O nową solidarność: APEL

Obrazek użytkownika civilebellum
Idee

Procedura „ustawy 500+” wczoraj została zakończona elektronicznym podpisem prezydenta :) ; wszyscy – począwszy od dwudziesto-, a skończywszy na stu- latkach - złożymy się z naszych podatków na przyszłą pomyślność naszego kraju. To piękny cel i wart poniesienia ciężar. Tylko wrogowie społeczeństwa jako całości – zapatrzeni w swój egoistyczny interes politycy marnego autoramentu – mogą podważać to osiągnięcie Prawa i Sprawiedliwości, pierwszy taki krok w III RP: tym państwie dotąd na niby, złodziejskim i tupeciarskim, pomiatającym i słabszymi, ale i uczciwymi ludźmi.

Chciałbym w tym kontekście przypomnieć szlachetny w zamyśle, ale dość szybko przebrzmiały fragment debaty przedustawowej: wicepremierzy Piotr Gliński i Mateusz Morawiecki zaapelowali do zamożnych, żeby na zasadzie dobrowolności zrezygnowali ze świadczeń.

Jak wiadomo, „ze względów biurokratycznych” ustawa nie ogranicza pułapu zasobności finansowej przyszłych świadczeniobiorców, toteż apele powyżej wspomniane mogą wydawać się jedynie wizerunkowo skuteczne. Mogą, acz nie muszą – stąd poniższy apel:

Panie Prezesie Jarosławie Kaczyński!

Poprawa losu jednych często skutkuje pogorszeniem sytuacji innych obywateli (wzrost popytu może spowodować wzrost cen); w dodatku wspólny budżet nie jest „z gumy”. Okażmy, członkowie i zwolennicy Prawa i Sprawiedliwości, swą solidarność ze słabszymi z nich. Niech wszyscy ci, którzy z ramienia Pańskiej partii wolnościowej – w której pokładamy tak wielkie nadzieje na dobre zmiany w Polsce - pełnią jakiekolwiek funkcje publiczne, wynagradzane przy tym kwotami przewyższającymi owo słynne 6 tys. zł miesięcznie (które wyznaczyła poprzednia władza jako granicę „przyzwoitości”) - ZRZEKNĄ SIĘ DOBROWOLNIE NOWEGO DODATKU.

Prosimy Pana o wystosowanie takiego apelu publicznie. Niech przykład PiS da do myślenia wszystkim pozostałym, bo tak się buduje zaufanie społeczne: z własnej kieszeni. Okażmy zapomnianą przez właścicieli neopeerelu solidarność!

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (8 głosów)

Komentarze

Piękny apel, wspaniała i szlachetna idea. Popieram Civilebellum ten apel. Byłoby bardzo dobrze, gdyby został on przez polityków PiS podjęty.  

 

Vote up!
5
Vote down!
0
#1507397

Popieram pomysł aby posłowie, senatorzy i inni pełniący dobrze płatne funkcje publiczne z PiSu dobrowolnie zrzekli się kwoty 500 zł. (jeżeli będzie im przysługiwała!). Jednak musi to być ich decyzja. Jestem przekonany, że żaden apel prezesa nie jest potrzebny. Wierzę, że członkowie PiS to ludzie prawi, wrażliwi, odpowiedzialni i dbający o dobro wspólne.

Vote up!
5
Vote down!
0

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

#1507410

Apel jednak jest potrzebny, choćby dla przypomnienia, uzmyslowienia sobie , ze są bardziej potrzebujacy od nas i ze są to pieniądze nie "bezpańskie"- "państwowe" tylko nasze  i należy je rozsądnie wydać

Vote up!
3
Vote down!
0
#1507443