Nie do wiary: okazało się, że Iskariota był Żydem!

Obrazek użytkownika civilebellum
Kultura

Znaczy – nie nam się okazało, tylko tym jajogłowym w Nowym Jorku, a ci w krzyk: biją naszych!

I tu od razu problem: czy oni naprawdę jajogłowi – skoro nie łapią o co chodzi, czy też prowokatorzy.

Że prowokatorzy, to wyjaśnia nam wpis oficjalnego członka ich piątej kolumny w Polsce, a jakże, profesora i jajogłowego nad pojęcie:

Wielki Piątek, katolickie święto Męki Pańskiej – udręczony i wyszydzony Żyd Jezus umarł na krzyżu jako zdrajca prawdziwej wiary. W 2019 r. tego samego dnia przypada rocznica wybuchu powstania w warszawskim getcie. A także kulminacja żydowskiego święta Pesach – Żydzi na całym świecie spożywają uroczystą kolację (seder), wspominając exodus i wyzwolenie Żydów z egipskiej niewoli pod przewodem Mojżesza.
Tysiące ludzi w całej Polsce przypina sobie papierowe żonkile na znak pamięci o powstaniu. W Warszawie świąteczny nastrój – katolicy idą do kościołów, inteligencja nosi papierowe żonkilki, Ukraińcy grillują na Polu Mokotowskim… Każdemu wedle jego kultury. Jest miło i przyjemnie.

W Pruchniku na Podkarpaciu też jest miło i kulturalnie – tam hołota, jak to hołota, okłada kijami słomianego Żyda, obcina mu głowę, pali, topi w rzece. Bo taką tam mają religię i taką kulturę. Tak się w Pruchniku manifestuje pokój i chrześcijańskie miłowanie wroga.*

Tyle wstępu, bo prowokacja oczywiście się udała: uderzylimy się w piersi. My, znaczy nasi wodzowie, pasterze owieczek zabłąkanych. Ważny minister krzyknął (na twitterze) zgroza! Interesy nam psuje wioskowa ciemnota! Ważne oświadczenie Episkopatu. Pytanie, jacy „szatani” byli w Pruchniku czynni, że po latach przerwy i wezwań miejscowego proboszcza, ktoś reaktywował idiotyczną, pseudoreligijna hucpę? Koszta wizerunkowe dla Kościoła, Polski i Polaków olbrzymie. – nawiązując do „oświadczenia”: „W kontekście wydarzeń, które miały miejsce w Pruchniku 19 kwietnia, Kościół jednoznacznie wyraża dezaprobatę wobec praktyk, które godzą w godność człowieka. Kościół katolicki nigdy nie będzie tolerował objawów pogardy do członków jakiegokolwiek narodu, w tym do narodu żydowskiego” – czytamy w komunikacie bp. Rafała Markowskiego, przewodniczącego Rady ds. Dialogu Religijnego i przewodniczącego Komitetu ds. Dialogu z Judaizmem Konferencji Episkopatu Polski.**

Przypominam o co idzie: Judasz zdradził dla pieniędzy (nie pierwszy to zapewne żydowski szmalcownik), ale go sumienie ruszyło i się powiesił. W Pruchniku nie człowieka („członka narodu”) targali, tylko jego truchło. Postać w końcu historyczna i takaż jego historia – żadnej symboliki tu nie ma.

No jest jedna, ale widać za trudna dla ministra i biskupa, choć obaj też jajogłowi: w naszej (i nie tylko naszej) kulturze budzić winno odrazę bezczeszczenie ciał zmarłych*** (a ta pruchnicka kukła najpierw wisiała na początku eventu !). O tym ani słowa, bo rozum zaciemnia strach: Żydzi się gniewają, trzeba się kajać!

 

Że trzeba wpierw pomyśleć, to już nie: takich mamy obrońców narodu i wiary.

*https://hartman.blog.polityka.pl/2019/04/22/a-w-pruchniku-trenuja-pogrom-zydow/?nocheck=1

** https://www.tvp.info/42309826/episkopat-reaguje-na-wydarzenia-w-pruchniku-jednoznaczna-dezaprobata

*** niech sobie żydowskie dzieci opluwają (także w naszych, żydowskich przedszkolach w takiej Łodzi czy Warszawie) kukłę tego Hamana (od Esterki - ichniej bohaterki) - nam tego robić nie wolno, co by powiedział rotmistrz Pilecki?

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:10)

Komentarze

Proszę ów objaw polskiej ciemnoty i antysemityzmu porównać z radosną żydowską tradycją wieszania w święto Purim kukieł przedstawiających wrogów Izraela

 

Tej zabawy (podobnie jak topienia Marzanny) nie firmuje biskup czy lokalny ksiądz. To nie wykład z teologii. Sednem jest potępienie zdrady. Robienie z niej  takiego ataku na Polskę świadczy tylko o jednym - że chodzi o DOPIERDOLENIE Polakom.

Tylko o to

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1587265

Czy Jezus, Józef byli Żydami? No może nie Żydami ale Izraelczykami po linii męskiej potomkami króla Dawida? Byli. Judasz też był Izraelitą. Tradycja zrzucania Judasza z wieży kościelnej była pomysłem dla wykluczenia naszego przedchrześcijańskiego zwyczaju topienia Mareny. Zwyczaj ten się nie przyjął w większości Polski. No ale w Pruchniku nie wiem od jak dawna ten zwyczaj pozostał. Tyle, że ksiądz w swojej ignorancji popełnił poważny historyczny błąd. Ten jego Judasz wyglądał jak ortodoksyjni Żydzi zamieszkujący Polskę przed wojną, a nie jak Judasz. W starożytności Żydzi się tak nie ubierali. Wystarczy popatrzeć na to malowidło ścienne. Ubiór Judasza był bardziej zbliżony do tego 

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/27/Dura_Europos_fresco_holy_man.jpg

A nie tak jak tam pokazano. Nie wiem, czy to była ignorancja księdza, czy też celowe działanie. To tak jakby XVII w Polaka pokazywać w dzinsach i T-shircie. Faktem jest, że nie było to mądre. Dzięki temu Żydzi mają kolejny argument za antysemityzmem Polaków, na którym budują swoje roszczenia majątkowe. Bo na to, by przedstawili to wydarzenie w prawdziwym świetle nie ma co liczyć.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1587285

Ten "człowiek" ewidentnie albo pije całe święta albo cierpi na jakąś odmianę paranoi

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1587296

 z których zamieszczony tu tweet, jest w swej treści, najłagodniejszym. 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Masaraksz

#1587300

 

Prokuratura Rejonowa w Jarosławiu zleciła policji zabezpieczenie dowodów w sprawie wydarzeń z Pruchnika

Sekcja zwłok kukły wykazała zgon pomiędzy 11:34 a 13:00 czasu wschodnioeuropejskiego. Przyczyną śmierci była najprawdopodobniej utrata zbyt dużej ilości słomy. Rodzina Hartmana dokonała pozytywnej identyfikacji ciała.

Porównawcza analiza DNA przeprowadzona przez prof. prof. Sadurskiego i Bilewicza wykazała jednoznacznie że NIE był to Judasz. Podejrzewa się że był to zaginiony Miś Barei. Dalsze badania z udziałem Jad Waszem i polityka Jaira Lapida w roli świadka ekshumacji będą kontynuowane.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1587314

Jeśli odkryją, że Marzanna też była Żydówką to przewiduję masowe aresztowania dzieciarni każdej wiosny

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1587331

#1587307

zydowskich kukile ktorych nie mozna nie tylko maltretowac, ale tez zle o nich myslec.
Kazda wredna dla Polakow sponiewierana kukla nagle jakos okazuje sie zydem.Palisz kukle sorosa idziesz do wiezienia za antysemityzm nie za jego wroga dzialanosc antypolska ba juz niedlugo beda krac ze slo zyd mowisz z malej litery co niedawno zreszta milao w sadzie gdzie sadzono artyste ktory spiewal o zydach z malej litery bo sedzina miala skrypt piosenki przed soba gdzie slowo zyd byl napisany z malej klitery i to juz byl powod, aby sadzic Polaka.Malo tego nie bylo oryginalnego zapisu dzwiekowego tylko ktos kto zaslyszal i napisal pozew i dal to jako dowod na ktorym opieral sie niby polski sad.
Paranoja nie to dopiero poczatek bo juz ksadza za intencje nie za czyny ,a oni juz dobrzez wiedza ze my mamy zle intencje ba zle mysli wobec naszych wrogow w tym zydow, ktorzy nas chca eksterminaowac i nas upadlaja,opierajc sie tylko na dogmacie a mianowiecie ze kazdy Polak wypil z mlekiem matki nienawisc do zydow, ciekawe co zydzi powiedz o tych co sie wychowali na krowim mleku ?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1587338

Ile można dostać za zabójstwo słomianej kukły, dodam iż dokonane ze szczególnym okrucieństwem?

Szokujące zachowanie  sprawców z przedszkola z Częstochowie. Na zdjęciach widać jak niosą kukłę młodej kobiety (Polka lub Ukrainka), następnie podpalają ją i zrzucają płonącą jeszcze denatkę z mostu do rzeki. 
Środek Europy, 
XXI w. 
Wstyd. 
Co robi prokuratura i min. Brudziński?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1587339

https://wpolityce.pl/polityka/443668-zydzi-bracmi-brudzinski-starl-sie-z-jakubiakiem

Jak się Brudziński do Europarlamentu dostanie, to przelicytuje Różę w skarżypyctwie.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1587341

Podobno był przypadkowo w Pruchniku................... i tez dostał kijem

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1587347

W zwiazku z tym, ze mam blokade, wiec na gadaczce wyslalem kilka filmow, ktore zapewne i tak juz zescie obejrzeli. Wiec, teraz inaczej. Jezeli sytuacja, ktora panuje od dluzszego czasu i jest tak nieracjonalna, ze ostatnio oparla sie o kukle Judasza, wiec jezeli chocby ta sytuacja nie uswiadamia Panstwu, ze my juz mamy Polin, to juz nie wiem jak trzeba Panstwu w uszy nakrzyczec, byscie to zrozumieli...

W zadnym innym kraju w Europie cos takiego jest NIEMOZLIWE !!!  w zadnym... Nawet z Hiszpania i Grecja, ktore sa praktycznie rowniez bankrutami nie obchodzono sie tak ostentacyjnie jak z RP. A czeka nas jeszcze realizacja 447...

Wiec to nie tylko " zabawa z kukla" powinna nas interesowac, tylko reakcja rzadu jako wladzy w Polsce powinna nas zajmowac ! Reakcja rzadu i ewentualnie PAD.

Husky na gadaczce ironicznie odniosl sie do "zaslug" Kaczynskiego i Republiki Bananowej. Smiem przypuszczac, ze jestesmy kims jeszcze nizszym... politycznie jestesmy dla Swiata polityki ZEREM - 0 !

A kto jest dzisiaj przy wladzy i kto jest Prezydentem naszego kraju ?

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

chris

#1587348

//A kto jest dzisiaj przy wladzy i kto jest Prezydentem naszego kraju ?//

                          

Pan Prezydent Andrzej Duda

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1587351

Rozumiem, ze to jest jakas forma ironii z Twojej strony... niezapominaj, ze rozchodzi sie o dobro Najjasniejszej Rzeczpospolitej...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

chris

#1587354

Odpowiedziałem na Twoje pytanie czy też wątpliwość

Czy coś się zmieniło, jakieś wybory były
8-))))))))))

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1587355

Ale ten zwyczaj PO-mafia i polskojęzyczna agentura wykorzystuje do zohydzania Polski w świecie...

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Yagon 12

#1587370