Jak zaborcy, a potem Hitler ze Stalinem podmienili nam Żydów, czyli czego nie zrozumiał Lech Kaczyński

Obrazek użytkownika civilebellum
Historia

W kręgach patriotycznych narasta dyskusja nt. poczynań obecnego rządu w „sprawie żydowskiej” – coraz częściej traci on z tego powodu społeczne zaufanie, gdyż mówi się już wprost o jego służalczości wobec Izraela i diaspory amerykańskiej. Tymczasem ta służalczość nie wynika przecież z założonej strategii, tylko jest konsekwencją błędów, jakie poczynił Lech, a rozpaczliwie próbuje ich efekt naprawić Jarosław – błędów wynikających przede wszystkim z braku wiedzy źródłowej i w konsekwencji - nieprzygotowania przemyślanej polskiej narracji historycznej. W efekcie za prezydentury Lecha Kaczyńskiego powstało muzeum POLIN – zamiast Muzeum Chasydyzmu.

 

Kim byli chasydzi? Stanowili oni u końca I. Rzeczpospolitej ok. 80% wszystkich Żydów polskich, a ich cechą dystynktywną była religia – bo byli to ludzie głęboko religijni, odrzucający Torę i Talmud jako źródło rabinicznego sankcjonowania wszelkich nieprawości. Przywódcami chasydów byli cadykowie (a nie – rabini) szerzący nakaz braterskiej miłości bliźniego i odpłaty dobrem za zło – czy to pod wpływem „grzechów” swoich współbraci, czy też chrześcijańskiego otoczenia. Licząca wówczas ok. 3 mln „dusz” ortodoksja chasydzka pełniła rolę podobną do roli Kościoła Katolickiego. To byli Polscy Żydzi, cisi sąsiedzi o podobnej do naszej bojaźni bożej i pokojowym do nas nastawieniu, zasymilowani językowo i kulturowo mimo zachowania swej odrębności.

 

Dopiero w XIX w. – wpierw na skutek masowych rugów carskich i pruskich ze swoich terytoriów na ziemie zabrane Rzeczpospolitej, a potem po uwolnieniu przez państwa zaborcze wielu zakazów, zabraniających Żydom przemieszczania się, dostępu do nauki, niektórych zakazanych wcześniej zawodów i zajmowania stanowisk – napłynęli w liczbie ok. 1 mln na polskie tereny Żydzi Obcy, nieznający naszego języka i wrogo nastawieni do żywiołu polskiego; ich macierzą była nie „jakaś Polska”, a Prusy, Rosja i Austria i to do tych państw czuli swój sentyment; skutki czego dały się odczuć i natychmiast (w postaci podboju gospodarczego, sądowego i na innych polach) i także w niedalekiej przyszłości – w postaci kolaboracji z demonami wojny: Hitlerem i, przede wszystkim (z uwagi na kształt terytorialny II. Rzeczpospolitej), Stalinem…

 

Podsumowując ten krótki rys historyczny: u progu wojny mieliśmy w swych granicach ok. 3 mln Żydów, z czego 1/3 to byli Żydzi Obcy, słabo zasymilowani i w dużej części wrogo do Polski nastawieni.

 

Tak „się złożyło”, że ofiarą hitlerowskiego holocaustu padli w 90% Żydzi Polscy; ci Obcy Żydzi bowiem, z racji swego majątku i ról zawodowych, albo wyjechali z Polski w 1838 r., albo służyli obu najeźdźcom, często w mundurach…

 

Co się stało po „okrągłym stole”? Pobudowaliśmy instytucje dla tych drugich: muzeum POLIN zamiast Muzeum Żydów Polskich (polskich chasydów), Żydowski Instytut Historyczny, zakazaną w II.RP Lożę B'nai B'rith, rozmaite NGos-y itp. – oddając w ten sposób polską autentyczną narrację historyczną w ręce genealogicznych polakofobów w rodzaju Michnika, Grossa, Engelking-Boni i tysięcy pomniejszych, których nadal honorujemy: np. w ub. miesiącu miasto stołeczne nadało tytuł „honorowego obywatela” członkowi PPR i PZPR, stalinowskiemu redaktorowi naczelnemu „Sztandaru Młodych”, a ostatnimi laty „współtwórcy Muzeum POLIN”: w 75. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim odbyła się uroczysta LXIV Sesja Rady m.st. Warszawy, podczas której Przewodnicząca Rady m.st. Warszawy Ewa Malinowska-Grupińska i Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, wręczyły oznaki Honorowego Obywatela Marianowi Turskiemu (za: http://www.polin.pl/pl/aktualnosci/2018/03/02/marian-turski-zostal-honorowym-obywatelem-warszawy)

 

Jak na wstępie zaznaczyłem – Jarosław Kaczyński próbuje naprawić błędy Brata: powstać ma (za niewielką – wobec 300 mln na POLIN – cenę kilkunastu mln) Muzeum Chasydyzmu Polskiego. Jeśli tylko unikniemy starych błędów i nie oddamy w ręce Obcych Żydów kierownictwa tej placówki, a rozmach jej działania pozwoli na skuteczne rozdzielenie obecnej narracji diaspory żydowskiej, wspieranej przez tutejszych antypolaków, od prawdy historycznej – będzie można mówić o sukcesie: były przecież dwa szczepy Żydów w Polsce; ci sprowadzeni w XIV w. przez Kazimierza Wielkiego (zatem nie ma czegoś takiego, jak imputowana przez POLIN ich „tysiącletnia obecność”) i ci sprowadzeni przez zaborców, potem sowietów, polakofobiczni Obcy.

Pozostawianie w rękach Obcych „dialogu z Polską” dość już wydało zatrutych owoców!

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.2 (głosów:16)

Komentarze

"W kręgach patriotycznych narasta dyskusja nt. poczynań obecnego rządu w „sprawie żydowskiej”"

Kto tam mąci wodę tworząc te "patriotyczne" kręgi na powierzchni? Czy to przypadkiem nie ci, którzy oddali "władzę" wykonawczą w caym już państwie w ręce młodszej generacji szebesgojów siedzących w kieszeniach Sanhedrynu szemranych żydowskich korporacji?
A że Lechowi przy budowie wypasionego Polinu chasydyzm pojebał się z chabadem, to wina Hitlera do kupy ze Stalinem. Tylko 30 lat potrzeba było "kręgom patriotycznym" na przeniknięcie tej tajemnicy tajemnic?
Genialny ten plan "naprawy błędu" - zbudowanie tanim kosztem skromnego tym razem Polinu dla wyginionych chasydów i zabarykadowanie się w nim coby nie popełnić znowu tego samego błędu - oddania go w ręce Obcych Żydów!
No, kura wasza szcza, gratulacje - mohery to bedą łykać!!!.

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-3
#1563226

Szanowny panie Kefas. 

Celna riposta. Graty!

PS

Mohery też potrafią tupnąć nogą i  wykrzyczeć: "p^jeb*ł^ ptaszka w locie! :-))

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

casium

#1563233

A może zamiast tej zabawy w berka, tak na dobry początek zostanie utworzony za pieniądze, które dotąd szły na opluwanie Polski i Polaków, instytut do badań nad historią Żydów polskich, na czele z dr Ewą Kurek i prof. Krzysztofem Jasiewiczem?! Póki bowiem tacy naukowcy będą "w odstawce", póty walka z antypolonizmem i wolność badań naukowych w Polsce to oczywista kpina! 

Pozdrawiam    

Podoba mi się!
16
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1563232

że miałaby to być POLSKA placówka. I dobrze, że Pan wspomniał o dr Ewie - jest tego Muzeum cichą (żeby nie podniosły się wraże wrzaski) orędowniczką: wiem to od niej samej.

Pozdrawiam również.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2
#1563237

Chciałbym bardzo w to wierzyć, ale nic na to nie wskazuje. A raczej wszystko wskazuje na to, że będzie nadal, wbrew najżywotniejszym interesom Polski i Polaków, dokładanie nowych setek milionów z podatków Polaków na podsycanie coraz to nowych i większych ognisk antypolonizmu!

Wybór, jaki stoi przed PIS, jest prosty: Polska albo Judeopolonia! 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1563262

Przed PiSem wybór Janie ??? 

FAKTY MÓWIĄ ZA SIEBIE :

PiS już wybrał !  - żydofila Morawieckiego, który dzieci swoje na żydków edukuje. żydofila, podrzucił zamiast pozostawić Wspaniałą POLSKĄ PATRIOTKĘ - Panią Beatę Szydło.

PiS już wybrał ! - ickowatego POPa judę, który udaje - gówniarz Polaka, a myckę na durnowaty łeb zakłada i hanukowe świeczki jara.

I na kolana pada ! idiota przed żydami, danielsami czy innymi s.......- przepraszając w imieniu Polaków !!! icków przeprasza za winy nigdy niepopełnione ! Krew mnie zalewa jak piszę o tym. PiS już wybrał !!!  PiS robi na mnie wrażenie naćpanej hołoty. W nowej PiSowskiej żydofilskiej odsłonie. 

BÓG nas nie Uchronił:

http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/397247,stlamszony-klotliwy-kobieciarz-jaki-byl-rajmund-kaczynski-ojciec-braci-kaczynskich-lecha-i-jaroslawa-napisal-o-tym-newsweek.html

Dlaczego Panie ? Dlaczego nas tak srogo Doświadczasz??? Za jakie grzechy nas Polaków spotyka Twa kara ?

https://jozefbizon.wordpress.com/2012/03/30/wizyta-w-2006-r-w-izraelu-prezydenta-rp-lecha-kaczynskiego-w-obrazkach/

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1563322

Dlaczego nas tak srogo doświadczasz??? Chociażby za grzechy dzieciobójstwa w łonach matek. Co "wspaniała patriotka" zrobiła w tej sprawie?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Verita

#1563330

Skoro Morawiecki na dźwięk telefonu od Laudera czy jakiegoś Boatecha staje na baczność, odwołuje przyznane nagrody i zakazuje nawet wstępu do konsulatu RP!
Czy patriota Jarosław nie wiedział w jaki kaftan związuje rząd RP wymieniając Szydło na Morawieckiego?
Jeśli to muzeum to taka twierdza żydowskiej propagandy a i kraj w podobnej sytuacji jak wtedy, ja mam lepszy pomysł dla naczelnika na naprawienie błędu brata i wszystkich własnych - niech za klucz dla jego wyobraźni posłużą te dwa słowa: Wołodyjowski, Kamieniec

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-2
#1563243

Niestety sprawujący w Polsce władze, nie zaliczają się do zbyt odważnych. Czasami udają odważnych ale w zapowiedziach. Szczególnie jest to widoczne w stosunkach z Żydami. Wiadomo, że lobby żydowskie na świecie jest potegą, szczególnie w USA .Działa również z powodzeniem w Polsce To ono dyktuje narracje w stosunku do Polski i Polaków.Żydzijuż dawno zapomnieli, że to w Polsce niegdyś dostali na długie lata bezpieczne schronienie podczas gdy cała Europa ich się wyrzekła i w której nawet do dzisiaj dominuje ukrywany antysemityzm ( np Niemcy, Francja)znacznie potężniejszy niż w Polsce. Cyniczne zakłamywanie historii,manipulowanie faktami w czym uczestniczą niestety niektórzy Polacy sprzyjają kształtowaniu wyrachowanej nienawiści do Polski i to nie tylko w Izraelu, ale w USA, a nawet w świecie. Tchórzliwe reakcje rządzących sytuacji tej sprzyjają. Fałszywa interpretacja zdarzeń dostosowana do żydowskich oczekiwań, kajanie się wobec przyjętej ustawy o IPN, wobec zdarzeń 1968 roku, wstrzymywanie ustawy reprywatyzacyjnej itd jest żenujące. W normalnym kraju taka pani ambasador Izraela po swoich zachowaniach i wypowiedziach już dawno była by persona not grata i wróciła do Izraela. U nas przepraszają, jadą szukać "kompromisów" ! Taka postawa tylko zachęca do eskalacji oskarżeń Polski i Polaków, co więcej utwierdza świat w prawdziwość fałszywej żydowskiej propagandy. Zazwyczaj w życiu tak bywa, że tchórze przegrywają i co więcej wystawiają się na pośmiewisko!

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0
#1563274

brakiem odwagi....a raczej zwyczajną głupotą, co potwierdza się w wielu innych decyzjach.Czemu ciągle udajecie..Polacy, nic się nie stało?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Verita

#1563331

Bardzo celny i potrzebny tekst - dodać wypada, że Obcy Żydzi to także spora liczba komunistów sowieckich...

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1563285

Jak byśmy się sami czuli, gdyby nas wrzucano do jednego worka z ubekami np.? Niby też polacy...

Mieliśmy swoich Żydów i cudzych: rosyjskich, pruskich, austriackich (do nich się np. Stuhr przyznał) no i potem sowieckich: oni do nas nie byli zaproszeni (jak ci za Kazimierza Wielkiego) - to byli (i są dalej!) wraży najeźdźcy. 

Tymczasem tego rozróżnienia publicznie NIE MA i taki Szechter bełkocze coś o żydowskim wkładzie w kulturę i naukę polską - a ma prawo mówić tylko o żydowskim "wkładzie" w rozwalanie II. RP i w stalinowski terror, bo z tych nienawistnych Polsce Żydów się wywodzi, a nie z tych w pełni i pięknie z nami zasymilowanych...

Komentatorzy gaszą moją wiarę, że Polska pokona te wszystkie przeszkody, które co rusz ci potomkowie obcych (albo ich tajni współpracownicy) nam prokurują, więc tym bardziej dzięki za wsparcie - nie ma nic gorszego, niż upierdliwe sarkanie na obecne władze, bo niby co w zamian? - a nie od razu Kraków zbudowano.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1563302

-

"tego rozróżnienia   p u b l i c z n i e    NIE MA ( sic!)  -   i taki Szechter bełkocze coś o żydowskim wkładzie w kulturę i naukę polską - a ma prawo mówić tylko o żydowskim "wkładzie" w rozwalanie II. RP i w stalinowski terror

Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/civilebellum/jak-zaborcy-a-potem-hitler-ze-stalinem-podmienili-nam-zydow-czyli-czego-nie

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0


„Jedyną rzeczą potrzebną Złu do zwycięstwa jest bierność dobrych ludzi” – Edmund Burke
wilre - "Viva il re"
Niech żyje król

#1563341

Proszę mi wskazać jak Jarosław naprawia "błędy" brata.

Czy wznowiono ekshumacje w Jedwabnym?

Czy zaprzestano finasowania "muzeum Polin" ?

Czy zdelegalizowano loże B'inai B'rith?

A teraz zasługi Jarosława:

Wylansowanie na prezydenta RP PAD- liny, którego jedynym osiągnięciem jest posiadanie żony z domu Kornhauser.

"Przyjażń" z Lejbem Fogelmanem.

Podmiana premier Szydło na premiera Morwaieckiego.

Oczywiście -premierem Polin nie mogła być osoba , której syn został katolickim księdzem.

Natomiast pan M. Morawiecki, którego dzieci uczęszczały do Zespółu Szkół Lauder-Morasha w Warszawie – pierwszego żydowskiego zespółu szkół w Polsce, powstałego po 1989 r. W jego skład wchodzą szkoła podstawowa, gimnazjum, a także przedszkole. Szkoły Lauder-Morasha posiadają status szkoły prywatnej na prawach szkoły publicznej. Prócz przedmiotów typowych dla szkół publicznych naucza się tu tradycji i historii żydowskiej, języka hebrajskiego, uczniowie obchodzą żydowskie święta, ale na zasadzie dobrowolnego udziału. Tak więc dzieci obecnego pana premiera mogą zostać rabinami, co czyniło go perfekcyjnym kandydatem do zarządania Polin.

Informacji o uczęszczaniu dzieci pana premiera do odpowiedniej szkoły (można powiedzieć kużni kadr dla Polin) podał sam pan Szewach Weiss - http://dzienniknarodowy.pl/szewach-weiss-lech-kaczynski-byl-filosemita-a... (link is external)

Absolutny brak reakcji na rozpczętą w styczniu tego roku kampanię zniesławiania  Polski i Polaków prowadzoną przez państwo Izrael i środowisko żydów amerykańskich!

Całkowite przemilczanie ustawy 447 przegłosowanej przez Senat I Kongres USA, dotyczącej tzw. "mienia bezspadkowego" czyli żądań diaspory żydowskiej wycenianych na 65 do 300 miliardów dolarów.

Jeżeli tak ma wyglądać naprawianie "błędów" brata to Jarosław ma jeszcze większe zasługi niż Lech!  Jest ich tak wiele że jako prezes partii rządzącej w pełni zasługuje - na Trybunał Stanu za zdradę.

Kociarz - bo koty nie kłamią.

 

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-1

kociarz

#1563292

Wychowanie całego pokolenia polityków w duchu żydo-służalczości i przekonaniu, że to element patriotyzmu. Dopiero zaczynamy zaczynamy dostrzegać czym to grozi.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1
#1563311

W twoim komentarzu, dokładnie to określiłeś.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1563312

Otto von Bismarck

 „Po co Pan Bóg stworzył żydów polskich, jak nie po to, abyśmy z nich mieli służbę szpiegowską?”

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1563299

Internowanie żydów w wojnie polsko-bolszewickiej, brak udziału żydów w Powstaniu Wielkopolskim i Powstaniach Śląskich, były głównym powodem zwycięstwa. Natomiast duży udział żydów w przegranych powstaniach: insurekcji kościuszkowskiej, listopadowym, styczniowym, warszawskim i sanacyjnym rządzie oraz wojsku w II RP przed 1939 r, były istotną  przyczyną klęsk.

https://marucha.wordpress.com/2017/08/17/bitwa-warszawska-bez-udzialu-zolnierzy-pochodzenia-zydowskiego-zapobiegliwosc-gen-sosnkowskiego-ocalila-polakow-przed-kleska/

PS

"Historia lubi się powtarzać. Czy dlatego przebiegły Szimon Peres występując w 2010 roku na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie przekonywał, że nauczanie historii jest niewłaściwe, a studiowanie wojen nie ma żadnego sensu, ani greckich, rzymskich czy napoleońskich."

http://www.polishclub.org/2016/08/20/16-sierpnia-1920-roku-frontu-wycofano-internowano-17-tysiecy-zydow-sluzacych-wojsku-polskim-bolszewikow-przegoniono-europe-ocalono/

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

casium

#1563321

Trudno zauważyć obecnie dwa rodzaje żydów. Może w przeszłości było tak; teraz dominuje jeden rodzaj.

Niewątpliwie zachowali się nieliczni osobnicy z tego dobrego rodzaju, inaczej nie było tego artykułu.

A Kaczyńscy to którzy zydzi?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

ość

-----------------------------------

gdy prawda ponad wszystko, życie bywa piękne

wtedy żyć się nie boisz i śmierci nie zlękniesz

#1563317

Czyżby "ocieplanie wizerunku" ?.
Obcy, to ci źli, nasi żydzi, to ci dobrzy... ?.
Powiem niestety brzydko... 'PIEPRZENIE"...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1563339

"naszych" nie ma - "skończyli się" w 43-cim. Stoi napisane jak wół. Notka jest w dziale historia.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1563439

:)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1563459