GazWyb: Kaczyńskiego sojusz z chamem.

Obrazek użytkownika Fedorowicz Ewaryst
Blog

Temat dnia 'Gazety Wyborczej'. Prof. Mikołejko: 'Sukces Jarosława Kaczyńskiego polega na tym, że zawarł on sojusz z chamem, czyli z Edkiem'*

Ja tam do sojuszy mam stosunek sceptyczny, bo za młodu Władza kazała mi (bez powodzenia) kochać sojusz ze Związkiem Sowieckim, a dziś – każe mi kochać (też bez powodzenia) tych, co nas w Jałcie Sowietom sprzedali, czyli Amerykanów.

Bardzo ciekawią mnie natomiast chamy i chamidła wszelkiej maści, gdyż za komuny chamstwo to była norma, a po 1989 normą pozostało, bo się komuchy i ich sojusznicy zgodnie na demokrację nawrócili i jacy oni kulturalni, to można było posłuchać na taśmach Oleksego albo i jakiejś Sowy i jej POwskich przyjaciół.

Dlatego też zaciekawił mnie wspomniany przez Mikołajkę Edek:
Postkomuch? Platformiarz?

Otóż nic z tych rzeczy!
Edek został spłodzony przez Mrożka Sławomira - zawodowo krakowskiego pisarza, a nawet dramatopisarza.

I ten Edek to był rzeczywiście cham typiczny, co jest dowodem na to, że dziedziczenie chadza swoimi drogami, bo Mrożek Sławomir był człowiekiem kulturalnym, jak całe jego krakowskie towarzystwo.

Co ciekawe, dramatopisarz Mrożek Sławomir potrafił pracować kolektywnie, co przejawiło się między innymi w podpisaniu (za Stalina) przez niego i jego 52 krakowskich kulturalnych kolegów (wielu znanych mi z doskonałej literatury) pewnej rezolucji.

A rezolucja owa potępiała skazanych na śmierć i długoletnie więzienie księży, którzy - w wyniku bestialskich tortur - przyznawali się do szpiegostwa na rzecz Ameryki (i pomyśleć, że dożyliśmy czasów, gdy jest to powodem do obnoszenia się w Towarzystwie) a nawet obciążali innych ludzi, którzy też się przyznawali, bo co mieli zrobić.

I kiedy tak sobie patrzę na ten spis ludzi kulturalnych:

Kazimierz Barnaś, Wł. Błachut, Jan Błoński, J. Bober, Władysław Bodnicki, A. Brosz, B. Brzeziński, Karol Bunsch, B.M. Długoszewski, Władysław Dobrowolski, Kornel Filipowicz, Ludwik Flaszen, Józef Andrzej Frasik, Zygmunt Greń, Leszek Herdegen, Roman Husarski, J. Janowski, Jan Jaźwiec, Andrzej Kijowski, Ryszard Kłyś, W. Krzemiński, J. Kurczab, Jalu Kurek, Tadeusz Kwiatkowski, Jerzy Lovell, J. Łabuz, Władysław Machejek, Włodzimierz Maciąg, Henryk Markiewicz, Bruno Miecugow, Hanna Mortkowicz-Olczakowa, Sławomir Mrożek, Tadeusz Nowak, Stefan Otwinowski,Adam Polewka, Marian Promiński, Julian Przyboś, E. Rączkowski, E. Sicińska, Stanisław Skoneczny, Maciej Słomczyński, Karol Szpalski, Wisława Szymborska, Tadeusz Śliwiak, Anna Świrszczyńska, Olgierd Terlecki, Henryk Vogler, Jan Wiktor, Adam Włodek, Jerzy Zagórski, Marian Załucki, Witold Zechenter, A. Znamierowski,

myślę sobie, że chyba jednak wolałbym sojusz z chamem, nawet z Edkiem, niż z ludźmi kulturalnymi, szczególnie takimi krakowskiego sortu.

To może ten Kaczyński ma rację?
 

----------

* ]]>http://m.wyborcza.pl/wyborcza/10,105226,20162135,temat-dnia-gazety-wyborczej-prof-mikolejko-sukces-jaroslawa.html]]>

** ]]>http://dorzeczy.pl/id,1493/Rezolucja-Zwiazku-Literatow-Polskich-w-Krakowie-w-sprawie-procesu-krakowskiego-8-lutego-1953-w-Krakowie.html]]>

Twoja ocena: Brak Średnia: 4.4 (7 głosów)

Komentarze

którego zachowania są przewidywalne, niż alianse z hipokrytami i kameleonami inteligenckiej prowienencji! A Mrożka współcześnie należy odczytywać na opak, zwłaszcza w przypadku przywołanego " Tanga ". Jak widać, rzeczywistość bogatsza jest od najlepszej literatury.

Vote up!
2
Vote down!
0

mika54

#1514250

dowcip polega na tym, że historia dowodzi niezbicie, iż wszelkim auto- i totalitaryzmom najchętniej tyłki liżą takie różne mikołajki.

Vote up!
3
Vote down!
0

Ewaryst Fedorowicz

#1514252

mikołajek

 

jest przeciw totalitaryzmom

a z lewakami gra w cymbergaja

tak pewien znany mikołajek

za niemiecką kasę teraz zagaja

Vote up!
1
Vote down!
0

jan patmo

#1514256