Nie płacz Błaszczak, bo tu miejsca brak, na twe babskie łzy!

Obrazek użytkownika Fedorowicz Ewaryst
Blog

Buuu....Budyń mnie do piaskownicy nie wpusca i jesce psezywa...buuu.... :-( :-( :-(

użala się Błaszczak po mediach i współczucia od Publiczności oczekuje.

Ja najmocniej przepraszam, ale współczuć komuś, kto regularnie od lat pieniądze Podatników bierze, że się nie nadaje do roboty, którą mu Prezes w nagrodę za wierną służbę przydzielił, to może jakiś masochista.

Albo dziennikarz mediów rządowych (to nie epitet – to stwierdzenie faktu), ale wszyscy – jak ich wiele lat temu nazwałem – dziennikarze komercyjnie niepokorni takie współczucie (i parę jeszcze innych zachowań) wpisane w zakres obowiązków mają.

O, na przykład Michał Rachoń wykazał się wobec Błaszczaka na Twitterze służbową empatią:

Urodziłem się i wychowałem w Gdańsku. Dla mnie Westerplatte to historia bohaterskiego oporu Wojska Polskiego. Nie wyobrażam sobie, że państwo polskie dopuściło do wycofania udziału Sił Zbrojnych z uroczystości bo nie zgadza się na to samorządowiec skonfliktowany z polskim rządem.

Ja mu na to grzecznie (skoro mnie follołuje, zamiast wzorem innych Lichockich, Janickich czy Feusette'ów zablokować, to grzecznie):

co tu jest do "wyobrażania"? Fakty mówią wszystko: od dymisji Beaty Szydło państwo polskie robi ze strachu przed Brukselą w majty, to i Adamowicz kozaczy. A łamaga Błaszczak skarży się po mediach, że Wojska Polskiego taki Budyń na Westerplatte nie wpuści

***

Mnie kompletnie nie obchodzi to, czy Adamowicz robi na głowę mężowi pani Kornhauser, czy Morawieckiemu, czy całemu PiSowi.

Mnie interesuje to, czy Westerplatte, na którym byłem z Rodzicami jako dziecko wielokroć, a i później, już jako dorosły mężczyzna, podczas nawet służbowych pobytów w Gdańsku, starałem się dotrzeć tam albo/i pod Pocztę Polską, pozostanie POLSKIE, a nie jakiejś tej czy innej, partyjnej sitwy.

I proszę mi tu nie wierzgać, bo wyskok Adamowicza jest najlepszym dowodem na to, że Polska pod rządami PiSu to wciąż państwo teoretyczne. Dlatego też nie rusza mnie słodkie pierdzenie Błaszczaka, jaki to ten Budyń zły:

bo wy w tym PiSie się zajmujecie podrasowywaniem pod siebie ordynacji wyborczej itp bzdetami, a nie żadną ZMIANĄ!

***

Ciocia Magdalenka uczyła dzieci swoje:

kopiemy się tylko po kostkach, ale nigdy powyżej, a opluwamy nie po buzi, i tylko na biało, a nie na zielono.

I takie ekstremalne numery, jak robienie na głowę były zastrzeżone wyłącznie dla przypadków specjalnych:

gdy trzeba było uwiarygodnić jakąś kolejną matrioszkę w oczach Ciemnego Ludu/Suwerena (w zależności od tego, czy prywatna, nienagrywana rozmowa, czy oficjalny spicz).

Eska, która jest spec od samorządów napisała, że tak naprawdę nieprzygotowanie przez PiS nowej ustawy samorządowej (czytaj - nieruszanie samorządowych sitw) jest i w interesie PiSu, który po prostu czeka na swoją kolej w dorwaniu się do samorządowego koryta.

To tłumaczy wiele, także i to, dlaczego ten cały PiS jest mocny tylko w gębie i w lansiku:

ze sportowcami się pokazać, piosneczki powstańcze w Warszawie pośpiewać, wieniec pod pomnikiem Gloria Victis złożyć – a kilkadziesiąt metrów dalej mauzoleum sowieckiego agenta Bieruta spokojnie sobie stoi, bo ruszyć - nie lzja!

Wracając do naszych bar... Błaszczaków:

tylko niech się nie popłacze - z Budyniem sobie nie potrafi PiS poradzić, to co będzie, jak nas San Marino albo inny Liechtenstein napadnie?!

I nie chichrać mi się tutaj, bo jak mój internetowy znajomy zauważył, we środę nieliczna ekipa z Luksemburga wpadła na Łazienkowską i wszystkich w półtorej godziny pozmiatała, no ale luksemburski specnaz to w świecie renomę ma!

Tak że to bajerką stojące teoretyczne państwo PiSu, jak wspomniałem mocne w gębie, a przed byle dupkiem z Brukseli drżenia kolan dostające, i w Polsce po prostu rejteruje.

***

3 lata rządów PiSu i Budyń wie jedno:

PiS się boi go ruszyć.
I dlatego zamiast Wojska Polskiego woli na swoim folwarku delegację młodzieży. Pewnie wzorem dziadków przybyłą na wycieczkowcu "Schleswig-Holstein"?

W teoretycznym państwie PiS takie Budynie są i będą nietykalne – za to zwykłego Kowalskiego już dawno by trafili pod byle pretekstem.

Do czego to zmierza?

Hm... Nie znam niemieckiego, ale moim wiolinistycznym uchem oceniam, że słowo gałlajter to brzmi ładnie.

Nurtuje mnie tylko jedna kwestia:

czy doczekam czasów, kiedy władze (już wolnego) Miasta Gdańska będą zaczynać i kończyć swoje wystąpienia publiczne historycznym pozdrowieniem "Zig Hajl!” ?

Jakby tego obciachu było mało, 1 września mąż pani Kornhauser daje nogę do Tczewa, bo się boi, że mu Budyń na Westerplatte miejsce przy Toi Toiu wyznaczy, taaa...

I pomyśleć, że wczoraj 4 delikatne, polskie kobiety pokazały, jak sobie z Niemcami w Berlinie radzić, a mąż pani Kornhauser z Błaszczakiem przed jednym Budyniem w Gdańsku pękają.

Oni tam w tym PiSie to jacyś tacy "genderowi" ...

A jeśli komuś się nie podoba, że ja do Błaszczaka po nazwisku, to (jak mam w zwyczaju) grzecznie tłumaczę, że minister znaczy sługa.

http://niepoprawni.pl/blog/fedorowicz-ewaryst/pogrzeb-inki-i-zagonczyka-czyli-kiedy-bierut-won-z-powazek

https://naszeblogi.pl/35979-autorzy-niepokorni-aportuja

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Informacja dla Czytelników: w związku z trollowaniem moich tekstów nie odpowiadam na żadne komentarze

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.7 (głosów:22)

Komentarze

...powiedział wnuczek do babci.

Wydaje się, że ten cały piiiiiiis jest jakiś taki zniewieściały. Prawdziwego mężczyzny ze świecą szukać. Ni to Grodzka - ni to Bęgowski, ni to pies - ni to wydra.

Wielkiej sprawie nie potrafią służyć ludzie pospolici ... a  zresztą większa część Polaków przyzwyczaiła się do niewoli bo przywódctwo jest takie udawane, teoretyczne.

Natomiast gdy władza jest wyraźnie określona i wypełnia obowiązki stanu, gdy   przewodnik posiada autorytet...wtedy ludzie są szczęśliwi.

Gdzie ci mężczyźni. prawdziwi tacy,orły, sokoły, herosy...?

Jeden z drugim wykrzykuje swoje racje śmiesznym szeptem po kolacji ....z Jonny Danielsem

 

https://www.youtube.com/watch?v=hCUgkUUufBo

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3

Verita

#1570786

 bo przywódctwo  ???

Uff, jaki trudny jest język polski.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1570791

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

...Literówka – błąd powstały w trakcie maszynowego przepisywania tekstu (np. na maszynie do pisania lub klawiaturze komputera), a niegdyś (w czasach zecerstwa) także błąd składu.

Oczywiście ,że powinno być przywództwo.

Jednak twoje błędy stylistyczne ,gramatyczne i ortograficzne kaleczą niebywale język polski.
Sam fakt ,że nie odróżniasz literówki od twoich "byków" świadczy nie tylko tym , że nie przykładałeś się do nauki ale również ,że masz wredny ,mściwy charakter.
Ogólnie jesteś godny pożałowania, zarówno jako człowiek, jako mężczyzna i jako Polak (?).

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

Verita

#1570800

że ty masz wredny ,mściwy charakter swiadczy zwracenie uwagii innym, a sama jesteś .."ortograficznym" tłukiem

Tyle w tym temacie, polonistko z Tel-Awiwu

A tak to ogólnie, jesteś godna pożałowania, zarówno jako człowiek, jako kobieta(?) i jako Polka(?)

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1570803

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Wyładowywanie niezdrowych emocji bardziej szkodzi niż pomaga.

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

Verita

#1570806

jak trzebabyc miernym zeby utrzymac sie w rzadzie PISu to widac po takich ciulach jak Blaszczak czy Czaputowicz propolskich ministrow wywalono.

Po aferze ze zdelegalizowanym marszem Powstania Warszawskiego obecne rzadowe mendia nawet nie pisnely ze nielegalnie rozwiazano marsz Polakow.Boja sie ugryzc sucz bufetowa ktora wyslala inna sucz do ataku nijaka Ewe Gawor.Ktora byla za kiszczaka w MSW oficerem.Tak ze dalej SBecja rozdaje karty w Warszawie,mimo ustawy ,no ale ta sucz plskie prawo nie obejmuje tak jak jej ziomalke Walc.

 

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0
#1570792

skandal jest ale propaganda żenadna i toporna, typowy populizm ukrywający bezradność i bałagan. po aferce w zeszłym roku musiało byc oczywiste, że i w tym cos się wydarzy. rząd nasz ukochany z jego genialnymi strategami miał masę czasu, by wymyśleć cokolwiek. własnych obchodów, państwowych- nie łaska? prezydent też sie nie ruszy. obwieszczono maluczkim, że jakiś budyń ogłosił, iż wojska nie zaprosi. ten jakby tego nie ogłaszał, tylko przedstawiał swoje a sprawę nagłośniły kontrą środowiska rządowe. że słusznie, inna rzecz ale przecież do nagonki politycznej, będą płakać, że ich biją i znów robić z tego tzw. sukces czy inną mobilizację wyborców. sprawy nie śledzę a już widziałem, że oficjel z MON-u się wyraził, że to powinna być sprawa wojska. broni im ktoś organizować obchody? a prezydent nawiewa do Tczewa. do Wielunia się nie wybiera? ofiary cywilne to już i Kwaśniewski honorował. no, chyba że nie ma co drażnić niemców, bo w Tczewie przynajmniej mieli cel ataku a co do Wielunia różne rzeczy mówią i nawet nie ścigali sprawców (ale tam przynajmniej synagoga oberwała, gdzie taką znaleźć w Tczewie?).

btw ciekawe kiedy odkłamie się w powszechnej świadomości sprawę prowokacji niemieckich, które często błędnie, za propagandą nazistowską, uznaje się za pretekst do wojny (np. prowokację gliwicką). to miało zneutralizować interwencję Zachodu w udawaniu, że agresja jest odpowiedzią na ataki.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1570812