Katyń? A kiedy to było?

Obrazek użytkownika Bajbars
Historia

Rosjanie nie potrzebują w Polsce, rozbudowanej agentury wpływu. Polscy debile wyręczą ją z nawiązka. Do tego wniosku doszedłem po obejrzeniu tego ;
http://www.youtube.com/watch?v=FlTFdnOxRKU


W przekonaniu umocniła mnie lektura dyskusji na forum Dziennika, na temat odgrzewania przez Rosjan starego łgarstwa o niemieckiej zbrodni w Katyniu.
Oto, próbka :

”W analogicznej sytuacji, gdyby Polska byla sprawca takiego mordu w przeszlosci, PiS zachowaloby sie podobnie do pana M. Takze szukaloby spisku jakichs sluzb specjalnych, ktorych celem jest szkalowanie dobrego imienia narodu polskiego. Powstalby nawet stosowny instytut Wylącznie Dobrej Pamieci. Czyz nie?"

„Jak mogli postapić w katyniu ? wczesniej ...dlaczego się o podobnych sprawach nie wspomina...po bitwie warszawskiej....(tysiące więzniów rosyjskich mordowanych).. Bereza Kartuska..kto wie jak wyglądałby nasz kraj , gdybysmy byli zdolni porozumieć się z rosjanami po Traktacie Wersalskim..pózniej po 1920 r ? Analogia czasów obecnych zdumiewająca. Anglicy długo....i bardzo wczesnie wiedzieli o mordach katyńskich...jakoś nie przeszkadzało im to , w uczestniczeniu i uzgadnianiu porządków po wojnie. A gen. Sikorski..temat na czasie"

„w kazdym narodzie znajda sie zyzaki ccenckiewicze gontarczyki”

Kompletnie zdębiałem czytając, to z pewnością napisane w dobrej wierze wyznanie:

„Ciągle mam wątpliwości.
Wujek mojej mamy został wzięty do niewoli niemieckiej.
Po paru miesiącach przyszedł od Niego list ale już z ówczesnego ZSRR.
Potem była tylko wiadomość o Jego śmierci w Katyniu. :
Pytania zasadnicze:
Kiedy był mord w Katyniu?
Kiedy Niemcy napadły na ZSRR?

Gwoli prawdy trzeba stwierdzić, że większość komentów brzmiała mniej więcej tak:
” „widać, że wspomniana teoria ma i w Polsce wiernych wyznawców.... brawo wolno spytać w co jeszcze wierzycie?... że Armia Czerwona wyzwoliła Polskę, że naród wybrał PZPR jako przewodnią siłę narodu całkiem dobrowolnie?, że AK to były zwykłe bandy?... prosze bardzo, napiszcie swoją historię i powiedzcie wszystkim, może wreszcie przejrzymy na oczy?!”

Zrozumiałem , dlaczego mało kogo oburza zaproszenie Putina na 1 września na Westerplatte. Przecież w wojnie która wtedy wybuchła , Wałęsa z Piłsudskim dali Ruskim popalić i dopiero potem, 17września, Jaruzel ich zamknął w Arłamowie.
A na marginesie czy ktoś pamięta, że radzieckim prokuratorem starającym się, o uznanie w Norymberdze, zbrodni katyńskiej za hitlerowskie LUDOBÓJSTWO, był ten sam Rudenko, który oskarżał wcześniej w moskiewskim procesie "szesnastu"...

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

sam się wiele razy łapię na tym, gdy czytam jakieś debilizmy na onetach, youtubach itd...

Wkurzam się (podobnie jak Ty) i zachodzę w głowę - jaka bladź, posługująca się jezykiem polskim, może wypisywać takie idiotyzmy.

Zjawisko to RAZ określił mianem "mendy internetowej". Osoby pracujące w urzedach lub korporacjach wylewają swoje frustracje w internecie, korzystając z rzekomej "anonimowości". Administratorzy portali z miłą chęcią przepuszczają takie szambo, gdyż jest zapewne to w ich interesie.

Do tego dochodzi grupa indywiduów z odchyleniami psychicznymi. Jest wreszcie taka część, ktora wypisuje takie gówna z przekonania. Ot - "lewica bez cenzury" - to tam niejaki Nowicki - syn działaczki aborcyjnej - propagował teksty, że nasi oficerowie wymordowani w Katyniu zostali .... "słusznie, gdyż stanowili niepotrzebne obciążenie budżetu sowieckiego"....(!!!!!!!!!!!!!!)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

andygo

#17772

Mendy, mendami - nie zmienią się. Ale są też kompletni analfabeci, którym te mendy mogą wmówić wszystko. A tu się dalej redukuje historie, bo na co ona komu. Zgroza.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#17774

redukcja lekcji historii do 1 godziny w tygodniu, odpowiednie filmy w kinach i TV ("Opor" o dzielnych Zydach, "Nowe Westerplatte" o Polakach sikających w gacie ze strachu), odpowiednie gazteki, gry komputerowe made in Łubianka...

i mamy nowego człowieka - nowego polaka - z małej literki.

Taki cymbał - po obejrzeniu kilku filmow "historycznych" zrobionych wedlug poprawnego wzoru - bedzie sie wstydził polskiego pochodzenia. Bo przecież wiadomo bedzie za pare lat, ze to Polacy zgotowali holokaust...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

andygo

#17775

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#213085

Niczemu się nie dziwię, od kiedy Banderę można w Polsce czcić jako bohatera narodowego, a poseł na Sejm RP może zabronić sympozjum naukowego na temat ofiar ludobójstwa na Wołyniu.

Polski wojewoda może zaś odwołać z funkcji swego pracownika za pomoc przy organizowaniu tego sympozjum.

Nie dziwię się niczemu, odkąd wiem, że Przewodniczącym Rodzin Katyńskich był TW.
Nie dziwię się niczemu, od kiedy w czasie obchodów mordów na Kresach Ukraińcy urządzają w naszej Ojczyźnie festiwal i bawią się radośnie.

Nie dziwię się niczemu, skoro jeden Prezydent RP zachlany kiwa się nad mogiłą w Katyniu, a drugi Prezydent RP wycofuje swój patronat i nie bierze udziału w obchodach 65 rocznicy ludobójstwa na Kresach, a jego minister wywija hołubce na festiwalu w Sopocie.

Nie dziwię się niczemu, skoro biskup może odmówić Wołyniakom swego udziału w uroczystościach upamiętniających ludobójstwo na Wołyniu, bo bierze w nich udział ks. Isakowicz - Zaleski.

Nie dziwię się niczemu, skoro polski arcybiskup publicznie oświadcza, że nazywanie mordów popełnianych przez nacjonalistów ukraińskich holokaustem jest obrażaniem Żydów.

Niczemu już nie mogę się dziwić, skoro polski reżyser boi się umieszczenia w napisach nazwisk ofiar mordu katyńskiego i wycisza głos na ekranie, by widz nie usłyszał, że rozkaz zamordowania polskich oficerów wydany został w języku rosyjskim. Długo jeszcze mogę tak wyliczać...

Dopowiem jeszcze tylko;
Dlaczego inaczej mieliby być traktowanie polscy oficerowie przez Rosję i postkomunistów w Polsce, skoro sami tak nasze ofiary traktujemy?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Katarzyna

#17782

Opisujesz przejawy łajdactwa.Braku wiedzy w przypadkach, które wymieniasz zarzucić nie sposób. Podlece działają we własnym interesie i dziwić tylko może, stopień ich bezczelności.. Mi chodzi o idiotów i stopień niewiedzy, bo zakładam, że niektóre z powyższych "kwiatków", nie wynika ze złej woli, tylko głupoty. Fakt : efekt końcowy jest ten sam, ale ocena postępowania musi być różna.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#17783

Owszem, niewiedza leży u podłoża tych "kwiatków", ale przyczyna tej niewiedzy leży nie tylko po stronie głupców, również w dużej mierze jest ona wynikiem "działania we własnym interesie podleców". W przypadku np. Wołynia niewiedzę i kłamstwa z iście neofickim zaparciem krzewi GW. Co do Katynia jest co prawda już lepiej niż kiedyś, bo akurat tę zbrodnię już mamy prawo upamiętniać, podobnie jak Powstanie Warszawskie, ale są i tacy którzy zbrodnię tę oceniają według wskaźnika walki klas. A idioci to łykają, niestety, na tym polega głupota, ale i manipulowanie głupcami.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Katarzyna

#17785

umkneło to mojej uwadze, a warto wiedzieć co to za jeden...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

andygo

#17817

Który się wygłupił? Ten co zawsze. ;) abp Józef Życiński.

„Metropolita powiedział, że słowa holokaust nie należy używać w zestawieniu z tragedią wołyńską. - Ono ubliża zarówno Żydom jak i Ukraińcom, którzy mogą się czuć dotknięci - zauważył. - Żydzi - dlatego, że słowo ,,holokaust" wiąże się z ich tragedią i dramatem. Oni jako jedyny naród skazani byli na zagładę za sam fakt bycia Żydami, więc nie można cierpień innych narodów stawiać na tym samym poziomie, operując słowem holokaust jako synonimem tragedii. Z drugiej strony, musimy pamiętać, że nie wszyscy Ukraińcy uczestniczyli w tamtych tragicznych wydarzeniach z Wołynia”.

http://wyborcza.pl/1,91446,5449076,Abp_Zycinski__nie_mowmy_o_holokauscie_w_odniesieniu.html

Pisałam o tym:

http://mamakatarzyna.salon24.pl/83956.html

Najtragiczniejsze w tym wszystkim jest to, że w wyniku zaplanowanego przez OUN UPA ludobójstwa masowo ginęli nie tylko Polacy za to, że byli Polakami, ale również w ramach "kooperacji" z Niemcami masowo mordowano Żydów. Ginęli też Ukraińcy, ale abp Życiński zupełnie nie rozumie  dlaczego. Na przykład w jednej rodzinie mogło dojść do zbrodni, bo żona i dzieci były wyznania katolickiego, a mąż i synowie byli unitami.

Wypowiedź abpa była wówczas nie tylko dla mnie szokiem. Nie mniejszym jednak jak zachowanie prezydenta czy z jego kancelarii - Kamińskiego. 

A już szczytem cynicznej obłudy było wykorzystanie do piaru rocznicy mordu na Wołyniu przez Kalinowskiego i Żelichowskiego oraz wojewodę warmińsko - mazurskiego. 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Katarzyna

#17833

andygo

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

andygo

#17838

Chcesz poczytać rusofilskich bredni, pisanych przez bandę rusofili? Wejdź na prawy.pl. Spróbuj podyskutować z wielbicielami "braci słowian". Gwarantuję, że dowiesz się kim byli Twoi przodkowie do 10-go pokolenia.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#17832