Porada dla Lecha Kaczyńskiego w sprawie TL

Obrazek użytkownika meh
Kraj

Oj wpakował się Pan, wpakował z tą obietnicą podpisania Traktatu Lizbońskiego, wpakował. Jest na to jednak rada i to rada pozwalająca ostro zamieszać w całym Euro-kołchozie, zdobyć trochę punktów w słupkach, zrobić coś dobrego dla Polski i Europy. Do rzeczy :

1. Traktat na który zgodzili się Irlandczycy w referendum, to nie ten sam traktat, który ratyfikował Parlament. Pan obiecał podpisać traktat po przyjęciu go przez Irlandię a więc musi Pan poczekać na ratyfikację nowej wersji traktatu przez Parlament. Nową wersję uwzględniającą ustępstwa dla Irlandczyków powinny przyjąć też inne państwa. Nie jest to bowiem umowa między szemranym towarzystwem zasiadającym w Brukseli a Irlandią, tylko między 25 niepodległymi krajami. Zatem parlamenty krajowe muszą zgodzić się na poprawki. Nikt w Brukseli nie ma aktualnie prawa podpisywania traktatów między WE a innymi krajami. Dopiero przyjęcie TL da taką możliwość ku uciesze Rosji. Już im nie będzie bruździła jakaś Polska czy Estonia.

Oczywiście ja wiem, Pan wie i prawie wszyscy posiadający coś tam więcej w głowie niż odbiornik TVN wiedzą, że rządząca w Brukseli nieformalna bolszewicka banda, wcale nie ma zamiaru obietnic wobec Irlandczyków dotrzymać. Wiedzą to też Irlandczycy ale mądry głupiemu ustępuje, szczególnie gdy tych głupich jest cała horda i mają za sobą realną siłę. Dlatego nikt w WE nie wspomina o potrzebie ponownej ratyfikacji. Wszyscy to wiedzą, ale nikt nie powie tego otwartym tekstem, więc będą musieli odegrać szopkę i dać więcej czasu. Czasu, który potrzebują brytyjscy konserwatyści, by po wygranych wyborach ogłosić referendum. Wielka Brytania może po 70-latach kolejny raz uratować Europę. Prezydent Klaus już jest straszony odebraniem Czechom komisarza. Trzeba wesprzeć Czechów w nierównej walce z postępującym totalitaryzmem.

2. Karta Praw Podstawowych. Byłem bardzo pozytywnie zaskoczony gdy rząd PiS przystąpił do protokołu brytyjskiego, dzięki czemu Polska byłaby wyłączona spod tego dokumentu przypominającego nazistowskie lub komunistyczne przepisy socjalne. Uznawany za socjalistyczny PiS razem z pragmatycznymi zawsze w tych sprawach Brytyjczykami uratował nas przed totalnym zniszczeniem wolnego rynku, zakwestionowaniem prawa własności oraz tradycji. Nazywany prawicowym i liberalnym PO, na czele z Donaldem Tuskiem, który wprost przyznaje że TL nie czytał a podpisał, co zakończyło by karierę polityka w normalnym kraju, grozi wycofaniem z protokołu brytyjskiego. Proszę jako warunek podpisania Traktatu zażądać ustawy zobowiązującej rząd do nie przyjmowania KPP. Eurofundamentaliści są tak zaślepieni samym TL że dzięki temu uda się uniknąć największego zła, jakim jest KPP. Tu warto powołać się na brytyjskie rozwiązania, oni potrafią chronić swoją gospodarkę przed socjalizmem, właśnie dzięki oporowi wobec unijnego socjalizmu, setki tysięcy naszych rodaków może tam pracować, gdy tymczasem w Niemczech bezrobocie rośnie proporcjonalnie do przyjmowanych tam rozwiązań mających zrobić pracownikowi dobrze.

3. Proszę wyciągnąć wnioski z tego co ogłosił niemiecki Federalny Trybunał Konstytucyjny, proszę jako warunek podpisania traktatu ogłosić konieczność zmiany w Konstytucji, tak by prawo unijne nie było stosowane w Polsce wprost. Niemcy to poważne państwo i warto się od nich uczyć, lecz pomysł by nadrzędność prawa Polskiego była zapisana w ustawie, nie jest dobry. Ustawę można zmienić zwykłą większością głosów, gdyby Prezydentem został Olechowski lub Cimoszewicz, będą oni zgodnie ze swoją niewolniczą naturą dążyli do podporządkowania Polski brukselskim cwaniakom, którzy w zamian zagwarantują im posadki, kiedy wyborcy powiedzą dość. Tak poważna sprawa musi być zapisana w Konstytucji. Tu też można sprawę ładnie rozegrać, bowiem ludzie o mentalności niewolniczej nie ośmielą się krytykować niemieckich rozwiązań.

PS. Wywal Pan Bugaja, przyjmij Gilowską na jego miejsce.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

powinien przypomnieć Donkowi do dziś niezrealizowany warunek ratyfikacji - ustawę kompetencyjną. Powinna to być ustawa konstytucyjna, której nie można zmienić zwykłą większością głosów. Bo jakoś dziwnie o tym porozumieniu z Juraty, które wówczas tak wychwalono, wszyscy zapomnieli. Mam nadzieję, że strona prezydencka nie przypominała o tym celowo, by platformersy też zapomniały do czego się zobowiązały. Teraz należy zdecydowanie przypomniec to porozumienie i czekać aż platformersy taka ustawe przedstawią Sejmowi. A teraz jakoś chyba do tego głowy nie będą mieli:) Ustawa jest w lesie a jej pzreprowadzenie pzrez Sejm i Senat zabierze trochę czasu - przy okazji mozna się targować o każde słowo - co da czas Klausowi i Cameronowi. W końcu PiS wraz z nimi założył frakcje w ojroparlamencie i powinien grać z nimi a nie przeciw nim. A jeśli w wyniku tego Lewandowski nie dostanie teki komisarza tym lepiej. Cóż Donki aż przebierają nogami - w Polsce powoli nie ma z czego kręcić lodów - tzreba wypłynąć na europejskie wody. Teka komisarza od gospodarki bardzo by się przydała. Prezydent jednak nie powinien im ułatwiać.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

oszołom z Ciemnogrodu

#33016

Lech Kaczyński powinien zatrudnić jakiegoś ekonomistę o poglądach bardziej odpowiadających rzeczywistemu funkcjonowaniu gospodarki (czyt. wolnorynkowymi).

W przypadku TL wykręciłbym kota ogonem typu "a wiecie Państwo, rozmyśliłem się". Choć przyznaję, że liczę tutaj bardziej na Vaclava Klausa.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#33046

Wszyscy wiemy dokładnie jak to wyglada.
Pan Kaczynski gra tego dobrego gline pan Tusk tego złego, a rezultat jest oczywisty. Kto rzadzi w polsce nie trzeba chyba wyjaśniać. Ci od których tą władze otrzymali czyli agentura.
A co do europy to trzeba przyznac ze socjalisci sa bardzo zdeterminowani i nie popuszcza. Nawet Klaus im nie da rady.
Punkt 2 nie prawda -PIS podpisał KPP w tym punkcie socjalnym własnie !!!
Punkt 3 - nie ma takiej opcji. to co wolno Niemcą nie wolno panstwom poddanczym i juz. A różnica jest istotna. Niemcy maja i unie i swoje panstwo w razie czego. A poddancze narody jak te barany podpisuja co im sie podsunie. Przymusowo czy za pare eurosów !

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#33175

Te rady i owszem .
Patrząc jednak na to jak "wspólpracują" realne siły polityczne w RP marny efekt.
"Do kraju tego , gdzie kruszynę chleba
.........
Do tych , co mają tak za tak - nie za nie ,
Bez światło - cienia ...."

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#33176