"Rzeczpospolita": Kosiniak-Kamysz spotyka się z generałami PRL

Obrazek użytkownika Andy-aandy
Kraj
PSL z generałami PRL - bierut_i_rokossowskiPSL z generałami PRL - bierut_i_rokossowski

 

 

 

"Rzeczpospolita": Kosiniak-Kamysz spotyka się z generałami PRL

 

Politycy PSL utrzymują relacje z kontrowersyjnymi generałami z czasów PRL – informuje "Rzeczpospolita".

Gazeta pisze, że w marcu lider ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz uczestniczył w spotkaniu Klubu Generałów. To organizacja, której członkowie wprowadzali stan wojenny.

Klub powstał w 1996 r. Zasiadają w nim prominentni wojskowi z czasów PRL. Szefami klubu byli m.in. planista stanu wojennego gen. Franciszek Puchała i gen. Mieczysław Dachowski, w latach 80. zastępca szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.

Jak czytamy w "Rz", Klub Generałów sam poinformował w internecie, że prezes PSL najpierw "przedstawił krótką ocenę aktualnego stanu Sił Zbrojnych, wyrażając szereg wątpliwości w tym zakresie", a następnie "odniósł się do kwestii zachowania świadczeń emerytalnych" żołnierzy i funkcjonariuszy innych służb.

Dziennik odnotowuje, że liderowi ludowców towarzyszyli inni politycy związani z partią: Władysław Teofil Bartoszewski i Jakub Stefaniak. Ten ostatni pojawił się też na posiedzeniu klubu w styczniu 2018 r.

– Spotkania miały charakter incydentalny. Nie można powiedzieć, że utrzymujemy kontakty z PSL – powiedział "Rz" gen. Roman Harmoza, szef Klubu Generałów.

Cytat za: https://dorzeczy.pl/obserwator-mediow/111435/rz-kosiniak-kamysz-spotyka-sie-z-generalami-prl.html

* * * * * * *

[Jak widać, to sowieccy generałowie w LWP są bardzo aktywni w walce a polskimi patriotami. Sowiecka agentura potyka się nie tylko z filorosyjską konfederacja, lecz także i PSL. Bo o agenturaze SB i WSI w innych mafijnych i antypolskich partiach jak PO - wiadomo od dawna. - przyp. Andy]

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:19)

Komentarze

Nawet z diabłem zawrą pakt, by rządzić i wypijać życiodajną krew z Polski.

ZSL = PSL, więc wracają do komunistycznych korzeni, gdy w 1945 niszczyli prawdziwy PSL Mikołajczyka.

A Kosiniak-Kamysz, tyle ma wspólnego z ziemią i rolnictwem, co ziemi w jego doniczkach z kwiatami w jego domu.

Oni są gorsi nawet od folksdojczy z PO, bo ich pazerność nie zna granic.

To PSL wyraził zgodę na niskie dopłaty dla rolników, od euro-burdelu.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-1

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1600307

Mało kto wie, że Waldi był pionierem gospodarki rynkowej i komputeryzacji. Oto bowiem w roku 1984 zaczyna robić „karierę” biznesmena i jako działacz Związku Młodzieży Wiejskiej wraz z kolegami z Wojskowej Akademii Technicznej zakłada pierwszą spółkę nomenklaturową pod nazwą „Agrotechnika”. Wbrew jej nazwie, nie zajmuje się ona handlem dojarkami czy maszynami rolniczymi. Ciekawostką jest to, iż Wojskowa Akademia Techniczna była „oczkiem w głowie” Wojskowej Służby Informacyjnej. Fakt ten daje dużo do myślenia, zwłaszcza jeśli przyjrzymy się temu, czym się owa spółka zajmowała.

Otóż spółka „Agrotechnika” importowała z Zachodu duże ilości komputerów, tzw. III generacji, których w latach ‘80 nie można było sprowadzać do Krajów Demokracji Ludowej w obawie przed ich wykorzystaniem przeciw wojsku i służbom specjalnym. Pawlak korzystał z kredytów Banku Światowego przeznaczonych na modernizację sektora rolniczego. Komputeryzował polskie wsie i nie tylko wsie. Powiązania personalne z ludźmi z „wojskówki” i służb specjalnych pozwoliły jemu eksportować komputery do… ZSRR. Jest sprawą oczywistą, iż w owych czasach transakcje ze Wschodem odbywały się tylko i wyłącznie za pośrednictwem służb specjalnych nie tylko polskich, ale także sowieckich.

Jego początek kariery politycznej datuje się na rok 1985, kiedy to wstąpił w szeregi Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego (ZSL), będącego „satelitą” PZPR-u. To z listy tej partii został posłem Sejmu kontraktowego. Po rozwiązaniu ZSL-u został członkiem PSL „Odrodzenie”. W każdych kolejnych wyborach do Sejmu w latach: 1991, 1993, 1997, 2001, 2005, 2007 i 2011 skutecznie ubiegał się o reelekcję. W roku 1991 został prezesem PSL-u. Funkcję tę pełnił przez 13 lat do roku 2012, wyłączając 8-letni okres w latach 1997-2005. Ponad 20 lat jest prezesem Związku Ochotniczych Straży Pożarnych. Od 1990 należy do połączonego Polskiego Stronnictwa Ludowego, a od 29 czerwca 1991 do 11 października 1997 pełnił funkcję prezesa Naczelnego Komitetu Wykonawczego tej partii.

Źródło: //niepoprawni.pl/blog/jeszcze-nie-przypisane/z-cyklu-od-mazowieckiego-do-tuska-13-waldemar-pawlak-0

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

panMarek

#1600327

albo na  premiera  wystartować? Pan taki mądry... Może wtedy poszłabym na wybory....a tak co?

Nie ma na kogo głosować:-)

https://www.youtube.com/watch?v=oStcExKkUI4

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-6

Verita

#1600332

Załączam pokłony i

Króluj nam Chyste

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

panMarek

#1600362

... "Waldiego łot Pawlaków", przywołując fragment mojego artykułu, który napisałem w czerwcu 2013 roku po żmudnej kwerendzie (25 pozycji źródłowych). Waldi miał świetne relacje i "układy" z funkami Federacji Rosyjskiej i z WSI-okami.
Jego następcy (także Janusz Piechociński-Flinston) kierujący PSL-em też mają dużo "za uszami". Także ci, którzy z ramienia PSL-u zasiadali w zarządach i radach nadzorczych spółek skarbu państwa. Szkoda, że ZP wraz z PiS-em nie rozliczyli "peselów" za ich antypolską działalność.

 

 

Pozdrawiam,

Satyr

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1600345

Króluj nam Chryste

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

panMarek

#1600444

... za przeproszeniem g*wno, które dryfując po morzu,... resztkami sił przykleiło się do burty statku. A kiedy poczuło się uratowane, zakrzyknęło butnie do kapitana:
- kapitanie, płyniemy!!! - cała naprzód!!!

Pamiętam, jak "pesele" (min. M. Sawicki, J. Kalinowski) załatwili w UE dopłaty dla polskich rolników.

 

Pozdrawiam,

Satyr

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-1

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1600342