Trochę większe muchy..

Obrazek użytkownika pms44
Kraj

Demokrację poważamy za zasadę szacunku do zdania większości Kto ma większość , ten ma rację. Jak by nie patrzeć, nikt nie był w stanie wymyślić nic lepszego, wzorcem pozostał wybór większości jako rozwiązania najlepsze z najgorszych.
Dla przykładu, w dzielnicy czerwonych latarni burmistrzem zostanie największy alfons (prawdopodobnie poprawniej byłoby sutener, ale jak to zaniża siłę argumentu !...)

I analogicznie, zgodnie z tą zasadą - " jedzmy g.., miliony much nie mogą się mylić !".
Tylko, że nie wszystkie muchy są sobie równe.

Ale ad rem.
Dzisiejszy dzień zaczął się od tzw. Sprawy Palikota. Dziennik ujawnia ( o ile potwierdzi to prokuratura, bo po tekstach o Katarynie czytam w Dzienniku takie informacje z dużym dystansem) sprawę pożyczek posła, prawdopodobnych źródeł finansowania i jego i jego partii, z domysłem o nie całkiem legalnym procederze.

To właśnie przypadek takiej Większej Muchy.
Głośniej brzęczy, więcej zjada, trudniej ją złapać, a do tego boleśniej gryzie. ( Za to jaka satysfakcja po eliminacji !)
Tyle że ten artykuł nie jest tekstem etymologicznym. Przyczynkiem był sondaż co Polacy myślą o demokracji. A odpowiedź ?
"..Tylko 8 procent Polaków uważa, że partie polityczne będące podstawą systemu demokratycznego funkcjonują prawidłowo. Aż 62 proc. ich działalność ocenia źle, a 26 proc. - ani dobrze, ani źle. .."

Skoro tak oceniamy to , o co walczyliśmy, do czego dążyliśmy to znaczy , że jak, pomyłka pokoleń ? Głupota ? A może brak informacji ?
Prawdopodobnie zwykła ludzka przypadłość zwana chciejstwem. W demokracji co niektórzy mają wiele, inni jeszcze więcej, a innych nawet się nie zauważa. Tylko dlaczego tych ostatnich jest aż 92 % ? Mamy parlament i krajowy i europejski, w nich dziesiątki ( a nawet setki) posłów .

To dlaczego większość ma ich za przeszkody a nie przedstawicieli ?
A komu mamy ufać, jeżeli rząd nie chce słuchać, posłowie skupiają się na wojnach o słowa, a zamiast efektów pracy słyszę opinie o przeciwnikach ?
Wygłaszanie krytycznych opinii to przywilej opozycji, ma patrzeć na ręce, kontrolować i głośno krzyczeć jeżeli zauważy coś niewłaściwego. Nawet jeżeli niepotrzebnie, do ma do tego prawo.
Natomiast obowiązkiem rządzących jest publikowanie efektów swojej pracy, wykazywanie, nagłaśnianie i wręcz wtykanie w nasze głowy informacji dlaczego te "muchy dopuszczone przez nas do większego kawałka, hmm "posiłku" na to zasłużyły i zasługują. Inaczej tuczą się bezprawnie.

Codziennie pojawia się kilka tematów "spraw różnych", co do których niezbędna byłaby pozytywna wypowiedź naszych przedstawicieli.
Sprawa Niemiecka - najgłośniej słychać o odesłaniu szefa opozycji do muzeum ( poseł Palikot) lub do domu dla obłąkanych ( poseł Dolniak),a Minister spraw zagranicznych stwierdza "..mamy niezłą rąbankę..". A odpowiedzi rządu jak nie ma , tak nie ma.
Rosja nie przesyłając nam gazu doprowadziła do opustoszenia zapasów magazynowanych na okres zimowy, w podtekście wypracowała sobie świetny argument co do tego rocznych rozmów o nowym kontrakcie o dostawy gazu. A rząd - ustami (znowu) min. Sikorskiego – „umówiłem się na spotkanie, prawdopodobnie w okresie letnim..." Tylko, że gaz trzeba by magazynować "od wczoraj" !..taki to i minister..
Prezydent ma obradować z szefami finansów, z różnych opcji politycznych, o różnym i rodowodzie i poglądach. W ramach wspólnego zatroskania o stan państwa. A minister rządowy nie przybędzie.. i znowu nic się nie dowiem !

Ad deliberandum - te nasze Trochę Większe Muchy chyba zaczynają przesadzać, ten kawałek tortu, na którym buszują nie jest tak do końca ich prywatną własnością !
Jak nie będziemy im tego przypominać to w końcu cały zjedzą.

Chociaż do zwolenników obecnie rządzących nie należę, to z szacunku dla demokracji przypomnę im słowa Napoleona – „Od wielkości do śmieszności jeden krok”.
Wy już podnieśliście nogę do góry..

Brak głosów

Komentarze

Pzdrwm

triarius
- - - - - - - - - - - - - - - -
Liberalizm to lewactwo sklepikarzy (i alibi aferzystów).

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#21391

Tępym. Nie zrozumiałem do kogo odnosisz to powiedzenię Napoleona. Dumam i dumam czyja wielkość masz na myśli i ...nic,

Vote up!
0
Vote down!
0
#21410