Jednoczesna adoracja – po raz pierwszy w historii

Obrazek użytkownika Tadeusz Rozłucki
Idee

Kościół na całym świecie przygotowuje się do jednoczesnej adoracji Najświętszego Sakramentu w jedności z Ojcem Świętym. Odbędzie się ona w przyszłą niedzielę (2.VI), od godz. 17 do 18. W Watykanie na miejsce adoracji obrano Bazylikę św. Piotra. W innym miejscach zazwyczaj katedry i inne kościoły. O szczegółach tej inicjatywy wpisującej się w Rok Wiary opowiedział kilka dni temu dziennikarzom abp Rino Fisichella, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Nowej Ewangelizacji.

„Na hasło tego wydarzenia wybraliśmy słowa: Jeden Pan, jedna wiara - powiedział abp Fisichella. – Ma to świadczyć o głębokim poczuciu jedności, które będzie charakteryzowało to wydarzenie. Takiego wydarzenia jeszcze nie było w historii chrześcijaństwa. Dlatego możemy go nazwać historycznym. Będzie to zatem godzina bardzo intensywnej modlitwy, braterskiej jedności, oraz umocnienia wiary wszystkich”.

Abp Fisichella podał, że w papieskich wydarzeniach Roku Wiary wzięło już udział 4,3 mln wiernych. Kolejnym po adoracji wydarzeniem będzie Dzień Evangelium Vitae, obchodzony wraz z Franciszkiem 15 i 16 czerwca.

Papież Franciszek prosi, aby dwie intencje towarzyszyły naszej godzinnej adoracji.

1. Za Kościół na całym świecie zjednoczony dzisiaj na Adoracji Najświętszego Sakramentu; aby Pan uczynił go posłusznym Słowu Bożemu i w ten sposób mógł objawić się wobec świata, jako piękny, nie mający skazy i zmarszczki, święty i nieskalany (Ef 5,27). Aby, poprzez wierny przekaz zbawcze Słowo, mogło zabrzmieć przekazując światu orędzie miłosierdzia i mobilizując nas do dzieła miłości, tak aby ukazać prawdziwy sens cierpienia i bólu i przywrócić radość i pokój.

2. Za tych, którzy w wielu miejscach świata cierpią na skutek niewoli, za ofiary wojen, handlu ludźmi, narkotyków i niewolniczej pracy; za dzieci i kobiety, które cierpią z powodu różnych form przemocy. Aby ich niemy krzyk z prośbą o pomoc został usłyszany w Kościele. Aby Kościół wpatrując się w Chrystusa ukrzyżowanego nie zapomniał o wielu braciach i siostrach pozostawionych w objęciach przemocy; za tych wszystkich, którzy cierpią z powodu braków środków do życia, szczególnie za bezrobotnych, za starszych, emigrantów i bezdomnych, za więźniów i tych, którzy przeżywają samotność. Niech modlitwa Kościoła i nasze aktywne zaangażowanie będzie dla nich umocnieniem przywracając jednocześnie nadzieję; niech da siłę każdemu z nas, aby bronić godności osoby ludzkiej.”

źródło: Radio Watykańskie

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

 Bądżmy mocni w wierze  i brońmy jej  jak uczyli nas nasi ojcowie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#360832