Różnica

Obrazek użytkownika Marek.Powichrowski
Kraj

To nie jest subtelna różnica.

Adam Hoffman po informacji CBA zwiesił swoje członkostwo w PIS. Prezes Kaczyński pozbawił go wszelkich funkcji partyjnych. W tej chwili były już rzecznik znajduje się w politycznym czyśćcu, na absolutnym aucie.

Sławomir Nowak – który jest poddany takiej samej restrykcji ze strony CBA - brylował na zjeździe PO. Siedział w pierwszym rzędzie a premier przekazał mu publicznie – od trybuny - informację o „skoku cywilizacyjnym”, że udało się rozpędzić pociąg do prędkości, którą pasażer nigdy nie pojedzie. Aby to osiągnąć spowodowano opóźnienie pociągów, którymi jechali zwykli pasażerowie. Panowie się świetnie bawią w PRL-owskich „pierwszych sekretarzy”.

W gronie której z tych dwóch partii chciałby się znaleźć przeciętny zjadacz chleba?

Michael Lewis, w książce „Poker kłamców” opisywał upadek wielkiego banku (Salomon Brothers) w latach 80-tych XX wieku , manipulacje związane z obligacjami hipotecznymi, pazerność traderów w instytucjach. Książkę tę napisał jako ostrzeżenie przed krachem i tsunami, które to wywoła na rynku. I tak się stało w roku 2008, wybuchł wielki kryzys finansowy.

Ale, ale. Po napisaniu tej książki zalała go korespondencja z całych Stanów. Głównie od młodych ludzi, w tym w przeważającej ilości od studentów. W praktycznie każdym z tych listów była prośba o podanie przepisu jako można bezpiecznie zrobić takie duże przekręty.

Z kim tu robić ten skok cywilizacyjny?

Zdecydowanie trzeba zdefiniować co kto rozumie przez „skok cywilizacyjny”. Chociaż nie, właściwie słowo „skok” mówi tu wszystko za siebie.

Ocena wpisu: 
Brak głosów