Pierwsze dane o TV Republika - zasięg "drugiego obiegu"

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  Przedwczoraj /6.08.2014/ portal Wirtualnemedia.pl opublikował dane dotyczące oglądalności telewizyjnych  programów informacyjnych w lipcu 2014  /TUTAJ/.  Po raz pierwszy uwzględniono TV Republika.  Wypadła ona dość słabo.  Jej AMR, czyli średnia oglądalność minutowa /patrz - /TUTAJ// to zaledwie 6884, a SHR% /stosunek AMR do średniej minutowej oglądalności wszystkich kanałów telewizyjnych  /TUTAJ//.  wynosi 0,12%.  TV Republika wyprzedza więc  tylko Polsat News 2.  Zaznaczono jednak, że TV Republika dociera tylko do ok. 20% gospodarstw domowych.  Gdyby to uwzględnić i i pomnozyć wskaźniki TV Republika przez 5, to wyprzedziłaby ona również Superstację.  Lepsze wyobrażenie o zasiegu TV Repubkika daje nastepne badanie w którym porównano /na str. 2/ oglądalność trzech najpopularniejszych lipcowych programów badanych stacji.  Dla TV Republika były to:  "WIADOMOSCI22-07-201419:05492040,52%DZISIAJ GLOWNE WYDANIE INFORMACJI09-07-201419:46453930,36%WOLNE GLOSY /PROG.PUBL.POL./25-07-201420:20438590,36%  Wynika stąd, że najbardziej popularne programy TV Republika ogląda od 40 do 50 tysięcy widzów.  Taki jest więc obecnie maksymalny zasięg tej stacji.  Postanowiłam porównać te dane z innymi mediami "drugiego obiegu".  W maju 2014 sprzedaż "W Sieci" wyniosła 77257 tys. egz, "Do Rzeczy" - 68550, a 'Gazety Polskiej" - 42113 /TUTAJ/.  W sumie daje to 187920 egzemplarzy.  Trudno ustalic ile osób czyta te pisma, bo niektórzy kupuja po dwa , trzy różne pisma.  Z drugiej strony, jeden egzemplarz może być czytany przez kilka osób.  Nie popełnię chyba wielkiego błędu, gdy przyjmę, że docieraja one do mniej więcej  180-200 tys.czytelników.  Ich zasieg może więc być nawet 4 razy wiekszy niż TV Republika.  Pozostają jeszcze portale internetowe.  Największe z nich to Wpolityce.pl i Niezalezna.pl.  Ten pierwszy według wczorajszych danych z Cubestat.pl miał ponad 920 tys. odsłon i ponad 115 tys. unikalnych użytkowników, a drugi - odpowiednio prawie 850 tys. odsłon i 106 tys. unikalnych użytkowników /dziennie/.  Oprócz nich istnieje wiele mniejszych portali, które mają w sumie kilkadziesiąt tysiecy unikalnych użytkowników.  Można więc przypuszczać, ze codziennie ok.100 tys. osób zagląda na któryś z "drugoobiegowych" portali /na ogół na kilka z nich/.  Najmniejszy zasięg ma "Gazeta Polska Codziennie" - dziennik sprzedajacy się ostatnio w ilości nieco ponad 20 tys egz.  Można założyć, iż dociera on do ok. 30.tys osób.  Co można z tego wszystkiego wywnioskować?  Wszystkie media "drugiego obiegu" razem wzięte docierają w miarę regularnie do 200-300 tys. osób.  Największy zasięg mają tygodniki oraz portale internetowe, a dopiero potem idą TV Republika i "GPC".  Zmiana tego stanu rzeczy będzie wymagała czasu, a przede wszystkim politycznego przełomu w Polsce.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:5)

Komentarze

Witaj!

 

Podrzuciłaś bardzo interesujące dane.

Z dużym zainteresowaniem obserwuję początki i rozwój TV Republika. By ją regularnie oglądać musiałem wykupić najdroższy pakiet u dostawcy kablówki UPC. To pewna zapora. TV Republika nie jest ogólnodostępna. Taki operator z ruskimi korzeniami - Multimedia, odmówiła dystrybucji kanału. Ciągle jeszcze są tam problemy techniczne i załoga się dociera. Jednakże widać już pierwszy przełom - od paru dni TV Republikę "odkryli"poważni reklamodawcy. Oni mają bardziej precyzyjne badania niż blogmedia. Więć Republice skapnie trochę pieniędzy. Wielu moich znajomych kupiło kartę i ogląda tą telewizję na komputerach.

 

Zobaczymy, jak to będzie na koniec roku.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1434550

  Przytoczę fragment artykuły p. Jadwigi Chmielowskiej:

 

  "Wajcha przestawiona

Napisano 08.08.2014

Jeszcze niedawno, Telewizja Republika nie miała prawie reklam. Gdy przed miesiącami pojawiło się TEO, postanowiłam zmienić jadłospis mojej suki, aby w ten sposób wesprzeć odważnego reklamodawcę. Dwa tygodnie temu coś zaczęło się zmieniać. Najpierw pojawił się Kasztelan. Nieźle zrobiona reklama piwa. Teraz reklamują się masowo firmy farmaceutyczne i kosmetyczne, kolejne browary, naliczyłam trzy sieci komórkowe, nie wspominając o farbach, słodyczach, słowem masówka. Co dzień dołącza kolejny spot albo i kilka. Zaczęłam się zastanawiać – cóż się to stało? Skąd tak raptowna zmiana? Co spowodowało taki masowy wzrost odwagi? Wspierać „oszołomstwo” tak lawinowo? Niemożliwe! Coś musiało się wydarzyć! Oczywiście można wiele tłumaczyć wzrostem oglądalności, preferencjami cenowymi, itp. Nie chce mi się jednak w to wierzyć.

Musiało wydarzyć się coś szczególnego, co pozwoliło na przepływ strumienia pieniędzy do telewizji wręcz bojkotowanej przez wielki biznes. Nie chciano się narazić władzy. Władza wiele może, niejeden przedsiębiorca się o tym przekonał. Wystarczy porównać ilość reklam w mediach pro-rządowych i niezależnych. Wydarzenia w polityce zaczęły szybko po sobie następować. Świat przyśpieszył.

Najpierw były taśmy prawdy z doskonałą diagnozą członków rządu, stanu kierowanego przez siebie państwa „ ch…, d… i kamieni kupa”. Później wzrost sondaży poparcia dla PiS – sięgającego ok. 40%, zestrzelenie przez Rosjan samolotu pasażerskiego podczas wojny na Ukrainie. Zastanawiam się, czy już biznes zaczął stawiać na nowe rozdanie polityczne w Polsce, czy może zaczęła działać jakaś inna inspiracja
(…)

Jadwiga Chmielowska
Całość na portalu Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich: http://www.sdp.pl/

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

elig

#1434577

TV Rrepublika jak i WSI24 mówią tym samym językiem wsprawie ukrainy ,

http://vimeo.com/102945784

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

RU RA

#1434581

Gdy WSI24 powie, że róża jest czerwona, to TV republika musi powiedzieć, nie, ona jest żółta? Nie widzisz, że przeciwko faktom WSI24 nie może kłamać.

Polecam, zbudowanie kryształkowego aparatu i słuchanie Radia Erewań.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1434589

Posłuchaj G. Brauna na temat obecnej sytuacji to będziesz wiedział dlaczego wajcha została przestawiona.Może doszli do wniosku ze patryjotów trzeba wysłać na wojnę.POZDRAWIAM!!!

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

RU RA

#1434719

No widzisz - ludzie śledzą i zauważają.

Klimat się zmienia. Po 7-letnim zlodowaceniu nadchodzi okres odwilży.

Wielki, międzynarodowy biznes jest wskaźnikiem.

 

Tusk na pożarcie! Stety, stety....

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1434592

Mam dwie wiadomości, jedna dobra a druga mniej dobra.

 

Ta dobra to taka, że Neon24.pl przekroczył właśnie 1 000 000 odsłon miesięcznie.

To jeszcze nie jest szczyt naszych marzeń i możliwości ale jak widać na załączonej grafice z Google Analytics statystyki systematycznie rosną.

Wszystko to dzięki Wam, piszącym i komentującym. Bez pracy i poświęcenia dziesiątek ludzi byłoby to niemożliwe. I dzieje się to wbrew złośliwcom, których jak zwykle nie brakuje, wieszczących "upadek" portalu.

Okazuje się, że strategia Redakcji - maximum rzetelnej informacji i zero tolerancji dla trolli przynosi oczekiwane, dobre rezultaty.

 

Ta gorsza wiadomość to taka, że uaktywniają się ciemne siły, dla których sukces NEon24.pl, jako niezależnego, polskiego medium jest nie do przełknięcia. Od wielu tygodni prowadzona jest w sieci kampania oszczerstw wobec czołowych blogerów naszego portalu ze szczególnym uwzględnieniem mojej skromnej osoby.

 

 

 

 

A jak sobie kadza kolejne pejsate garbate noski - Opara,Wojtas,i niezawodny Rabin Spiryt(u)sobello

mozna przeczytac w komentarzach.

Zestaw idiotycznych pochwal (samym sobie) osiagnol poziom ich wiernego ucznia i mentora Szechtera.

Widac ze onanizowanie sie przez ruszkiewicza przez niemal 24 godziny na dobe musialo odbic sie na jego

zwojach mozgowych a wlasciwie ich braku.

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1434582

bój się Boga!

 

Co to znaczy - nic!

Niezależni. pl mają 110 000 wejść oryginalnych dziennie. To jest 3 300 000 miesięcznie. To jest dopiero poziom odniesienia.

Niepoprawni.pl wg. cubestat warte są 18 000 $  a neon,firma z wielkim kapitałem i rzeszą pracowników tylko dwa razy więcej - ok. 37 000$.

Popatrzcie ile są warte niezależni, salon, czy w końcu ten paskudny onet.

 

Tu Marek Lipski by się przydał.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1434587

 

//Marek Lipski8 sierpnia 2014 14:07

 

Co do Pana Ruszkiewicza.Nie miał pieniędzy aby zainwestować w fundację NowyEkran ale to nie przeszkadzało aby został "honorowym" prezesem Fundacji,odpowiedzialnym przed prawem polskim,co jest wyjątkowo kontraproduktywne dla Fundacji ,która będzie miała problemy nie tylko z inwestorami ale z wiarygodmością prawną w Polsce gdyż ataki Pan Prezesa na Polaków pochodzenia hebrejskiego w Polsce na neon24.pl jak i ataki na Izrael są rejestrowane.ale i analizowane przez prawników.Rozumiem Oparę Ryszarda ale tym razem nie może oczekiwać rabatu czy rozmów z inwestorami,gdyż cały projekt z mową nienawiści na neon24.pl(polskie kobiety "to szmaty,"wywłoki" słowa pana Tonderskiego,na neon24.pl,kolegi Pana Ruszkiewicza z ich innego wspólnego projektu)nie ma szans..pomimo kilku utalentowanych blogerów.Pan Ruszkiewicz wie doskonale że fundacja ma inny charakter prawny i jako prezez zarządu Fundacji NowyEkran ma inne prawne zobowiązania.Z czasem nikt wraz z prokuraturą w Polsce się nie zgodzi na Fundację anty żydowską w Polsce ,anty izraelską w Polsce,potąpiającą Izrael,pomimo tysięcy rakiet wystrzelony przez "Hamas"...Dowody takich prawnych reakcji są w internecie.Dodam:Przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości i organizacji pozarządowych rozmawiali jak skutecznie walczyć z mową nienawiści. Edyta Petryna z Prokuratury Generalnej poinformowała, że liczba przestępstw motywowanych nienawiścią na tle rasowym, etnicznym zgłoszonych do prokuratury w ciągu ostatnich 5 lat wzrosła niemal pięciokrotnie.

 

Dodam z portalu policja.pl:"Dla potrzeb badania z bazy mowy nienawiści opracowanej przez Fundację "Wiedza Lokalna" wybrano 30 stwierdzeń wrogich wobec sześciu mniejszości (żydowskiej, romskiej, ukraińskiej, afrykańskiej, muzułmańskiej i LGBT). Osoby nieheteroseksualne są mniejszością, do której najczęściej kierowane są treści nienawistne. Cytuję z WIKI:W Polsce znieważanie lub nawoływanie do nienawiści na tle narodowościowym, rasowym, etnicznym, wyznaniowym jest zabronione i karalne na podstawie art. 256 i 257 Kodeksu karnego. Jednak w zależności od stanu faktycznego zachowanie osoby używającej mowy nienawiści może wyczerpywać znamiona przestępstwa, np. z art. 190, 212 lub 216 Kodeksu karnego.Dodam:Koordynatorka Zespołu Monitorowania Rasizmu i Ksenofobii z Departamentu Kontroli, Skarg i Wniosków MSWiA Anna Malmon poinformowała, że wydano 28 wyroków skazujących dotyczących przestępstw z nienawiści..To co teraz proponuje Fundacja NowyEkran z Panem Ruszkiewiczem jako prezesem Fundacji i Zarządu jest już poważnym problemem prawnym.Jego Ruszkiwicza od lat ataki na żydów jak i akcpetacja ataków na katolików w Polsce na neon24.pl stworzyła problem prawny dla Fundacji ale i dla neon24.pl....Pomijam śmieszną blokadę moich tematów przez harcerza z innej epoki propagandowej ze strony Ruszkiwicza.Jego agitacja jest dobra ale kontraproduktywna Całe szczęście że jako infobroker poprosiłem kolegów (dodatkowa specjalizacja)w Polsce o przeanalizowanie firmy,fundacji jak i wtedy portalu nowyekran.pl ,pod patronatem Pana Ryszarda Opary,który oczekiwał inwestycji 250.000 Euro z zaliczką 50.000 Euro w rozmowach prywatnych,które prowadziłem z Panem Oparą przez Skype jak i przez email.Zainwestowałem w domeny,dodatkowe serwery ,wspierałem nowyekran.pl przekonałem inwestorów strategicznych ale po reakcjach redakcji,odpowiedzialnych w tym Pana Ruszkiewicza

natychmiast rozmowy zostały zawieszone a inwestorów poinformowałem że są inne alternatywy dla inwestycji w Polsce.Sprawdzanie firmy dla inwestorów jest regułą w EU zachodniej.Posiadam oczywiście domeny nowyekran ale brakuje mi czasu.Pomijam w tej chwili inne aspekty przedstawione w tej Notce i komentarzach....Amen....//

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1434590

Józio, spokojnie ...pewien komentator raz w moim poście na neonie 24 podpompował mi w jednym tylko poście 100 tysięcy wejść w niecałe 5 minut...masz rację, to onanizm :))...gdyby Marek Lipski się pojawił to by pewnie też może uchylił rąbka tajemnicy odnośnie bootów, które napędzaja odsłony :)) he he he...najciekawsze jest to, że utworzone tam koło wzajemnej adoracji  składające się z byłych członków Klubu Dyletantów które wierzy we wszystko co Rebe Spiryto powie, napisze he he wiesz zrobiła się taka neonowa sekta:)) ...pozdrawiam niepoprawnie

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

http://trybeus.blogspot.com/

#1434596

Gorsza od sekty pancernej brzozy

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#1434598

Jak tam? Upały u ciebie? Byłem na plaży i się kąpałem! Afryka!!!

 

Neonowa sekta !!! Oddajcie mi skurwiele Klub Dyletantów!!! Złodzieje !!!

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1434601

 • #
  //@Trybeus
  Obrazek użytkownika jazgdyni
  jazgdyni - 9 Sierpień, 2014 - 16:58

  Jak tam? Upały u ciebie? Byłem na plaży i się kąpałem! Afryka!!!

  Neonowa sekta !!! Oddajcie mi skurwiele Klub Dyletantów!!! Złodzieje !!!//

  To ten cham i prostak coś zostawił na neonie oprócz smrodu po sobie?

  Jarek Ruszkiewicz SL 09.08.2014 21:27:40

 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:27:40
Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1434675