Informowanie?

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  Jeśli chcesz uczestniczyć w którejś z prawicowych imprez, musisz się zabawić w detektywa, by poznać jej datę i miejsce w którym ma się ona odbyć. Najnowszym przykładem jest marsz "Polsko obudź się" w obronie wolnych mediów i Telewizji Trwam.

  Wpisałam dziś w Google "Polsko obudź się marsz". Znalazłam całe mnóstwo różnych klipów i materałów propagandowych. Miały one jedną wspólną cechę. Można się było z nich dowiedzieć, że marsz odbędzie się w Warszawie w dniu 29 września - i niczego więcej. Nigdzie nie podano ani miejsca w mieście gdzie uczestnicy będa się zbierać ani godziny rozpoczęcia uroczystości. A przecież musi to już od dawna być ustalone. Organizowane są już wyjazdy autokarowe z różnych miejscowości i podawane sa konkretne godziny wyjazdów. Dlaczego więc nie podać szczegółów w Internecie i na plakatach. Tymczasem wygladają one tak jak /TUTAJ/. A do marszu zostały dwa tygodnie.

  Ktoś mógłby pomyśleć, że organizatorzy ukrywają te informacje, bo obawiają się jakiejś prowokacji. Nie ma się jednak co łudzić - nasi wrogowie poznali już te dane jako jedni z pierwszych. A przecież bardzo ważne jest, by zachęcić do udziału w marszu także i tych, co nie brali udziału w poprzednich i nie sa związani n.p. z Klubami Gazety Polskiej. To zaś wymaga, szybkiej, szczegółowej i dokładnej informacji.

  Ten problem istnieje zresztą od dawna. Żeby dowiedzeć się co będzie się działo w Warszawie, trzeba przegladać co najmniej kilka portali internetowych: Solidarni2010.pl, Niezalezna.pl, czy Blogpress.pl. Śmieję się czasem, że dlatego tak wielu emerytów bierze udział w prawicowych imprezach, bo tylko oni mają dośc czasu, by je odnaleźć. Były próby zaradzenia temu, jak n.p. Kontaktownia portalu Wpolityce.pl , ale mało kto z organizatorów zamieszczał tam informacje. Mam często wrażenie, iż obawiają się oni niekontrolowanego napływu uczestników i wolą pozostać wśród "samych swoich". Trzeba jednak to przełamać i szeroko sięreklamować. Tylko w ten sposób można zdobywać nowych zwolenników.

Brak głosów

Komentarze

1 ode mnie. Nie żeby coś, ale takie info umieszcza się po prostu na fb - profil 'Solidarni 2010' czy 'niezależna.pl' i wiadomo o co chodzi, także moim zdaniem nie ma problemu z namierzeniem takiej informacji :)

Dominik C

Vote up!
0
Vote down!
0

Dominik Cwikła

#290405

elig: To Pan jest taki mądry, bo regularnie korzysta z tych portali. Proszę mi jednak uwierzyć, że ci co w ogóle słyszeli coś o nich stanowią zdecydowaną mniejszość Polaków. Poza tym ludzie widzący informacje bez najważniejszych szczegółów mają pełne prawo poczuć się zlekceważeni i olać całą imprezę. Trzeba się starać poszerzać grono uczestników, a nie kisić się we własnym sosie.

Vote up!
0
Vote down!
0

elig

#290417

gwoli ścisłości - z tego (l. pojedyncza) portalu ;) Jest o tyle dobry, że mam wszystkie najciekawsze i najważniejsze informacje z każdej strony podane jak na dłoni, nie trzeba przekopywać internetu

Dominik C

Vote up!
0
Vote down!
0

Dominik Cwikła

#290456

Nie korzystam z FB. Informacja powinna być dostępna także dla takich, jak ja.

Vote up!
0
Vote down!
0
#290418

@Dominik C napisał:

(...)"takie info umieszcza się po prostu na fb - profil 'Solidarni 2010' czy 'niezależna.pl'"...
==================================================

Ja byle gdzie nie wchodzę, nie jestem też jedną z owiec ze stada, więc na owym "bożyszcze" zwanym "fb" nigdy nie byłem i nie będę..

Na "niezależna.pl" DEFINITYWNIE i OSTATECZNIE przestałem bywać od początku tego roku, po (zapewne) PREWENCYJNYM nie opublikowaniu mego wpisu(wpisów)-komentarza. Wpisu ABSOLUTNIE kulturalnego i nic nie znaczącego, jednak najwidoczniej bardzo groźnego..

Dla mnie "niezależna.pl" jest równie PSEUDO PRAWICOWYM portalem (choć będącym w opozycji do rządzącej PełO) jak i inny pseudo prawicowy portal - "prawica.net" WIELOMSKIEGO (niech nikogo nie zwiedzie fakt, iż od kilku lat nazwisko tego szubrawca zniknęło ze "stopki redakcyjnej").

Tak więc owe "miejsca informacji" cenne dla kierdla (czy kierdela jak ktoś woli) owiec i baranów, są takim jak ja całkowicie bezużyteczne..

"Pójdźmy wszyscy do stajenki" - czyli na "fb"? - To se idźcie.. Ja mam się dobrze bez globalizacji i bez unifikacji.

cornik
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

cornik Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#290478

Dopiero przez przypadek dowiedziałam sie, że Marsz 29 września zacznie się na Pl. Trzech Krzyży, że będą najpierw występy i Msza św. Początek (chyba, bo nie zanotowałam - załuję) o 11.30, trzeba sprawdzić. Gdzie?

Twój wpis pojawił się w samą porę. Właśnie szukam szczegółów o jutrzejszym pogrzebie prof. Szaniawskiego. Nie ma nawet na stronie RM, albo ja gapa jestem. Wiem, ze Msza św. żałobna w Archikatedrze, ale o której godzinie? I o której na Powązkach? To ważne dla kogoś, kto z braku czasu nie może być w obu miejscach i musi wybrać.

Vote up!
0
Vote down!
0
#290410

elig: Pisał o tym "Nasz Dziennik" tu:
http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/9611,wyruszamy-na-marsz.html
Nie każdy jednak czyta tę gazetę.

Informacja z NE:
"Pogrzeb profesora Józefa Szaniawskiego odbędzie się w sobotę 15 września ok. 13.00 na Powązkach Wojskowych.

O godzinie 11.00 rozpocznie się Msza Święta za Jego duszę w Archikatedrze Św. Jana Chrzciciela.".

Vote up!
0
Vote down!
0

elig

#290423

Info o marszu w ND wprawdzie znalazłam, ale nie wynotowałam, a potem zapomniałam, gdzie to widziałam - dużo jest tego czytania i czasem się zapomina, co gdzie było.

A na NE prawie wcale nie zaglądam - chyba ze jakiś link.

Zatem dziękuję!

Vote up!
0
Vote down!
0
#290435

Xenia
Plac Trzech Krzyży, godzina 12,oo. Zgłaszać się do Biur Poselskich PiS i Gazety Polskiej, do "S", może będą organizowane przejazdy.
PiS wygląda ostatnio na zastraszony. Kto wie, czy nie padają pod adresem opozycji grożby zastraszalne w rodzaju TS i delegalizacji tej partii. Widać, muszą być ostrożni, bo ostatnio za dużo jest samobójczych śmierci tylko po prawej stronie.
Nawet w całej Polsce nie ukazuje się od ujawnienia afery sądowniczej Gazeta Polska Codzienna.

Vote up!
0
Vote down!
0

Xenia

#290463