Kołakowski o bolszewickim samoubóstwieniu, Bażanow o komunistycznej nienawiści

Obrazek użytkownika Andy-aandy
Idee

 

Komunistyczni zbrodniarze - nowe pokolenie bandytów...

 

Kołakowski o bolszewickim samoubóstwieniu, Bażanow o komunistycznej nienawiści

Kołakowski zakończył swoje dzieło o marksizmie* pisząc, o:

      “Samoubóstwieniu człowieka, któremu marksizm dał filozoficzny wyraz”. Jednak to “samoubóstwienie człowieka” — komuniści sprowadzają przede wszyskim do ubóstwiania samych siebie przez zwolenników tej totalitarnej, zbrodniczej doktryny marksizmu-leninizmu — jako wszechwładnych panów otaczającego ich świata. Jest to także i “ubóstwienie” tej zbrodniczej marksistowskiej ideologii przez jej wierzących wyznawców— do jakich sam się przecież kiedyś także się zaliczał.

Ideologia komunizmu jest przecież ideologią czystej nienawiści. Tak samo jak nienawiścią jest przesiąknięta i praktyka komunizmu. Sekretarz Stalina Borys Bażanow o tych podstawowych cechach komunizmu napisał**:

       "Istotą komunizmu jest wzbudzanie nienawiści biednych przeciw bogatszym. Im ludzie są biedniejsi, prostsi, im mniej wiedzą, tym większe szanse powodzenia ma propaganda komunistyczna, tym lepsze warunki na sukces komunistycznej rewolucji. Sukces ten jest pewny w krajach Afryki, w biednych mrowiskach Azji, w rozwiniętych krajach Europy jak dotąd może być osiągnięty wyłącznie siłą - za pomocą radzieckich czołgów.

Jest rzeczą oczywistą, że zawiść i nienawiść są wykorzystywane jedynie po to, by judzić jedne warstwy społeczne przeciw innym, by wywoływać konflikty społeczne, by gnębić i niszczyć - chodzi przecież o zdobycie władzy. A później wszystko nabiera cech zorganizowanej katorgi, w której więzi się cały naród i którą rządzi wąska komunistyczna elita". (...)" Cel tej operacji to zbrojny rabunek w skali całego globu, zbudowanie światowego społeczeństwa niewolników, "robotyzacja" całego świata, którym okrutnie rządzić będą korzystający z absolutnej władzy i tępi biurokraci "partii" (...)"

W rozmowie z George’m Urbanem Bażanow mówi m.in. i o tym, że bandycki despotyzm jest nieodzowny w komuniźmie:

       “Faktem jest, że komunizm okazuje się tyranią, gdziekolwiek zostaje wprowadzony — pomyślmy o Chinach, Kubie, Angoli, Etiopii czy nawet Jugosławii — i nie może być niczym innym niż tyranią, ponieważ nikt jeszcze nie wymyślił sposobu narzucenia niechętnemu społeczeństwu dyktatury za pomocą umowy czy modłów. Przyznaję, że zacofanie społeczeństwa sowieckiego uczyniło odmianę sowiecką bardziej jeszcze odrażającą, ale przecież despotyzm jest tak czy owak naturalną i nieuchronną konsekwencją całego komunistycznego programu."***

_________________________

*  Leszek Kołakowski, “Główne nurty marksizmu; Powstanie — rozwój — rozkład”, t. I–III. Instytut Literacki, Paryż 1978.

**  Borys Bażanow, "Byłem sekretarzem Stalina", Warszawa 1985, wydanie podziemne "Nowa", s. 186–187. Cytowane za: Jerzy Robert Nowak “Manipulacje propagandy lewicowej od rewolucji francuskiej do fałszów bolszewizmu i komunizmu”.

*** George Urban “Stalin i stalinizm. Rozmowy George’a Urbana”, Polonia Book Foundation, Londyn 1987, s. 26.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.6 (głosów:11)

Komentarze

w rękawiczkach. O tym co cytujesz jest cicho sza, natomiast cel ten sam. Co oczywiste.

Tragedią jest, iż straciliśmy jedno pokolenie i tracimy nadal. Oni (lewacy) opanowali uczelnie i spokojnie, przez nikogo nie niepokojeni kształcą naszą młodzież, przerabiając Bugu ducha winnych ludzi na swą modłę. Dzieje się tak dzięki (mówiąc o chili obecnej) panu ministrowi G. Wątpię bardzo, aby ktoś z obecnie rządzących - jeśli nawet dostrzega problem - odważył się przeciwstawić. Tak : odważył się, gdyż to już nie jest jakiś tam tam nieskoordynowany proces, to jest system. Lewacki system kształcenia prawicowej młodzieży. Za 20 lat będziemy mieli lewackie elity, tak jak Stany i Europa. Nawet nie zauważymy. Obecnie gdy wpełza do nas poprawność polityczna, tęczowa zaraza, bezczeszczenie kościołów; w przeważającej większości my, normalsi nie protestujemy: nie ma problemu - mówimy gdyż oni, ta znikoma mniejszość muszą się wyszumieć wszak jest demokracja, więc o co chodzi. Ale "oni"(lewactwo) świadomie, krok po kroku zdobywają przestrzeń. I to trwa. To, że do interesu dokłada sorosz, trudno, ale dlaczego my z własnych pieniędzy - płacąc na kształcenie w publicznych uczelniach - to jest pytanie.

Panie Ministrze G. jak długo jeszcze będzie trwała lewacka indoktrynacja na państwowych uczelniach?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1608395

Metodycznie trzebiono wszystkich najlepszych. Wytrzebiono najlepszą arystokrację, najlepszych popów i mnichów, najlepszych przedsiębiorców, najlepszych mieńszewików i bolszewików, najlepszą inteligencję, najlepszych wojskowych i chłopów.

Pozostali najgorsi. Najpokorniejsi, najtchórzliwsi, sami nijacy. I wśród nich - ja. Również z najgorszych.

Z odpadów. Zaśmiecamy Ziemię. I nie da się już zrozumieć, jacy byli ci najlepsi. I nie trzeba. Przecież z najgorszych nie zrobi się najlepszych.

Wiktor Jerofiejew - rosyjski pisarz i publicysta

Cytat za Henryk Piecuch, “Teczki, teczki, teczki”, Burchard Edition, Warszawa 2005, s. 15.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1608769