Rządy PO-PSL zgadzały się na okradanie Polski. „Bezczelne okradanie! Na setki miliardów!”

Obrazek użytkownika Andy-aandy
Nazwa serwisu: 
niezalezna.pl
Cytat: 

Kaczyński: Rządy PO-PSL zgadzały się na okradanie Polski. „Bezczelne okradanie! Na setki miliardów!”

Demokracja zakłada wiarygodność. Wiarygodność to jest dotrzymywanie słowa. My nie będziemy powtarzali różnych niemądrych żartów, bo sądzę, że to jednak żarty, że dwa razy obiecać, to tyle samo, co zrobić. To nasi przeciwnicy tak mówią

- powiedział Jarosław Kaczyński, podsumowując różnice między partiami w Polsce.

Prezes PiS zauważył, że różnice pomiędzy PO a PiS to także radykalnie inny stosunek do pieniądza publicznego.

Dzisiaj pewna telewizja, którą pewnie znacie, TVN. nie mogąc zaprzeczyć, że my robimy to, co opisujemy w trakcie tych spotkań mówi "no ale to przecież są pieniądze obywateli". Jeżeli chodzi o państwa i ich budżety, budżety samorządów, to przecież nie ma innych pieniędzy niż pieniądze obywateli. Skąd one są? Z podatków, mogą być one bezpośrednie, pośrednie, ale zawsze w gruncie rzeczy sięgają do portfela obywatela. Tylko można te pieniądze wydawać na różne cele. Można racjonalnie, można nieracjonalnie, no i można też - i to było w Polsce decydujące - zgadzać się na wielkie okradanie naszego kraju. Bezczelne okradanie! Na setki miliardów!

Podkreślił, że jego partia nie uznawała od początku zasady, że "pieniędzy nie ma i nie będzie", bo wiedziała, że one są. Sięgnięto po nie, narażając się wielu środowiskom. "Stąd może to jedna z przyczyn tej wielkiej fali nienawiści wobec nas" - dodał.

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (4 głosy)