15 sierpnia 1920 - chwała Braciom Węgrom!

Obrazek użytkownika Arpad77
Kraj

Reżimowe media od niechcenia transmitują rocznicowe obchody odparcia bolszewickiego ataku z 1920 r. Robią to tak, aby w centrum uwagi był P.rezydent poszerzający zastępy przybocznej generalicji i oczywiście aby nie zdrażnić sowieckiego imperium zwłaszcza podczas wizyty patriarchy.

W ramach tych przemilczeń oczywiście nie ma ani słowa o wielkiej, bohaterskiej i - bądźmy szczerzy - przełomowej dla losów "cudu nad Wisłą" pomocy Węgrów. Łatając więc tę umyślą łżemedialną lukę zamieszczam dwa materiały stanowiące dość głęboką niszę.

Pierwszy z nich to krótka wypowiedź dyrektora Węgierskiego Instytutu Kultury w Warszawie, dra Jánosa Tischlera. Pomimo że materiał widnieje na youtube od 15 marca br., nie doczekał się do obecnej chwili nawet stu odsłon (!!!)

http://www.youtube.com/watch?v=6hXHUpQML24

Drugi materiał opisuje bardziej szczegółowo pomoc Braci Węgrów w 1920 r., przy czym ten mainstreamowo zmilczany wycinek historii ujawniono w reakcji na skandaliczne zachowanie prosowieckiego P.rezydenta przy okazji obchodów Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w ubr. w stolicy.

http://www.bibula.com/?p=35105

PRAWDĘ O ZBAWIENNEJ POMOCY BRACI WĘGRÓW NALEŻY PROPAGOWAĆ I KULTYWOWAĆ, BO TEGO NIE ZROBI NIKT Z OBECNIE NAM PANUJĄCEJ ANTYPOLSKIEJ WŁADZY. NIE MOŻEMY POGRZEBAĆ POLSKO-WĘGIERSKIEGO DZIEDZICTWA PRZYJAŹNI W NIEPAMIĘCI I IGNORANCJI SERWILISTYCZNYCH BURDELIKÓW MEDIALNYCH.

Chwała Bohaterom!!!

Brak głosów

Komentarze

Swoją drogą, bardzo dziwnie zachowały się władze Żywieckiego Centrum Kultury, które w kompromitujący sposób odwołały planowany na dziś koncert patriotycznego węgierskiego zespołu Kárpátia. Czyżby mąciły długie łapska POlitycznych POlitruków???

Vote up!
0
Vote down!
0
#282803

gość z drogi

mam gdzieś w starych gazetach notke o obelisku ,czy tablicy pamiątkowej jaką Węgrzy postawili w Budapeszcie na cześć" Cudu nad Wisłą"

podobnie zachowali sie po Smoleńskim dramacie,ale nasze "wadze" nawet nie raczyły nikogo oddelegować na ta uroczystość.....

jak znajdę to zacytuję 

serdecznie pozdr z 10 :)

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#282862