Układ ma poważne problemy wymianą Tuska

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz
Kraj

„Jak poinformował oficjalnie przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej sędzia Michał Bober, kandydat PiS otrzymał w II turze wyborów prezydenta Elbląga 17 266 głosów, czyli 51,74 proc poparcia. Jego kontrkandydatka Elżbieta Gelert z PO otrzymała 16 106 głosów, czyli 48,26 proc. poparcia. Frekwencja wyniosła 34,69 proc. „.....(źródło )
 
„Ponad połowa Polaków chce ustąpienia premiera z funkcji – wynika z badania Homo Homini.
Aż 55 proc. Polaków domaga się dymisji premiera, a ponad jedna trzecia – wręcz zdecydowanie. Dalszą misję Tuska na czele rządu popiera niespełna 40 proc. badanych.”...”Co oczywiste, największymi przeciwnikami premiera są sympatycy PiS – zwolennicy dymisji Tuska w elektoracie tej partii stanowią 87 proc., choć 9 proc. opowiada się za jego dalszą pracą. Niewiele lepsze nastroje mają wyborcy koalicyjnego PSL – aż 84 proc. z nich popiera odejście Tuska. Negatywne oceny premiera przeważają też w elektoracie Ruchu Palikota (81 proc.)Oczywiście najlepiej swego premiera oceniają wyborcy Platformy. Aż 90 proc. popiera jego pozostanie. Ale pozostałe 10 proc. opowiada się za odejściem Tuska. Pozytywne dla premiera oceny przeważają w elektoracie jednej jeszcze partii – SLD. Ponad połowa (57 proc.) zwolenników Sojuszu uważa, że Tusk powinien pozostać na stanowisku premiera.”....”Ale premier wypada i tak lepiej od innych polityków Platformy. Bo kiedy zapytaliśmy badanych, który z polityków PO zdradzających ambicje przywódcze byłby najlepszym premierem, to Tuska wskazało prawie 31 proc. badanych, Grzegorza Schetynę – 23 proc., a Jarosława Gowina – 20 proc. Sytuacja nie jest jednak dla premiera tak różowa, jeśli przyjrzymy się wynikom w poszczególnych elektoratach. Tusk zwyciężył tylko wśród sympatyków Platformy, za to z ogromnym poparciem (78 proc.) przed Schetyną (14 proc.) i Gowinem (5 proc.).Z kolei Schetynę w fotelu premiera chętnie widzieliby zwolennicy PSL, Ruchu Palikota i SLD. Jako premiera widzi go ponad połowa wyborców Ruchu Palikota (52 proc). Podobne poparcie osiągnął wśród wyborców PSL (52 proc.), w którym Tusk i Gowin mają znacznie mniej zwolenników (po 16 proc.). Na Schetynę najczęściej stawiają także wyborcy SLD (38 proc.), choć jego przewaga nad Tuskiem  (31 proc.) jest wśród zwolenników Sojuszu znacznie mniejsza. Konserwatywny Jarosław Gowin nie jest lubiany przez wyborców SLD (popiera go 7 proc.)...(źródło )
----
Mój komentarz
 
„Ponad połowa Polaków chce ustąpienia premiera z funkcji”.....”Oczywiście najlepiej swego premiera oceniają wyborcy Platformy. Aż 90 proc. popiera jego pozostanie.„.....” Sytuacja nie jest jednak dla premiera tak różowa, jeśli przyjrzymy się wynikom w poszczególnych elektoratach. Tusk zwyciężył tylko wśród sympatyków Platformy, za to z ogromnym poparciem (78 proc.) przed Schetyną (14 proc.) i Gowinem (5 proc.)
 
W Korei Północne „zdechło” z głodu kilka milionów ludzi . Nie wywołało to buntu . Kasta urzędników jeszcze wierniej zaczęła służyć socjalistycznym zbrodniarzom. Z jeszcze większym entuzjazmem zaczęła gnoić resztę obywateli . Dlaczego ?
 
Ze strachu ,że oni też mogą zostać wyrzuceni z kasty ,że reżim przestanie o nich dbać .
 
Kim tak na prawdę są wyborcy Tuska , ci młodzi wykształceni z miast. W analizach sondaży nie udostępnia się danych jak głosują urzędnicy i cała reszta opłacanych z budżetu .
 
Co piata osoba w Polsce pracuje dla ...Tuska . I to są ci jak ich nazywa reżimowa propaganda młodzi wykształceni z miast . Oni żyją z tego co Tusk zrabuje podatkami Polakom i co w formie jałmużny rzucą żołdactwu w białych kołnierzykach Niemcy . Tusk nie bez powodu ciągle bębni o tym ile mu się uda od Niemiec wyżebrać w postaci tak zwanych unijnych dotacji .
 
Im więcej dotacji tym w Polsce większe zacofanie technologiczne, naukowe, gospodarcze, tym więcej dzieci jest głodnych, w tym większej nędzy żyją Polacy .
 
Jednak jeśli Tusk porządzi jeszcze trochę to może dojść do takiej nędzy , takiej sytuacji jak na Węgrzech w której ogłupiane propagandą reżimowych mediów nie wystarczy i wszyscy stana przeciw kaście utrzymanków Tuska.
 
Najlepiej byłoby wymienić Tuska na Gowina , ale zdemoralizowanie utrzymanków reżimu jest porównywalne z tym w Korei Północnej . Ludzi niszczeni przez reżim się w rozpaczy podpalają, popełniają samobójstwa, dwa miliony ludzi Polaków nie może popłacić rachunków ., 700 tysięcy dzieci nie dojada ..Ale tok la klasę urzędników nie obchodzi . Byle Tusk dał im pełne koryto , lub wyżebrał je u Niemców , Reszta Polaków nie zdycha z głodu.
 
Tusk stał się żywym gwarantem dal nich tego koryta. I jak koryta będą go z całych sil bronili .
 
Układ będzie miał problem z wymianą na czas zużytego Tuska .
Trzy i pól miliona ludzi na smyczy Tuska „ W Polsce sektor publiczny zatrudniał ok. 3,5 mln osób na koniec zeszłego rok „..”Z analizy wynika, że zarobki w sektorze publicznym są wyższe niż w prywatnym. W zeszłym roku różnica sięgała ok 30 proc. „.....”Ekonomiści policzyli, że polski sektor publiczny zatrudnia 21,6 proc. wszystkich pracujących „ „......”.”Należy jednak pamiętać,  że urzędnicy, których liczba w zależności od przyjętej definicji wynosi od 0,4 mln do prawie 1 mln osób, „.....(wiecej )
 
Już prawie 2 miliony Polaków w odróżnieniu u „utrzymanków „ Tuska pracuje bez ubezpieczenia społecznego . Czy jeszcze parę lat temu komuś przyszłoby do głowy ,że 700 tysięcy polskich dzieci będzie niedojadać. Jeśli ktoś nie wierzy do czego są zdolni socjaliści to zapraszam do oglądnięcia filmu .
 
video „Dzieci złego państwa „
 
Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz
Twitter
Linki do tekstów, które mnie zainteresowały umieszczam na osobnej stronie facebooka Marek Mojsiewicz „ Różne Takie
 
Oddajmy głos Łysiakowi „Czemu tedy ta postpeerelowska wolność wydaje się coraz większemu odłamowi społeczeństwa jej zaprzeczeniem, swoistym totalizmem?Miękkim, bo miękkim (nie rozstrzeliwują, nie torturują, nie zsyłają), lecz jednak ludzie mają prawo czuć pewien niepokój, gdyżkażdy zbrodniczy totalitaryzm zaczynał się od wersji „soft”, stosując łagodneśrodki nadperswazji i quasi–przymusu „....”„Już podczas ­pierwszej­ pielg­rzym­ki do ­wolnej ­Polski­Jan Paweł II wyrażał­ obawę,­ że­ zwycięstwo nad ­to­talitaryzmem ­może okazać ­się ­porażką­(…) ­Podczas ­wystąpienia ­w­ pol­skim­ parlamencie­w­1999­rokuwyrażał ­nie­pokój o ­to ,­ że­ polska demokracja może zamienić́ ­się ­w zakamuflowany totalitaryzm. ­W ­tych ­sło­wach­obecna ­była ­świadomoścí­ nadciągającej przegranej „...( więcej )
 

Brak głosów

Komentarze

Tylko kompletnej ignorancji i brakowi wyobrazni mozna przypisac porownywanie sytuacji ludzi zatrudnionych w sektorze publicznym w Polsce do sytuacji ich odpowiednikow w Korei Polnocnej.
Przeczytaj sobie, chlopku, "Usta pelne kamieni" lub inna z ksiazek w linku:

http://merlin.pl/Usta-pelne-kamieni_Pierre-Rigoulot-K-Chol-Hwan/browse/product/1,407630.html

Moze wtedy zrozumiesz, jak potworne androny wypisujesz.

Wpis, jak zwykle, kompletnie bezwartosciowy.

Vote up!
0
Vote down!
0
#368714

Dwa lata przyszłości „otrząsania” = naLeżyTego rozliczenia - towarzyszy PDT = przepytywania o dane (zastrzeżone POlitycznie) - mocodawców lokalnych (siTW) „władz” - to zaMAłO…

Aby zresocjalizować ('cZŁOwieczo') milionowe tabuny „społeczeństwa” - mafijnie zdeprawowanych siTW „prokuratorów” , „sędziów”, „urzędUNIków”...

=( bioLogicznych narzędzi : do „rządowego” POzbawiania cywilizowanej pracy i życia milionów Obywateli Polski)

Przywrócenie społecznego zaufania do Grup,Gmin -(Wiar-Towarzyszy) „ludzkich” 100warzyszeń - POkompromitowanych „zawodów zaufania publicznego” w czasie ostatnich 6 lat -POlitycznego zamiatania pod dywan - kryminalnych afer...

- „prokuratorskich” fałszerstw dowodów zbrodni szpitalnych ( udowodnionych przez Policję Polski- przed politycznym zabójstwem gen. M.Papały)

Może POtrwać przez: = liczbę lat doTychCZASOWEGO „rządzenia” – „do kwadratu” - w kwadraturze dywersyjnej dyktatury…

Z układowo POcenzurowanego przemówienia do morale Obywateli Polski...

1.09.2009r. Westerplatte Wł.Putin :

""W STOSUNKACH MIĘDZYNARODOWYCH NIE POWINNIŚMY POSTĘPOWAĆ TAK JAK "LEKARZE" KTÓRZY ZAKAŻAJA PACJENTÓW CHOROBAMI (bezpłodnością - gospodarczą?) - ABY NA 'LECZENIU' ZARABIAĆ""...

Pozdrawiam +10.

Vote up!
0
Vote down!
0
#368722

wbrew opiniom innych, choć wybrałbym nieco inną formę. Niedawno chciałem napisać coś podobnego. Zauważam, że obecnie zaistniała realna sytuacja przywódcy który upada i w związku z czym musi się liczyć że obalą go w trosce o własną dupę ci sami z którymi jeszcze przedwczoraj współdziałał z pełnym zaufaniem. Każdy Cezar ma w tym sensie takiego Brutusa na jakiego zasłużył. On już tu jest, i - jak przypadek Tuska - jest wyjątkowy, w różnych aspektach. I chyba nie jest to Schetyna ani Gowin; ten ostatni wie że ewakuować może się tylko na własną rękę, wraz z gronem zaufanych. Zgaduję, że tym który obali Tuska, jeśli nikt (to znaczy on sam)mu nie przeszkodzi, będzie Halicki.

Vote up!
0
Vote down!
0
#368744