Wstydu oszczędź nam Premierze

Obrazek użytkownika Zebe
Kraj

Tego tekstu bym nie napisał, gdyby Premier nie  wypowiedzi ł dziś na konferencji prasowej zdania, które brzmiało ni  mniej ni więcej tak: „ dziś ponownie wybrałbym konwencję chicagowską… (…)”.
 
Premier zapewne chciał utrwalić nas w przekonaniu, że podjął jedynie słuszną decyzję i pomimo upływu 9 miesięcy, nie zmienił swojego stanowiska ani na jotę.
 
Abstrahując od innych zdań dziś wypowiedzianych, Premier Tusk dał wyraz swojej najwyższej niekompetencji  i zarazem nieodpowiedzialności.
Do dziś nie wiemy, kto tak naprawdę zaproponował ową „konwencję chicagowską”. Nie wiemy czy to była nasza świadoma inicjatywa, czy też ktoś ze strony rosyjskiej takie rozwiązanie zaproponował. Dziwne to, ale tego do dziś nie wiemy.
Przyjęcie konwencji chicagowskiej skutkowało czymś, co dało  MAK-owi Anodiny przysłowiowego asa w rękawie.
 
Przyjęta konwencja badań wykluczała z definicji kwalifikację lotu z dn. 10.04.2010 jako lotu wojskowego. To już dziś nie podlega jakiejkolwiek dyskusji.
Nie dziwmy się więc, że w raporcie MAK nie uwzględniono  roli wiezy kontrolnej  na lotnisku w Smoleńsku. Po cholerę Rosjanie mają się zajmować czymś, co nie podlega kwalifikacji ? Mają rację. Lotnisko wojskowe nie podlega jurysdykcji  cywilnej, Panie Premierze Tusk.
 
Uwagi do raportu strony polskiej, gdzie ( nieśmiało, bo w cudzysłowie)mówi się o locie „wojskowym”, można spokojnie wrzucić do kosza lub też zbyć niewybrednym grymasem na twarzy.
Donald Tusk skreślił się już na samym początku. Okazał się pacynką, by nie powiedzieć, że frajerem.
 
Żałośnie brzmiało dziś usprawiedliwianie się Premiera, że nie było alternatywy w doborze procedury dochodzenia do prawdy.
Taka procedura istniała . Istniała od samego początku.
 
Umowa z dnia 7 lipca 1993  pomiędzy rządami Polski i Rosji kwalifikowała się w sposób nie budzący dyskusji jako adekwatna do zaistniałej sytuacji.
 
Otoczenie Donalda Tuska ( nie słyszałem opinii Tuska) twierdzi, że owa umowa nie posiada aktów wykonawczych. To prawda. Dziś jednak wiemy, ż e można było w spokoju, w ciągu paru dni do owej umowy dołączyć chociażby  „procedury ’ zawarte  w umowie chicagowskiej.
 
Trzeba było chcieć,

Trzeba było wiedzieć,

Trzeba było mieć głowę na karku,

Trzeba było być mężem stanu,
 
 
Niestety, nic z tych rzeczy  nam  się nie przydarzyło…
Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

A dalej cytujesz VonTusku „ dziś ponownie wybrałbym konwencję chicagowską… (…)”. Dla mnie jeżeli tak powiedział to jakby przyznał się że do niego należał wybór.

P@wo

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

P@wo

#131097