Gender w sporcie, czyli mieszane skoki narciarskie

Obrazek użytkownika elig
Sport

Gender, to intensywnie promowana ostatnio ideologia głosząca, że płeć człowieka to wynik jego wolnego wyboru, a nie jakichś tam uwarunkowań biologicznych. Ta dziwna teoria, zdecydowanie sprzeczna z faktami, ujawniła się ostatnio w .... skokach narciarskich.

Przedtem równouprawnienie kobiet w sporcie realizowało się w ten sposób, iż uprawiały one te same dyscypliny co mężczyźni, ale we własnym gronie. Organizatorzy zawodów przyjmowali do wiadomości fakt, że kobiety różnią się warunkami fizycznymi od mężczyzn i nie należy ich zmuszać do rywalizacji z panami. Ostatnio jednak to się zmieniło, co ciekawe - właśnie w skokach narciarskich.

Od początku XXI wieku zaczęto intensywnie promować skoki narciarskie kobiet, włączając ich zawody do Pucharu Kontynentalnego, a od sezonu 2011/2012 do Pucharu Świata. Uprzednio imprezy te nie były zbyt popularne, mimo że pierwszy rekord długości skoku kobiet odnotowano już w 1911 roku /22 m, Paula von Lamberg/.

Nie byłoby w tym wszystkim może nic dziwnego, gdyby nie to, że do Pucharu Świata dodano nowy rodzaj zawodów drużynowych, tak zwane mieszane konkursy drużynowe. Polegają one na tym, że każdy kraj reprezentują w nich dwie panie i dwaj panowie. Na przemian skaczą na tej samej skoczni mężczyźni i kobiety.

Gdy pierwszy raz zobaczyłam te zawody, nie mogłam w pierwszej chwili zrozumieć, jak to się dzieje, że panie i panowie osiagąją zbliżone długości skoków? Gdy jednak przyjrzałam się dokładniej, zrozumiałam , na czym to polega. Oto przed skokami kobiet belka startowa wędruje w górę i panie skaczą z mniej więcej dwukrotnie dłuższego rozbiegu niż panowie. Oczywiście w ten sposób tworzy się optyczne złudzenie równości. Chodzi właśnie o to, by ukryć różnicę między umiejętnościami i wydolnością zawodników obu płci.

Nic na to nie poradzę, ale przypomniało mi to postępowanie fanatyków gender. Wierza oni święcie, iż przebieranie w przedszkolu chłopców w dziewczęce sukienki upodobni ich jakoś do dziewczynek. Są to jednak iluzje, takie same jak w przypadku tych skoków.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (1 głos)

Komentarze

zimowo - olimpijskie wtopy AD 2014 - SOCHI...

na starcie dochodzą sluchy już o trzech wtopach:
primo - gwiazda, która odmówiła przemiany w kółko olimpijskie - nie zauważylem tylko jaki kontynent symbolem będąca...
secundo -przesunięciem granic BG oznaczającym aneksję Macedonii
tertio - zwrotem Królewca Rzeczypospolitej...
===
to były tylko wirtualne wtopy, smutną a realną było zajęcie terytorium sąsiada - czy zwrócą tą "pożyczkę" ?

 

===========

... to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-4

... to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...

#402168

elig: Mnie się ta inauguracja nie podobała. Pastelowe kolorki i cukierkowa wersja historii Rosji. Nawet komentator w TVP1 narzekał na to, że nie ma Okudżawy ani Wysockiego. Było za to "pust wsiegda budet sołńce", którego nie znoszę.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-4

elig

#402206