Koronawirus może pozostawać w powietrzu przez 3 godziny, a na plastiku przez kilka dni

Obrazek użytkownika Andy-aandy
Świat

 

 

 

 

 

 

Nowe badania wykazują że koronawirus może pozostawać w powietrzu przez 3 godziny, a na plastiku przez kilka dni

 

 

Badania sugerują, że nowy koronawirus COVID-19 może pozostawać w powietrzu do trzech godzin i przetrwać na powierzchniach takich jak plastik i stal nierdzewna do trzech dni.

Badania opublikowane w magazynie medRxiv wskazują również, że wirus może pozostawać na miedzianych powierzchniach przez cztery godziny, a tektury - do 24 godzin. Badania wykazały, że może pozostać na stali nierdzewnej i plastiku przez okres od dwóch do trzech dni.

Wyniki badań poskazują, że przenoszenie HCoV-19 w aerozolu i fomicie* jest prawdopodobne, ponieważ wirus może pozostawać żywotny w aerozolach przez wiele godzin i na powierzchniach nawet do kilku dni”, napisali naukowcy w badaniu, które nie zostało jeszcze ocenione przez recenzentów.

W innym badaniu opublikowanym w lutym stwierdzono, że jeśli COVID-19 jest podobny do innych koronawirusów, takich jak SARS lub MERS, może przertwać na powierzchniach takich jak metal, szkło i plastik przez okres do dziewięciu dni, jak wcześniej informował Fox News. Dla porównania wirus grypy może żyć na powierzchni tylko przez około 48 godzin.

Badanie to, opublikowane w Journal of Hospital Infection, sugeruje, że koronawirusy mogą być skutecznie deaktywowane w ciągu 1 minuty środkami dezynfekującymi, które zawierają „62–71% etanolu, 0,5% nadtlenku wodoru lub 0,1% podchlorynu sodu.

_________________________

* "Fomite exposure or transmission" -- Narażenie na fomity wymaga obiektu nieożywionego do przeniesienia patogenu z jednego podatnego zwierzęcia na drugie. Narażenie na fomit często wiąże się z wtórną drogą narażenia, taką jak kontakt doustny lub bezpośredni, aby patogen przedostał się do gospodarza. Przykłady fomitów obejmują zanieczyszczone pojazdy, łopaty, odzież, miski czy wiadra, szczotki i maszynki do strzyżenia.

Za artykułem w Fox News

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:5)

Komentarze

po prostu pięknie gnoje mutują te wirusy - w szpitalach większość przyborów jest albo ze stali nierdzewnej albo z plastiku, po to bo zarazki nie trzymały się na nich - jak widać jakieś pajace u góry zmutowały tak wirusy aby już bardziej się trzymały na stali nierdzewnej niż na miedzi - teraz co, czeka nas wymiana we wszystkich szpitalach przyborów itp.?

Czy na prawdę ktoś jeszcze uważa, ze to zbieg okoliczności? Pewnie taki sam typ też ciągle wierzy w "niewidzialną rękę rynku"

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1621612

Unia w czasach zarazy i na jej czele chore psychicznie dziecko, pani Ursula z Niemiec która spija idiotyzmy z jej ust, a na drugim planie lewacki oszołom Timmermans. Jesteśmy qrwa bezpieczni.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

White Lives Matter

#1621646

Wiemy przecież, ze tym na zdjęciu o własną pozycję chodzi i o nic poza tym.

A o bezpieczeństwo musimy zadbać sami. Jak zawsze zresztą.

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Niueste

#1621683

Wiemy przecież, ze tym na zdjęciu o własną pozycję chodzi i o nic poza tym.

A o bezpieczeństwo musimy zadbać sami. Jak zawsze zresztą.

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Niueste

#1621684