„ Sojusz białego człowieka „ gotuje się na wojnę z Chinami

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz
Świat

Andrzej Talaga „ Administracja amerykańska doskonale zdaje sobie sprawę, że w długoterminowej perspektywie USA są skazane na polityczny, a może nawet militarny konflikt z Chinami, „...”W kuluarach polityki międzynarodowej od lat krąży idea „sojuszu białego człowieka", czyli amerykańsko-europejsko-rosyjskie- go aliansu geopolitycznego wymierzonego w Chiny. …...(źródło )
 
Brzeziński ”- Dzisiaj skuteczną polityką może być tylko efektywna współpraca między głównymi grupami państw bliskich kulturowo, cywilizacyjnie i zarazem podobnie myślących .”...„ Niezależnie od warunków wewnętrznych powinniśmy odbudowywać potęgę naszej cywilizacji w relacjach zagranicznych „....”Stary Kontynent powinien iść w stronę pogłębienia ogólnoeuropejskiej tożsamości politycznej „...”Widać, że polityczne działania większości ludzi na całym świecie są motywowane nie tylko przez ich osobiste frustracje, ale przez różne resentymenty kulturowe, religijne i etniczne. Z tego wynika właśnie dzisiejszy chaos na scenie międzynarodowej. Trudno oprzeć się wrażeniu, że to światowe zamieszanie jest coraz większe. Dlatego w takim chaosie skuteczną polityką może być tylko efektywna współpraca między głównymi grupami państw bliskich kulturowo, cywilizacyjnie i zarazem podobnie myślących. „.....”Bez silnej Europy nie uda się odbudować naszej potęgi, gdyż Europa jest po prostu kluczowym elementem Zachodu, jakkolwiek chcielibyśmy ten Zachód widzieć. Współpraca między Ameryką a Starym Kontynentem musi stanowić trzon naszej cywilizacji, bo inaczej Zachód dalej będzie tracił swą moc. Stąd silna politycznie Unia Europejska jest zarazem istotnym elementem budowy bardziej stabilnego świata „....(więcej )
 
Brzeziński '”Największym problemem w dzisiejszej Polsce jest brak powszechnej identyfikacji z Europą. Polacy wcale nie czują się Europejczykami, choć oczywiście jest pewna moda – szczególnie w wyższych sferach – na przedstawianie się jako Europejczycy. Tylko że to poczucie identyfikacji z Europą jest stosunkowo płytkie. „. …..(więcej )
 
Jędrzej Bielecki „Przyciśnięci kryzysem Europejczycy i Amerykanie poświęcają partykularne interesy, aby błyskawicznie utworzyć megablok wolnego handlu. „....”Wczoraj sekretarz stanu USA John Kerry i przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso uzgodnili, że już w czerwcu rozpoczną się rokowania nad utworzeniem strefy wolnego handlu między dwiema największymi gospodarkami globu „....”Zbigniew Brzeziński idzie jeszcze dalej. – To porozumienie powstrzyma upadek Zachodu. Stworzy nową równowagę sił między Atlantykiem i Pacyfikiem, a także odnowi więź transatlantycką, która bardzo osłabła „...”Przed przyjazdem do Brukseli Kerry odwiedził Ankarę, gdzie usłyszał, że Turcja chce się przyłączyć do amerykańsko-europejskiej umowy. Wcześniej to samo zapowiedział premier Japonii Shinzo Abe.
W ten sposób plan uzgodniony przez Kerry'ego i Barroso może się stać zaczątkiem globalnej struktury.– Demokracje zachodnie muszą stworzyć transatlantycki blok, który zrównoważy rosnącą potęgę Chin – przekonuje Zbigniew Brzeziński.”...(więcej )
 
Sirgjej Karaganow „Pomruki przyszłej wojny„ …...”„Nieuchronność nowego konfliktu .Jak się wydaje,przesłanek, które pozwalałyby przewidywać niebezpieczeństwo wybuchu nowej wojny światowej, jest aż za wiele. „....”Zachód nie tylko wrócił do prozelickiego zapału w głoszeniu demokracji, ale wręcz gotów jest to robić zbrojnie. „....” Starczy dodać do tegokryzys systemowy, jaki zgodnie z przewidywaniami dotknął UE, s padek notowań USApo dwóch poważnych porażkach wojskowych i politycznych oraz prestiżową porażkę amerykańskiego modelu gospodarczego – i obraz jest już prawie pełny. „...(więcej )
 
 
Leszek Budrewicz „Jan Techau, dyrektor Fundacji Carnegie przypomnial stan obecny "strategii" , Stephen J. Hardley stwierdził, ze przekazanie władzy na Wschód i na Południe będzie towarzyszyło podwojenie klasy średniej z obecnego miliarda ludzi na świecie, w większości będą to ludzie mieszkający dziś w tak zwanym Trzecim Świecie. Azja to będzie do 2030 stanowić 1/3 światowej gospodarki. „....”Strategia Europy musi byc globalna i ambitna wedlug anglosaskiego specjalisty. Nadchodzacych wyzwan nikt nie uniesie samodzielnie., Kluczowe jeste wedlug niego zdefiniowanie nowych instytucji, trzeba zrobic to, co zrobili kiedys wizjonerzy projektujacy po II wojnie swiatowej nowy porzadke Zachodu
I nie ulega wątpliwości - mowi Hardley - ze jedynym sposobem jest zacieśnienie współpracy Stanów Zjednoczonych i Europy.„...”Emma Bonino, włoska minister spraw zagranicznych, odpowiadając na pytanie o brak wizji na dziś w Europie. stwierdziła, ze brak zewnętrznego fizycznego zagrożenia nie zwalnia z formułowania nowego projektu.”....(źródło )
 
Andrzej Talaga „Administracja amerykańska doskonale zdaje sobie sprawę, że w długoterminowej perspektywie USA są skazane na polityczny, a może nawet militarny konflikt z Chinami, „...”Rosja nie ma szans na kontrujący zachód sojusz z Chinami. Oba państwa mogą jedynie współpracować taktycznie. W ujęciu strategicznym dzielą je zbyt wielkie różnice interesów, by mogły zawiązać trwały alians. „....”Logika oraz światowy układ sił podpowiadają zaś współpracę przeciw Pekinowi. Rosja oczekuje zatem od Ameryki gestu prezydenta Nixona, który nie bacząc na zbrodniczy charakter rządów chińskich komunistów, pojednał się z nimi, aby skontrować na wschodzie Związek Sowiecki. I tak oto mamy ni mniej, ni więcej tylko ofertę „sojuszu białego człowieka".....”„Sojusz białego człowieka" bowiem miałby swoją cenę. Rosja z pewnością domagałaby się poszanowania jej strefy wpływów, na pewno w Azji Centralnej i na Kaukazie, ale także na Białorusi i Ukrainie, drugim postulatem byłaby neutralizacja polityczna i militarna państw byłego bloku wschodniego. Zapomnijmy wówczas o obecności amerykańskich antyrakiet i jednostek NATO na polskim terytorium.” ....” W kuluarach polityki międzynarodowej od lat krąży idea „sojuszu białego człowieka", czyli amerykańsko-europejsko-rosyjskie- go aliansu geopolitycznego wymierzonego w Chiny. „....(źródło )
 
Westerwelle„Jeśli gospodarka Chin nadal będzie rosła w siłę w takim tempie, że( tutaj chodzi o skalę przyrostu PKB ) że w 12 tygodni będzie wytwarzać tyle, ile gospodarka Grecji, a w 12 miesięcy tyle, ile gospodarka Hiszpanii, to dla całej Europy powinien być to sygnał wzywający do obrania lepszej strategii.  „...(więcej )

Sikorski „przystąpienie do strefy euro leży w strategicznym interesie Polski. Stawką jest geopolityczne umocowanie naszego kraju na dekady, a może – oby! – na wieki. „....”Jeśli w Chinach nie dojdzie do kryzysu zadłużenia, to rok 2016 może być pierwszym, w którym staną się one gospodarczo potężniejsze od całej Unii „...(więcej )

Chiny urosły do rangi jednego z największych światowych eksporterów broni. Według sztokholmskiego instytutu SIPRI, liderami w handlu bronią są dziś USA i Rosja. Niemcy zajmują miejsce trzecie, a Francja czwarte. „..”Udział Chin w globalnym handlu bronią, którego wartość wynosi 65 mld dolarów, wzrósł z dwóch do pięciu procent. Chiny prześcignęły Wielką Brytanię „..(więcej )

 
Brzeziński : „Dla Obamy Europa jest Europą. Najważniejsze skrzypce grają w niej oczywiście Niemcy, Brytyjczycy i Francuzi.”….” Nie ma też, co istotne, tendencji do koniunkturalnego wykorzystywania polskich resentymentów geopolitycznych, co miało miejsce za czasów administracji Busha.”… Strona polska uznała jednak, że taktycznie, czy też nawet strategicznie, można to wykorzystać dla wzmocnienia amerykańskiej obecności w Polsce – nie w związku z Teheranem, lecz w związku z Moskwą.”.. Musimy myśleć strategicznie o naszych relacjach z Rosją,pamiętając przy tym, że era zamkniętych imperiów dawno dobiegła końca. Sama Rosja musi się z tym pogodzić. Także NATO musi określić długoterminowe cele dla swych relacji z Moskwą.” ….”(więcej )
 
„Szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski uważa rozmowy o przyszłym kształcie umowy o wolnym handlu pomiędzy USA i UE za kluczowe dla interesów Polski.- To 1/3 obrotów światowych a nasze wspólne PKB to 47 proc. globalnego PKB – oznajmił podczas briefingu na Wrocław Global Forum. Ewentualna umowa o wolnym handlu między Unią a USA doprowadzi do stworzenia największej takiej strefy na świecie.”...(źródło )
 
Mój komentarz
 
Kluczowa jest teza Karaganowa „ Starczy dodać do tego kryzys systemowy, jaki zgodnie z przewidywaniami dotknął UE, s padek notowań USApo dwóch poważnych porażkach wojskowych i politycznych oraz prestiżową porażkę amerykańskiego modelu gospodarczego – i obraz jest już prawie pełny.”
 
Gigantyczne podatki oraz haracz płacony przez cały naród amerykański oligarchii lichwiarskiej płacony w postaci odsetek płaconych Rezerwie Federalnej oraz monopolu wielu kontrolowanych przez lichwiarstwo koncernów załamały gospodarkę , okazały się porażką amerykańskiego modelu gospodarczego . Karaganow twierdzi ,że Europę dotknął łatwy do przewidzenia kryzys systemowy .
 
Wywiad Brzezińskiego sprzed czterech lat w którym był przekonany ,że rozpętany przez oligarchie lichwiarstwa kryzys w USA uderzy w ...Chiny i resztę świata Był przekonany ,że tylko kiedy USA zaczną wychodzić z kryzysu , to dopiero wtedy reszta też zacznie . Całe rachuby spełzły na niczym . Chiny w czasie 7 lat kryzysu powiększyły swoją gospodarkę. W tej chwili może to już być 25 procent gospodarki światowej . Za 10 -15 lat jeśli socjaliści politycznej poprawności będą nadal rządzili Zachodem , a raczej go demolowali to gospodarka Chin będzie równa sumie połączonych gospodarek USA i Europy .
 
Coraz więcej krajów przestaje się liczyć z USA . Oto przykład
 
„Władze Nikaragui przyznały tajemniczemu inwestorowi z Hongkongu koncesję nawet na 100 lat na eksploatację kanału, który Chińczycy mają przekopać w tej części Ameryki Środkowej, by konkurować z Kanałem Panamskim. „...(źródło )
 
Kanał jest częścią sieci portów które na wszystkich kontynentach budują Chińczycy . Co więcej Chiny zaczęły proces wypierania dolara przez juna jako waluty światowej. Oznacza to ruinę dla USA i oligarchii lichwiarskiej posiadających prywatny bank pod nazwą rezerwa federalna .
 
Esej Kissingera . Zawarta jest w nim panika przed forsownym przekształcaniem przez Chiny swojej waluty, juana w pieniądz światowy, który ma w tej roli zastąpić dolara. Kissinger prawie wprost grozi za to Chinom. „..(więcej)
 
Bez wojny z Chinami Europa a po niej USA staną się peryferiami gospodarczymi i cywilizacyjnymi świta Jedynie zniszczenie Chin pozwoli uratować socjalizm w Europie i coraz większy etatyzm w USA .
 
 
Video 2009 rok „Zbigniew Brzeziński o globalnym przywództwie „
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz
Twitter
Linki do tekstów, które mnie zainteresowały umieszczam na osobnej stronie facebooka Marek Mojsiewicz „
Różne Takie
 
Stanisław Michalkiewicz „ Co oznacza ta „jakościowo nowa faza”? Oznacza – po pierwsze – oficjalne potwierdzenie przekształcania się Sojuszu Północnoatlantyckiego z obronnego porozumienia w Pakt Białego Człowieka, skierowany na powstrzymywanie naporu ludów i państw Trzeciego Świata na zajęcie znaczącego miejsca w świecie podzielonym jeszcze 100 lat temu przez kierowników Imperium Brytyjskiego i odgrywania innej, niż wyznaczonej wówczas roli. „.....”Jest rzeczą oczywistą, że pacyfikowanie co najmniej 4 miliardów ludzi choćby przez najbliższe 10 lat, wymaga ścisłego współdziałania uczestników strategicznego partnerstwa. Ponieważ NATO, a ściślej - USA wydają się bardziej zainteresowane tymi pacyfikacjami, niż Rosja, to jest bardzo prawdopodobne, że za swoje skwapliwe współdziałanie z NATO ruscy szachiści wystawią odpowiedni rachunek. Po drugie – rachunek ten z całą pewnością będzie przed wystawieniem uzgodniony z jeszcze ściślejszym strategicznym partnerem Rosji, to znaczy – z Niemcami, dzięki czemu przekonanie pozostałych sojuszników do jego zapłacenia będzie znacznie łatwiejsze niż w przypadku przeciwnym. W tej sytuacji – po trzecie – jest bardzo prawdopodobne, że rachunek ten będzie torpedował wszelkie polskie inicjatywy polityczne, chyba, że w ramach tzw. dobrowolności przymusowej będą one wychodziły naprzeciw oczekiwaniom rosyjskim. Te oczekiwania przedstawił premier Włodzimierz Putin 1 września 2009 roku na Westerplatte przypominając, że przyczyną II wojny światowej był traktat wersalski, który „upokorzył dwa wielkie narody”. Jak „upokorzył”? Ano tak, że na obszarze leżącym między siedzibami obydwu wielkich narodów zatwierdził niepodległe państwa narodów trochę mniejszych. Skoro takie rzeczy stają się przyczynami światowych wojen, to jest oczywiste, iż w interesie europejskiego, a nawet światowego pokoju trzeba je korygować jak najszybciej. Wprawdzie premier Putin taktownie się przed sformułowaniem tego wniosku powstrzymał, ale jest on przecież zrozumiały sam przez się. Krótko mówiąc, wygląda na to, że ceną przejścia NATO do „jakościowo nowej fazy kooperacji” z Rosją, może być przyszłość naszego nieszczęśliwego kraju. „.....(źródło)
 
 
Gwiazdowski” Ceny złota spadają. Triumfują gracze giełdowi, którzy rozprawiali o „bańce spekulacyjnej na złocie" mniej więcej od dwóch lat. Ale ci, którzy kupili złoto dwa lata temu, nadal są „zarobieni". Nie mówiąc o tych, którzy kupili je pięć lat temu. „...”prawdziwego złota tak łatwo się „pomnożyć" nie da – jak, na przykład, dolarów. Od zarania dziejów ludzie wydobyli nieco ponad 165 tys. ton złota! Zmieści się to w pięciu basenach olimpijskich! Podaż złota fizycznego jest więc mocno ograniczona. Ci, co je mają na wszelki wypadek – na przykład rozpadnięcia się strefy euro – mogą więc spać spokojniej od posiadaczy różnych innych papierów (bez)wartościowych lub instrumentów finansowych.Że to niemożliwe, by rozpadła się strefa euro? A bankructwo Lehman Brothers było możliwe? A bankructwo Grecji? A konfiskata pieniędzy 
z rachunków bankowych na Cyprze? Możliwe to jest wszystko
i niektórzy lubią być na takie okazje ubezpieczeni”...(„źródło )
Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

 "Polacy nie czuja sie Europejczykami" . Moze on sie nie czuje, o ile sam czuje sie Polakiem, w co watpie, aczkolwiek mowi po polsku. Polacy sa Europejczykami, czy to sie Brzezinskiemu podoba, czy nie, a nawet w tej chwili sa Europejczykami prawdopodobnie w wiekszym stopniu niz jacykolwiek inni Europejczycy. Nikt nie dal mu prawa wypowiadania sie  za Polakow.

Czyzby ten wspanialy nowy swiat, ktorego jednym z tworcow i ojcow zalozycieli jest Brzezinski, nie byl wdrazany wystarczajaco szybko?  Czy stary Brzezinski sie martwi, ze nie doczeka nowej ery i w zwiazku z tym musi agitowac Polakow aby bardziej ochoczo wyzbywali sie swojej polskosci? Powinien spac spokojnie jak niemowle, bo zlego diabli nie biora.

Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Lotna

 

#364189