Skąd ci "polscy" komuniści? - wykład Leszka Żebrowskiego

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  W sieci pojawił się niezwykle interesujący wykład Leszka Żebrowskiego, wygłoszony w ramach Akademii WNET.  Relacja wideo z niego jest {]]>TUTAJ]]>}.  Gorąco zachęcam do wysłuchania go.  Tytuł jest nieco mylący : "Post(?)komunizm w natarciu, czyli Ciamajdan u bram"  W rzeczywistości słowa o Ciamajdanie tu nie ma - jest natomiast krótki zarys historii ruchu komunistycznego w Polsce od II RP, poprzez wojnę, powojenne walki z NKWD, formowanie się elity władzy w PRL, aż do czasów obecnych.

 Otrzymujemy barwny, klarowny i jasny obraz prawdziwego charakteru komunizmu, roli Moskwy [słynne szkolenia], skutków werbowanie do AL i GL pospolitych bandytów i zapoznajemy sie z życiorysami niektórych prominenetnych postaci z elity władzy PRL.  Polecam!!!

Twoja ocena: Brak Średnia: 4.8 (10 głosów)

Komentarze

pana Leszka Żebrowskiego i jestem pod wrażeniem jego rozległej wiedzy historycznej na temat komuchów i PRL.

Oby jak najwięcej takich pasjonatów i profesjonalistów, bo wtedy jest pewność, że prawda o tamtych dramatycznych czasach ujrzy światło dzienne.

Vote up!
4
Vote down!
0
#1532622

https://t.co/yTyZa6dsgq

Vote up!
2
Vote down!
0
#1532624

O to, to tato! że tak pojadę klasykiem Górskim. Gdzie w TVP mogę zobaczyć Żebrowskiego, Michalkiewicza, Brauna, Kowalskiego (bez Chojeckiego rzecz jasna, bo jest po prostu za gupi...), prof. Nowaka, Kościelnego, Żygadłę, Kokoszkiewicza, czy Hałasia, czyli ekipę WG? Czyżbu Nadprezes pod władzą Naczelnika czegoś się obawiali, a jeśli już to czego?

Ps. Agenta Stankiewicza, czy Pawlo Kowala , czy jakiegoś Celińskiego dziwoloąga, etc. to mam nonstop i wcale nie jestem zainteresowany ich opiniami...

Vote up!
4
Vote down!
0

marekwu

#1532642

stanowczo zbyt mało prawicy w prawicowej rzekomo telewizji.

Chcemy więcej, chcemy tych, co są rzeczywiście prawicowi, nawet skrajnie. ostyatecznie skarjnej lewicy i innych dziwolągów mieliśmy dośc przez osiem lat ściemy POlowsko-peezelowskiej. Najwyższy Czas na parwicę :)))

Vote up!
0
Vote down!
0

Grasja

Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć - tracą życie.

#1532855

Pana Leszka Żebrowskiego bardzo cenię i staram się odnajdywac jego nowe wykłady. Ale dziękuję za wskazanie, bo nieraz można coś ominąć i przegapić.

Wykład wysłuchałem. Pan L. Żebrowski w klarowny sposób wytłumaczył akurat to, co ja wiedziałem już dawno, ale takie wykłady są bardzo potrzebne. Człowiek uczy się całe życie a wiedza jest nam niezbędna.

Wykład świetny i polcem go również wszystkim, nawet tym, którzy cos tam wiedzą, bowiem argumentacja i logiczny sposób prezentowania kwestii są genialne w wykonaniu tegoż historyka.

Jeszcze raz polecam

Vote up!
3
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1532654

to nic nowego, byli, są i będę, cóż można zrobić?

Wyłapywć i po kolei kopem w dupę kierować na własciwe im miejsce czyli na śmietnik?

To raczej syzyfowa praca, może zostawić ich i niech jako te wrzody na czerwonej dupie siedzą sobie bez końca, a my się będziemy im przyglądać i kiwać głową z politowaniem, ze coś takiego w ogóle istnieje na tym świecie. Swoją drogą dla mnie to szok, takie kurestwo.

Jest taki dowcip: Pyta owsik owsika dlaczego siedzimy w dupie? Bo dupa to nasza ojczyzna padła odpowiedż.

 

https://youtu.be/zjeiCnq0MwM

 

Vote up!
1
Vote down!
-2

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#1532663