Ptaszek idiota – absurdy ostatniego tygodnia

Obrazek użytkownika Qeid
Kraj

Rozmowa posła Platformy z synem :
Pan poseł:
-Synu, gdy dorośniesz, chciałbym abyś był dżentelmenem.
-Nie chcę być dżentelmenem, tato! - protestuje gwałtownie synek - Chcę być taki jak ty!

Tydzień mija, stadion narodowy się wyburza (przynajmniej schody) a poparcie dla PO rośnie (przynajmniej w sondażach TVNu). Znaczy normalnie jest. Spokój, grill i tylko ten deszcz, te burze, te autostrady, te stadiony i to PKP. Tylko z tym ma PO problem, reszta jest przygotowana już na EURO 2012.
Acha jeszcze drużyna tzw. „narodowa” ale tu pozytyw. CHŁOPAKI WRESZCIE STRZELILI GOLA! Fakt samobójczego ale kto to będzie za kilka dni pamiętał…
Zresztą chaos naszej reprezentacji na boisku w meczu Francja-Polska nasza kochana prasa opisała dwoma słowami : BYŁO NIEŹLE !

No to jedziemy :

Na łamach UWAŻAM RZE wystąpił Mojżesz Tuska : Nowak („Tusk jest dotknięty przez Boga wielkim geniuszem”) i cóż tam powiedział ? Ano dyrdymały jak zawsze. Ciekawa byłą tylko jedna odpowiedź. Na pytanie czy Polska nie mogłaby zabezpieczyć wizyty Prezydenta Kaczyńskiego podobnie jak była zabezpieczana wizyta Obamy Pan Nowak oburzył się „wiecie ile taka wizyta Obamy kosztowała ? Setki milionów. NAS NA TO NIE STAĆ !” Wychodzi na to że mamy rząd DZIADÓW jeśli nie stać go na chronienie swoich obywateli z Pierwszym Obywatelem na czele. Tylko kto nam stworzył DZIADY ? Mickiewicz odpowiecie ? Fakt też.

Nasz Umiłowany Prezydent ( lubię spać do 7:00 to wolę uważać :) ) właśnie przekazał dla jakiegoś tam muzeum pamiątki po Mickiewiczu „pozostające w jego rodzinie” od pokoleń. Pomijam już wstydliwy temat pokoleń rodziny Komorowskich ale istnieje dla tegoż muzeum pewne ryzyko związane z ogólną „wiedzą” Prezydenta. Bo to nasza konstytucja była druga w Europie (pierwsza pewnikiem była w Rosji ?) to może się okazać że to nie do końca ten Mickiewicz….

Ale oto były Prezydent Wałęsa wylądował w szpitalu a „lekarze nie wiedzą co mu dolega” . To jest diagnoza nie ? Jak naszych ekonomistów w temacie rządów gospodarczych Tuska.

We Wrocławiu jakaś hucpa medialna GLOBAL FORUM 2011. Niby nic ciekawego tyle że Michnik wystąpił. Największy problem globalny według niego to PiS i Kaczyński. Łaaaaaaaaa . Zaziewam się na śmierć przy tych tytanach intelektu gazetowowybiórczego.

Prokuratora Wojskowa w celu ochrony ministrów Tuska oraz Przyjaźni Polsko-Radzieckiej odcięła od śledztwa prok. Pasionka który chciał sprawę wyjaśnić w odróżnieniu od prok. Parulskiego który dba o dobre stosunki z Rosją ?

Bardzo ciekawie brzmiało tłumaczenie dlaczego bez zgody Prok. Gener. Seremeta wywalono Pasionka : „bo przekazywał obcemu państwu informacje”. Dla wyjaśnienia obce Państwo to USA i NATO. No cóż prok. Parulski tak długo wierzył w PZPR i miłość do Związku Radzieckiego że mu to chyba zostało…

Sprawa jest jednak ciekawsza bo okazuje się że Prokuratura Wojskowa wczszeła sprawę po UWAGA : pytaniu dziennikarza TVN24.pl Macieja Dudy zadane w prasie na temat prok. Pasionka i jego śledztwa ! Niezłe nie ?

Dlaczego to ciekawe ? Z dwóch powodów:
1. dotyczy Pana Dudy który między innymi rozpętał wcześniej sprawę podsłuchów dziennikarzy za rządów PiS która to sprawa zakończyła się NICZYM i NIC nie zostało potwierdzona w ŻADEN SPOSÓB przez komisję Misia-Rysia do spraw naciskania na PiS

2. Przypomina mi to trochę akcję ABW-Antykomor gdy ABW najpierw samo zaczęło sprawę. Zgłosiło ją do prokuratury a później tłumaczyło się że „musieli przeszukać mieszkanie studenta bo im prokuratura kazała”.

Nasza demokracja inna niż wszystkie.

A co do Pana Parulskiego ?
Ciekawy wypis z WIKIPEDII : „6 października 1982 został powołany do zawodowej służby wojskowej w Prokuraturze Wojsk Lotniczych w Poznaniu. W 1983 zdał egzamin prokuratorski” .
Ja tam nie wiem ale zawsze mi się wydawało że "najsampierw" kończy się szkoły , kursy a później zostaje się np. „ operatorem wózka widłowego”. No ale czasy wtedy były inne…
A tak z innej beczki :
Z historii przypominają mi się prokuratorzy z roku 1946 którzy szlify prokuratorskie zdobywali na 3 miesięcznych kursach, posiadając (niektórzy) tylko skończone 4 klasy szkoły podstawowej jakbyśmy to dziś powiedzieli. A chłopaki też potrafili oskarżać ekstremę współpracującą z obcymi państwami. Wielu z nich orzekało jeszcze w latach 90-ych r. a ich dzieci pewnie sądzą dzisiaj nas a może wydają tylko nakazy przeszukania a może tylko zwalniają innych…
Oj chyba skończę czymś weselszym. To może jakiś filmik?
OK.
W ramach kampanii " Piękno jest względne" :

no i coś z bawarska :JAWOHL

Ocena wpisu: 
Brak głosów