Palić, czy nie palić?

Obrazek użytkownika amero
Kraj

CZY POWINIENEM SPALIĆ KSIĄŻKI PANA PROFESORA ANDRZEJA NOWAKA? Toczy się dyskusja na temat postępowania pana prezydenta Andrzeja Dudy. Są wysuwane zarzuty bardzo poważne, nawet niektórzy nazywają jego działania i wypowiedzi w ostatnim czasie zdradą swojego elektoratu. Przeczytałem też opinię- określenie prezydenta jako- "bezczelny chłystek". Przyznacie Niepoprawni, że tutaj już żartów nie ma. Nawet szanowany powszechnie bloger Niepoprawnych Aleszumm napisał bardzo krytyczną notkę na temat prezydenta Dudy. Pana profesora Andrzeja Nowaka bardzo szanuję za jego kulturę osobistą, za wiedze i jego książki i publikacje historyczne. Ale już mnie bardzo zastanawia jego mocne zaangażowanie w obronę prezydenta, a szczególnie zawetowania wiadomych ustaw. Mam dylemat, ponieważ posiadam wiele książek pana profesora w tym trzy tomy świetnej pracy " Dzieje Polski". Ponieważ stale przebywam za oceanem zdala od Kraju więc proszę doradzcie mi co mam o tym myśleć. Dodam, że raz zostałem okropnie oszukany przez człowieka, który w pojedynkę obalił komunę. Jeśli dam się oszukać drugi raz to każdy będzie miał prawo nazywać mnie głupcem. Spalić te jego książki, czy nie?

Twoja ocena: Brak Średnia: 4.6 (7 głosów)

Komentarze

Z tego wpisu wynika, że musisz być naprawdę wnerwiony. Nawet to rozumiem. Bądź co bądź uważasz, że straciłeś swego rodzaju przewodnika duchowego. Jeśli mogę coś poradzić to zostaw wiedzę, nie pal książek. Odrzuć człowieka, który Cię zawiódł, bo napewno zawiódł. Oczekiwałeś o wiele bardziej moralnie zdecydowanedj postawy. Niestety w wielu przypadkach wielu członków polskiej inteligencji porusza się w tego rodzaju sytuacjach niczm dzieci w bardzo gęstej mgle. Biorą górę uwarunkowania środowiskowe i osobiste.

Czy pamiętasz naszą dyskusję, bodajże na początku '82? Czy polska inteligencja będzie w stanie poprowadzić Polskę do całkowitego wyzwolenia? Odpowiedzią była chyba Magdalenka w 1989 roku. Odpowiedzią są działania pana Prezydenta Dudy, ale odpowiedzią są również działania pp Macirewicza i Ziobry, pani Beaty Szydło.

Wygląda na to, że wszystko zależy od człowieka, od jego determinacji, od jego kręgosłupa moralnego.

A więc, moja rada, wiedzę zapakuj w kufry, wynieś na poddasze i czekaj. Zima jest długa, a kominek masz. A jeśli nie ta zima to może następna, chyba, że do następnej zimy wszystko się wyklaruje.

Vote up!
9
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1553082

Dobrze radzisz, może  dzieci moje i wnuki wyczytają kiedyś co na początku 21 wieku w trawie piszczało. Jeśli chodzi o tzw inteligencję, to właśnie mamy obaj sporo doświadczenia z okresu konspiracji lat 1982- 1983, kiedy UB przez prawie 2 lata nie mogło nas wyśledzić, a tzw. nasza inteligencja kopała pod nami,( o czym po wielu latach się dowiedziałem z zasobów archiwalnych IPN)  chcąc przejąć naszą działalność. Myśleli pewnie, że tam są jakieś frukta, albo przynajmniej obsypią ich póżniej medalami. No i niektórym przypinał medale Bul Komoruski. Ech- dużo paskudnych ludzi zamieszkuje tą  naszą Ojczyzne. Człowiek już starszy, doświadczony niby, a tutaj ciągle coś i ktoś zaskakuje, przeważnie negatywnie.

Pozdrawiam.

Vote up!
6
Vote down!
0

Jerzy

#1553086

za tych co tzw  ętelegencyja w odróżnieniu od polskiej inteligencji, wprowadziła do grobu, pomawianiem, oczernianiem dorabianiem gęby i nnym wszelkirgo rodzaju kłamstwem i draństwem, czyli walką o nieistniejące jeszcze stołki.

A, K, R, plus kilku innych. CZEŚĆ ICH PAMIĘCI! Dopuki my żyjemy, nie zostaniecie zapomniani! Ażeby wyklarować sytuację, to nie esbecja ich zabiła! Zostali zabici esbeckimi metodami, napewno oficerowie prowadzący mieli jakiś swój udział w tym, ale.....

Vote up!
7
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1553093

Magdalenka to beznadziejnie tragiczny epizod w historii Polski i niestety potwierdziło się, że była to teoria spiskowa, która okazała się prawdą. Dzięki tym świetnym rozmowom  a następnie porozumieniom doszło do abolicji dla zbrodniarzy komunistycznych i przyzwolenie na ich bezkarność, faktem dokonanym stało się czyszczenie archiwów tajniackich gnid.:) (żródło S.Cenckiewicz, Rzeczpospolita)

Vote up!
4
Vote down!
-2
#1553094

Dzięki Bogu nie wszystko zdążyli wyczyścić.

Pozdrawiam.

Vote up!
6
Vote down!
0

Jerzy

#1553098

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika ety został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1553100

i przyznam uczciwie,że raczej nie pomogę szanowny @Amero :) zresztą doskonale sprawę wyłożył @Jurand a więc ksiazki w/w odłoż do domowego archiwum i chwilowo tegoż Pana ,też :)

co do PADa,to ten już nigdy mojego głosu nie dostanie ,nie i już w internecie jest akcja : #murem za Antonim Macierewiczem,akcja pod którą podpisuję się "obiema ręcami"

a teraz co do naszej Pani Premier :) to plaster miodu na naszą ranę bolesna zwaną andrzejem Dudą

pozdrowienia dla Piszących i Czytających :)

a Autorowi piąteczka :)

Vote up!
7
Vote down!
0

gość z drogi

#1553099

 obiecywał,że komunistów puści w skarpetkach a tymczasem to nas puścił w skarpetkach i na dodatek w dziurawych

ot życie 

kiedy byłam na pogrzebie śp Pana Kazimierza Świtonia patrzyłam ze smutkiem na nasze posiwiałe  głowy 

i jakoś nie widziałam Bogaczy ale za to widziała wielu Przyjaciół z dawno minionych lat i na moment wrócił tamten CZAS,Czas Przyjażni i Lojalności :)Dobry Czas :)

pozdrowienia z tamtych LAT :)

Vote up!
7
Vote down!
0

gość z drogi

#1553101

to Wałęsa jest odpowiedzialny za dziury w skarpetkach i wszelkie zło.

Vote up!
2
Vote down!
-1
#1553102

ale ono niestety,nie nie dosyć,ze nie oddał ,to jeszcze nas codziennie wkurza swoimi "elektrycznymi mundrościami":)

ale i tak tamte dni,to były piekne Dni i piosenka tym razem nie kłamie :)

"zeby polska była Polską " :)

Vote up!
6
Vote down!
0

gość z drogi

#1553105

List pochodzi ze strony http://www.forum.dlapolski.pl/nocna-zmiana-czyli-zamach-stanu-vt2521.htmczy kiedykolwiel wałesa na niego odpowiedział  sp Panu Szaniawskiemu bo nawet już nie nam ,ale właśnie Jemu ?

Vote up!
6
Vote down!
0

gość z drogi

#1553109

Dziękuję za ten link, pozwól, że zamieszczę tutaj Twój jakże wzruszający komentarz na innym blogu. Ukazuje on w sposób szczególny atmosferę tamtych lat, ale i to jak my na to patrzymy teraz, po tak wielu latach od tamtych mrocznych ale i czasem wspaniałych dni walk.

Tym bardziej mnie poruszył Twój komentarz, bo oto okazuje się, że bawiłem się w tą całą konspirację, będąc Twoim sąsiadem od południa.

Serdeczne pozdrowienia

Jerzy

<8. "wejdą nie wejdą " gość z drogi, śr., 31/08/2016 - 09:58                to słowa,które nam towarzyszyły w latach Wielkiego Buntu Narodowego 36 lat temu,ale my nie mieliśmy w sobie strachu,mimo korowodu śmierci ,śmierci z rąk nieznanych sprawców Byliśmy gotowi ponieść wszystkie konsekwencje tamtych dni i tamtych sądów Staliśmy murem za naszymi liderami u nas za Andrzejem Rozpłochowskim a w Polsce za Wałesą,Rulewskim... a dzisiaj ? Dzisiaj Wiatr Historii rozrzucił NAS po świecie,jedni śpią już na cmentarzach,inni przymierają na głodowych rentach... a więc powstaje pytanie,czy warto było ?                                                                                                                                                                                                      TAK .warto było mimo rozlicznych dramatów,śmierci i aresztowań a pózniej gdy michnik i wałesa bratali się z panem w czarnych okularach, my szliśmy do przodu jak kiedyś Inka,Ona przecież wiedziała ,ze siły są nierówne,my też,ale nasz Ojciec Swięty powiedział : Niech Duch Swięty odmieni oblicze tej Ziem,naszego skrawka Ziemi na Błękitnej Planecie,więc uwierzyliśmy i zaufaliśmy MU dzisiaj kłaniam się nisko załogom strajkującym narażonym na straszne kłopoty, kłaniam się zapomnianym Dziewczętom z ulotkami pod pachą zakrytymi długimi warkoczami marchewek... i tym wszystkim bezimiennym Polkom i Polakom ,tym 10 milionom,którzy na przekór władzy poszli na "barykady"płacąc często wielką daninę z swojej zwyczajnej codzienności, zdrowie,pracę i rodziny Kłaniam się Tobie Panie Józefie Szaniawski i śp pułkownikowi Kuklińskiemu,którego zeznania odkryły,ze władza od początku była gotowa zniszczyć niezależny zwiazek Solidarność Anno Solidarność Matko naszej Solidarnosci pamiętamy o Was,o Polskich Kobietachp>

 

 

 

Vote up!
6
Vote down!
0

Jerzy

#1553121

Szanowny,acz nie znany Przyjacielu z TAMTYCH LAT ,dziękuję za przywołanie wspomnień,Naszych wspomnień :) bo wtedy Wszyscy byliśmy Przyjaciółmi :) ba,nawet TA Matka Milicjanta,która na swym strychu przechowywała JEDNEGO z Naszych i Jej Syn prosił tylko o Jedno,niech ON mi znika z oczu ,gdy wracam ze służby,ma wszak swó j strych :)

pozdrowienia z dawnych ale nigdy nie minionych LAT :)

Vote up!
3
Vote down!
0

gość z drogi

#1553165

dziękuję, że zechciałaś na chwilę się zatrzymać u mnie. Tak, Juranda znam bardzo dobrze z konspiracji, można na nim polegać jak na Zawiszy.

Tamte czasy Ci nie są obce, więc z pewnością rozumiesz moje rozterki i obawy. Jesteśmy teraz bardziej wrażliwi, zwracamy więcej uwagi na szczegóły. Dlatego też tak szybko reagujemy na jakieś lewackie odbicia u naszych przywódców.

Pomimo wszystko jestem dobrej myśli.

Również serdecznie pozdrawiam

Vote up!
7
Vote down!
0

Jerzy

#1553114

ale zapewniam Cię,ze z Bożą i Naszą pomocą damy Radę pamiętaj,ze i WY tam daleko od Polski również jesteście tą wielką Naszą Pomocą

szcześć Boze w Piękny niedzielny dzionek :)

/warto być dumnym Polakiem /

Vote up!
3
Vote down!
0

gość z drogi

#1553166

a ja GO znam z dawnego czasu,czyli Niepopków,zanim "świadomie udaliśmy się na wewnętrzną emigrację "

i z wielkim szacunkiem wspominam CZAS,gdy waliliśmy w klawiatury walcząc z 'lemingami" obrażającymi pamięć Smoleńską :)

ukłony szanowny @Jurandzie :)

Vote up!
3
Vote down!
0

gość z drogi

#1553170

ale najlepiej zamienić Nowaka......na Łysiaka.

Vote up!
5
Vote down!
-1

Verita

#1553132

Owszem, Łysiaka też czytałem, nawet wcześniej jeszcze niż prof. Andrzeja Nowaka. Co nie zmienia faktu, że zawiodłem się na tym ostatnim.

Pozdrawiam.

Vote up!
5
Vote down!
0

Jerzy

#1553140

a szczególnie  gdy czyta  się "Rzeczpospolita Kłamców SALON"

pozdrowienia niedzielne :)

Vote up!
3
Vote down!
0

gość z drogi

#1553167

i ja książki z Jego dedykacją nie wyrzucę,

mimo zawodu jaki mi sprawił,ale i do starej Babcinej Biblioteki,też jej nie dam,by nie skalać Miejsca Dobrej,chociaż minionej Historii :)czasów starych albumów mowiacych o urodzie dawnej Warszawy,a pożniej listów z Mościsk,czy idąc dalej

Książek pięknie oprawionych w czerwoną skórę,z trudem przewiezionych tajnym szlakiem z Petersburga,by wreszcie zostawić półkę poświęconą Naszemu Marszałkowi :)

serdeczne pozdrowienia :)

Vote up!
3
Vote down!
0

gość z drogi

#1553169

Piszącym i Czytającym :)

Vote up!
3
Vote down!
0

gość z drogi

#1553171

Dziękuję Ci bardzo za jakże piękne i wzruszające komentarze. Najbardziej mnie poruszył fragment , gdzie wspominasz o prawdziwej przyjazni i zaufaniu  jakie było między nami, często nieznanymi sobie przed tym ludzmi. Czy te nasze piękne cechy dalej są, czy przekazaliśmy je młodszym pokoleniom? Czy może z jakiejś przyczyny zatraciły się gdzieś ?

Również Tobie, Twojej Rodzinie jak i moim wszystkim Gościom na tym blogu życzę dużo uśmiechu, słońca i wspaniałej niedzieli.

Vote up!
1
Vote down!
0

Jerzy

#1553176