Mniej wiesz – dłużej żyjesz czyli POwolne POdtruwanie

Obrazek użytkownika PiotrCybulski
Kraj

Paskudne czasy nastały. Nie znasz człowieku dnia ani godziny. Ludzie zawisają, trują się, giną w bliżej niewyjaśnionych okolicznościach. Sami sobie przecież winni. Osadzeni za kratami, otoczeni przez niewinnych ludzi, przez równie niewinnych pilnowani, rządzeni i osądzani.

Zatem to prawda, że im więcej wiesz, tym krócej żyjesz. Przekonał się o tym teraz świadek w sprawie zabójstwa generała Papały. Kiedyś tę samą wiedzę posiadł pośmiertnie Baranina. Ten to pewnie dużo wiedział, zapewne zbyt wiele. A Zirajewski dostał gryps do kicia, od razu wyciągnął nogi, sam z siebie. To samo przy innych sprawach, łącznie ze sprawą Olewnika.

Coś w tym musi być, że ci co wiedzą zbyt wiele, zbyt długo nie pociągną – ich życie naznaczone jest kwestią czasu. O ironio, łatwiej teraz o świadków w sprawie zbrodni hitlerowskich sprzed 65 lat niż w sprawach sprzed 5 czy 10 lat. Jasne, zabić każdy głupi potrafi, ale zatrzeć wszelkie ślady? Takie rzeczy tylko na najwyższych szczeblach. Hasło jak z billboardu: By nie żyło się dalej. Zbyt wiele wiedzącym.

Piotr Cybulski

Ocena wpisu: 
Brak głosów