Brytyjski zamach na wolność - jak psieją dumni synowie i córy Albionu

Obrazek użytkownika Milton
Świat

   27 lipca tego roku pisałem o "Hiszpańskim zamachu na wolność". Nie minęło parę dni, gdy dowiaduję się, że Albion - ojczyzna wolności indywidualnej, liberalizmu nie zamierza być w tyle, wprowadza inwigilację. Dawniej Hiszpania z Brytanią walczyło o prymat na morzach. Obecnie walczą o prymat w dziedzinie zniewolenia człowieka. Jak zwykle zaczyna się od "słusznych i uzasadnionych społecznie projektów".

   No cóż rządy nowoczesnej lewicy sięgają po stare-nowe idee.

  Wyobrażam sobie, że siedzę sobie na desce klozetowej i czytam gazetę, a Wielki Brat lub Bratnia Siostra patrzy co czytam "Times'a" czy "Independenta". A swoją drogą, czy taki członek Izby Gmin gdy wali po głowie swoją żonę, czy swojego męża /zasada symetrii/ i jest członkiem Partii Pracy, to ma szansę załapać się na taki program, czy nie ?
A za ile kamer będzie płacił podatnik, gdy programem objęty zostanie członek Izby Lordów właściciel 100 pokojowego pałacu ?

  20 tys. rodzin pod lupą Wielkiego Brata

   Tysiące Brytyjczyków zostanie objętych rządowym projektem, który ma na celu ścisłe monitorowanie najbardziej patologicznych rodzin w kraju. W domostwach obywateli zainstalowane zostaną kamery przemysłowe śledzące ich każdy ruch.
Edward Michael Balls, brytyjski minister ds. dzieci, szkół i rodzin, oznajmił, że rząd przeznaczy ponad 400 mln funtów na zakup i instalację kamer przemysłowych (CCTV), które będą 24 godziny na dobę śledzić 20 tys. najbardziej patologicznych rodzin w kraju.
Kamery przemysłowe mają monitorować każdy aspekt życia wytypowanych rodzin - w tym sprawdzać czy dzieci odrabiają prace domowe i chodzą do szkoły, o której idą spać, co jedzą oraz generalnie - jak zachowują się domownicy. W razie stwierdzenia jakichkolwiek nieprawidłowości, do monitorowanego domu zostanie wysłany specjalny patrol ochrony. Pomysłodawcy szacują, że dzięki temu zmniejszy się również poziom alkoholizmu czy narkomanii we wskazanych rodzinach.
Jak dotychczas programem Family Intervention Project (FIP) zostało objętych około 2 tys. rodzin. Władze chcą jednak by w ciągu najbliższych dwóch lat liczba to zwiększyła się do 20 tysięcy.
Balls powiedział, że rozwiązanie ma na celu wyeliminowanie sytuacji, w której młodzi obywatele z powodu trudnej sytuacji rodzinnej zostają kryminalistami.
Źródło: Daily Express

http://www.idg.pl/news/348284/20.tys.rodzin.pod.lupa.Wielkiego.Brata.html

  Gdzie w tej Europie są obrońcy wolności-    liberałowie,chadecy,
konserwatyści, zieloni,obrońcy praw człowieka. Gdzie protesty w Radzie
Europy, w Trybunale w Strassburgu, w Europarlamencie, Komisji
Europejskiej, czy Watykanie.

 

pzdr

Milton

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

oszołom z Ciemnogrodu
przeciwko pobieraniu odcisków palców do paszportu? Co w tej sprawie robi Rzecznik Praw Obywatelskich? Woli jeździć po Woodstockach niż bronić obywateli przed wszechwładzą urzędników. Napisałem skargę do RPO w sprawie niezgodnej z prawem wymiany dowodów osobistych. Jakiś urzędas odpisał mi, że nie podejmą w tej sprawie interwencji, bo państwo może narzucać dowolne obowiązki i obciążenia na obywateli, byle była zachowana forma ustawy. Bo państwo ma "władztwo nad obywatelem". Na argument, że prawo nie dział wstecz, więc nowe zasady mogą obowiązywać tylko przy wydawaniu nowych dowodów, nie można narzucać obowiązku wymiany posiadaczom starych dowodów, które zostały wydane zgodnie z wówczas obowiązującym prawem - po prostu urzędas nie odpowiedział. Miałem wrażenie, że to rzecznik MSWiA a nie Praw Obywatelskich.
Wniosek: jak się sami nie obronimy, to nikt nas nie obroni.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

oszołom z Ciemnogrodu

#27588

Wiecie co jest w tym na swój sposób zabawne? Mianowicie przeświadczenie o tym, że problemy da się rozwiązać przy pomocy elektronicznych gadgetów.

W UK doszło do tego, że policjanci i prokuratorzy traktują monitoring jako główne narzędzie pracy. zamiast wspomagać policjantów w ochronie porządku, nagrania z kamer traktuje się jako główne narzędzie pracy. Czyli zamiast wysłania patrolu, często potem się analizuje nagrania, i potem szuka sprawców napadów itp. Co ciekawe, wykrywalność przestępstw ani troche nie zwiększyła się...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#27591

u nas tez matce odebrano dziecko od piersi, bo sad stwierdził, że rodzina jest biedna i ma bałagan w gospodarstwie./ sasiedzi sa przeciwnego zdania, mówili o dobrym wychowaniu dzieci i nalezytej opiece rodziców/ ale cóz sa biedni a teraz Polska to dla liberałów aferałów jest.

pozdro

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#27594

Niech im zainstalują kamery na czole, wtedy będą mieli pewność, że żadne patologiczne odchylenie im nie umknie.

To jest totalitaryzm. Lewica niszczy Wielką Brytanię - kraj z pięknymi tradycjami i wspaniałym systemem władzy, naturalnego sojusznika Polski w Unii i jednego z ważniejszych łączników Europy z USA.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#27598

Pod pierzyną też zainstalują?

Pozdr.

...Obnoszę po ludziach mój śmiech i bukiety
Rozdaję wokoło i jestem radosną
Wichurą zachwytu i szczęścia poety,
Co zamiast człowiekiem, powinien być wiosną. K.Wierzyński

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

...Obnoszę po ludziach mój śmiech i bukiety
Rozdaję wokoło i jestem radosną
Wichurą zachwytu i szczęścia poety,
Co zamiast człowiekiem, powinien być wiosną. K.Wierzyński

#27604

Niewiarygodne, że dzieje się to w kraju, w którym zawsze obowiązywała zasada "my home is my castle".

Bacz

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam. Bacz

#27608

Celem nie jest pomorzenie komukolwiek. Nadzór więźniów przez bransoletki, inwigilacja patoli to tylko sposób na przeforsowanie pewnych zmian metodą małych kroczków. Potem będzie że „system się sprawdził” i się go rozszerzy na nowe obszary i od nowa zdefiniuje patologie (konia z rzędem temu kto wyznaczy granice patologii –nieodpowiednie lektury?) i przestępczość (lepiej zapobiegać więc wszystkim uznanym za potencjalnych …).

"prawda przeciw wszystkim"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"prawda przeciw wszystkim"

#27721