Wypadek dwóch pociągów i dwa śmigłowce ratunkowe

Obrazek użytkownika krisp
Blog

Oglądam w TVP3 relację z miejsca katastrofy kolejowej i modlę się za ofiary i rannych w tym wypadku. Chylę czoła przed strażakami, załogami karetek, lekarzami i wszystkimi osobami, które ratują naszych rodaków.

Ale nie to jest głównym tematem mojego wpisu.

TVP3 podało około 22:30, że z Warszawy i Wrocławia lecą DWA śmigłowce ratunkowe, które przewiozą do szpitali najciężej rannych. Z informacji telewizyjnej wynikało, że są to DWA śmigłowce DYŻURNE, które mogą latać w nocy.

Coś mi się tu nie zgadza.

Niedawno zakupiono dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego wiele nowoczesnych śmigłowców ratunkowych marki Eurocopter, właśnie po to, by w razie potrzeby latały również w nocy, inaczej niż poprzednio użytkowane stare Mi. Śmigłowce takie powinny stacjonować w wielu miejscach w Polsce, więc na pewno też w Kielcach, Katowicach, Krakowie, Rzeszowie, Łodzi, czy jeszcze innych miastach. Więc, jeśli się nie przesłyszałem, że wysłano na miejsce katastrofy DWA DYŻURNE śmigłowce pogotowia lotniczego z Warszawy i Wrocławia, to jest to niewyobrażalny skandal.

Jak to możliwe, żeby nad bezpieczeństwem 38 milionowego narodu czuwały 2 (słownie: dwie) sztuki takiego sprzętu, czyli jeden śmigłowiec na 19 milionów Polaków.

Jeśli byłaby to prawda, że tylko te dwa śmigłowce pogotowia lotniczego mogą latać nocą, to by oznaczało, że tylko za tyle zapłacił NFZ w ramach kontraktów. To z kolei znaczy, że w ramach oszczędności (przy podobno dużo większych kontraktach niż w latach ubiegłych), Tusk i jego zdrajcy jadą już po bandzie nie tylko nie refundując leków, wydłużając kolejki pacjentów w przychodniach, zamykając większość punktów nocnej opieki medycznej w tym roku, ale też że przygotowali na nadzwyczajne wypadki takie jak dzisiaj, jedynie dwa śmigłowce ratownicze.

Jeśli byłaby to prawda, to kolejny namacalny dowód, że w naszym żywotnym narodowym interesie jest szybkie odsunięcie tej bandy tuskomatołów od władzy i jeszcze szybsze postawienie ich przed trybunałem Narodu.

Pozdrawiam Niepoprawnie

krisp

PS. W telewizorni jakiś gość, podobno wojewoda powiedział, że w akcji ratunkowej biorą udział TRZY śmigłowce.

Stąd wniosek, że większość poszkodowanych pasażerów obu pociągów dowożona jest do szpitali karetkami pogotowia ratunkowego po dziurawych polskich drogach, co wydłuża czas od wypadku do udzielenia pełnej szpitalnej pomocy medycznej i tym samym naraża ich zdrowie, a może i życie na szwank. I to w sytuacji, gdy każda minuta może decydować o życiu lub śmierci ciężko rannych osób.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Jest tzw. robot chirurgiczny. Pokazywali go we Wrocławiu. W Chicago mieście z 3 mln mieszkańców pracuje ich 70 w 6 dniowym trybie pracy z wypełnionym grafikiem zabiegów (10 godz. na dobę). I w Polsce jest jedna maszyna tego typu, wykonano na niej 100 operacji w zeszłym roku. Koszt operacji na tym sprzęcie to około 20 tyś zł - można wykupić za swoje. Po co leczyć Polaków, dożyje taki do emerytury i zacznie odbierać świadczenie . Tak jest ze wszystkim czego się nie tknie. To mimo wszystko odpowiedzialność rządzących, ludzi małego serca, intelektualnie marnych, moralnie skarłowaciałych. Oni dobierają sobie do współpracy złodziejaszków, wazeliniarzy, pełzające robactwo.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#232317

Co do stanu polskiej słuzby zdrowia pełna zgoda - jest jej rozkład po to zeby nabijać kase prywatnym kilnikom.

Ale co do śmigłowców to jest tak że nie mogą wszystkie brac udziału w akcji bo jakby w tym samym czasie wydarzyła się jakaś inna katastrofa w innym krańcu Polski to nie mogą wszystkie helikoptery służyć obsłudze jednego wypadku. Dlatego leca do takiego wypadku między 2 a 4 z najbliższych stacji postojowych tj z takich do których przy ewentualnym innym wypadku jest możliwość szybkiego powrotu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#232320

Słuchałem długo i uważnie - wyraźnie było powiedziane:
w Polsce są tylko 3 (słownie trzy) śmigłowce ratunkowe przystosowane do akcji nocnych. Wykorzystano teraz dwa - z Warszawy i Wrocławia, - trzeci jest w Trójmieście.

A my organizujemy Euro 2012!!!

**********************************
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
[ts@amsint.pl]

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

********************************** Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#232498

We wiadomościach z godz. 6.00 dowiadujemy sie że w pociagu jechali członkowie klubu Gazety Polskiej Hiszpanie i inni na jakis mecz (nie zapamietałem). Godz. 7.00 już nie ma żadnej informacji na ten temat. Tylko puszczają wypowiedzi ministrów i premiera (są kamery), którzy, jak Putin w kurtce "ratowniczej" do bloku mieszkalnego który wyleciał niedawno w powietrze (są kamery) po wybuchu gazu, zlecieli się jak sępy. Coś tu nie gra. Boże miej nas w opiece. Wspólczuje rodzinom ofiar.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#232318

LOKOMOTYWY "władzy decyDentów"   L oko MOTYWY. -> WYŚCIGÓW  ("punktualnych"  - "PUNKTÓW" za aktualne degeneracje) POlitycznych (ściegów) “zysków” z chaosu niegospodarności administracji wewnętrznej-  (koOrdynulącej dewastację wszelkich inwestycji  społecznych w bezpieczeństwo  KAPITAŁU Obywateli ( podRóżnych POdZielonych) ...

 “ ręka w nocniku, noga~ mózg na ścianie” ( na ścianie CZASU zderzanego z nieodpowiedzialnością “władz uMYŚLnych”)...

POszytych grubymi ryWALIzacjami “ZYSKÓW” (z “POlskiej nienormalności” urzędniczej -> nienormalności nieodpowiedzialności za BEZPIECZEŃSTWO ZBIOROWE “było nie było” PAŃSTWA ...

 

MnożącEGO ofiary (ofert-> oferm platform “reform” plajt gosPOdarczych) na torze do ( igrZYSK ) “dorzynania watah” pasaŻERów wystawianych na ŻER zderzeń z POlityczną przestępczością , wszechogarniającą społeczeństwo “instytucjami władzy” = narzędzi KATAstrof nieSAMOwitych...

 

Pozdrawiam

J.K.   

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#232362

 Taki wypadek to wielka tragedia rodzin,ktore straciły swoich bliskich. To nieszczęście dla

tych,którzy przez swoje kalectwo będą pozbawieni normalnej egzystencji.Wszystkie

dramatyczne wydarzenia i nieudolności w kolejnictwie,to wynik sprywatyzowania kolei.

Prywatyzacja to jeden z podstawowych sposobów niszczenia naszego kraju.

Naiwni Polacy wierzyli i nadal wierzą w "czary" i oszukańcze deklaracje.

Czas aby Polacy nauczyli się oszukiwać oszustów,okradać złodziei,

a bandytów pokonywać, dotkliwie karać lub niszczyć.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#232420

Masz rację. Zjazd PKP po równi pochyłej rozpoczął się od momentu podziału na zylion spółek, które nawzajem obciążając się finansowo za wszystko, generują ten burdel na torach.

A koordynacji działań całości - absolutne ZERO.

Pozdrawiam Niepoprawnie

krisp

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#232443

W akcji ratunkowej po wypadku polskiego autokaru w Niemczech brało udział 6 śmigłowców. Państwo Tuska do katastrofy, gdzie zderzyło się 2 pociągi wysłało 2 śmigłowce, które przyleciały 2 godziny po zderzeniu się pociągów.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#232492

Więc ktoś kto podał liczbę 3, to bredzi. Inna sprawa to to ile załóg jest przygotowanych do lotów w trudnych warunkach - powinny być chyba wszystkie? i to ile się prowadzi dyżurów w nocy - też powinny dyżurować wszystkie sprawne śmigłowce - a pewnie dyżurują aż 3?
Pogotowie wysłało na miejsce dwa śmigłowce, ale do transportu rannych został użyty tylko jeden, bo resztę rannych można było przewieźć samochodem.
http://www.lpr.com.pl/pl/aktualnosci.html
A co do nazistów to u nich jest chyba tak że w promieniu 50 km od miejsca wypadku będzie stacjonować co najmniej dwa śmigłowce ratunkowe - taką sobie sieć stworzyli, ale naziści to inna bajka i inny świat.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#232587