Wspaniałe przemówienie Trumpa nie było wcale przeznaczone...

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  

dla Polaków. Jego właściwymi adresatami były Europa Zachodnia i Rosja.  Wychwalana pod niebiosa Polska służyła jako świetlany przykład pożądanej postawy i wytrwałej walki o rodzinę, wolność, ojczyznę i Boga [patrz {TUTAJ(link is external)}].  Dla Europy Zachodniej przeznaczone były dramatyczne apele:

  "Fundamentalne pytanie naszych czasów brzmi: czy Zachód chce przeżyć? Czy mamy pewność w naszych wartościach, żeby walczyć o nie do samego końca? Czy mamy wystarczający szacunek do naszych obywateli, aby bronić naszych granic? Czy mamy odwagę, aby zachować naszą cywilizację w obliczu tych, którzy chcieliby ją sobie podporządkować i zniszczyć? (...) Dla naszej własnej ochrony Europa musi robić więcej, musi zademonstrować, że wierzy w swoją przyszłość inwestując pieniądze, aby tę przyszłość zagwarantować- powiedział.

  Sądzę też, iż przede wszystkim do Europy Zachodniej odnosi się krytyka biurokracji:

  "Zauważył również, że obecnie po obydwu stronach Atlantyku ludzie muszą poradzić sobie z innym zagrożeniem. "Zagrożenie to jest niewidoczne dla co po niektórych, natomiast dla Polaków oczywiste. Ciągły wzrost biurokracji państwowej, która drenuje dobrobyt i chęć do życia ludzi" - podkreślił amerykański przywódca.   Ocenił, że "Zachód stał się wielki nie dzięki temu, że ludzie mieli regulacje, ale dzięki temu, że mogli podążać za swoimi marzeniami i walczyć o to, co uznawali za swoje przeznaczenie". "Amerykanie, Polacy i inne narody Europy cenią wolność i suwerenność indywidualną" 

  Dla Rosji natomiast przeznaczony był następujący fragment wystąpienia Trumpa:

  "Zachęcamy Rosję, aby wstrzymała swoją działalność na rzecz destabilizacji Ukrainy i innych krajów, i aby jej wsparcie dla wrogich reżimów, w tym Syrii i Iranu, oraz by zamiast tego przyłączyła się do wspólnoty narodów odpowiedzialnych, walczących przeciwko wspólnym wrogom, a w Syrii broniących cywilizacji, jako takiej".

  Warto wspomnieć, że własnie teraz od godz 18:00 [6.07.2017] Donald Trump spotyka się z kanclerz Niemiec, Angelą Merkel {TUTAJ(link is external)}, zaś jutro [7.07.2017] podczas szczytu G20 będzie rozmawiał z Putinem.  Cytowane powyżej fragmenty mowy Trumpa były niejako wstępem do tych rozmów.  Nie zmienia to jednak faktu, że wizyta Trumpa w Warszawie była wielkim dyplomatycznym sukcesem Polski i poprawiła znacznie wizerunek naszego kraju.

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:6)

Komentarze

Potwierdzają się informacje NYT że rząd płacił zwożonym dla Trumpa autobusami pis-klakierom.

Na zdjęciu widać jak trzymają koperty z wypłatą

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1543650

 

A mogło być tak pięknie...

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1543653

Nikt nie mógłby się spodziewać, że prezydent USA będzie w stanie w ten piękny i patriotyczny sposób mówić o patriotyzmie i walce Polaków o wolność. A także o cierpieniach Polaków w czasie okupacji.

Prezydent Trump m.in. nawiązał do wyjątkowej historii Polski:

- Przez 4 dekady rządów komunistycznych Polska i inne kraje regionu walczyły z próbami wymazania waszej natury, kultury i ludzkości, ale przez to wszystko nigdy nie straciliście ducha. Najeźdźcy starali się was złamać, ale Polski nie da się złamać. Kiedy nadszedł 2 czerwca 1979 roku, kiedy milion Polaków zgromadziło się na pl. Zwycięstwa z polskim papieżem, każdy komunista musiał wiedzieć, że opresyjny system niedługo się zwali. Musieli wiedzieć, właśnie wtedy, gdy milion Polaków wzniósł modły wspólnie z papieżem, kiedy milion Polaków nie prosiło o bogactwo, ani przywileje. Milion Polaków wypowiedziało proste słowa: „My chcemy Boga!”. Te słowa to była obietnica lepszej przyszłości.

Znaleźli siłę by przeciwstawić się opresji. Stwierdzili, że Polska, będzie Polską. Jestem tutaj przed tym tłumem, tego wiernego narodu. Nadal słyszymy te słowa, które niosą się echem w historii. Ich przesłanie jest tak samo prawdziwe jak wtedy. Polacy, europejczycy nadal krzyczą: „My chcemy Boga!”. Wspólnie z papieżem Janem Paweł II, Polacy wzmocnili tożsamość narodu oddanego Bogu. Tą deklaracją zrozumieliście co trzeba zrobić i jak należy żyć. - mówił Donald Trump.

I na zakończenie podkreślił, że właśnie Polska jest przykładem poszukiwania wolności. Wezwał także Polskę i innych sojuszników USA w Europie do przeciwstawienia się islamskiemu ekstremizmowi:

- Polska jest przykładem dla innych poszukujących wolności i tych, którzy chcą wykazać się odwagą i wolą obrony cywilizacji. Historia Polski jest historią narodu, który nigdy nie stracił nadziei, który nigdy nie dał się złamać i który nigdy nie zapomniał, kim jest. [...] Doświadczenie Polski przypomina nam: obrona Zachodu opiera się w ostateczności nie na środkach, ale na woli jego narodu, by zwyciężyć. Fundamentalnym pytaniem naszych czasów jest to, czy Zachód ma wolę, by przetrwać – mówił Trump.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1543667