Dlaczego ludzie głosują i popierają PO?

Obrazek użytkownika opozycjonista.blog.pl
Kraj

Dlaczego ludzie głosują i popierają PO?
To pytanie zadaje sobie już od dawna. W sondażach zawsze mają około 30% i zawsze przeważają. I nie chodzi mi tu o to, że te sondaże są przeprowadzane przez jakieś komunistyczne media popierające PO, bo tak czy siak jak na razie prowadzi PO. Ale dlaczego ludzie na nich głosują skoro w Polsce jest w tym momencie tragicznie. W pewnym sensie doszedłem do pewnego, może dla niektórych już znanego wniosku.

Mam 21 lat, ponieważ studiuje zaocznie przyjąłem się do pewnej firmy półtora roku temu, robię tu jako pracownik fizyczny.
U mnie na hali pracuje około 40 ludzi, przez ten czas poznałem wszystkich i wiem co o których mam myśleć.
Powiem tak na te 40 osób może 6 są to kompetentne osoby, z jakimś minimalnym wykształceniem reszta są to osoby, którzy nie mają bladego pojęcia o niczym!! Nie chce nazywać nikogo głupimi, ale naprawdę to jest tragedia. Nikt z tych ludzi się nie interesuje przyszłością. Robią tu fizycznie po to by zarobić jakieś grosze i większość pieniędzy wydać na wódkę. Powiem tak, jest to moim zdaniem typowe wyniszczenie człowieka.
A jeśli się zapytam na kogo takie osoby zagłosują to słyszę, że na PO.
Ja pytam dlaczego na PO?
A odpowiedź: przecież nie zagłosuje na Kaczyńskiego i śmiech.
W takim momencie zdaje sobie sprawę, że pracuje z "głąbami", bo głosują na kogoś (na swoją przyszłość, przyszłość Polski) o kim nawet nic nie wiedzą, nie wiedzą do czego dąży partia i ugrupowania tylko głosują na tego kto jest ładniejszy w TV. A jak wiemy w TV w tym momencie jest totalna cenzura.
A Tusk mówi: "uważam, że lepiej być spawaczem niż studentem".
Jest to całkowite wyniszczanie kultury i wykształcenia polskiego.
Niestety w Polsce takich pracowników fizycznych jest moim zdaniem bardzo dużo, i tak właśnie głosują.
A co do bogatych to jest im dobrze z PO, dlatego też na nich zagłosują.
Tuskowi zależy na tym, by w Polsce większość była niewykształcona i wierząca tylko w to co powie im TVN.
Ci co są mądrzy to wiedzą o co tak naprawdę teraz chodzi w Polsce.
Niektóre serwisy m.in. jak: niepoprawni.pl zrzeszają ludzi którzy chcą walczyć o Polskę.
Jest jeszcze jeden problem. Duża ilość osób, która stoi po stronie opozycji i są prawdziwymi patriotami i walczą o WOLNĄ POLSKĘ są to ludzie starsi. Niestety prędzej czy później ich zabraknie. I w ich miejsce będą wchodzić ci mądrzy z PO. A co do młodzieży to jakie teraz szkolnictwo jest to każdy wie. Dużo młodych za przeproszeniem "debili" bo inaczej nie mogę nazwać ludzi, którym najbardziej zależy na paleniu trawy itp. głosuje na Palikota i "resztę".
Dlatego zastanawiam się co będzie kiedyś z patriotyzmem, i kiedy lub czy przyjdzie w końcu WOLNA POLSKA!
Pozdrawiam
opozycjonista.blog.pl

3
Twoja ocena: Brak Średnia: 3 (1 głos)

Komentarze

witam, niestety również odnoszę wrażenie, że stosunkowo niewielka część naszego społeczeństwa interesuje się "byciem" swego własnego kraju; brak wiedzy, lenistwo, "gdzieś to mam"... byle spokój był, a że bida, no cóż, widocznie tak musi być. A NIE musi!!! ludzie otwierają oko i mam nadzieje, że otworzą również drugie. pozdrawiam wszystkich przeszłością, teraźniejszością i przyszłością myślących!

Vote up!
0
Vote down!
0

ada

#345382

Takiego chcę Cię tu widzieć kolego Opozycjonisto ,,A skoro TY się tu pojawiłeś znak to (od Boga?) , że jak "nas" zabraknie Ktoś jednako pozostanie , komu nie będzie obojętnym co dziać się ma w naszej Ojczyźnie ,,,

Wielkie dzięki za te szczere i piękne słowa ,
ps.
Dziś zasłużona 10 -ka :))
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Andruch z Opola
http://andruch.blogspot.com

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#345383

Dziękuję za poparcie i pozdrawiam
opozycjonista

Vote up!
0
Vote down!
0

opozycjonista

#345387

Smutny ten przekaz, tym bardziej, że obserwacje mamy podobne i niekoniecznie dotyczą "fizycznych".
Na pewno nie można "stać z założonymi rękoma". Znajdziesz jeszcze jedną, dwie osoby i przekazywać po prostu prawdę, choćby "pozostawiając" naszą prasę. Wiem, że to są koszty, ale nie widzę innej drogi. Problem, że tym "onym" nawet czytać się nie chce...
Serdecznie pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Stasiek

#345395

Tu nie o to chodzi by ot tak sobie kogoś popierać , wręcz przeciwnie , należy gdzie to uzasadnione , ostro się spierać. A nade wszystko tłumaczyć , tłumaczyć itd.

Dla co poniektórych wdać się w dyskusje z człowiekiem młodym , "nieopierzonym" może się wydawać czasem straconym . Ja tak nie uważam , zdaję sobie znakomicie z tego sprawę , jak mało jeszcze wiem o samych mechanizmach ale tych niewidocznych z pozycji zwykłego zjadacza chleba. O takim to środowisku sam wspomniałeś w swoim tekście. Czy można ich winić za taką postawę. I tak i nie ,,,

Dlaczego ?

Z jednej strony w czymś jednak odróżniamy się jako ludzie od zwierząt , tym czymś jest wolna wola i świadomość otaczającej nas rzeczywistości. Te cechy pozwalają nam stawiać sobie dodatkowo pytania , czy świat w którym żyjemy jest tym z naszego wyobrażenia . Jeśli zaś nie jest , to dlaczego tak się dzieje? Czy chcemy dalej tak egzystować , czy nie warto spróbować cokolwiek ulepszyć bądź wręcz zmienić? Na naszym portalu pojawił się , wg. mojej oceny bardzo wartościowy tekst "waltera". Końcowe konkluzje podsumowujące , znakomicie przedstawiają alternatywne wyjście z pewnego impasu w jaki zapędził sie znany pewnie i Tobie Paweł Kukiz. Polecam Ci ten tekst , jak i każdemu , komu na sercu leży autentyczna wola zmian na lepsze w naszej ojczyźnie ,,,

http://niepoprawni.pl/blog/5722/kukiz-ewolucja-i-kryzys-wieku-sredniego

pozdrawiam

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Andruch z Opola
http://andruch.blogspot.com

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#345397

Widziałem ten wpis. Bardzo ciekawy. Gdzieś przeczytałem dzisiaj już nie pamiętam gdzie bardzo ciekawy artykuł na temat kim są naprawdę te osoby z Platformy Oburzonych. Są to w większości osoby, które wcześniej popierały PO, a teraz zauważyły, że zostali oszukani. Więc uważam Pawła Kukiza za osobę, która dużo gada i tyle. Choć w niektórych tezach ma rację.
opozycjonista

Vote up!
0
Vote down!
0

opozycjonista

#345405

akacjonata
emerytki z mojego miasta uwielbiają wyjazdy do londynu lub do innych brytyjskich miast i wsi są dumne,że ich dzieci,wnuki tam pracują dzięki temu mogą starsze panie jeżdzić za granice, a tak siedziałyby w naszym mieście,ale dzieki rządzącej ekipie zwiedzają londyn i okolice i to w ciasnych głowach jest sukcesem,że ich dzieci i wnuki muszą pracować poza naszym miastem.

Vote up!
0
Vote down!
0
#345401

Jeśli nasz "rząd" ma się lubić za to, że ktoś wyjeżdża i zwiedza Londyn to ja naprawdę współczuję tym osobą opozycjonista

Vote up!
0
Vote down!
0

opozycjonista

#345404

niestety to rzeczywistość w większości naszych zakładów. Był nawet taki moment i wydawało się, że wszyscy co myślą to wyjechali już z Polski a pozostały tylko jakieś nimoty,które nie potrafią nawet młotka trzymać w ręku. Jedynie co potrafią to włączyć radio na RMF,FN i odkręcić potencjometr na maxa. Dopiero jak zwróciłem uwagę i to kilka razy to zmienili ale tylko na ciszej. Mimo wszystko należy z tymi ludżmi rozmawiac i na przykładach pokazywać im że są w błędzie. Mnie osobiście udało się kilku przekonać. Dziś mówią mi ,że już wtedy miałem rację i pytają ską to wiedziałem. Nie poddawaj się i na swój sposób pokazuj, że ten rząd i "prezydęt" to dla Polski przekleństwo.

Zapedziłem się , ale nie miej mi tego za złe . Tobie natomiast życzę abyś swoim mysleniem zarażał innych z pozytywnym skutkiem.Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

lupo

#345433

A tak na serio: muszą mieć w tym jakiś (z przeproszeniem) interes lub nie mieć rozumu.
10

Vote up!
0
Vote down!
0
#345464

Trafiłeś w dziesiątkę! Byłem przez ponad dwa lata robotnikiem, w czasie "festiwalu Solidarności" i w stanie wojennym. Byliśmy starsi od Ciebie Twoich kolegów o pokolenie. I mimo, że czas był inny - "rozdokazywany", a potem "wzięty za pysk", było tak samo. Szanowałem kolegów jako robotników, bo robili co do nich należało i robili to dobrze, ale przytłaczającej większości nie dałbym prawa głosu. Owszem, większość głosowałaby wtedy na Wałęsę (ja też), ale argumenty jakie za tym stały były powalające. "Bo on by pozwalniał wszystkich biurowych" - na przykład. Albo dlatego, że dodatkowy urlop za dni wolne za pracę w wolne soboty (pracowałem w czterobrygadówce) zostały nazwane "wałęsówką".

Dwa - trzy lata po wojnie jaruzelsko-polskiej "Solidarność" była już tylko pustosłowiem, ale i w czasie "festiwalu" - bardziej hasłem, niż treścią.  Nic więc dziwnego, że komuniści wygrali w '89 i wygrywają do dziś. "Zabawne" jest tylko to, że "młodymi wykształconymi" jest równie łatwo manipulować, jak tymi bez szkół. Jaruzelski był cienkim Bolkiem, bo nie udało mu się wyhodować Platformy, dlatego musiał odejść. 

Krzywdzę uogólnieniem tych, którzy "Solidarność" rozumieli, ale oni stanowili taki jej procent, jaki dzisiaj stanowią Twoi koledzy, którzy nie idą za owczym pędem. A pokolenie wcześniej od mojego - stanowili ci, którzy poszli za Łupaszką, Ogniem, Cieplińskim. 

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

<p>ro</p>

#345482

Już dawno postulowałam (i spotykałam się oczywiście z dezaprobatą), że prawa wyborcze uzyskiwać się powinno dopiero po zdanym egzaminie państwowym. Oczywiście nie z poglądów, ale z wiedzy, choćby podstawowej - rozróżnianie programów różnego rodzaju partii politycznych, znajomość struktur państwa, choćby podstaw historii itp.
Istnieje cień nadziei, że wtedy wybory byłyby bardziej świadome.
Tylko jaka władza chciałaby pozbawić się możliwości manipulowania wyborcami?
Aby kierować autem trzeba mieć prawo jazdy, aby współdecydować o losach państwa wystarczy skończyć 18 lat.

_____________________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

Vote up!
0
Vote down!
0

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

#345499

W sumie nigdy o tym nie pomyślałem, to było by bardzo dobre. Tylko wie Pani, że to raczej nigdy by nie przeszło bo zaraz debile z sejmu by się darli, że to nie demokracja, że żyjemy w państwie demokratycznym, że to niedopuszczalne. Szczerze powiedziawszy to coraz mniej jestem zwolennikiem ustroju demokratycznego w państwie, bo przez to daje się mozliwość głosowania ludziom, którzy nie wiedzą wgl co się dzieje w kraju tylko głosują kto jest najładniejsze w TV i gazetach. A takich ludzi w moim przekonaniu jest większość w naszym kraju.
pozdrawiam
opozycjonista

Vote up!
1
Vote down!
0

opozycjonista

#345555

nie powinien być, na zbyt wysokim poziomie, musi być dość szeroko dostępny, tak, aby każdy, kto tego naprawdę chce, był w stanie go zdać. Wtedy to będzie demokracja, bo obecnie mamy jakąś dziwną mieszankę oligarchii z ochlokracją.

__________________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

Vote up!
0
Vote down!
0

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

#345575