Rosja Chrystusem Narodów

Obrazek użytkownika Bajbars
Świat

. Komu wierzyć?. Kto łże? Czyja prawda? Poeta Mickiewicz powiedział, że Polska jest Chrystusem Narodów. Ja w to wierzyłem, bo Mickiewicz wielkim poetą jest. A tu, jakiś tydzień temu, dowiaduję się , że dowódca Wojsk Kosmicznych Federacji Rosyjskiej, śp. marszałek Igor Siergiejew twierdził, że Chrystusem Narodów jest Rosja. I żeby gdzieś tam po pijaku chlapnął. Nie. On tak do kamer, z trybuny, na trzeżwo. Do elewów Michajłowskiej Akademii Artylerii, w dniu ich promocji. Jeszcze coś o Apokalipsie, jako przeznaczeniu Rosji wspomniał. Żeby się Ludzkość odrodziła.

W ustach kogoś, komu podlegało kilka tysięcy głowic nuklearnych i wszystkie lądowe systemy antyrakietowe Rosji, brzmiało to intrygująco. Marszałek Siergiejew już nie żyje. Ale jego poglądy mają się jak najlepiej...Na nasza Wielkanoc znajoma z Uralu zjechała. Inżynier filologii klasycznej z miasta Perm, Mądra. Wiedziała jak radość sprawić:. podarek przywiozła. Flaszka miercewa w brązowy papier zwainięta , sznureczkiem obwiązana. Papier-skarb mnisi ze sławnej Ławry Wołjewskiej jej dali. Słowa jakieś na nim znajome, choć trudne - po całej Rosji popi je w cerkwiach rozdają. Już, już tłumaczyć chciałem, ludzi ostrzec , kiedy pamięć wróciła Poznałem..

„Na rosyjskim kamieniu świat cały stoi... Kiedy smok rosyjski kamień zrzuci, wtedy i świat się zawali... Rosyjski kamień : bardzo ciężki... Z niego Golgota złożona... Chrystus pod rosyjskim kamieniem leży, i towarzysz Stalin, i Makaszow.... Putin Żyd kamień zawalił. Rosyjski kamień tylko na siły dzieci... Wszyscy ludzie . - dzieci,

Strzała świata leci w kierunku przeciwnym do słońca, a rosyjska strzała leci do słońca... Rzeka świata płynie z góry, a rosyjska rzeka płynie w górę... Nam Bóg ziemię dał, żebyśmy ją ponownie zlepili rękami i pocałunkami... Chrystus do Rosji przyjdzie i każdego w oczy pocałuje, wtedy właśnie raj zobaczymy... Tam generał Makaszow... Jemu wierz... On powstał na Żydów, za to go zabili.

Smok ma topór, tomahawk się nazywa, dlatego na Rosję szczeka. Smok toporem rosyjski raj do pni wyrąbie, a my znowu posadzimy... Co sto lat na nawo raj sadzirny, a jabłek nijak nie zbieramy... Rosja ma carów - ogrodników... Gar Iwan ogrodnik, w Kazaniu sad posadził... Stalin ogrodnik, w Berlinie sad posadził... Teraz same pniaki... Rosyjski naród - trawa, jego koszą, głowy jak kwiatki lecą... Ale i kosa zmęczona, żelazo o kwiatek niszczy się, dlatego jak żyjemy bez wodza... Będzie wódz, ale nie my wybierzemy... Żeby mógł do Kremla wejść, trzeba smoka usunąć, bo inaczej nie wejdzie... Kto smoka spod Kremla usunie, ten bohater.... „

Nie było potrzeby tłumaczyć. Popi, posklejali w całość wizje z napisanej w 2001 książki oficera GRU Aleksandra Prochanowa., która przełożona na polski, stała na półce za moimi plecami. Rzecz w tym, że sam Prochanow, tez zżynał ze współczesnych rosyjskich mistyków. W końcu sam został mistykiem. Teraz w lesie żyje. Jagody je. Zapętlenie. Olga obiecała więcej mądrości przywieżć. To rzeczy ważne, pocztą ani netem nie wyślesz.

Wstyd mi. Gdzie Towiańskim do wiary Siergiejewów...

z mojego blogu amirHunturk w S24

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

był już raz taki jeden mistyk, Rasputin się nazywał.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#17728

Mistyków to mieli zawsze na kopy, tylu sekt nigdzie na świecie nie było. Ale dotąd nie kształcili ich na akademiach wojskowych, a nikt w rodzaju Rasputina nie dysponował głowicami jądrowymi. A teraz - tak.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#17730

Przeczytałem Twój wpis i... po raz kolejny zapachniało mi w domu "słowiańszczyzną". Mieszaniną różnych smaków i odczuć, powietrze wypełniło się oparami wódki, szaleństwem megalomanii, śpiewem smutnych kobiet, nucących coś złowieszczego... Taka słowiańska dusza, skrzyżowanie pięknej kobiety z groźną strzygą. Coś czego nie pojmą racjonalni Amerykanie, praktyczni Niemcy, czy spięci azjaci (mam na myśli ten dalszy Wschód).
My Polacy rozumiemy te dziwne i niepokojące koszmary (o których piszesz) bardzo dobrze. Wystarczy poczytać sobie Mickiewicza, Słowackiego, czy innych "wieszczów". Wszak Polska była już kiedyś Chrystusem narodów i krwawo umierała na oczach obojętnej Europy (czyli ówczesnego "świata").
Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#17741

Ta ich słowiańskość jakąś twarz ma płaską, policzki wystające i oczy skośne. Fakt: Polska umierała na oczach obojętnej Europy. I właśnie z tego Rosja wyciągnęła wnioski: kiedy będzie umierać, nikt nie pozostanie obojętny, bo wszyscy będą umierać z nią.
ukłony

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#17750