TRZECIA DROGA

Obrazek użytkownika amero
Kraj

Obserwując to co się dzieje w Kraju z perspektywy kilku tysięcy kilometrów być może nie ma się tylu informacji co ci na miejscu,ale za to perpektywę widzi się szerszą.W dodatku jak już człowiek ma już swoje lata i trochę doświadczenia to inaczej ocenia wydarzenia.Blisko rok temu napisałem bodaj że dwie notki o tym,że już czas zmienić Prezesa.Zostałem potraktowany przez niektórych Niepoprawnych jak nie przymierzając jakiś wywrotowiec.Chciał bym teraz zacytować fragmenty komentarza umieszczonego przez"Martynka" na blogu Pana A.Ściosa:

...Dzisiejszy dzień pozbawił w dużej mierze nadziei na pozytywne rozwiązanie spraw Polski. Ostatnie oświadczenia posłów PiS, jakieś chaotyczne pomysły z tzw konstruktywnym votum nieufności pokazują, że największa partia opozycyjna w Polsce nie ma żadnego pomysłu na wykorzystanie obecnej sytuacji (afera za aferą), by stworzyć jakiś spójny przekaz do rodaków!
Tak skompromitowana ekipa, tak nieudolna, jak PO powinna być doskonałym celem do obstrzału, a tymczasem PiS ze swoimi niezrozumiałymi pomysłami zdaje się wyciągać koło ratunkowe dla Tuska i jego kompanów. Bo czymże jest wołanie: odsuńmy Tuska od władzy, nawet w koalicji z SLD czy RP??...

Takich ocen działalnosci Pis-u jest coraz więcej i proszę mi nie wmawiać,że winni są działacze z terenu.Przykład zawsze idzie z góry.Nie można mówić,że Prezes nie wie co się dzieje w regionalnych ośrodkach jego partii.
Przecież już to przerabialiśmy,pamiętają niektórzy jak to Gierek był dobry,tylko że nie wiedział co się wokół niego działo.Nie było życzliwego co by biedakowi oczy otworzył.
Wtedy pewnie zrobił by porządek
Dokładnie teraz to samo słychać wśród zwolenników Prezesa i Pis-u.
Musimy pozbyć się złudzeń.Kaczyński nie uratuje Polski.
Powinni za ratowanie Ojczyzny wziąć się ludzie młodzi,wykształceni,energiczni,którym się będzie chciało i będą mieć odwagę zburzyć ten antypolski i antyludzki system.
I zacząć budować od nowa,mądrze i z jasną wizją przyszłosci.
Proszę nie czekać do następnych wyborów aby zakładać nową partię,lub szukać trzeciej drogi.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

młodzi nawet nie za bardzo wykształceni też potrafią, co widać po Tarasie ps. Rambo albo po Plichcie. Obawiam się jednak że oni nie byli mózgami swoich POczynań a jedynie ślepymi wykonawcami POleceń "starszych" i "mądrzejszych". Stąd ich sukcesy i bezkarność.

Zbudować partię przez 3 lata która zwycięży w wyborach nie mając POparcia służb specjalnych? Niemożliwe.

Zmiany były by możliwe tylko w sposób rewolucyjny ale skąd weźmiesz tylu odważnych? Odwagę widać było np. na "święcie lotnictwa" gdy ani słowa nie powiedziano o ofiarach zamachu Smoleńskiego a było wśród nich sporo pilotów i obsługi.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#286181

Być może warunki w jakich przyszło nam działać w latach 1981-1983 przesłaniają mi w jakimś stopniu dzisiejszą rzeczywistość,ale przecież widać tą młodzież,na różnych uroczystosciach czy to koscielnych,czy też patriotycznych.
Może brak lidera,który by im wskazał drogę i cel?
Pozdrawiam serdecznie

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jerzy

#286239

Kaczyński cokolwiek powie jest poddawany medialnej alienacji
Zmieniać można , ale nie z czerwonymi kacapami
Bo oni pędzą za mamoną i stołkami
Oni sprzedają Polskę myśląc tylko o obżeraniu
Choćby im przyszło żyć kiedyś na wygnaniu
Sam Kaczyński nie ma władczej mocy niestety
Dla mnie twoje myśli to wyłącznie epitety
Czyżbyś był pod działaniem PJN i Ziobrystów?
Dążących do koryta , choćby w gronie aferzystów
Pokazali oni ,że mają na względzie jedno
By wynaleźć sposób by być jedyną królewną
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#286184

Dziękuję Ci za komentarz i ocenę.
Rzadko jak do tej pory słyszałem ,że brak mi myślenia i własciwej obserwacji.Mogę się mylić w swoich poglądach co czasem mi się zdarza i potrafię się do tego przyznać.
Nie jestem zwolennikiem PJN,ani Ziobrystów,byłem zawsze zwolennikiem J.Kaczyńskiego,nawet w ostatnich wyborach prezydenckich głosowałem na niego tutaj w Stanach,co doprawdy rzadko uczestniczę w "polskich"wyborach.
Jestem zdania,że nie żyjąc w Kraju nie powinienem tego robić.
Stwierdziłeś,że:sam Kaczyński nie ma władczej mocy niestety.
Dlatego właśnie należy znależć przywódcę,który na tą władczą moc zasłuży w oczach społeczeństwa
Piszesz:dla mnie twoje myśli to wyłącznie epitety.

Doprawdy nie mogę się doszukać,abym użył w tym wpisie niewłasciwych słów,lub kogoś obraził .

Więcej spokoju Panie Jacku i merytorycznej dyskusji,nawet jeśli z kimś się nie zgadzamy.

Pozdrawiam serdecznie

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jerzy

#286242

"Powinni za ratowanie Ojczyzny wziąć się ludzie młodzi,wykształceni,energiczni,którym się będzie chciało i będą mieć odwagę zburzyć ten antypolski i antyludzki system."

Proszę podać nazwiska.
Poza, rzecz jasna, wpływowymi grupami... ahm... blogerów.
;)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#286190

Narzekanie i twierdzenie z góry ,że się nie znajdzie nic nie da.
Pisałem już wyżej,że widać tą młodzież,może tylko w Telewizji Trwam ale widać.
Ważniejsze jest to że nie ma właśnie lidera,nie ma przywódcy za którym by byli skłonni pójść nawet w ogień.
Pozdrawiam serdecznie

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jerzy

#286243

Przepraszam czy J Kaczynski nie jest przypadkiem za stary na to by mogl wytrzymac ciezar budowania od podstaw Polski?

Tusk jest mlodszy i to jedyny atut.Reszte znamy zagladajac do kieszeni swoich i sasiadow.Pusto ,pusto a dlugi rosna...
PO dokonalo holocaustu ekonomicznego i My jeszcze na to ze spokojem patrzymy

Nie ma mlodych
Ci ktorzy mogli uciekli
Zostali zdolni,ale oni sie nie przebija bo miernoty partyjniackie zaczopowaly wszystkie mozliwosci rozwoju.Miernoty i beton u steru.Tak jest od wielu lat.

Co zrobic?
najpierw rozmawiac ze soba
potem miec checi
i ruszyc sie ...ale to nie takie proste
Zawsze zostaje wiara w PIS i wychodzenie z katastrofy ekonomicznej w jakiej jest Polska katastrofa smolenska.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#286241

Nie
Pan Kaczyński nie jest za stary.On po prostu stracił te wszystkie zalety,które wyniosły go do roli pierwszego polityka w 2005 roku.Gdybym wierzył w to,że potrafił by stać się tym samym politykiem co wtedy to nigdy bym tego wpisu nie zamiescił tutaj.
Pozdrawiam serdecznie

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jerzy

#286245

Najpierw agresywnie milczał, potem się odezwał, li tylko po to by jątrzyć a wszystko to, okazuje się, spowodowane tym, że zalety stracił. A jakie?

No a gdyby ten Kaczyński te zalety nadal miał (te, co to je stracił), to co miałby z nimi zrobić? Oblec się dynamitem, zdobyć szturmem budynek na Woronicza, zasiąść przed kamerą i tłuc tym jełopom do ich pustych łbów, że Tusk to, PO tamto, że afera, że seryjny samobójca, że Smoleńsk? Toż w końcu by go stamtąd zdjęli zakutego w kaftan, po czym "redaktor" Klarenbach przepytałby na tę okoliczność "redaktora" Żakowskiego i "redaktorę" Paradowską (to ci, co to reprezentują cały wachlarz poglądów III RP, cały, caluteńki), którzy, wyjątkowo!!!, zgodnie, orzekliby, iż Prezes terminalnie zwariował. Diagnozę, w rozmowie telefonicznej, potwierdziłby pan Niesiołowski. I świat znowu stałby się piękny...

Bo bez tego kolorowego szkiełka, Drogi Autorze, to ten Kaczyński sobie może. Pogwizdać. A, myślisz, dlaczego te wszystkie dworakowe ekwilibrystyki z TV Trwam? Przecież oglądalność taka niska, że miejsca na multipleksie szkoda. To skąd ten strach? Znam takiego jednego, co to włączał sobie w swojej wypasionej furze RM, żeby się pośmiać. Teraz, co i rusz, dzwoni i zdziwionym głosem pyta, "Tej a słyszałeś q...a to?". "No q...a słyszałem". Już mu jakoś mniej jest do śmiechu.

Z tymi młodymi też mam problem. Bo ilu było tych?:

"...młodzi,wykształceni,energiczni,którym się będzie chciało i będą mieć odwagę zburzyć ten antypolski i antyludzki system"

Tak na szybko do głowy przyszedł mi Radzio Sikorski, Miśiek Kamiński, Kowal, Migalski, Mularczyk. Tak na szybko...

Zatem, Drogi Autorze, Twoje prawo agitować za opcją jakiejś trzeciej drogi, za wyrzuceniem Kaczyńskiego, zastąpieniem go kimś innym a moje prawo dać Tobie za tę agitkę jedynkę. Co niniejszym czynię.

Pozdrawiam

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#286278

Drogi Komentatorze.
Jestem Ci wdzięczny za komentarz,nie odmawiam Ci prawa do niego jak i oceny,a że różnimy się zasadniczo co do poglądów na sytuację naszego Kraju to też mamy przecież takie prawo iTy i ja.Najważniejsze w tym wszystkim jest dojscie do jakichś rozsądnych wniosków jak wyjść z tej trudnej(chyba się z tym zgodzisz)sytuacji.
Jeśli dobrze rozumiem to co napisałeś,to jesteś już drugim co pisze,że Kaczyński nic nie może-chyba ,że oblec się dynamitem -jak to bardzo obrazowo napisałeś.
Jeśli nic nie może to zróbmy coś,aby mógł,albo znajdzmy kogoś,kto zapali tą iskrę od której się zacznie oczyszczanie naszej Ojczyzny.
Pozdrawiam serdecznie

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jerzy

#286289

.....powtarzam to co pisałem w roku 2005. Bez wysokonakładowego ogólnopolskiego dziennika PiS nie ma najmniejszej szansy na utrzymanie władzy. Bez stacji TV PiS nie ma najmniejszej szansy na utrzymanie władzy. W roku 2007 PiS dostał potężnego kopniaka. A dlaczego? Bo schował się za podwójną gardą. Nawet nie próbował przejąć gazety Rzeczpospolita, która w owym czasie była wystawiona na sprzedaż. Można było również założyć własną stację telewizyjną.

Po drugie, kunktatorstwo i poprostu zwykłe tchórzostwo, nie mówiąc już o bardzo złym doborze doradców spowodowało to, że PiS z Kaczyńskim na czele przegrywał wszystko jak leci. Nawet Drugi Mord Katyński nie zmienił podejścia. Wybory prezydenckie w roku 2010 były do wygrania z palcem w d...... Zostały przerżnięte wręcz koncertowo. Wybory w roku 2015 zostaną przez PiS przerżnięte jeszcze bardziej koncertowo.

Dlatego nie interesuje mniem PiS i to co PiS ma do powiedzenia. Wszystko już słyszałem. Wszystko już widziałem. PiS już nigdy nic nie wygra, będąc tym PiS-em. A więc zamiast pisać peany na cześć PiS-u i J. Kaczyńskiego należy zacząć budować partię zdolną do przejęcia władzy. Zdolną do wygrania wyborów. Partię zdecydowaną w działaniu i programie. Jeśli to nie zostanie zrobione, to radzę zacząć drogim rodakom modlić się o zdrówko, bo rozum już zbyt późno.

Aha, wcale nie jestem zwolennikiem PJN, Ziobrystów, czy innego Ruchu Palikota, czy też korwinistą. Jestem już zmęczony tym idiotyzmem.

______________________________________________________

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#286406

Trzeba by pewnie wrócić z emigracji i zbudować im tą partię.
Oni rad nie słuchają,oni są mądrzejsi,twierdzą,że nic się nie da zrobić.
Pozdrawiam serdecznie

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jerzy

#286411

PIS nie jest opozycja poniewaz nie przedstawia alternatyw.
Cuz to za opozycja ktora mowi takimi samymi frazesami co PO/?/
PJN y ,Solidarna Polska to klony niczego nie zmieniajace a grupujace tylko klany kolesiow.
Drodzy Panowie i Panie Polska patrzy,Polska marnieje w oczach a Polacy zamieniaja sie kazdego dnia upodleni w zakladach pracy na umowach smieciowych.
Czy to ze jest drogo jest lewicowym tematem zastepczym?
Czy to ze wielu nie starcza do ostatniego,wyborem jest objad lub oplata komornego jest lewicowym gadaniem?
Czy to ze majac dziecko wpada sie w tarapaty finansowe i panstwo Polskie na rodziny wielodzietne sie wypina jest tematem lewicowym?
JA O TYM MOWIE SKORO MOWIE JESTEM LEWICOWY!
Nie obchodza mnie zwiazki partnerskie i marihuana.Wisi mi to kto jak i gdzie i w co sobie wklada i co przypala.Dla mnie wazny jest moj byt
Jak stworzyc opozycje,Polska opozycje ludzi ktorzy dla Polski wyrzekna sie profitow dla wspolnego budowania?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#286327

Jak trudna jest sytuacja w naszej Ojczyznie to przecież każdy widzi.
Problem właśnie w tym,że zdecydowana większość jest jakby w jakimś letargu z którego ogromnie ciężko jest ich wybudzić.

Jeśli nie można (niektórzy twierdzą,że nie ma takiej potrzeby)zbudować nowej patriotycznej z odważnym programem partii to trzeba wyjść na ulicę i odebrać im władzę.

Pozdrawiam serdecznie

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jerzy

#286414