Jeszcze o narodowcach

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  PAP zapowiedziała Kongres Ruchu Narodowego na koniec maja /TUTAJ/, a w Niezależnej Telewizji Gazety Polskiej są już dostępne obie części debaty "Starcie z Ruchem Narodowym" /część 1 - /TUTAJ/, a część 2 - /TUTAJ//.. Powracam więc do tego tematu.

  Obecna notka jest właściwie dalszym ciągiem mojego wpisu "Narodowcy" s 24 lutego /TUTAJ/ /nie mylić z dzisiejszym tekstem Seawolfa pod tym samym tytułem/. Poprzednio omawiałam i linkowałam debatę w klubie Ronina, w której uczestniczyli Ziemkiewicz, Wasiukiewicz i Sakiewicz oraz wydarzenia na wykładach Środy i Michnika. Do tych happeningów odnieśli się też uczestnicy dyskusji w redakcji "Gazety Polskiej", czyli Krzysztof Bosak i Robert Winnicki z Rady Decyzyjnej Ruchu Narodowego oraz Samuel Pereira i Dawid Wildstein z "Gazety Polskiej Codziennie".

  Winnicki stwierdził, że to nie RN organizował te happeningi, ale ocenił ich wpływ pozytywnie. To dzięki nim środowiska gejowskie przestraszyły się i zrezygnowały z debaty na Uniwersytecie Gdańskim. Redakcja portalu Obiektywnie.com.pl tak o tym napisała /TUTAJ/:

  "Chłopcy- narodowcy przyszli, potupali i proszę bardzo:

  „Niedawno portal Fronda.pl poinformował, że Młodzież Wszechpolska zaprotestowała przeciwko debacie z przedstawicielami środowisk LGBT, jaka miała odbyć się na Uniwersytecie Gdańskim. Okazało się, że list narodowców odniósł zamierzony cel. Spotkanie nie odbędzie się.” http://www.fronda.pl/a/uniwersytet-odwoluje-spotkanie-z-przedstawicielami-srodowisk-gejowskich-reakcja-na-list-narodowcow,26492.html".

  Dalszą część debaty zdominowała kwestia stosunków między narodowcami, a PiS. Krzysztof Bosak zarzucał PiS nieskuteczność i marginalizowanie osób o poglądach narodowych. Dawid Wildstein ze swojej strony atakował ostro zarzucając RN rozbijanie prawicy i działanie przez to na korzyść aktualnych władz. Znowu przytoczę tu zdanie Redakcji Obiektywnie.com.pl:

  "Według mnie narodowcy popełniają błąd odcinając się od PiSu a PiS robi błąd odcinając się od narodowców. Jak tak dalej wszyscy się będą odcinać od wszystkich to PO się zjednoczy z lewicą i wygrają. A co to oznacza? Że my przegramy kolejne wybory.".

  Święte słowa. Niestety cały przebieg dyskusji wskazuje na to, iż nie rozumieją tego ani działacze RN, ani redaktorzy z "GPC". Pereira i Wildstein uporczywie twierdzili, że Winnicki i Bosak chcą budować partię polityczną, a nie ruch społeczny, Bosak zaś twierdził, że PiS go nic nie obchodzi, bo on idzie własną drogą. Pod koniec dyskusji Wildstein znalazł pretekst, by oskarżyć RN o antysemityzm. Były nim kontakty RN z węgierskim Jobbikiem, króry według wyobrażeń Wildsteina jest gniazdem żydożerców.

  To nie są tylko osobiste poglądy Wildsteina. W dniu 27 lutego w "GPC" ukazał się artykuł Matyszkowicza "Człowiek na prawicy", w którym czytamy:

  "gdy już się wydaje, że prawica złapała jakiś sensowny temat (...), to wtedy musi wyskoczyć jakiś narodowiec i zacząć okładać Żydów, jakby mu jakąś osobistą wyrządzili krzywdę".

  To smutne, że gdy środowiska związane z PiS poczuły się zagrożone, to zaczęły się zachowywać jak ci z "Gazety Wyborczej" i wymachiwać pałką "polskiego antysemityzmu". Ja mogę z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że brałam udział w trzech Marszach Niepodległości oraz w Marszu Nacjonalistów w dniu 1 maja 2012 i ani razu nie słyszałam, by ktokolwiek wznosił jakieś antysemickie hasła.

  Na zakończenie podam kilka informacji ze wzmiankowanej na wstępie depeszy PAP:

  "Ruch tworzą ogólnopolskie organizacje prawicowe, m.in. Młodzież Wszechpolska, Obóz Narodowo- Radykalny, Stowarzyszenie Marsz Niepodległości, Unia Polityki Realnej, Ruch Wolności oraz organizacje lokalne, takie jak Narodowy Szczecin, Narodowa Łódź itp.

  "Na przełomie maja i czerwca zorganizujemy duży kongres Ruchu Narodowego w Warszawie. Nie ma na razie decyzji, żeby powoływać partię polityczną, natomiast planujemy zaprezentować się jako federacja wielu organizacji, także lokalnych, pokazać zrąb ideowy i przedstawić plany na najbliższy czas" - powiedział PAP prezes Młodzieży Wszechpolskiej Robert Winnicki. (...)

  Niedawno działacze Ruchu Narodowego powołali kierownictwo - radę decyzyjną. Znaleźli się w niej m.in., oprócz Winnickiego, Krzysztof Bosak, prezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości Witold Tumanowicz, Artur Zawisza, szef ONR Przemysław Holocher. Liderzy Ruchu jeżdżą po Polsce. Najbliższe spotkania z sympatykami mają w Kielcach i Toruniu. "Jesteśmy po kilkudziesięciu spotkaniach. Frekwencja waha się między 100 a 200 osób. Jest całkiem nieźle" - ocenił Winnicki. ".

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 2 (1 głos)

Komentarze

tak trzymają . Wielu widzi ,że sam PiS nie wygra i jest mu potrzebne wsparcie. Mnie osobiście odpowiadają hasła pod którymi chcą wystąpić Narodowcy i darzę duż sympatiązarówno Bosaka jak i Winnickiego. Ostatni marsz pokazał również ,że potrafią sobie poradzić z tłumem i wszalakimi prowokacjami ,które to zaszkodziły ostatnio samym prowokatorom. Trzymam za nich kciuki.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

lupo

#338983

elig: Ja też !!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#339020