Łotergejt

Obrazek użytkownika Marek.Powichrowski
Kraj

Czego się obawiam? Czego się obawiam po zdobyciu prezydentury Elbląga przez kandydata spoza układu? Kaziów. Kaziów się obawiam. Wysypu Kaziów Marcinkiewiczów.

Już po wyborach prezydent-elekt powiedział, że w głównej mierze zawdzięcza zwycięstwo samemu sobie. Może to i prawda. Nie znam wszystkich szczegółów kampanii. Ale przebija mi z tego znajomy skądinąd narcyzm rzeczonego wyżej pięknego Kazimierza, który tak bardzo uwierzył w siebie, że zupełnie się w tym zatracił zapominając o sterowaniu nawą państwową na rzecz wielbicielki Izabeli. Z konserwatywnego wizerunku statecznego ojca, wiernego męża i głowy rodziny w bardzo krótkim czasie został rozwodnikiem i celebrytą. Rozmienił się zupełnie na drobne.

Kazio jest ulubieńcem mediów głównego nurtu. W ostatnim czasie regularnie odgrywał rolę poszkodowanego przez rzekome podsłuchy w czasie gdy był premierem. Gdy tylko był jakiś problem z sferze publicznej, z którą nie radził sobie Timur i jego drużyna to Kazio wyskakiwał jak pacynka w teatrze lalek i przypominał się ze swoimi „prześladowaniami”. Ale gdy upubliczniono podsłuch Wilka to uszy po sobie i brak zdecydowanej reakcji na takie psucie życia publicznego. Oj Kaziu, Kaziu. Nieładnie.

Ale w tej sprawie jest jeszcze coś ważniejszego. Otóż podsłuch Wilka ma wszelkie znamiona przestępstwa. Wedle bowiem prawa do zakładania podsłuchów jest uprawnionych kilka organów państwa i to po spełnieniu rygorystycznych wymogów. W takiej sytuacji natychmiast powinna zareagować prokuratura i to z urzędu. Co za problem zlokalizować kto założył konto na YouTube, z którego upubliczniono nagranie. Nie zrobiono jednak tego. To daje więcej do myślenia co do źródeł akcji i źródeł wsparcia. I jest to ważniejsze od tego co było na tych taśmach.

Wilk w tej całej sprawie zachował się tak jak należało w takich przypadkach. Nie kręcił i nie wypierał się, czym zdecydowanie osłabił całą prowokację. Jest to wskazówka dla wszystkich na przyszłość jak postępować w takiej sytuacji.

Niemniej jakiś niepokój pozostaje we mnie co do przyszłości. Bo czy nie może być tak, że zorganizowanej grupie bezczelnych cwaniaczków trzymającej się razem w każdej sytuacji i wzajemnie się wspierającej nie można przeciwstawić solidnej drużyny mającej cele ideowe, pro-państwowe? Grającej razem do jednej bramki (i to nie do własnej). Kiedy już się coś takiego zarysuje to pojawia się znowu widmo, nasze upiorne „Ja, mnie, mój”. Nie wróży to niczego dobrego. Obym był w błędzie.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Po owocach ich poznacie, po owcach.

Wilk, tuż przed ciszą wyborczą raczył był powiedzieć, że jeśli nie zdąży złożyć pozwu i zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa w związku z podsłuchem i nagraniem w trybie wyborczym, to wniesie takowy po wyborach.
Czas pokaże czy dotrzyma przedwyborczej obietnicy, zapowiedzi.
Według mnie powinien to robić on osobiście, bo niestety według mnie popełniono przestępstwo ciężkiego kalibru przeciwko wyborom jak i prawom obywatelskim, bo albo tego przestępstwa dokonały osoby fizyczne albo służby specjalne, które nie mają prawa wkraczać tak w procedury wyborcze jak i sam przebieg wyborów.
W każdym bądź razie PiS nie może tego zlekceważyć, a tym bardziej odpuścić choćby po to by wykorzystać cała dostępną ścieżkę prawną, tak, by później móc skorzystać z Art. 44 Konstytucji, choćby i tej tej pokomuszej z 1997 r.
Odpuszczenie tego będzie wielką i niewybaczalną nieodpowiedzialnością opozycji, chociaż w tym konkretnym przypadku nie liczyłbym w ogóle na inną opozycję poza PiS.

Obibok na własny koszt

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Obibok na własny koszt

#368790

Marcinkiewicz to kobieta lekkich obyczajów jakich nawet w polityce niewiele, tak więc bym poczekał z takimi porównaniami. Ufać nie należy przesadnie nikomu, natomiast jednak na starcie trzeba trochę poczekać, dać facetowi szansę.

Nie zapominajmy też, że Marcinkiewicz zwiał z PiS w sytuacji, gdy ten wchodził już w swój okres spadków; dziś jest na szczęście trochę inaczej.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#368816

to elbląska prokuratura jest jednym z ogniw prokuratury krajowej. I tyle.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#368867