Co nam jeszcze zabierze Tusk?

Obrazek użytkownika grzechg
Kraj

Rozmawiałem z bardzo wpływową osobą, o tym i owym, zajmującą jedno z najważniejszych stanowisk publicznych w Szczecinie, wreszcie przerywa mi i mówi: Szczecin umiera. Dostrzega to, jak większość mieszkańców stolicy Pomorza Zachodniego, ale jej diagnoza jest oparta na sporej wiedzy wynikającej z zajmowanego stanowiska. Szczecin „dostaliśmy”, by zrekompensować nam niepowetowane straty na wschodzie. Nic z nim w zasadzie nie robiliśmy aż do 1970 roku, czyli do uznania przez RFN granicy na Odrze i Nysie. Potem było nieco lepiej. Ostatnie pięć lat historii Szczecina, to zwijająca się Polska w pigułce. Likwidacja wszystkiego, co jeszcze coś produkuje i budowa w to miejsce enklaw usługowych i handlowych, by zatkać gęby malkontentom. Oddanie przez Tuska walkowerem Stoczni Szczecińskiej „Nowa” i likwidacja przemysłu do wysokości trawy (papiernia „Skolwin”, Huta Szczecin) to przykład filozofii, która degraduje całą Polskę, choć Platformie wydaje się, że dzięki temu wielkie centra będą dalej rosły kosztem małych i średnich miast. Na razie można dostrzec jedno: Szczecin wygląda tak jak puste mieszkanie wystawione na sprzedaż. Nie kto inny, ale to właśnie Donald Tusk zabrał stocznię stolicy Pomorza, bo taki był plan Komisji Europejskiej, a dla PO plan Brukseli to jak plan narodowy. Francuzi pogrzebali w kwitach i swój przemysł stoczniowy uratowali. Jakie mogą być dalekosiężne skutki takiej polityki wobec zachodniej Polski łatwo przewidzieć. Pojawia się tu pytanie, co i komu odda jeszcze Platforma, zanim odda władzę.

To prawda, że Donald Tusk stawia na rozwój kilku dużych aglomeracji, tam ma swój elektorat, tam ma swoich sytych oświeconych Europejczyków, tam jedynie widać pozytywne zmiany i dlatego jest tak pięknie, tym bardziej, że dla najwierniejszych nie brakuje synekur w urzędach i w spółkach. Jeśli w połowie lat 90-tych, Szczecin miał wiele regionalnych oddziałów instytucji życia publicznego, administracji i gospodarki, to dziś większość z nich została przeniesiona do Poznania. Strategia pompowania najsilniejszych, kosztem słabszych trwa nieprzerwanie, od momentu przejęcia władzy przez PO. Tu nowy stadion, tam nowy dworzec, tu obwodnica autostradowa miasta, wokół kwitnie biznes, czyli jest dobrze. Donald Tusk zgarnia wszystko do centrum , bo PO sądzi, że dziś liczy się tylko centrum. I jeśli dziennikarze czy politycy podnoszą alarm w tej sprawie, to jest już za późno. Można cmokać na odrestaurowany dworzec kolejowy w Przemyślu. Jadąc ze Szczecina do Warszawy, większość dworców w małych miasteczkach to ruina, to obrazki żywcem przeniesione z wojennych bombardowań w XXI wiek. Platforma zabiera wszystko, co służy jej interesom, porzuca wszystko, co wydaje się jej zbędne, co nie daje zysku – politycznego i biznesowego. Po co jakieś małe nierentowne poczty, sądy, lokalne dworce czy linie autobusowe, gdzie w pobliżu, jakże często, zagnieździł się pisowski elektorat. Biedronka, Lidl, trzy oddziały banków, sklepy z komórkami i posterunek policji – to jest pakiet cywilizacyjny PO dla niezadowolonych na zielonej wyspie.. Zadufani w sobie ludzie władzy mogą się zżymać i kpić, ale to wygląda jak planowe niszczenie naszego wspólnego majątku, infrastruktury, dóbr kultury, wreszcie ludzkiej aktywności. To jest działanie na szkodę integralności i funkcjonalności państwa.

Platforma odbiera co może, a daje tylko wybranym. Cały ten rwetes wokół przyszłych emerytur, cały ten bunt jest słuszny, tyle tylko, że już dziś wielu Polaków ma głodowe emerytury, a za dwa lata będzie jeszcze gorzej. Prof. Józefina Hryniewicz wylicza, że osoba zarabiająca 3000 złotych, dostanie po przejściu na emeryturę około 900 złotych. Pomijam tu fakt rozmontowania systemu OFE. Wyliczenia przysyłane nam przez Towarzystwa Emerytalne możemy sobie wrzucić do kosza, bo nikt nie wie, co jeszcze rządzącym strzeli do głowy. Innymi słowy, co jeszcze będą chcieli nam zabrać, co jeszcze sprzedadzą, by ratować ratingi i miłe tak dla PO uczucie klepania po plecach przez Brukselę. Skoro Donald Tusk chwali się tak bardzo skumulowanym 15% -owym wzrostem gospodarczym w ostatnich kilku latach, to niech powie gdzie jest ten wzrost na dworcu w Kutnie, na tysiącach innych takich dworców w całej Polsce. Niech powie, ile zabrał Polsce, która na niego nie głosuje, żeby wystarczyło na Polskę, która na niego głosuje? Pozostaje jeszcze odpowiedź na tytułowe pytanie, co nam jeszcze zabierze Tusk. Otóż Platforma już nic nie zabierze. Nie ma już bowiem czego zabierać. Ale może się mylę. Można jeszcze coś pewnie przehandlować, żeby potem udobruchać wielkomiejski elektorat. Czy ktoś jeszcze pamięta najbardziej obciachowy plakat wyborczy dwudziestolecia? Przypomnę pytania z billboardu: „Chcesz więcej?” czy „Chcesz mniej”? – pytała partia miłości swoich wyborców, a teraz tak dramatyzowała i kpiła z idei referendum w sprawie emerytur.. Prawdziwi jajcarze. Dobrze wiedzą, że obowiązkowo mamy teraz chcieć mniej, a najlepiej nic nie chcieć.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Witam! To nie POmatoły są winne grabieży Szczecina,to milczący lokalni działacze PiS,którzy nie robili nic,aby wygrać wybory.Kampania była nastawiona na Brudzińskiego i Dobrzyńskiego i tak się stało.Znowu nie mogą się zorganizować na wyjazd do Warszawy,może jak w ubiegłym  roku,dzień przed się zdecydują,tak aby jak najmniej ludzi pojechało.Dobrzyński puści w niebo baloniki,ktoś zrobi zdjęcie,aby pan Brudziński pokazł panu Kaczyńskiemu,że PiS w Szczecinie działa prężnie,potem pojedziemy na kiełbaski nad jezior Szmaragdowe i gra gitara.

Decyzją PiS jest obchodzić II rocznicę mordy nad Smoleńskiem  w Szczecinie.Dziś nawet dawali ulotki przed kościołem,oj to się napracowali działacze,informujący o przebiegu tego dnia,ale nie chce mi się pisać,nich p.Dobrzyński ruszy ten tłusty tyłek i zacznie ,,walczyć" o elektorat dla PiS.A tak na marginesie,pan Brudziński żyje w matriksie i niech tak będzie.Polecenie  takiego głupka na prowadzenie PiS w Szczecinie ,to kolejne lata przegrywania wyborów i tego miasta.My zaś,zwykli zjadacze chleba,nie możemy robić nic dla PiS,bo pan Dobrzyński nazywa to ,,strzałem w kolano".JAK ODGONI SIĘ LOKALNYCH DZIAŁACZY PiS OD KORYTA,TO DOPIERO TA PARTIA ZYSKA ZWOLENNIKÓW.

                           Pozdrawiam!

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#241088

Jednak przyznałaś mi mimowolnie racje.Limba niemal się obraziła o to,że napisałem kilka dni temu o głupocie i działaczy i "polactwa" szczecińskiego.Kilka tysięcy pracowników byłej stoczni,byłej huty,"Skolwina","Unikon' i wielu innych  "znikniętych" już zakładów wraz z rodzinami-to potężna rzesza ludzi.Bronił ich "zdrajca" z PO,były senator Piotr Zaremba.I kogo posłem PiS-u  wybrał były robotniczy Szczecin,kogo umieszczono na mandatowych miejscach? Tych wieloletnich przydupasów prezesa,o których pisała LEGES.Znam ich obu.Z jak najgorszej strony.

Przepraszam za mocne słowa,ale gorzko mi,jako długoletniemu  szczecinianinowi.

Prawdę się czasami uwalnia,bo nie ona jest najgorsza.Najgorsi są ci,którzy ją głoszą-tych się krzyżuje. Waldemar Łysiak "MW"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Prawdę się czasami uwalnia,bo nie ona jest najgorsza.Najgorsi są ci,którzy ją głoszą-tych się krzyżuje. Waldemar Łysiak "MW"

#241096

Pomijam liderów list do Sejmu. PiS w ogóle jest słaby w Szczecinie. Zrobiło się miasto geszefciarzy, to przykre, ale tak to jest. Czyli raj dla PO. Spacyfikowano gospodarkę miasta. I nic. A przecież w tym mieście był i Grudzień i Sierpień i manifestacje w stanie wojennym. To potrwa jeszcze z rok, dwa i będzie wielkie bęc.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#241177

a co ma jednio z drugim wspólnego? W całej Polsce ten sam syf i wszystko dlatego, że gdzieś tam są słabi działacze lokalni PiS? Nie ten winien, co nas w tę beznadzieję pakuje, a ten, co go nie jest w stanie przed tym powstrzymać? Ciekawa logika, według niej sądy powinny skazywać świadków zamiast sprawców.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#241112

Witam:)
Obawiam się, że zabierze nam to co jeszcze do zabrania
zostało.
Ziemię spod stóp i tożsamość Narodową.
Opornie im to idzie, nawet 73 lata sowieckiego zaboru
jeszcze okazuje się zbyt krótkim okresem.
Ale po Ataku Smoleńskim i Zamachu Stanu, znacznie przyspieszyli.
A my budzimy się z letargu wyjątkowo opornie.
Zbyt wielu jeszcze piewców "naprawy systemu władzy", a zbyt
mało gotowych na wyzwolicieli z sowieckiej niewoli.
Pozdrawiam z 10

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#241089

 Skoro JUŻ  traktuje Polskę, jak swój prywatny folwark, a nas jak bezmyślne, durne istoty - może wszystko.  Jaki to problem przyjąć ustawę nakazującą każdemu Polakowi oddanie organów.??? Na razie może to być ustawa "łaskawa" mówiąca o oddaniu TYLKO jednej nerki. Z jedną można żyć, a tę oddaną nie-rząd przehandluje, jako towar eksportowy. Dziurę się jakoś może podreperuje w ten sposób.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#241098

W 2010 roku, Trybunał Konstytucyjny zadecydował, że zróżnicowanie wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn jest zgodne z konstytucją.
I tutaj wisienka!: Sędzia Biernat powiedział też, że sam wiek emerytalny nie decyduje o wysokości świadczeń pobieranych przez kobiety (pewnie też i przez mężczyzn). Składa się na to wiele innych czynników, jak na przykład zebrany w trakcie pracy zawodowej kapitał, wyniki giełdy (w odniesieniu do OFE!), liczba lat pracy, średnia trwania życia czy przynależność do określonego funduszu emerytalnego. Ściema!? Czyli co? To nie ZUS i TUSK ustali mi emeryturę? To ja mam wpływ na to ile ZUS raczy mi wypłacić?
To, że państwo gwarantuje emerytury pracownikom, nie musi oznaczać, że to państwo ma ich okradać i płacić co łaska. Budżet państwa przejmuje składki pracownikom, którzy nie dożyli emerytury! Czyli je kradnie! Czy to jest w aneksie dotyczącym mojej składki?
ZUS, umowy emerytalne, brak ingerencji państwa w sprawy nadużyć ZUS-u i jednoczesna ingerencja państwa w kieszenie emerytów nadają się pod młotek sędziego.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Chrust

#241107

  ZUS raczy mi wypłacić?
 

Wyjaśnienie dzisiaj przekazał prof.Szewczak na antenie Radio Maryja (jeszcze nie ma w necie).

Długi zewnętrzne, zagraniczne ukryte, których kwoty nie znamy, muszą być spłacane i na to potrzebne są pieniądze ze składek emerytalnych. Rezerwa też z tego powodu została naruszona? albo jej już nie ma, ponieważ spekulacje na złotym powodują właśnie ukryte pożyczki zagraniczne. Drenują Polaków ze wszystkich pieniędzy i bezczelnie obiecują wysokie emerytury. Lepiej przygotujmy się, że emerytur NIE BĘDZIE! chba, że tu i teraz odsuniemy ten nierząd.

Obyśmy jednak nie wybrali znowu podstawionych "reprezentantów"... przez rezydenta.

***********************************************

 Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#241115

  wysłuchałam w Radio Maryja - zrobiło mi się bardzo smutno. Jeżeli dodam, że Polska wyprzedana, sikorski sprzedaje majątek za granicami naszego kraju, to jawi się jedynie ostateczna likwidacja Polski.

 

Zamykają poczty, dworce i szkoły. Co się dzieje w Polsce?

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/zamykaja-poczty-dworce-i-szkoly-co-sie-dzieje-w-po,1,5077995,wiadomosc.html

*********************************************

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#241109

Złodziej kradnie, morderca morduje, zdrajca zdradza, niszczyciel niszczy - czyści teren. Dla zleceniodawców. A potem dostaje kopa.

Od wieków niszczą Polskę i Polaków - ci z lewa i ci z prawa? A jednak trwamy.

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#241131