PETYCJA KRESOWA

Obrazek użytkownika Aleszumm
Kraj

PETYCJA KRESOWA

Prezes Towarzystwa Miłośników Lwowa w Bytomiu Danuta Skalska od szeregu lat zaprasza towarzysza  rektora w Opolu b. działacza KW PZPR, miłośnika Lenina, Stalina i Dzierżyńskiego, który popiera decyzję Stalina w Jałcie i zbrodnie NKWD w Katyniu - na spotkania. Spotkania z inicjatywy tow. Danuty Skalskiej odbywają się w Bytomiu w siedzibie Towarzystwa Miłośników Lwowa oraz na Jasnej Górze w auli św. Jana Pawła II. Danuta Skalska w ten sposób bezcześci Jasną Górę, Matkę Przenajświętszą Maryję Królową Polski oraz św. Jana Pawła II.

Żądam podania się do dymisji Danuty Skalskiej z funkcji prezesa Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo  - Wschodnich w Bytomiu.

Aleksander Szumański - lwowianin - świadek historii 87 lat rocznik 1931, któremu okupanci zamordowali całą rodzinę wraz z Ojcem doc. med. Maurycym Marianem Szumańskim pracownikiem naukowym na Uniwersytecie im. Jana Kazimierza, asystentem prof Adama Sołowija zamordowanego 4 lipca 1941 roku przez batalion ukraińsko - niemiecki  Nachtigall.

Podpisał  petycję

Aleksander Szumański, rocznik 1931 , świadek historii - dziennikarz niezależny, korespondent światowej prasy polonijnej, akredytowany (USA) w Polsce w latach 2005 - 2012, ścigany i skazany na śmierć przez okupantów niemieckich.

Kombatant - Osoba Represjonowana - zaświadczenie o uprawnieniach Kombatantów i Osób Represjonowanych nr B 18668/KT3621

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:8)

Komentarze

htWtp://niepoprawni.pl/blog/aleszumm/towarzysz-slawomir-nicieja-sztandar-rewolucji-proletariatu

W pełni popieram petycję odwołania p. Danuty Skalskiej ze stanowiska prezesa Towarzystwa Miłośników Lwowa.

Ta petycja jest zgodna z dekomunizacją.

To jest wprost nie do wiary, aby taki komuch został mianowany rektorem Uniwersytetu. On za czasów PRL popełniał zbrodnie wynikające z lektoratu KC. PZPR.

 

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

Bozena Lukawska

#1577034

Pani Skalska jako prezes Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo Wschodnich prezentując bolszewika Nicieję, w Bytomiu i na Jasnej Górze bezcześci również ofiary katyńskie, przychyla się do stalinowskiej Jałty. Precz z takim potworem zaśmiecającym pamięć Lwowa Miasta Semper Fidelis.- Zawsze Wiernego Ojczyźnie naszej Rzeczypospolitej Polskiej. Jako lwowianka wiem, że deptała za życia p. red. Lwowskich Spotkań śp..Bożenę Rafalską działając razem z kapusiem SB Emilem Legowiczem prezesem lwowskiego Towarzystwa Kultury, Lwów Rynek Gł. 13.

Niech Danuta Skalska natychmiast poda się do dymisji!!!

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

lwowianka

#1577139

Wydaje mi się że Pan Rektor jest zapraszany nie ze względu na swoje "dawne zasługi", ale ze względu na obecnie pełnioną funkcję i przydatność. Może od czasu do czasu jakiś lokalik na jakieś spotkanie. Łatwiejszy kontakt ze studentami, itp itd. Taki Rektor bardzo może pomóc w szerzeniu pamięci o Lwowie i Lwowiakach wśród młodzieży.

Gratuluje Lwowiakom że  się udało się taką osobę dla swojej idei pozyskać.

Poza tym gdzieś tam napisano o boskiej radości z nawróconego "grzesznika", oraz o "zbłąkanych" owcach.

Podoba mi się to koło Lwowiaków, z tego co widać bardzo dobrze pracuje.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1577404