Partia prezydencka i ponure proroctwa @wrzucam na Twitterze

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  

 Pod moją poprzednią notką {TUTAJ(link is external)} pojawił się komentarz JackaB:

  "@elig
Miałem nadzieję, że będzie o partii prezydenckiej i trochę się rozczarowałem ;) Ale później pojawiła się nadzieja - może wakacje się przeciągną i wreszcie nastąpi koniec historii? Serdecznie pozdrawiam.
JacekB / 28, lipiec, 2017 16:33:22".

  No cóż, skoro zostałam wywołana do tablicy, to powiem, co myślę o tej idei.  Jest ona idiotyczna, bo odwołuje się do nieistniejącego elektoratu.  Na takim pomyśle przejechały się już PJN i Solidarna Polska.  Nie oznacza to jednak, że prezydent Andrzej Duda nie może wysunąć podobnego.  Od początku maja bieżącego roku usiłuje on prowadzić swoją własną, niezależną od PiS, politykę.  Zaczął od nierealnego pomysłu referendum konstytucyjnego, a potem przeszedł do wetowana ustaw.   Wywołał w ten sposób chaos na prawicy i wziął na siebie obowiązek napisania nowej reformy sądownictwa.  Owa partia prezydencka stałaby się kolejną nietrafioną ideą, lansowaną przez prezydenta.

  Wczoraj [28.07.2017] znalazłam na Twitterze wpisy @wrzucam {TUTAJ(link is external)}.  O ile przedwczoraj internauta ten po prostu krytykował weta Dudy i cytował opinie Jerzego Targalskiego na ten temat, to wczoraj zaczął wieszczyć.  Stwierdził, że do wtorku będzie spokój , a potem zacznie się Armageddon i to od przemówienia prezydenta w dniu 1 sierpnia.  Powie on coś takiego, że wszystkim czapki spadną z głów.  Początkowo wielu się to spodoba, ale na jesieni spowoduje bratobójczą wojnę na prawicy, która zakończy się jej klęska w przedterminowych wyborach na wiosnę.  Oczywiście wszyscy pytali go, na czym opiera swe przewidywania.  Internauta wypowiadał się jak Pytia, ale dzisiaj uchylił rąbka tajemnicy.

  Zamieścił u siebie tekst Artura Sladana {TUTAJ(link is external)} "Prezydent Duda musi teraz przelicytować Prezesa Kaczyńskiego".  Ma to się dokonać w ten sposób, \\\ze prezydent zaproponuje bezpośrednie wybory sędziów Sądu Najwyższego oraz członków KRS przez ogół obywateli.  Zdaniem Sladana z takiego rozwiązania zadowoleni będą wszyscy poza Zjednoczona Prawicą i Jarosławem Kaczyńskim.  Ma to spowodować ostry kryzys na prawicy, jakiego nie było od początku kadencji.  To niewątpliwie zainspirowało proroctwa @wrzucam.

  Pierwszego sierpnia przekonamy się, ile były one warte.  Na zakończenie chciałabym odnotować, że w "Rzeczpospolitej", "Gazecie Wyborczej" i WP.pl {TUTAJ(link is external)} ukazał się dziś obszerny wywiad z p. Zofią Romaszewską na temat reformy sądownictwa.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:5)

Komentarze

Partia "prezydencka" to samobójstwo, mam nadzieję, że w tą stronę to jednak nie pójdzie. Niestety kancelaria prezydencka wbrew zapowiedziom nie została wyczyszczona i dalej jest pełna komoruskich złogów - nie ma wątpliwości, że oni tam ryją ile wlezie i gdzie się tylko da.

Natomiast postać pani Zofii Romaszewskiej i jej środowiska ładnie przybliża PinkPanther(a) w swoim ostatnim wpisie.

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1545547

Uwaga o złogach w KPrez bardzo trafna.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Traczew

#1545569

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika JSC został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

idioty...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-2

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1545607