Ogórki się pojawiają - opozycja robi sobie wakacje

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  Dziś w "Gazecie Polskiej" czytam: Klub Gazety Polskiej we Wrocławiu zawiesza działalność do września. Wczoraj ogłoszono, ze wielki marsz w obronie Telewizji Trwam odbędzie się dopiero 15 września. Na ten sam miesiąc zapowiedziały wznowienie działalności SPJN, Civitas Christiana oraz Fundacja Republikańska. "Protest pieczątkowy" lekarzy, rozpoczęty 1 lipca, załamał się po tygodniu. Wczoraj, podczas Lasu Smoleńskiego Carcajou narzekał, że nie było komu dmuchać baloników, bo wszyscy młodzi wyjechali z miasta.

  Wszystko wskazuje na to, ze cała opozycja i "drugi obieg" postanowiły urządzić sobie w tym roku prawdziwie długie wakacje trwające praktycznie od początku czerwca do początku września. W czasie Euro 2012 tylko Solidarni 2010 przejawili wyraźną aktywność, prezentując swoje transparenty i prowadząc akcję ulotkową. W kilku miastach Polski odbywały się tez marsze w obronie Telewizji Trwam. W Warszawie było kilka spotkań m.in. z p. Anną Fotygą.

  Warto jednak przypomnieć, że od początku czerwca 2011 do połowy lipca tegoż roku sama zrelacjonowałam 10 spotkań przed namiotem Solidarnych 2010, a odbyło się ich kilkanaście. W tym samym okresie obecnego roku było tylko jedno - z prof. Chodakiewiczem. Jedenastego sierpnia 2011 napisałam nawet notkę "Czy mamy w rym roku sezon ogórkowy?" /TUTAJ/. Zauważyłam w niej, ze w ciągu trzech tygodni na przełomie lipca i sierpnia 2011 miało miejsce 9 ważnych wydarzeń zagranicznych i 8 krajowych. Ciekawe - jak to będzie w tym roku? Dwa lata temu natomiast miały miejsce wybory prezydenckie i walka o krzyż na Krakowskim Przedmieściu. Możliwe jest jednak, że w tym roku nie będzie się w lecie działo nic. Będą prawdziwe "ogórki" z wężami morskimi, dwugłowymi cielętami oraz UFO i kręgami w zbożu.

  Nastrój letniego rozleniwienia udzielił się także i mnie. Jest wiec wysoce prawdopodobne, ze wpisy na moim blogu nie będą się ukazywać codziennie, lecz z kilkudniowymi przerwami. Wszystko zależy od tego, co się wydarzy i czy przyjdzie mi do głowy jakaś ciekawa myśl. Wszystkim Czytelnikom, Komentatorom i Blogerom życzę pogodnego i miłego lata. Hej !!!

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Na Dolnym spokój a na Górnym Śląsku jak zwykle RAŚ-e

http://niepoprawni.pl/blog/208/pikieta-anty-ras

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#273881

elig: Dobrze wiedzieć. Dziękuję.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#273885

A propos ogórków

http://herbarz.wordpress.com/2012/07/04/ogorek-2/

alchymista
===
Obywatel, który wybiera królów i obala tyranów
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#273958

elig: Wiele kiedyś znano pożytków z ogórka...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#273982

Tak, fajnie jest mieć wakacje w wakacje. I to takie studenckie, nie jakieś tam dwumiesięczne. No, skoro zrobiliśmy wszystko co było w naszej mocy do zrobienia, no to wypoczywajmy teraz. Przypomina mi to sytuację bezrobotnego który cały rok nie pracuje, ale w lipcu i w sierpniu jedzie na kredytowany urlop. Zamiast wykorzystać okazję, że nie ma innych i w tym czasie przeprowadzić jakąś akcję uświadamiająca Polaków w jakiej są czarnej dziurze, opozycja wpisuje się w klimat fajnopolactwa. Posłowie jak nauczyciele, też chcą mieć wakacje. Kto im do jasnej cholery podpisuje wnioski urlopowe? Czy oni pracują, czy udają studentów? Skąd u pracownika około 10 tygodni urlopu? I to po kilku miesiącach pracy, czyli od dnia wyborów. Czyżby wszyscy brali urlopy bezpłatne w miesiącach letnich? No bo przecież w miesiącach zimowych też muszą mieć ferie, no nie?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#273964

elig: Wakacje parlamentarne posłowie robili sobie zawsze, przy czym nie są one aż tak długie. Opozycja natomiast robi sobie wolne po raz pierwszy od czasy tragedii smoleńskiej, i to od razu 2-3 miesiące.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#273985

Już się pojawił: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/ufo-oczami-wojska-cel-wizyt-na-ziemi-zwiad-badania-i-turystyka,264450.html

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#274025

nie możemy zwołać ogólnopolskich strajków, nic nie możemy bo zostaliśmy zatomizowani rozbici bez środków do życia. To nie letnie rozleniwienie to po prostu koniec wszelkiego oporu na bezczelne kłamstwa. Ci co załapali się na dudki pożyją pod protektoratem rosji niemiec uni usa izraela reszta do wymarcia to tylko tania siła robocza, kraju nie ma szaraczki na zawsze pogrążone długiem a elita bezkarna

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#274031

elig; Nie przesadzajmy - takie jojczenie do niczego nie prowadzi.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#274160

to że wierzyłem że można być wolnym uczciwym człowiekiem , dziś mam 61 lat i wiem że każdy następny przełom to duża kolejka do sprawiedliwości a pierwsze miejsca zajmą cwaniacy wydrwigrosze spekulanci ludzie bez charakteru bez oporów by się załapać . Nowi uczciwi będą musieli ich pokonać a w między czasie tacy jak ja będą dogorywać pod płotem historii . Jeśli za 40 lat będziesz musiał żyć 100zł na dwa tygodnie to zrewidujesz swe poglądy. Też miałem wiarę że godnie doczekam wolnego kraju lecz przemiany zawsze okazywały się na gorsze a pogadać nie ma z kim bo oni wybrali inną drogę.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#274172

Tu sporo osób jest w wieku zbliżonym do Twojego.
Elig jest emerytką.
Mnie do emerytury jeszcze co nieco brakuje, ale trzydziestolatką też nie jestem.
Pogrążanie się w beznadziei i skupianie na narzekaniu to też nie jest sposób na poprawienie czegokolwiek.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#274176

jak już tu jestem to trudno zachować swe myśli ...,"..Bezsilne gniewy, próżny żal!

Świat pójdzie swoją drogą."

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#274179

Każdego czasem ponosi. I dobrze. Nie mozna wyrażać zgody na dziejące się nieprawości i niesprawiedliwość.
Jednak tutaj jesteśmy przede wszystkim wsród podobnych sobie, choć przecież musimy się także w wielu rzeczach róznić.

Jeśli czegoś nie możemy natychmiast zmienić, to przynajmniej podajmy sobie od czasu do czasu ręce i uśmiechnijmy się na znak, że nikt tutaj nie jest sam :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#274182

też myślałem że jestem wśród swoich.

skończyło się notorycznym banowaniem

Pozdrowienia.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#274185

Trzeba spróbować sobie nawzajem dać szansę.
Czasem trudno się porozumieć, ale nie należy odpuszczać, tylko próbować wciąż na nowo.

Jesteś wśród swoich. Z całą pewnością! :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#274200

Opozycja robi sobie wakacje,a ja pytam jaka opozycja?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

markiza

#274040

A ja się pytam: kto to jest w Polsce opozycja?

Czy PiS lawirujący z burty na burtę,głosujący za szczepionkowym holokaustem( bo się bidoki pomylili),z Jarosławem Kaczyńskim,który po 27 miesiącach od tragedii"Smoleńskiej" odkrywa   fakt,że każda z trumien,przysłana nam przez Rusków ważyła po 25 kg(Media Markt nie dla idiotów!)?Czy PJN,którego nie ma?Czy SLD,czyli stara czerwona chazarska banda?Czy zbieranina od Paligłupa?Czy  ci od  Ziobry?

Przecież to jest jawna kpina a nie opozycja.Gdyby w Polsce była prawdziwa opozycja, na pewno tak znaczny odsetek nie głosujących wybrałby się na wybory.Bo miałby alternatywę dla PO.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#274099

elig: Opozycja to między innymi my, wolni blogerzy, niezależni dziennikarze, Kluby Gazety Polskiej, Solidarni 2010, Rodzina Radia Maryja, narodowcy i cały "drugi obieg". Nie jest nas wcale mało.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#274164

Dlaczego wyroznilas tylko narodowcow ?

A gdzie konserwatysci, pilsudczycy, niepodleglosciowcy, niezalezni chadecy, monarchisci (z wyjatkiem oczywiscie Wielomskiego ;) ),  antysystemowi socjalisci (Bugaj),  niezalezni od Pawlaka ludowcy (sa tez tacy !), libertarianie, niezalezni liberalowie (Gwiazdowski, Sadowski, Rybinski), wreszcie wielonurtowa politycznie Polonia...

Ale masz racje...

nie jest tak malo. Musimy sie tylko skrzyknac ;)

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

baca.

#274175

''Musimy się skrzyknąć'' napisał Baca.Póki co klikamy sobie przy kawce i na tym polega nasza opozycyjność.
Poruszania tematów trudnych się boimy. Lepiej nam idzie komentowanie z pogranicza ''Faktu''.
W Polsce póki co nie jest możliwa żadna rewolucja społeczna. Układ okrągłostołowy ma się dobrze.I jest na niego przyzwolenie nawet przez tzw.opozycję.Głosy radykałów giną w zalewie medialnej papki.Radykał to wariat albo oszołom.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

markiza

#274195

elig: Napisałam wyraźnie "między innymi". Narodowcy są ostatnio bardzo aktywni. Tylko oni zorganizowali kontrmarsz 1 maja, a w niedzielę chcą pożegnać "Krytykę Polityczną".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#274206

Dlaczego w niedziele, Elig  ?

Czy ekipa Krytyki Politycznej bedzie w tym czasie na miejscu,

w ksiegarni na Nowym Swiecie ?

Gdybys tam jednak byla, skresl kilka slow ;)

pozdro.

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

baca.

#274208

W niedzielę planowana była oficjalna pożegnalna impreza z zaproszonymi gośćmi. Zdaje się jednak, że przestraszono się zapowiedzi narodowców i impreza pewnie zostanie odwołana.

Może zamiast tego zrobią sobie "parapetówkę" w swoim nowym lokum na Foksal 16? Skądinąd to piękna XIX-wieczna kamienica.
Dziwne to wszystko, bo ponoć wynajęta na normalnych warunkach od właściciela - całe II piętro. Zatem czynsz powinien być tak z kilkadziesiąt razy wyższy od tych preferencyjnych stawek miejskich. Muszą miec dobrych sponsorów...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#274216

Są tu: http://akcjaprotestwyborczy.salon24.pl/433802,15-lipca-pozegnajmy-lewacki-nowy-swiat

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#274517

Kaczyński czy Ty?

http://www.fakt.pl/-quot-Ciala-generalow-przywozone-do-Warszawy-wazyly-po-25-kg-quot-,artykuly,93239,1.html

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#274519

elig: Nie rozumiem. Nic o tym nie pisałam. Pomylił mnie Pan z kim innym.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#274523

To był
Przecież komentarz do @piotrpanecki, a nie do Pani.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#274543

Chyba się nie zrozumiałyśmy. Wiem o tej planowanej akcji.

Pisząc o pożegnalnej imprezie miałam na myśli wczesniejszą zapowiedź Sierakowskiego, że planują taki mini bankiet pożegnalny z udziałem stałych bywalców ich kawiarni - czyli pewnie Żakowskiego, Szczuki i tym podobnych postaci.
Zapowiedź akcji, o której wspominasz, zdaje się zrewidowała ich plany i uroczysta impreza miała zostać odwołana.

Swoja drogą jestem ciekawa jak to jutro będzie wyglądało.
Sama nie jestem w stanie jutro się wybrać, ale mam nadzieję, że opiszesz wszystko na NP.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#274531

elig: Wybieram się i opiszę, jeśli zdarzy się coś ciekawego.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#274654