającą karierę, mamy kreatywność w księgowości to i w zliczniu głosów wyborców też ...

Przy aktualnym stanie  wymiaru niesprawiedliwości, sam Pan wie jak wygląda rozpatrywanie protestów wyborczych...

Przykro, że wszystkich nawet tych  działających na rzecz przywrócenia normalności/transparentności  w procesie wyborczym wrzuca Pan do jednego worka i nazywa idiotami, mimo iż zastrzega Pan, że nie chce nikogo obrazić...

* Link nie działa wyświetla się komunikat :Błąd połączenia z bazą danych.

A ZSL-owi dosypali i teraz bo by nie przeszedł...

Pozdrawiam

desmes

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1497088

obserwator, to nie warto byłoby nic robić, ponieważ zawsze możliwy jest negatywny scenariusz.

Czyli lepiej stać z boku i patrzeć jak ojczyna i naród "idą na zatratę, czy tak???

Skoro działania RKW są nieskuteczne, to cóż ten człowiek zrobił, aby to zminić?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Grasja

Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć - tracą życie.

#1497285

Oczywiście ,że PKW w jesieni ub. roku ordynarnie sfałszowała wyniki wyborów. Obecnie "nowa" PKW tez pomogła PO-sitwie i ZSL-owi, nie mówiąc o "nowośmiesznej.pl"....dlatego PiS powinien szybko skrócic kadencje wybranych w wyniku fałszerstw samorządów i rozpisać nowe wybory...inaczej sitwa tu na dole przetrwa...

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1497120

Powyborczy Przegląd w Klubie Ronina - NA ŻYWO

(...)

Artur Dmochowski nieco studził emocje opowiadając o swoich marzeniach - PiS ma większość konstytucyjną, PO poniżej 20%, do Sejmu nie wchodzą SLD i PSL.
„Ten rząd który powstanie będzie bardzo potrzebował naszego wsparcia. To zwycięstwo to nie jest koniec, to jest początek, i to początek trudniejszej drogi niż sobie w tej chwili wyobrażamy, bo nawet nie wiemy jakie trupy ten rząd ukrył w szafach.”

Maciej Świrski postulował rozszerzenie katalogu przestępstw z ustawy o świadku koronnym o przestępstwa przeciwko wyborom. „Kontratak dopiero nas czeka, aparat medialny który jest po tamtej stronie nie jest pokonany.” Relacjonował też przebieg kampanii prof. Piotra Glińskiego w Łodzi, aktualne i planowane działania Reduty Dobrego Imienia.

Na przeglądzie pojawiła się niemal wprost z Kalisza Joanna Lichocka:

„Jest cudownie oczywiście! To jest zupełna zmiana nastrojów, sposobu bycia ludzi, naprawdę mam poczucie, że to jest prawie ten przełom z 89 roku. Mam wrażenie, że wszystko bardzo się zmieniło w ostatnim tygodniu kampanii. [...] Być może to debaty miały wpływ. 75% spotkanych ludzi mówiło - tak, tylko PiS. Uśmiechano się do mnie, rozpoznawano mnie, kłaniali mi się obcy, nieznani ludzie. [...] Tam naprawdę jest wolna Polska! W Kaliszu PiS po raz pierwszy wygrał z Platformą. PiS miał tam poprzednio 3 mandaty, Kalisz i południowa Wielkopolska to było najpierw królestwo SLD, a potem Platformy. Teraz udało się zdobyć pięć mandatów. Najwięcej głosów zdobył Jan Dziedziczak - 26 tys. 600 głosów, to będzie jego trzecia kadencja, jest tam cenionym, rzetelnie pracującym posłem. Ja zdobyłam 24 tys. prawie 200, następni kandydaci zdobyli 8, 7 i 6 tys. głosów. [...] Jest wielki nastrój zmiany, naprawdę Polacy chcą zupełnie innego państwa, mają dosyć tej kamaryli która rządziła do tej pory. To z jednej strony budzi ogromną radość i satysfakcję, że jest to przebudzenie, jest ta zmiana myślenia o państwie. Ale z drugiej strony - odpowiedzialność, naprawdę jesteśmy przed bardzo trudnym zadaniem, musimy być bardzo mądrzy, my wszyscy po tej stronie sceny politycznej. Nie tylko politycy, ale też nasze oparcie, czyli państwo musimy być bardzo rozważni, nie możemy sobie pozwolić na błędy takie jakie zdarzały się stronie prawicowej.”

Więcej w filmie poniżej:

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1497126

Każdy wie, że wybory samorządowe, w dwóch ostatnich odsłonach były przewalone. Tu nie ma pytań, "czy", pytanie jest czemu to było bezkarne.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1497226