Dlaczego Mitt Romney jest dobrym kandydatem?

Obrazek użytkownika amero
Świat

Mieszkam w USA już wiele lat i chcę się podzielić z czytelnikami na NP.pl swoja opinią na temat najbliższych wyborów prezydenckich.Ale najpierw należy się wyjaśnienie mojej dość długiej nieobecnosci tutaj na NP.Otóż po tym jak niektórzy blogerzy(od dłuższego czasu już ich tutaj nie widzę),używając wulgaryzmów i pomówień,wyżywali się pod moim wpisem,określając mnie agentem,komuchem,bolszewikiem itp.,postanowiłem na jakiś czas zaprzestać pisać i komentować,co z pewnoscią wyszło na dobre mnie jak i NP.Poza tym kto ma tyle czasu aby siedzieć ciągle przed komputerem,prawda?
No więc wracam do głównego tematu.Jak wiadomo,zostało około 3 miesiące do wyborów.Oficjalnie na placu boju pozostało dwóch kandydatów,Obama(obecny prezydent)i Mitt Romney.
Teoretycznie jest możliwe,że zamiast Romneya może zostać wybrany ktoś inny do ostatecznej walki z Obamą.
W najbliższym czasie odbędzie się konwencja republikańska i tam władze tej partii wystawią swojego kandydata.
Sympatycy Tee Party(partii herbacianej)nie są zbyt zadowoleni z kandydatury Romneya i mają zamiar zgłosić na tej konwencji Senatora z Teksasu,Rona Paula na kandydata do ostatecznej rozgrywki z Obamą w Listopadzie,ale jest to bardzo mało prawdopodobne,aby delegaci na to się zgodzili.Szkoda,bo ja głosowałem na niego w prawyborach jak i w poprzednich wyborach 4 lata wstecz.
Pan Mitt Romney zyskuje coraz większe poparcie od znanych i lubianych osobistosci,aktorów,artystów itp.
Moim zdaniem jest to postać bardzo interesująca,aczkolwiek można zauważyć iż jest podatny na naciski niektórych środowisk.
Co do jego polityki wewnętrznej panuje przekonanie,że gospodarka będzie szybko się rozwijać,jeśli zostanie Prezydentem,natomiast jeśli chodzi o politykę zagraniczną ,obawiam sie że on będzie ją tylko firmował,natomiast robił kto inny,niekoniecznie ktoś,kto będzie miał na uwadze dobro swoich przyjaciół i sprzymierzeńców w Europie.szczególnie środkowej i wschodniej.
Oczywiscie Romney nie może być porównywany do Prezydenta Reagana(jeden z najlepszych prezydentów w historii USA),ale w obecnej sytuacji i możliwosci jakie mamy Pan Romney jest dobrym kandydatem.Oceniam jego szanse bardzo wysoko,jest przystojny(ważne dla żeńskiego elektoratu)i udaje mu się unikać poważniejszych potknięć.

Ważne jest też,że swoje poglądy potrafi zmieniać pod wpływem argumentów-aborcja,obamacare.
W dzisiejszych czasach gdzie większość społeczeństwa jest podatna na piękne słówka i tzw.P.R.Pan Romney zachowuje się naturalnie,jak jeden z nas,chociaż jest bardzo bogatym człowiekiem.Jeśli wygra wybory,będzie jednym z najbogatszych prezydentów w historii Stanów Zjednoczonych.Z pewnoscią nie jest to osobowość w stylu afery Clinton-Levinski.
Więc lubię Pana Romneya i życze jemu i nam aby wygrał został następnym prezydentem USA.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

i zadziwiajace, ze ktos jeszcze ma zludzenia co do wyborow prezydenckich w USA (czy gdziekolwiek) i co do tego, ze przyniosa one pozytywne zmiany, chyba ze bogacenie sie niesamowicie juz bogatych i stagnacja jakosci zycia wszystkich innych, co ma miejsce od 30 lat,  jest pozytywna zmiana. No ale jesli uwazasz Reagana za wspanialego prezydenta... Dziwna ta Ameryka, w ktorej zyjesz.

Moznaby polemizowac bardzo dlugo na temat, czy Romney jest przystojny, natomiast rekord glosowan Paula jako kongresmena dyskusji nie podlega. Oczywiscie puppetmasters go nie chca, bo od razu wywrocilby polityke USA o 180 stopni. Prawdopodobnie by i tak nie zdazyl, bo wczesniej zostalby rozstrzelany, jak to bywa w wypadku tych naprawde niewygodnych prezydentow USA. Podobno kazdy narod ma wladze, na ktora zasluguje, wiec jesli takie sa kryteria wyboru prezydenta - przystojny, mily i lubiany -  trudno potem narzekac. Nie popelnia gaf w porownaniu do kogo - Busha? 

STOP PRZYMUSOWI SZCZEPIEŃ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Lotna

 

#280925

Dziękuję za komentarz.
Uważam,że wybory tutaj w USA jeszcze coś dla wyborcy znaczą,do Kongresu i Senatu są wybierani ludzie ,których poglądy i działalność społeczna są dla większosci akceptowalne.Po wyborze Romneya pozytywne zmiany napewno nastąpią,tutaj w Stanach.
Nie wiem czy będzie to miało pozytywny oddżwięk w innych krajach,ale w USA napewno.
Na polityczny "przewrót"jaki chciałby zrobić Ron Paul America jeszcze nie jest gotowa.
Cała nadzieja w Tee Party,oby działacze tej Partii potrafili dotrzeć ze swoim przekazem do jak największej liczby ludzi.

Pozdrawiam serdecznie

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jerzy

#280930

Podziwiam Twoj optymizm.

Serdecznie Cie pozdrawiam.

STOP PRZYMUSOWI SZCZEPIEŃ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Lotna

 

#280934

:)))

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jerzy

#280937

przepraszam, ze po angielsku

http://www.youtube.com/watch?v=jAdu0N1-tvU&feature=related

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Lotna

 

#280940

Proponuje przeczytać tą książkę,jest po polsku ,autor,amerykański dziennikarz wyjaśnia w niej wiele historycznych faktów na przestrzeni ostatnich 3 tysięcy lat.Każdy powinien się z tą książką zaznajomić.
http://egawlas.homeunix.net/kontrowersja_syjonu/przedmowa/index.html
Pozdrawiam serdecznie

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jerzy

#280955

musi zostać namaszczony przez żydowskie gremium finansowe. Bez tego nie ma szans na kandydowanie i wygraną. Dlaczego patriota, ale i antysemita nie ma szans?...Czy Ameryka, to tylko przedsionek i wielka marionetka Izraela?. Dlaczego Amerykanie, godzą się na taką niewolniczą zależność?.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#280942

Na codzień większość Amerykanów nie widzi tej niewolniczej zależnosci.Uważają,że żyją w kraju wolnym i suwerennym.

Dziękuję i Pozdrawiam Serdecznie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jerzy

#280960