Dr Kochanowski doskonały kandydat na Prezydenta RP

Obrazek użytkownika Milton
Blog

Potrzebny jest ANTYESTABLISZMENTOWY Prezydent RP !

     Uważam, że dr Janusz Kochanowski Rzecznik Praw Obywatelskich byłby znakomitym kandydatem na Prezydenta RP w nadchodzących wyborach prezydenckich. Znakomite kwalifikacje, doświadczenie zawodowe, niezależność od polityków, znakomity sposób bycia, nieskompromitowanie się w gierkach politycznych, możliwość przyciągnięcia elektoratu centroprawicowego, a nawet inteligentniejszej lewicy.

    Przy niskich notowaniach zarówno D.Tuska jak i L. Kaczyńskiego, J. Kochanowski byłby do przełknięcia zarówno dla elektoratu PO i PiS.Podkreślam elektoratu - nie dla aparatczyków partyjnych.

     Kochanowski na swoim stanowisku gwarantowałby apartyjność Urzędu Prezydenta, który od momentu ustanowienia tego urzędu, stale był wykorzystywany do bieżącej gry partyjnej, co osłabiało jego autorytet. Warto wiedzieć, że dr Kochanowski ma przygotowane własne projekty konstytucji, z tego co wiem, są to różne warianty.

    Zaniepokoił mnie atak na jego osobę, związany z jego wystąpieniem do Ministra Zdrowia p. Kopacz. Wygląda na to, że ktoś chce przyprawić gębę p. Kochanowskiemu i w ten sposób skompromitować go, jako potencjalnego kandydata na Prezydenta. Ponieważ już zaczęło się mówiąc językiem sportowym "rozprowadzanie" peletonu, jest to dla mnie znak, że ktoś się go boi. Warto zwrócić uwagę na bardzo duży elektorat negatywny zarówno L. Kaczyńskiego, a również od niedawna D. Tuska (do tego b. szybko rośnie), trzeba uważać, żeby raptem trzeci z peletonu W. Cimoszewicz nie wyskoczył za daleko( trzeba uważać).

Co sądzicie o tym ?

http://www.rpo.gov.pl/index.php?md=1386&s=1

http://www.kochanowski.pl/o_kandydacie.html

pzdr

Milton

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Czekamy na następne metory :)
czego to już ludzie nie wymiślili :)
Realnym kandydatem był Tymiński :(
A może Hania GW ? prezio w-szawki to doskonała ścieżka .

Kandydat "Morda moja" - personalia do ustalenia w maju .

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#37234

J. Kochanowskiemu wręczono kiedyś petycję w sprawie zmiany ordynacji wyborczej na JOW-y. Pod petycją było ponad pół miliona zweryfikowanych podpisów. Co zrobił w tej sprawie Rzecznik Praw Obywatelskich? Wielkie "g". Po prostu nic.
Teraz domaga się on zakupu nietestowanych, szkodliwych szczepionek przeciwko wyssanej z palca "świńskiej grypie". Za co??? Jak na normalne operacje i lekarstwa nie ma pieniędzy.
Trzeba być ostatnim oszołomem, aby z czymś takim wyskoczyć!
I o jaki urząd "prezydenta" ma się on ubiegać? Przecież od wejścia w życie traktatu lizbońskiego Polska przestaje być państwem suwerennym, stając się prowincją eurogułagu. Teraz może być on co najwyżej gubernatorem polskiej prowincji, rządcą Weichsel Landu z ramienia Brukseli.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Andrzej Szubert

#37236

Projekty Konstytucji przygotowane przez ekspertów RPO odbierają wiele uprawnień Suwerenowi i Sejmowi.

To nie jest dla mnie rekomendacja. Pan Rzecznik wydaje sie wierzyć w państwo prawników. Pisałam o tym na moim blogu w tekście poświęconym obywatelskiemu projektowi Konstytucji.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#37242

I do tego zmierza ewolucja III RP -
Przykładem dyspozycyjność(na razie) prokuratury .

Panie Kochanku -czas zająć się robotą za którą Ci płacą

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#37244

Harcerzu - dobrze zrozumiałem Twoją aluzję:

"Panie Kochanku -czas zająć się robotą za którą Ci płacą" ?

Uważasz, że jest ktoś, kto płaci mi za pisanie ?
Jeżeli tak myślisz, to uznaję to za komplement
i dziękuję za uznanie.
Pisanie na Niepoprawnych zobowiązuje !
Porównanie dr Kochanowskiego z p. Tymińskim, czy p. Gronkiewicz-Walc uważam za dużą przesadę, a obecna Konstytucja ma -moim zdaniem - zbyt wiele wad, żeby
je korygować. Dlatego lepiej byłoby ją zmienić.

pzdr
Milton

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#37270

Przeceniłeś mnie :)
Panie kochanku - Kochanowski .

Nikogo nie porównuje ,ani w jednym szeregu nie stawiam .
Napisałem wyżej "Morda moja_"- to kandydat!

Te tzw. medialne dywagacje na temat kandydowania funta kłaków nie warte - razem z tą tzw."giełdą dziennikarską".

Wiadomo - lepiej zmienić :)
Mały szczegół -trzeba mieć 3/4 w sejmie :(

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#37322

OK. zrozumiałem. Swojego zapisu nie zaliczam do "giełdy dziennikarskiej", wiem, że do zmiany konstytucji trzeba 3/4 w Sejmie. W przypadku kandydatury Kochanowskiego pisząc o jego projekcie konstytucji miałem raczej na myśli to, że docenia on wagę rozwiązań ustrojowych zawartych w najważniejszym akcie prawnym państwa. Myślę zresztą, że Prezydent Kaczyński również docenia tę materię.
Moje dywagacje wynikały raczej z obawy, że w tej chwili liczy się trzech kandydatów tj. L. Kaczyński, D. Tusk, W. Cimoszewicz. I przy całym szacunku dla Kaczyńskiego nawet, gdy przejdzie do II tury wyborów, to podkreślam - moim zdaniem- ma małe szanse na wygranie z uwagi na duży elektorat negatywny. Wybór któregokolwiek z pozostałych dwóch panów byłby wyborem gorszym. W tych okolicznościach rzeczywiście pozwoliłem sobie "podywagować " nt. wyboru, kogoś spoza w/w trójki. Dla mnie równie dobrze mógłby być
Prezes IPN, bo też go szanuję.
To tyle i aż tyle. Zarzuty (nie Twoje), że nie wprowadził JOW-ów odrzucam, gdyż widziałem na YouTubie ciekawą konferencję na ten temat przeprowadzoną właśnie u RPO.

pzdr
Milton

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#37330

Smutne ,ale prawdziwe.Nigdzie się nie mówi o utrzymaniu władzy tylko na jedną kadncje. PO jest w stanie zdominować nasze Państwo na najbliższe 6 lat :(((((

Nie jst to powodem do rozbijania opozycji w drobny pył .Doświadczeni ostatnimi 20 latami czas na prawdziwą konsolidacje i budowanie trwałej centro-prawicy .

Stąd wniosek o trzymaniu lini a tym samym poparciu dla Lecha Kaczyńskiego w wyborach . Siła PiS tkwi w tym że był zdolny przez dłuższy okres utrzymać poważne poparcie .Mam nadzieje nie na trwanie ale na rozwój tej formacji.
Szerszego frontu z ludżmi zdolnymi pociągnąć większość w wyborach do parlamentu .
Program minimum to utrzymanie więcej niż 1/4 głosów w przyszłym parlamencie - da to gwarancje nienaruszalności Konstytucji.Aż strach pomyśleć gdzyby było inaczej .
W przypadku osiągnięcia wyniku pow 30% i znacznego wzrostu SLD należy założyć możliwość współrządzenia .SLD wydaje się bardziej pro-państwowe niż obecna koalicja .
Czekają nas ciekawe czasy - mozolnego budowania świadomości narodu .
Czas na prosty 10 punktowy program dla Polski zrozumiały dla przeciętnego Kowalskiego.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#37340

PO jest partią, która pozwoliła zredukować "to, co polityczne, do tego co ekonomiczne". De facto, oznaczało to likwidację polityki, jako procesu podejmowania wyzwań w skali państwa. Nie do końca się to udało, bo jest to niemożliwe, ale szkody są już widoczne gołym okiem. Te szkodliwe działania były możliwe po wcześniejszym wmówieniu Polakom, że polityka jest szkodliwą kłótnią, za którą płaci podatnik.
Zastanawiam się jak się czuje w PO np. poseł Antoni Mężydło ?
Wydaje mi się, że Twoja ocena SLD jako partii bardziej propaństwowej niż PO jest słuszna. A sprzątanie po "polityce" PO będzie trwało dosyć długo.

pzdr
Milton

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#37350

antyestabliszmentowy!!!!!
pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#37281

1) masz prawo
2) Franz S. startuje w innej kategorii
3) w rozkroku się dobrze stoi i trudno poruszać się do przodu
4) szanuję obecnego Prezydenta, ale nie widzę szans na jego reelekcję

pzdr
Milton

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#37316