Hipokryzja,OBŁUDA ?

Obrazek użytkownika cisza
Kraj

Polska to bogaty kraj i my coraz bardziej…  a niepoprawny ekonomista prof. Artur Śliwiński* w TV Trwam twierdzi, że kryzys nas nie ominie, bośmy po uszy zadłużeni a rządzą nami banksterzy, MFW itp. Ale pewnie jest zbyt krytyczny, bo władza na okrągło świętuje same sukcesy. Sukcesy są ale nie wszystko,czym nas karmi PIS albo co ukrywa, jest dla Polski korzystne. Przykładem pompowanie pieniędzy w Polin, w Ukrainę. 

Jeszcze dzisiaj dźwięczy mi w uszach głośne, rytmiczne skandowanie podczas uroczystej konwencji.

JA-RO-SŁAW   JA-RO-SŁAW  JA-RO-SŁAW!

ZWY-CIĘ-ŻYMY  ZWY-CIĘ-ŻYMY  ZWY-CIĘ-ŻYMY!

Co to przypomina? Kiedyś podobnie skandowano, kto trochę starszy, ten pamięta te trybuny, tych „zawołaczy” i ten zgodny chór ….  dla mnie była to nieznośna tradycja rytmicznych okrzyków najemników  pompujących wzmożenie publiki. Wracam jednak do teraźniejszości.

ZWY-CIĘ-ŻYMY! Pewnie zwyciężą. Nie o to mi chodzi, bo gdyby zwyciężyła totalna, byłby niezły klops. Nie mam wpływu na tzw. masy. Nie jestem też tzw. ruskim trollem, z resztą nie muszę się przedstawiać:)

Czy równie entuzjastycznie i zgodnie z prawdą oznajmiano zgromadzonym o nowym „kursie na imigrantów”? A o umowie z Marrakeszu cokolwiek? Nie!. Być może wtedy znaleźli by się tacy w PIS-ie, których entuzjazm opadłby szybko i skandowanie nie byłoby tak wzmożone.

Przypomnę:

Podpisana W TAJEMNICY PRZED POLAKAMI „DEKLARACJA Z MARRAKESZU” zobowiązuje władze do realizacji …. ble, ble czyli do przyjmowania imigrantów, także  tych z Afryki, legalizowania ich pobytu, zapewnienia pracy etc. oraz do ZWIĘKSZANIA NAKŁADÓW NA ICH INTEGRACJĘ. Jest to zobowiązanie do TRWAŁYCH ZMIAN STRUKTURY SPOŁECZNEJ. Polska ją podpisała w tajemnicy przed Polakami a Węgry nie!

Teraz stopniowo nas oswajają, choć na razie cichutkim falsetem:

„Członek rządu PiS przyznał, że w Polsce imigracja zapewne „do pewnego stopnia” powoduje zmniejszenie presji płacowej i hamuje wzrost wynagrodzeń, ale twierdził zarazem, jej brak spowodowałby obniżenie konkurencyjności firm w Polsce. – Mamy sygnały, że konkurencyjność niektórych branż na rynkach zagranicznych obniża się ze względu na koszty pracy. Przyznał też, że jego resort, podobnie jak ministerstwo przedsiębiorczości, a w coraz większym stopniu także ministerstwo pracy, opowiada się za większym otwarciem na pracowników z zagranicy.”

„Na ten moment to jest rzeczywiście sześć krajów z preferencjami. /np. Ukraina, Białoruś, Uzbekistan a nawet Afganistan, Algieria, Irak, Tunezja, Libia / W tej chwili jest nowelizacja ustawy o rynku pracy, która daje dodatkowe preferencje, liberalizuje przepisy dotyczące łączenia rodzin. Na ten moment nie ma zmian prawnych, które wychodziłyby poza tę listę. Jeżeli mówimy o kierunkach, to są przede wszystkim: Wietnam, Indie, zresztą to znajduje odzwierciedlenie w statystykach przyjazdowych” – stwierdził Paweł Chorąży /wiceminister w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju/.

Według słów wiceministra, rząd zainteresowany jest ściągnięciem imigrantów ekonomicznych na stałe.

Według „Rzeczpospolitej”, polityka imigracyjna ma kosztować nasz kraj, czyli nas aż 2,9 miliarda złotych.  „Rz” podaje, że wkrótce na liście mogą pojawić się takie kraje jak Filipiny. Kto wie ilu, kto wie skąd? Chyba nikt.

Dlaczego zatem nie tak dawno, tak ostro i stanowczo zarzekali się, że Polska nie przyjmie żadnych ( w domyśle islamskich) imigrantów? Ukraińcy są już od lat, teraz są szczególnie troskliwie dopieszczani, otrzymują wyższe niż Polacy zasiłki i mają już nawet zgodę na swoje związki zawodowe (sic!). Może, jak dobrze pójdzie nie nazwą ich „Majdan”.

A dodatkowo i profilaktycznie nasze dzieci, wnuki i w ogóle wszystkie w zerówkach są już przygotowywane przez zapobiegliwych rządzących na czekający je i nas nowy „kurs”, oczywiście oprócz…. przemilczanych nalotów   genderowych domokrążców, których niby nie ma. Oto przykład czytanki:

fot: http://www.bibula.com/?p=103565

Zatem BRA-WO  BRA-WO  BRA-WO!

OBŁU-DA?  OBŁU-DA?  OBŁU-DA? Jak wołać?

Premier wzywa do jedności, wszak to wyjątkowy rok dla Polaków. Chwali się, że nawet Izrael mówi jego głosem… Trzeba się zastanowić, zmienić poglądy, pokochać POPis i przestać brykać na boki, gdzieś poza tę zaplanowaną wspólnotę.

W tej sytuacji wypada nam godzić się na jedność, przyjąć z wdzięcznością różne błyskotki darowane rodzinom zamiast podwyższenia wszystkim kwoty wolnej od podatku . Premier w zapędził się matematycznie i oznajmił, że 300 zł dla każdego dziecka wyrównuje im start! Nic nie wyrównuje…ale to drobiazg, jesteśmy bogaci. Chwaleniu się nie ma końca.

Jak więc nie skusić się i 11 listopada nie dołączyć do marszu rządzących? Tego oficjalnego,  wspólnego z totalnymi, których premier otwarcie i pojednawczo zaprosił. Koniecznie jednak ma być bez żadnych haseł; „faszystowskich”, „antysemickich”  i w ogóle …. bez transparentów. Dopuszczalna będzie tylko jednocząca ponad podziałami, powiewająca wspólnotowo biało-czerwona flaga. Kusząca to propozycja.

Czy wobec tego oświadczenia premiera znany od lat Marsz Niepodległości, ten niepoprawny, nie zostanie czasem zablokowany lub odwołany?  Władze głoszą nam wolność przecież; a marsz ma status tzw. „cyklicznego” ale kto ich tam wie…. może jakieś faszystowskie hasełko wmiesza się znienacka w milionowy (mniemam) marsz i jakaś kamera telewizorni przypadkiem zauważy? Zobaczymy, jak planują i co wymyślą… samo życie pokaże.

Kończę już i pytam.

Imigranci z Azji i Afryki, których podobno nie ma a jednak są.

Jedność, której na pewno nie ma ale podobno ma być.

Czy to typowa biblijna OBŁUDA?

http://www.pch24.pl/wiceminister-chorazy-potwierdzil–ze-rzad-chce-sprowadzac-imigrantow,62535,i.html#ixzz5Q31RgQSJ

http://dzienniknarodowy.pl/prawie-3-miliardy-zlotychzanie-pracownikow-zagranicy-wyglada-polityka-rzadu/

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

*Przeczytajcie -prof. Śliwiński

http://www.monitor-ekonomiczny.pl/s17/Artyku%C5%82y/a510/K%C5%82amstwo_o_wzro%C5%9Bcie_gospodarczym.html

http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=23077&Itemid=100

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.8 (głosów:21)

Komentarze

Gdzie niedobitki Polaków, które jeszcze zostaną w kraju, będą wykonywały niewolniczą pracę za marne grosze po to, aby międzynarodowe (czytaj: żydowskie) korporacje odnosiły sukces na arenie międzynarodowej. No bo jakież to polskie zakłady pracy pozostały w Polsce? Istnieją jeszcze niedobitki małych biznesów i kilka zakładów polskich tylko z nazwy, a poza tym są to inwestycje obcego kapitału, które nie będą płaciły podatków, co im już zostało zapewnione dzięki strefie gospodarczej rozciągniętej na całą Polskę. 

A Polacy będą harowali i płacili podatki i na te korporacje i na nowych przybyszów, jak widać, głównie z państw islamskich, które są wylęgarnią terroryzmu, aby im w Polsce było dobrze i by czym prędzej mogli sobie sprowadzić swoje bardzo liczne rodziny. Multikulturalizm znaczy brak jedności  i skupianie się w gettach, a więc żadnych szans na zjednoczony sprzeciw przeciwko ciemiężcom, nawet ustawa 1066 i obce, pilnujące Polaków, wojska nie będą potrzebne.

W następnym pokoleniu, o co właśnie zadbało ministerstwo oświaty, naród się wymiesza (nie, żydzi z gojami się nie będą żenili, co najwyżej Żydówki) i w Polsce zostanie kilku Polaków na krzyż. A wszystkim tym będą zarządzali żydzi, którzy właśnie w rekordowych ilościach dostają polskie paszporty i może kilku tych usłużnie i za darmo robiących laski żydom w Izraelu i USA,  z obu opcji politycznych (co widać po składzie dzisiejszego „pisowskiego” rzadu) którzy zdołają na stałe zainstalować się przy korycie (stawiam na Morawieckiego).

 Witajcie w Polin, czy, jak kto woli, Rzeczpospolitej Przyjaciół, który, być moźe zachowa oficjalną nazwę, flagę i godło, a i to nie wiadomo, czy napewno.

Taka to jest ta „Dobra Zmiana”.

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
-8

Lotna

 

#1571766

że podzielimy los tych krajów, którymi władza dziś straszy. Tylko droga do naszego multi-kulti odmienna, mniej oficjalna. Dodatkowo w UE będą nas wytykać, że nie przyjmujemy.... o tempora! Może, gdy nawet ślepcy odczują obecność imigrantów (ich ich rodzin), obudzą się?

Hipokryzja władz i totalnych, bo przecież ich kłótnia jest tylko grą, wyjdzie na jaw.

 

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0

CISZA

#1571774

Z otwartymi ramionami Cię przyjmą, a jaka emeryturka Cię czeka. Palce lizać i kit z okien wydłubywać!

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-6

Apoloniusz

#1571781

węszycielu ruskich trolli, zanim się wypowiesz zadaj sobie choć minimum trudu i zajrzyj do moich notek!

"Palce lizać i kit z okien wydłubywać" Smacznego!

 

 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

CISZA

#1571782

W tych słowach Jarosława nie ma obłudy, patrząc na dotychczasowe oceny tutaj.

Niepoprawny Naród z Partią.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1571770

Nie zawsze większość ( tu i w sondażach ) ma rację a szczególnie, gdy ona "wierzy" i traktuje przemawiających jak guru.

Nie widzi, że ta władza nie jest już tą, na którą trzy lata temu głosowała. Gdy odkryje ich hipokryzję będą lamenty, że wszyscy kłamią.  I gra zacznie się na nowo. Oby młodzi nie pozwolili się oszukać!

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0

CISZA

#1571775

Masz jakąś alternatywę kuszącą ? A może na SLD po przepoczwarzeniu? Co Cisza?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-5

Apoloniusz

#1571780

Same pytania. Jakieś przesłuchanie albo głupia zaczepka :((

Głosuj sobie człowieku na kogo chcesz. Nic mi do tego.

Ja będę głosować, jak zawsze na konkretną osobę, znam kandydatów. Proste?

Ciekawy? Ani nie na PO, SLD, totalnych, Psl i inne lewactwo a już na pewno nie na tych, co mają "1" na listach. Ostatnio Pis wystawił u nas jako jedynkę "świeżo malowanego" z PO.

Ta notka nie dotyczy wyborów tylko hipokryzji Dobrej Zmiany.

Bezczelnie i głupio pytasz - ja nie będę bluzgać ale grzecznie odpowiadam.

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-1

CISZA

#1571783

To, że wybrzydzasz - masz prawo - ale co oprócz utyskiwania? Jakie masz lekarstwo (nie przesłuchuję, lecz pytam), na zmianę naszej kiepskiej sytuacji? Prosty człowiek jestem i to o czym piszesz znam z autopsji wszak przez całe swoje długieeee życie widziałem nie jedno. Nie podejrzewam Cię o ruską agenturę, więc się nie indorz. Może znasz jakieś lepsze rozwiązanie obecnej sytuacji, więc podziel się, gdyż moim zdaniem (jeśli chodzi o rządzenie naszym krajem) to wielkiej alternatywy nie ma. W zasadzie kraj spolaryzowano, co było zadaniem "poprzednich" i "obecnych". I z twego wisu nie wynika wprost, iż jesteś za poprzednią złodziejską ekipą, natomiast wynika, że obecna Ci mocno nie pasi. Stąd (reasumując) dopytowywuję Cię jaką opcję popierasz. Z czystej ciekawości. Bez podtekstów.

Ps. Za wszystkie bany z serca dziękuję: źle piszą, dobrze piszą - byle po nazwisku.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-2

Apoloniusz

#1571798

"Nie podejrzewam Cię o ruską agenturę, więc się nie indorz."

Skoro tak, to wróć do tego i zdecyduj się.

"Nie cykaj! Wrócisz do CCCP. ....A może na SLD po przepoczwarzeniu? Co Cisza?"

Skoro, jak napisałeś żyjesz już dłuuugo, to powinieneś zgromadzić wiele doświadczeń i wiedzieć, że krytyka pewnych działań władz nie oznacza, że się jest "za poprzednią złodziejską ekipą,". To zbyt proste.

Pisałam już, że wybieram znane mi osoby. "Bez podtekstów" powiem: z opcji polskich, narodowych.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

CISZA

#1571807

Zadłużenie nie jest problemem w niespokojnym czasie. Jedną z przyczyn upadku II RP było przywiązywanie zbyt wielkiej wagi do zrównoważonego budżetu. W rezultacie Niemcy w ciągu pięciu lat uzyskały decydującą przewagę militarną. Nieco inaczej rzecz ma się z imigracją. To też wygląda na wymuszony wybór ale wymuszony jednak krótkookresowymi realiami a skutki będą trwałe. Istnieje alternatywa czy raczej szereg alternatyw ale są one trudne do realizacji, nie dające się ująć w proste ramy. Wymagają przełamania i nędzy polskiej nauki i małej elastyczności organizacyjnej polskiej przedsiębiorczości. Jedynie brak rezerw kapitałowych jest stosunkowo łatwy do przezwyciężenia przez zdecydowaną politykę gospodarczą rządu. Reszta wymaga działań na niższych szczeblach , których nie widać, nie widać woli i zrozumienia co oznacza starzejące się społeczeństwo z luką pokoleniową, jakiego wymaga przeorganizowania. W kategoriach czysto ekonomicznych napływ imigrantów będzie niestety opłacalny. Piszę niestety bo to będzie miało wpływ na kręgi decyzyjne - jest klarowny argument za. Z drugiej strony opór społeczny opiera się na obawach i efekcie zaniżonych płac i będzie słabł. Wystąpi efekt znany z Europy Zachodniej  czyli rosnącej grupy beneficjentów czerpiących korzyści z pracy imigrantów. Jest to przykre ale nie ma realnej siły politycznej choćby rozumiejącej pewien całokształt niewidocznych kosztów i negatywnych efektów, cóż dopiero mówić o jakiejś efektywnej mobilizacji społecznego sprzeciwu. 

W Polsce jest już 1,4 mln Ukraińców (być może mniej -brak wiarygodnych danych) i to jest za dużo. Co gorsza państwo polskie nie panuje nad żywiołowością tego procesu i to jest szczególnie niepokojące. Mleko się rozlało a panuje szkodliwe samozadowolenie, które szkodzi w dwójnasób nie skłaniając do likwidacji patologii i czyniąc bezbronnym przed ich nieuchronnym rozszerzaniem się. Po prostu dynamika szkodliwych efektów jest wolniejsza na dziś , są to mniej naturalne mechanizmy i potrzeba nieco czasu aby zaczęły się rozwijać. 

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1571801

Czy przyjmowanie imigrantów z Azji, Afryki a nawet z Filipin jest procesem wymuszonym czy nie, nie wiem. Chodziło mi o rozbieżność między słowami a faktami - o ukrywanie prawdy, czyli o hipokryzję, po prostu! Przyszłe konsekwencje patrząc na zachód Europy są straszne i widoczne dla wszystkich, tym bardziej dla władzy.

Co do Ukraińców, to albo władze nie chcą pamiętać o historii (OUN, UPA) albo bezwolnie chodzą na pasku nieznacznej mniejszości w USA, posiadającej "argumenty" - np. 447. Zapewne jedno i drugie! Jakkolwiek jest, nie można tego nazywać patriotyzmem a im to słowo z ust nie schodzi. Dlatego ta notka zatytułowana - obłuda.

 

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

CISZA

#1571808

Jedyna utopia była w czasach PRLu tzw komuna a obecna rzeczywistoscia jest tzw demokracja. Realnie PRLowska władza broniła przed zalewem obcego kapitału Polske i polaków,natomiast obecna zaprasza wszystkich obcych do osiedlania sie w polsce oferujac im atrakcyjne warunki nie informujac społeczenstw o zamierzeniach swoich poczynan.W tej sytuacji nie bardzo rozumie w jakim celu był ten cały zryw prawie narodowy aby dołaczyc do tzw zachodu pod wzgledem dobrobytu.Przeciez wtedy brali w tym udziałał miedzy innymi liderzy obecnej władzy tak ustawodawczej jak i wykonawczej.Z|goda ze było0 w tym troszke komuszków ale jak widac to tzw dobrzy obywatele z przeciwnego obozu nie bardzo sie róznia od tamtych komuszków a czasami sa nawet gorsi w swoich poczynaniach.Przez lata tych tzw dobrych coraz bardziej dociera do mojej swiadomosci ze gówno zamienilismy na gorzej smierdzace gówno rozłozone w czasie wydalania swojej woni.Nie wiem co jest gorsze sprzedawalnosc własnego społeczenstwa na korzysc czarnych i innych tzw emigrantów czy obrona przed zakusami jak to było kiedys obcego kapitału.Mielismy moze nie za wiele ale własne smaczne narodowe,teraz mamy obce byle jakie ale slicznie opakowane i za pół ceny.Nie rozumie tez dlaczego mieszkancom duzych miast nagle zaczyna smierdziec a w wiekszosci pochodza z wiosek,gdzie zawsze smierdziało jak nie gnojem to innymi zapachami które powstawały na wsiach i były nie odłaczne w egzystencji i istnienia wsi.Mozna by tak wiele ale nie ma sensu bo i tak wiekszosc bedzie głosował za oszołomami rzadzacymi dalej bedzie coraz gorzej pomimo ze jakis belkot zapowiada polepszenie ogólne nie precyzujac dla kogo.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1571825

Dziękuję za komentarz.

"...dlaczego mieszkancom duzych miast nagle zaczyna smierdziec a w wiekszosci pochodza z wiosek,gdzie zawsze smierdziało jak nie gnojem to innymi zapachami które powstawały na wsiach i były nie odłaczne w egzystencji i istnienia wsi"

A propos smrodu i polskiej wsi....niebawem znikną. Pozostaną niszczące zdrowie oraz polskich gospodarzy ogromne zagraniczne"fabryko mięsa".

Przepraszam, że wspomnę o ostatnim pomyśle UE w sprawie eliminacji "smrodu", metanu czyli specjalnymi dodatkami do pasz - czyli kolejna chemia po GMO.

I tak chory, zatruty konsument odetchnie świeżym powietrzem!

 

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

CISZA

#1571860