Skur...syństwo straży miejskiej!!!!!!

Obrazek użytkownika opozycjonista.blog.pl
Kraj

Bardzo przepraszam za tytuł ale innego określenia na coś takiego nie może być. O to jak zachowuje się straż miejska.
Wiem również, że takie rzeczy powinny znaleźć się w Polecankach, lecz uważam, że tam wchodzi mniej osób niż na głównego bloga i uważam iż każdy powinien to zobaczyć.
Film:


Opis do filmu:
Dzisiaj około godziny 14:30 w Toruniu Strażnicy Miejscy blisko Rynku Staromiejskiego szukali rozrywki , okładając niewinnego człowieka , który szedł na dworzec główny by wrócić do Żony . Jeden ze strażników w okularach ( na filmie video widać wyraźnie twarz ) wskoczył nogami na poszkodowanego , który leżał już na ziemi . Nie chciał się wylegitymować gdyż jak twierdzi : ,, nie brał Pan udziału w zatrzymaniu '' Poszkodowany miał tak zaciśnięte nadgarstki kajdankami , że aż ręce zrobiły się sine.. w samochodzie potraktowali człowieka jak zwierze... Policja była wzywana 3 razy i za każdym razem nie pojawiła się gdyż byli na meczu... za To pojawił się kolejny Patrol Straży Miejskiej łącznie było 9 Strażników. Z Jednego nagrania usłyszycie wypowiedź młodej kobiety , która chciała pozostać anonimowo ,usłyszała rozmowę strażników że jak oni się teraz wytłumaczą przełożonemu , że tak potraktowali człowieka , który szedł sobie spokojnie na dworzec i został okładany niewinnie... Nagranie Wyjaśnia Wszystko

Dodam od siebie zapytanie: co tak naprawdę teraz człowiek może zrobić w takiej sytuacji by pomóc?
opozycjonista

Brak głosów

Komentarze

tytuł jak najbardziej na miejscu

Vote up!
0
Vote down!
0
#352340

Jakoś trudno mi się utożsamiać z tym wulgarnym typem.
Nie widzę najmniejszych powodów, aby wierzyć, że on "tylko przechodził normalnie", a oni na niego napadli.
Na filmie nie widać żadnego okładania ani bicia. Przytrzymują go, a on wykrzykuje, że go duszą, męczą itp.
Nie wierzę też za bardzo, że ten człowiek płaci jakieś podatki.
Tymi wszystkimi kurwami też nie rzucał ze zdenerwowania, a dlatego, że nie umie inaczej mówić.
Nie zdziwiłbym się natomiast, gdyby się okazało, że to jakiś recydywista jest. Nie jakiś groźny przestępca, ale taki drobny chuligan.

Przykro mi. Nie lubię Straży Miejskiej, ale akurat ten film na mnie nie wywarł żadnego wrażenia. Poza zdziwieniem, że ktoś może ten pic kupować.

Ode mnie jedynka za zmarnowane 10 minut.

Vote up!
0
Vote down!
0
#352358

Wierzyć nie musisz, zobaczysz w mediach na dniach jak będzie z tego afera, jak zwykle ci coś nie pasuje w moich publikacjach, czekam na umieszczenie przez ciebie jakiejś publikacji.
opozycjonista

Vote up!
1
Vote down!
0

opozycjonista

#352363

Nie oburzaj się - widzę całą rzecz podobnie jak Traube. Jeśli ten film obejrzeć bez emocjonalnego nastawienia, wszystko wygląda dość absurdalnie i dwuznacznie.

Obejrzałem całość bo myślałem, że mamy powtórkę z rozrywki - funkcjonariusz Czajka uderza ponownie.

Trzymaj rękę na pulsie i daj znać jak się cokolwiek wyjaśni.

Obawiam się jednak, że bez względu na to co się stało, facet będzie miał problemy. Raz, że żyjemy w "państwie prawa" gdzie rzecz jasna każdy funkcjonariusz ma zawsze rację, a jak jej nie ma to tym bardziej ma rację. Dwa - tym zachowaniem (może był w szoku) zarobi obserwację jak nic, a potem dostanie za stawianie czynnego oporu i obrazę funkcjonariusza na służbie.
Jeśli nie lepiej - niestety.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#352612

I złodziej.
Bo każdy pijak to złodziej :)

Coś mi się nie wydaje aby bluzgi i niepłacenie podatków dawało komukolwiek prawo do zatrzymywania ludzi.

Vote up!
0
Vote down!
0

Remek

#352375

Napisałem, że nie wierzę w to, że go zatrzymali bo zwyczajnie przechodził, tak samo jak w to, że on płaci podatki, a nie że przypuszczam, że to niepłacenie podatków było powodem zatrzymania.
Ja uważam, że to dobrze kiedy policja zatrzymuje chuliganów.

Vote up!
0
Vote down!
0
#352415

A każdy chuligan nie płaci podatków :)

Vote up!
0
Vote down!
0

Remek

#352425

Tymi wszystkimi kurwami też nie rzucał ze zdenerwowania, a dlatego, że nie umie inaczej mówić.

Nie osądzaj człowieka dlatego, że nie potrafi inaczej mówić. To nie implikuje tego, iż jest to człowiek zły. 

Swego czasu moja córa opowiadała mi zdarzenie, którego była świadkiem. 

Poranny autobus miejski pęka w szwach, jadą uczniowie dwóch gimnazjów i dwóch ogólniaków.Na jednym z przystanków wsiada starsza pani o lasce. Z siedzenia podnosi się dres i proponuje: "Babcia se pierdolnie"

Jak ocenisz jego? Za postawę? czy wulgarny język? Fakt, że być może innego nie zna, ale czy to daje drugiemu prawo, by kimś takim poniewierać?

A na marginesie znam kulturalnych, wykształaconych  sku...li

 

"Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą życie"

Vote up!
0
Vote down!
0

"Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą życie"

#352432

Pełna zgoda!
Wydaje mi się jednak, że te zasady powinno się stosować także do funkcjonariuszy SM nazywanych tu sk...synami mimo iż żadnych przejawów ich dzikiej brutalności na filmie nie widać.

Vote up!
0
Vote down!
0
#352452

Sorry, ale to ty przypisałeś temu człowiekowi łatkę co najmniej chuligana....

A doświadczenia wielu osób ze SM, pokazują iż to często chuligani w majestacie prawa. Moja znajoma (kobieta po pięćdziesiątce, ławnik) wylądowała  skuta na chodniku, bo ...zaparkowała pod sądem na części miejsca przeznaczonego dla policji

 Poza tym jest jeszcze kilka innych filmików, gdzie świadkowie wskazują jako agresora strażnika w okularach.

 

"Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą życie"

Vote up!
0
Vote down!
0

"Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą życie"

#352476

Nic mu nie przypisałem. On się zachowuje jak chuligan.

Wydawało mi się, że rozmawiamy o tym konkretnym filmie i sytuacji, a nie o Straży Miejskiej w ogóle.

Straż Miejską w takiej formie, jak obecnie, powinno się moim zdaniem zlikwidować, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na lokalną policję.

Vote up!
0
Vote down!
0
#352478

On się zachowuje jak chuligan

Czy krzyk i niecenzuralne słowa kwalifikują tego człowieka jako chuligana?

To możesz wiedzieć, że również jestem chuliganem, bo na moich nastoletnich synów co najmniej parę razy dziennie, wrzasnę a i kuź..ą też rzucę 

Co do likwidacji SM pełna zgoda, szkoda na nich kasy

 

"Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą życie"

Vote up!
0
Vote down!
0

"Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą życie"

#352492

Nie wiem, czy to jest chuligan. Zachowuje się jak chuligan.

Może ja staroświecki jestem, ale dla mnie ktoś, kto będąc nawet niesłusznie zatrzymanym, zwraca się do policjanta czy strażnika miejskiego w stylu "ty ch... jeden" to jest chuligan. Może nie spełnia kodeksowych wymogów, a może nie różni się zbytnio od naszych "elit", które posługują się równie plugawym językiem, ale dla mnie zachowuje się jak chuligan:-)

Vote up!
0
Vote down!
0
#352528

Szczerze powiedziawszy jeśli bym został potraktowany w taki sposób (BEZ POWODU) podkreślam bez powodu to bym wymawiał gorsze słowa. Oczywiście mam bardzo wielki szacunek do policji i wiem, że bez powodu by nic takiego nie zrobili. Straż miejska to są największe obiboki w tym kraju i karają większość ludzi bezkarnie za głupotę. Nie jest to pierwszy i ostatni przypadek zachowania straży miejskiej. Powinno się zlikwidować straż miejską a fukncjonariusze tej że służby powinni przejść albo do policji (i tam by się nauczyli szacunku i kultury) albo do firm ochroniarskich, w których by nie traktowali bezprawnie osób w ten sposób.
pozdrawiam, opozycjonista

Vote up!
0
Vote down!
0

opozycjonista

#352534

  Ty nie jestes staroswiecki. Ty po prostu manipulujesz i przeinaczasz fakty. Jeszcze troche takiego gledzenia a sie okaze, ze wszyscy powinnismy sie klaniac strazy miejskiej w pas, a jak nas bezprawnie napadna to im sami wchodzic do wozu i jeszcze ich za to przepraszac. Ze oni maja prawo nas zakuc w kajdany i traktowac nas tak, ze bedziemy popuszczali w portki, naruszajac nasza nietykalnosc i godnosc, robiac wszystko wbrew prawu i przepisom - co widac z wpisu ma - a my powinnismy wykazac sie najwyzsza kulture, bo inaczej jestesmy chuliganami.

To sie po prostu w glowie nie miesci! Prawa tego czlowieka, obywatela, zostaly brutalnie pogwalcone a ty nie zwracajac na to uwagi masz pretensje o to, jakim jezykiem sie wyrazal??

Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Vote up!
0
Vote down!
0

Lotna

 

#352542

Aha! Manipulujesz...Chyba pierwszy raz w ciągu tych pięciu czy sześciu lat od kiedy pisuję na różnych portalach zabrałem głos w sprawie, w której stroną jest Straż Miejska. Mało tego, napisałem wyraźnie iż uważam, że powinno się ją zlikwidować, a pieniądze przekazać na lokalną policję...
Nie wiem czy prawa tego pana zostały brutalnie pogwałcone. Widocznie SM ma prawo zatrzymywać obywateli, skoro ma na wyposażeniu kajdanki.
A wszystko dlatego, że sceptycznie podchodzę do tego zatrzymanego i nie wierzę, że go zatrzymali za niewinność.

Wczoraj pod komentarzem w dyskusji o stacjach radiowych kompletny idiota zarzucił mi, że nie oburza mnie ich likwidacja gdyż jestem zwolennikiem dyktatur.

Wybacz, ale Twoje zarzuty to ten sam kaliber.

Vote up!
0
Vote down!
0
#352547

  Nie interesuje mnie historia twoich wpisow, ani opinie innych na temat twoich wpisow.  Ustosunkowalam sie do tego, co napisales na tym blogu. Przykre, ze nie widzisz, co widac golym okiem - ze prawa tego czlowieka zostaly pogwalcone, a na dodatek dopatrujesz sie glownego problemu zupelnie nie tam, gdzie on jest.

Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Vote up!
0
Vote down!
0

Lotna

 

#352555

Ale jakie prawa zostały pogwałcone?
Nie wiemy, co on takiego zrobił, że go zatrzymali.
On sam twierdzi, że tylko przechodził. Spotykałem git-ludzi i innych kryminalistów. Żaden nie przyznawał się do winy. Oskarżenia policji o ciężkie pobicie, po którym oczywiście nie było śladów, ale które było przyczyną złożenia jakiś tam zeznań, było normą. Ja nie twierdzę, ze ten pan jest kryminalistą albo git człowiekiem. Ja tylko sugeruję dystans do jego twierdzeń na temat przyczyn zatrzymania.
Spotkałem takiego, co zatrzymany w sklepie z torbą pełną towaru, tłumaczył, że żona wyrzuciła go z domu, on się nie miał gdzie podziać, zobaczył wybitą szybę, a że było zimno to wszedł, żeby się przespać. On nie wie skąd się wzięła ta torba, a tym bardziej skąd na znajdujących się w niej przedmiotach są jego odciski palców. Policja go nienawidzi i pewnie chcą go w coś wkopać itp. itd.
Dlatego też nie wiem czy zatrzymanie jego naruszało jakieś prawa.
Straż Miejska działała faktycznie nieudolnie, ale to można wyjaśnić brakiem wprawy, chyba, żeby to był element prowokacji mającej na celu sprowokowanie rozruchów, jak to tu ktoś sugerował.
No, ale wtedy byłby pan Marian czy Marcin pierwszym podejrzanym o współudział w prowokacji. Straż musiała bowiem wiedzieć kogo zatrzymać, aby uzyskać spodziewany efekt. Zwykły przechodzień, na którego by w tym celu napadli mógłby się przecież z pokorą poddać ich rozkazom i z prowokacji byłyby nici.
Drugim podejrzanym byłby ten mąciciel, co stał z boku i podjudzał swoimi agresywnymi komentarzami.
Tak więc przyjęcie tezy o prowokacji stawiałoby naszego bohatera w bardzo nieciekawym świetle.
A faktycznie, i czas trwania tej operacji i obojętność funkcjonariuszy wobec agresji tych kilku gości była dość dziwna.
O wulgarnym języku wspominałem na równi z innymi argumentami. Nie uważam tego za główny problem, a to, że akurat na to kilka osób zwróciło uwagę i podjęło polemikę, nie jest moją winą.

Vote up!
0
Vote down!
0
#352561

Nawet jeżeli masz rację, co do zatrzymanego, to... Filmik trwa ponad 18 minut. Przez 18 minut "bagażowi" trzymali skutego kajdankami człowieka, nie odjeżdżając z miejsca zdarzenia. Nie widać, żeby mieli jakieś problemy z pojazdem.  

Vote up!
0
Vote down!
0

<p>ro</p>

#352456

Nie wiem na co czekali. Chyba na policję.

Vote up!
0
Vote down!
0
#352479

  Tak wlasnie wyglada system totalitarny: obywatele sa brutalizowani i ponizani przez bezkarne sluzby, w  bialy dzien, na oczach bezsilnych wsploobywateli.

Bardzo trudno bylo mi obejrzec to video w calosci, ale kazdy powinien to zobaczyc, bo jutro kazdy z nas moze znalezc sie w takiej samej sytuacji jak pan Marcin, ktorego napadnieto, skopano, skuto i upokorzono w imieniu prawa. A syjonista Hartman bezczelnie pieprzy o oswieconych czasach, w ktorych zyjemy, nawolujac do eugeniki.

Czy trzeba wiecej dowodow?

Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Vote up!
0
Vote down!
0

Lotna

 

#352361

Widzisz Lotna ty wiesz jak naprawdę jest, zobaczy powyżej i wytłumacz jak możesz powyższemu blogerowi, któremu się ciągle nie podoba jak pokazuje się prawdę bo ja już nie potrafię innym przekazem takim ludziom udowodnić co się tak naprawdę w Polsce dzieje
opozycjonista

Vote up!
0
Vote down!
0

opozycjonista

#352366

  Widocznie taka jego rola, ze pokazywanie prawdy ma sie mu nie podobac. Pozostaje tylko zyczyc mu, aby sam sie kiedys znalazl w takiej sytuacji. Ma szanse, bo takie rzeczy dzieja sie nie tylko w Polsce. W praworzadnym panstwie nawet przestepca nie powinien byc traktowany w sposob, w jaki zostal potraktowany ten czlowiek.

Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Vote up!
0
Vote down!
0

Lotna

 

#352371

W Kanadzie potraktowaliby go paralizatorem i po krzyku, nie?
Bo tak to się w praworządnych państwach załatwia, przynajmniej na lotniskach.

Vote up!
0
Vote down!
0
#352382

  Czy ja kiedys powiedzialam, ze Kanada jest praworzadnym panstwem? Jedyne co jest "lepsze" to sadownictwo, ktore jest nadal w miare niezalezne.

W Montrealu nie tak dawno zamordowano jakiegos bezdomnego szalenca w bialy dzien. Policja do niego strzelala... bo trzymal w reku noz. Przy okazji zamordowali "przez przypadek" przechodnia idacego do pracy.

Zeszlego lata chlopak protestujacy przeciwko podwyzkom czesnego stracil oko w wyniku strzalu slepym nabojem przez policje.

Takich przykladow moznaby mnozyc. O czym mowisz, Traube?

Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Vote up!
0
Vote down!
0

Lotna

 

#352385

O tym, że mimo iż słyszałem wulgarny wrzask tego faceta, nie widziałem brutalności Straży Miejskiej.
Nie dowiedziałem się dlaczego go zatrzymali, ale za grosz nie wierzę w to jego "zwyczajnie przechodziłem".
Policja czy Straż Miejska musi czasem ludzi zatrzymywać. Ci ludzie bywają wtedy niezadowoleni i się przed tym bronią. Wówczas służby te mogą użyć przymusu bezpośredniego.

Vote up!
0
Vote down!
0
#352414

przymus bezpośredni dla kogoś kto przechodził przez ulice?Nie życze tobie ani nikomu takiego przymusu bezpośredniego bez powodu. W taki sposób bez przyczyny działało ZOMO,UBecja,Gestapo itd itd. W POlsce za rządów tuska jest zezwolenie na takie działania.
opozycjonista

Vote up!
0
Vote down!
0

opozycjonista

#352417

Problem w tym, że nie wierzę, że jego zatrzymali za to, że "normalnie przechodził".
Pisałem o tym w komentarzach chyba ze trzy razy.
Od ponad ćwierć wieku stykam się w pracy z takimi gośćmi. Przypuszczam, źe w odróżnieniu od np. Ciebie.
Wiarę w słowa tego faceta traktuję jako przejaw naiwności.
Straż miejska i policja zatrzymywały awanturujących się osobników także za rządów Jana Olszewskiego i Jarosława Kaczyńskiego. I ci osobnicy też darli się, że ich biją.

Vote up!
0
Vote down!
0
#352419

Będę cię nękał: dlaczego po obezwładnieniu rzekomego chuligana, "bagażowi" nie nie zawieźli go na komisariat, czy gdzie tam, tylko przez osiemnaście minut (a zapewne dłużej)  trzymali go skutego w samochodzie? Mają takie procedury, że zatrzymanie oznacza zatrzymanie, a nie przewożenie?

 

Vote up!
0
Vote down!
0

<p>ro</p>

#352459

Wiem o tym zdarzeniu tyle, co inni komentujący. Nie mam pojęcia na co oni czekali, dlaczego nie pojechali itp. Nie wiem też dlaczego go zatrzymali choć nie wierzę w jego wersję.
Nie widzę zarazem na tym filmie jakiejś szczególnej brutalności ani niczego, co usprawiedliwiałoby nazywanie tych konkretnych strażników skurwysynami.
Przecież gdyby go chcieli sobie potorturować, to zamknęliby auto, pojechali, a po drodze, już bez świadków, mogliby się nad nim poznęcać. A oni czekali na coś wystawieni na agresję wrogiego im tłumu.

Vote up!
0
Vote down!
0
#352486

Nie odnoszę się ani do (nie)brutalności, ani do (nie)turbowania, ani też do winy czy jej braku u zatrzymanego. Jedyny mój zarzut, to przetrzymywanie przez co najmniej 18 minut skutego człowieka w miejscu, w którym nie powinien się znajdować dłużej niż dwie - trzy minuty. Zachowanie kompletnie nieracjonalne Wytłumaczenie które mi przychodzi do głowy, to jakaś idiotyczna próba sprowokowania zamieszek. Po co? A pytaj się mnie!...

Nie szykuje się w Toruniu w najbliższym czasie jakaś demonstracja?

Vote up!
0
Vote down!
0

<p>ro</p>

#352489

Moja studentka w Toruniu przymierza się do III Marszu Rotmistrza Pileckiego. O ile dobrze kojarzę to prof. Wojciech Polak ze swoim klubem Szewska Pasja, go organizują

"Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą życie"

Vote up!
0
Vote down!
0

"Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą życie"

#352490

W Toruniu byłem parę razy w życiu. Z pewnością nie gościłem tam od co najmniej 20 lat.
Nie mam zielonego pojęcia, co oni tam kombinują.
Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0
#352499

Nie nękaj, to w tym przypadku nie odniesie żadnego skutku. Materiał niesamowicie odporny . Ja TYBERIUSZ Ci to mówię :) .

Vote up!
0
Vote down!
0

TYBERIUSZ

#352507

 Malo slyszales. Albo nie sluchales calosci albo twoj sluch dziala wybiorczo. Pan Marcin nie tylko wydawal z siebie wulgarny wrzask, ale takze krzyki bolu, niedowierzania, oburzenia i desperacji. Ponadto mowil takze spokojnym i trzezwym glosem, miedzy innymi, ze szedl na dworzec aby wsiasc do pociagu do Warszawy, gdzie czeka na niego zona, kiedy bez powodu zostal zaatakowany przez straz miejska, a teraz ma za to byc postawiony w stan oskarzenia. Proponuje jeszcze raz posluchac, moze sie dosluchasz wszystkiego.

Bez odbioru.

Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Vote up!
0
Vote down!
0

Lotna

 

#352420

Słyszałem. Pan Marcin powtarzał w kółko tych kilka zdań.
Ty mu wierzysz, a ja mu kompletnie nie wierzę.
Faktycznie dalsza dyskusja nie ma sensu.

Vote up!
0
Vote down!
0
#352423

Przez 18 minut w stojącym samochodzie. Zabrakło im benzyny?

Vote up!
0
Vote down!
0

<p>ro</p>

#352460

... jaka była przyczyna zatrzymania owego nieszczęśnika przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej.
Zatem jakakolwiek dyskusja o brutalności zatrzymania staje się bezprzedmiotowa. I nijak się tu wówczas mają dywagacje na temat łamania (bądź nie) praw człowieka i obywatela. Poznamy szczegóły tego zajścia, - będziemy mogli wyrazić swoją opinię, nie zaś konfabulować. Liczą się fakty, nie domysły oparte na relacji poszkodowanego odnośnie powodu zatrzymania. Nie ma bowiem skutku bez przyczyny.

Pozdrawiam, Satyr 
________________________ 
"I złe to czasy, gdy prawda i sprawiedliwość nabiera wody w usta".  
(ks.J.Popiełuszko)

Vote up!
0
Vote down!
0
#352442

... dlaczego strażnicy trzymają przez dwadzieścia minut człowieka skutego kajdankami, w zaparkowanym samochodzie, zamiast odwieźć go natychmiast po zatrzymaniu na najbliższy posterunek policji. 

Vote up!
0
Vote down!
0

<p>ro</p>

#352450

... odpowiednich procedur, wśród których jest również sporządzenie protokołu zatrzymania obywatela. A że funkcjonariusze SM nie należą do biegłych w mowie i piśmie, bowiem nie są po uniwersyteckim fakultecie z polonistyki, to mogło im zająć trochę czasu. Film nie pokazuje, co przez te 20 minut się działo w służbowym samochodzie SM.

Pozdrawiam, Satyr 
________________________ 
"I złe to czasy, gdy prawda i sprawiedliwość nabiera wody w usta".  
(ks.J.Popiełuszko)

Vote up!
0
Vote down!
0
#352457

No prosze jaki obronca "malo" wyksztalconych Straznikow. Nie wazne ze zachowuja sie jak bandyci, wazne ze nie skonczyli filologii tak jak p. rezydentowa? Czyzby sam ze Strazy? I po uniwersytecie? I znajacy procedury!

Vote up!
0
Vote down!
0
#352462

I po co robisz wycieczkę ad personam? Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz i... do kogo piszesz.

Satyr   
________________________ 
"I złe to czasy, gdy prawda i sprawiedliwość nabiera wody w usta".  
(ks.J.Popiełuszko)

Vote up!
0
Vote down!
0
#352474

Adresata chyba nie pomylilem, a nie ide sie bac nie wiedzac kto zacz, bo i nie chce wiedziec. Odnioslem sie do Twoich prob usprawiedliwienia niewlasciwych, dla mnie bandyckich zachowan.Moze przypomnisz sobie swoje co stoi pod Twoimi notkami?

Vote up!
0
Vote down!
0
#352496

EOT

Satyr

Vote up!
0
Vote down!
0
#352500

Parę razy widziałem zatrzymanie osobnika na ulicy przez policję (w moim mieście SM jest dość niemrawa, wątpię, czy by będąc tylko w sześciu odważyli się "zwinąć" jakiegoś chuligana). Za kazdym razem wyglądało to tak, że wsadzali  gościa do limuzyny i natychmiast odjeżdżali w chwale migających świateł. 

Ani razu nie widziałem, żeby protokół z zatrzymania był spisywany na miejscu zdarzenia, a nie na posterunku. I nie ma też powodu, żeby protokół z samego zajścia spisywać w obecności zatrzymanego.

Vote up!
0
Vote down!
0

<p>ro</p>

#352467

Witajcie, ja powiem tak: z tego co wiem to człowieka "zgarnięto" za byle jaki powód, a potraktowano go jakby był zamachowcem, miał przy sobie 2 kałachy i 10 granatów, czy tak powinno się traktować czlowieka? Odpwoiedź brzmi : NIE!
opozycjonista

Vote up!
0
Vote down!
0

opozycjonista

#352464

Strażnicy miejscy podczas wykonywania swoich zadań w zakresie ochrony porządku publicznego wynikających z ustaw i przepisów prawa lokalnego, mogą dokonywać ujęcia osób stwarzających zagrożenie dla życia, , zdrowia ludzkiego oraz mienia. Podstawą ujęcia może więc być fakt popełnienia przez osobę przestępstwa lub wykroczenia (ujęcie na gorącym uczynku lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa). Zanim jednak strażnik miejski przystąpi do zatrzymania osoby zobowiązany jest wezwać ją do zachowania zgodnego z prawem i zaprzestania zachowania grożącego wspomnianym dobrom prawnym (uzasadniającego interwencję). W wypadku bezskuteczności wezwania strażnicy mają prawo do zastosowania środków przymusu, przeszukania osoby ujętej w celu sprawdzenia czy nie ma niebezpiecznych przedmiotów i doprowadzenia jej do najbliższej jednostki policji. Strażnik dokonujący ujęcia ma obowiązek poinformowania osoby o przyczynach zatrzymania, musi uprzedzić ujętego o obowiązku zastosowania się do wydawanych poleceń oraz sporządzić notatkę zawierającą dane ujętej osoby, czas i miejsce oraz przyczyny ujęcia. Jeżeli wymaga tego sytuacja strażnik powinien zapewnić osobie zatrzymanej pomoc lekarską. Strażnicy dokonujący tej czynności zobowiązani są działać w sposób możliwie najmniej naruszający godność zatrzymanego.

Wątpię, aby zatrzymany taką informację uzyskał. Zapewne by to wykrzyczał, podobnie jak krzyczał o swoim plecaku. Jeden ze świadków opowiada, że zatrzymany szedł a jeden ze strażników /w okularach/ skoczył na niego i powalił. Inny film /relacja świadka ok. 1:59/

Vote up!
0
Vote down!
0
#352473

Cytat jednego z komentujących:

Przecież gdyby go chcieli sobie potorturować, to zamknęliby auto, pojechali, a po drodze, już bez świadków, mogliby się nad nim poznęcać.

 Czyżby ten tekst wynikał z osobistych doświadczeń autora tych słów ???.

 Zastanawia mnie również to, jak po rozpaczliwym krzyku dręczonego człowieka, można poznać, że człowiek ten nie płaci podatków ???. To jednak jest już tajemnicą autora wpisu.

Zdaniem autora tego komentarza,  strażnicy okazali się zacnymi ludźmi, bo przecież mogli pobić człowieka gdzieś w lesie, na uboczu, a oni go tylko "delikatnie" przycisnęli w środku miasta.  

 PS. W niektórych głowach rodzą się myśli, o których świat nie słyszał...

 

Vote up!
0
Vote down!
0

TYBERIUSZ

#352524

Mną ten film wstrząsnął; nie chcę nawet myśleć, co by się tam stało, gdybym akurat przechodził; tym panienkom wyrwałbym pistolet z kabury i doszłoby tam do strzelaniny. Nawet jak to miała być prowokacja, to tym gorzej! Bo zawsze może się znaleźć ktoś krewki, taki jak ja, co podejmie interwencję słysząc takie rozpaczliwe wycie dręczonego człowieka. Czyli co? Film pokazuje przemoc. A to już czysty faszyzm, który mamy za oknem. Coraz wyraźniej widać, gdzie w tej TFUSKOLANDII zaszliśmy. Straż Miejska bez Policji przez tyle minut. FASZYZM !!! Zresztą coraz więcej zwykłych ludzi czuje ten brunatny swąd w powietrzu kreowany przez wszelkich funkcjonariuszy.

insurekcjapl

Vote up!
0
Vote down!
0

insurekcjapl

#352609